Пн, 25.09.2017, 23:33
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Игры и дети
Игры и дети
AAN Дата: Пн, 16.03.2009, 18:29 | Повідомлення № 1
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
Сейчас очень часто в новостях можно услышать, что в Германии, Америке подростки убивают своих сверстников. Есть мнение, что в таких всплесках жестокости не последнюю роль играют некоторые компьютерные игры. Как вы считаете так ли это? Контролируете ли вы своих детей во что они играют и интересуетесь ли во что играют ваши ученики?

Со воей стороны скажу, что среди подростков стала наблюдать, что они считают себя особенными, не такими как все. Очень выделяют свою индивидуальность и зачастую агресивно. Не хочу сказать, что может дойти до жестокости по отношению к другим, но всё равно мне это не очень нравится. Да и вообще я сторонница того, чтобы дети больше времени учились, чем игрались.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Пт, 24.04.2009, 17:10
mouse Дата: Чт, 26.01.2012, 21:18 | Повідомлення № 61
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Мабуть, тільки на мене це діє, а у інших це просто так.
Сперечатись не буду, бо не хочу никому нічого доводити.
Jaxx Дата: Пт, 27.01.2012, 17:48 | Повідомлення № 62
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Читав статтю в якій говорилось про те, що на дорослих людей жорстокі ігри впливають набагато сильніше ніж на дітей, оскільки психіка дітей більш гнучка. Крім того, такий вплив може мати місце тільки тоді, коли психіка людини і так не в порядку. Нормальна людина ніколи не переплутає віртуальне з реальним, і чітко бачитиме межу. Скоріше навпаки, якщо в людини накопичилась агресія, її можна вивільнити в віртуальний світ.
Автор - доктор психології.
gu2in Дата: Сб, 28.01.2012, 14:44 | Повідомлення № 63
Досвідчений учасник
Нагороди: 7
Рейтинг: 230
Quote (Jaxx)
Автор - доктор психології.

Регалії ще не є критерієм істинності твердження.
Психологія - тонка наука зі своїми суперечностями, яка постійно розвивається і всеж немає чіткого уявлення про роботу психіки людини - звідси і стільки психологічних шкіл та суперечностей між ними.
Quote (Jaxx)
Нормальна людина ніколи не переплутає віртуальне з реальним, і чітко бачитиме межу.

Поняття "норми" є не більш ніж середньостатистичним і постійно змінюється разом із розвитком суспільства. Ще ця "норма" дуже відносна, так як залежить від функціонального стану організму: чи виспалася людина, чи не голодна, чи не хворіє, а для молоді - чи не вживає стимулюючих засобів (а це може бути навіть 3-4 чашки кави на порожній шлунок).
Особисто знаю приклади, коли після безсонної ночі та на одних "чаях" після компігор студенти виходили з 2 поверху у вікно через втрату відчуття реальності.

Тепер To kaito201019:
Дії людини залежать від його світогляду. Він буває побутовий і науковий. Якщо не вдаватися у