Пн, 23.10.2017, 10:51
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Вибір дистрибутива Linux та ПЗ до нього. (діліться досвідом користування)
Вибір дистрибутива Linux та ПЗ до нього.
Який дистрибутив Linux ви використовуєте вдома чи на роботі?
1.Ubuntu[ 10 ][52.63%]
2.Mandriva[ 2 ][10.53%]
3.Open SUSE[ 2 ][10.53%]
4.Debian[ 3 ][15.79%]
5.AltLinux[ 3 ][15.79%]
6.Mint[ 2 ][10.53%]
7.Fedora[ 1 ][5.26%]
8.Rad Hat[ 0 ][0.00%]
9.Gentoo[ 0 ][0.00%]
10.інший[ 1 ][5.26%]
Усього відповідей: 19
Andrey123q Дата: Ср, 17.03.2010, 18:24 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Було б цікаво взнати, якими дистрибутивами Linux користуються вчителі інформатики та будь-хто, кому цікавий Linux, якому ПЗ ви надаєте перевагу і чому.

Особливо я поки що зупинився на дистрибутиві openSUSE-Education - фактично той же openSUSE + освітнє ПЗ. На сайті http://www.opensuse-education.org є досить гарний диск з ПЗ розмір 6.8 Гб.
Крім того на відміну від інших дистрибутивів в openSUSE мені досить швидко та просто, навіть елементарно, вдалось налагодити термінальну систему.

TYP Дата: Ср, 17.03.2010, 23:59 | Повідомлення № 2
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 28
У мене Mandriva 2010 x64 - вдома, нарікань особливих нема. У школі на учнівських Mandriva 2008.1 і на сервері шкільному Ubuntu Server 9.10. Товариш скачав Kubuntu сьогодні поставить завтра розповість про враження. А взагалі мабуть з чого розпочнеш і "потанцюєш з бубном" до того і звикаєш.
Комарик Дата: Вт, 27.07.2010, 00:57 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
хм.. порадьте хтось дистрибутив linux
потрібно, щоб швидко і легко ставився, не вимагав особливих знань підтримував гарненьку графічну оболонку)
здається таким є Suse, але може хтось щось інше порадить.
заздалегідь дякую )
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 27.07.2010, 01:52 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Аналогічне прохання. Плюс конкретні посилання на скачування і щоб підходив для навчання. Бажано найсвіжішу версію.
swetikccc Дата: Вт, 27.07.2010, 10:05 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Якщо у вас 256 оперативки то найкращий вибір EduMandriva 2010 One LXDE (перевірено працює досить швидко і без танців з бубнами)
Сторіночка завантаження
http://wiki.edumandriva.ru/wiki....2%D1%8C
А також прочитайте статтю

http://www.linuxformat.ru/download/LXF134.school.pdf

gromko Дата: Вт, 27.07.2010, 12:31 | Повідомлення № 6
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
Щодо вибору дистрибутива Linux.
а) Ubuntu - легко інсталюється, "але" - більшість ПЗ треба встановлювати через Інтернет.
б) Alt Linux - легко інсталюється, в наявності необхідне ПЗ.
в) Mandriva - легко інсталюється, в наявності комплект необхідного ПЗ.
Не варто звертати увагу на дистрибутиви на CD (700 Мб) - на DVD значно більший набір програмного забезпечення.
Ubuntu = Debain, Alt Linux = Mandriva (з натяжкою, звичайно є деякі відмінності).
Alt Linux, Mandriva, SuSe - похідні від Red Hat (Fedora)
Чим новіша версія, тим більший спектр ПЗ вона підтримує "з коробки" (тобто не треба шкукати драйвера)
Чим новіша версія, тим більше оперативної пам’яті їй потрібно.
EduMandriva Олександра Казанцева має набір освітнього ПЗ, графічного облонку LXDE - дещо схоже на Gnome
Andrey123q Дата: Вт, 27.07.2010, 13:32 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
openSUSE Education, торрент openSUSE-Edu-li-f-e-11.3: http://www.opensuse-education.org/downloa....torrent
Релиз состоялся 15 июля 2010 г.
Описание дистрибутива (на англ.): http://en.opensuse.org/openSUSE:Education-Li-f-e , скриншоты + видео: http://wiki.opensuse.org/Screenshots

Відредаговано: Andrey123q - Вт, 27.07.2010, 13:42
Комарик Дата: Нд, 29.08.2010, 23:27 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
ось поставив собі opensuse.
дуже гарна штука)
тільки виникли питання.
1. хтось ставив kylix?
2. хтось вміє програвати mp3?
Andrey123q Дата: Нд, 29.08.2010, 23:56 | Повідомлення № 9
Досвідчений учасник
Kylix не ставил. По mp3: http://opensuse-community.org/Restricted_Formats/11.3
gromko Дата: Пн, 30.08.2010, 14:12 | Повідомлення № 10
Лінуксоїд
Quote (Комарик)
ось поставив собі opensuse. дуже гарна штука)

Ja, ja, natürlich! - німці роблять класні речі (Мерседеси, Опелі, БМВ та ін.)

Quote (Комарик)
1. хтось ставив kylix?

Ставив.
а) Це той самий Delphi, що запущено "під" wine - чесно, мені не сподобалось (виммгало реєстрації, працювало нестабільно).
б) Краще вже Lazarus - все майже теж саме (тобто Delphi)

Quote (Комарик)
2. хтось вміє програвати mp3?

В деяких країнах для програвання mp3 необхідно мати ліцензію (США, наприклад) - у ці країни дистрибутиви Linux поставляються без можливості програвання mp3-файлів "з коробки". Користувач має змогу самостійно встановити відсутні кодеки - саме про це йдеться тут . З тієї ж сторінки можна і встановити кодеки - у нас немає потреби в ліцензії на mp3
Комарик Дата: Пн, 30.08.2010, 17:37 | Повідомлення № 11
Прописаний назавжди
Quote (gromko)
б) Краще вже Lazarus - все майже теж саме (тобто Delphi)

вже поставив. працює)
і дійсно, kylix не дуже хоче й ставитись.
попросило мене "вирішити деякі конфлікти", я дав добро і воно повидаляло весь софт))
от це так вирішив

от ще питанячко.
я при інсталяції вказував два диски.
в одному прописав "/" і виділив під нього багато місця.
в іншому воно там само щось прописало і виділив я під нього 3 гектара (само воно виділяло менше, але ж я не жадібний ))
ну в тому першому я працюю. а другий навіщо?

Відредаговано: Комарик - Пн, 30.08.2010, 17:42
gromko Дата: Пн, 30.08.2010, 20:33 | Повідомлення № 12
Лінуксоїд
Quote (Комарик)
я при інсталяції вказував два диски. в одному прописав "/" і виділив під нього багато місця. в іншому воно там само щось прописало і виділив я під нього 3 гектара (само воно виділяло менше, але ж я не жадібний )) ну в тому першому я працюю. а другий навіщо?

При інсталяції найбільш серйозним є розподіл місця на жорсткому диску.
"/" - кореневий розділ (його можна порівняти з диском С: у Windows), він є у будь-якому дистрибутиві Linux
Оте "що воно само прописало" - скоріше всього, що це swap-розділ (розділ "підкачки"). Призначення його у тому, щоб зберігати дані з оперативнох пам’яті, якщо програмам "тісно" в пам’яті - невикористовувані дані вивантажуються у своп, за потреби завантажуються з нього. Розмір цього розділу, як правило, обирають у два рази більшим ніж розмір оперативної пам’яті (хоча у мене цей розділ практично не використовується, за виключенням запуску багатьох "важких" програм одночасно).
Ще порада - відводити окремий розділ /home для ваших власних даних - при потребі ви можете перевстановити систему і переформатувати розділ з нею без шкоди для ваших власних даних.
Коротко про каталоги Linux
/boot - звідси завантажується система
/usr - аналог Program Files, всі програми
/lib - системні бібліотеки (аналог System32 у папці Windows)
/etc - налаштування системи та програм (аналог реєстру windows)
/dev - доступ до пристроїв (скоріше всього вам тут робити нічого)
/tmp - тимчасові файли
/bin - системні програми
/var - дані роботи системних програм
/share - дані для програм, які розміщені в /usr
/home - файли користувачів (Documents and Settings), підкаталогів у ньому стільки, скільки є користувачів, у власному каталозі ви можете творити все що завгодно, але не можете, наприклад, видалити файли іншого коритувача (якщо він не надав вам таких прав, встановавши атрибути файлу))
/root - каталог адміністратора, "супер’юзера" - звичайний користувач сюди не може зайти без пароля.
Що варто пам’ятати?
а) У графічній оболонці (KDE , Gnome), файли , як правило, видаляються в Смітник, звідки їх можна відновити, але може бути встановлена опція видалення без Смітника, тоді файли будуть знащені відразу. В консолі файли під час видалення не переміщуються до Смітника, а відразу видаляються.
б) Варто пам’ятати, що відновити видалений без Смітника файл у Linux’і є нетривіальною задачею, і є не завжди можливим.
Комарик Дата: Пн, 30.08.2010, 20:58 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Quote (gromko)
"що воно само прописало" - скоріше всього, що це swap-розділ

ага, точно.
ну, в цілому зрозуміло. дуже дякую за відповідь.
gry Дата: Чт, 17.11.2011, 08:24 | Повідомлення № 14
Досвідчений учасник
Рейтинг: 105
Шановні знавці Linux. Поставив openSuse 11.4. Але... Вдома, де стоїть нормальна відеокарта (ATI) все працює як метелик, всі графічні ефекти , і т.д. У школі - відеокарточка інтегрована (материнка Asus P5GC-МХ/1333) ці графічні ефекти не працюють (куби робочого стола, "желейні " вікна і т.д.) Я розумію, що необхідно скачати і встановити драйвер для материнки. Якийсь драйвер скачав, але встановити його ніяк не можу. Може в кого є час покроково розповісти новачку як взагалі встановлюються драйвери в Open Suse ? У Google нічого толкового не нарив... :Q

Відредаговано: gry - Пт, 18.11.2011, 07:22
GarryPotter Дата: Чт, 17.11.2011, 22:55 | Повідомлення № 15
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (gry)
Поставив openSuse 11.4. Але... Вдома, де стоїть нормальна відеокарта (ATI) все працює як метелик, всі графічні ефекти , і т.д.

Quote (gry)
У школі - відеокарточка інтегрована (материнка Asus PGC-15/1333) ці графічні ефекти не працюють (куби робочого стола, "желейні " вікна і т.д.)

Quote (gry)
Я розумію, що необхідно скачати і встановити драйвер для материнки.

Linux при інсталяції та запуску системи у більшості випадків автоматично встановлює необхідні драйвера. Найбільша проблема з драйвером відеокартки - якщо це NVidia чи ATI то драйвера найчастіше встановлюються з коробки. Для інших відеокарток підтримка може бути частковою, досить часто система використовує універсальний драйвер VESA який не підтримує апаратне прискорення (саме тому не працюють графічні ефекти і ігри з 3D). Тобто Вам потрібен драйвер відеокарти - спочатку треба визначити тип інтегрованого відео - Intel, Via Chrome чи якийсь інший. Потім спробувати налаштувати графічну підсистему (X.Org) обравши потрібний драйвер.
Визначити тип відеокартки можна через системні налаштування або зайшовши в термінал набрати lspci - буде виведено список обладнання, шукаємо рядок який містить VGA compatible controller: - далі буде йти назва контролера відео .
Asus PGC-15/1333 я не знайшов в Гуглі, скоріше що інтегроване відео INTEL (літерка G у назві) лінуксові драйвери для цього відео працюють без проблем.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.10 Вільне програмне забезпечення » Вибір дистрибутива Linux та ПЗ до нього. (діліться досвідом користування)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.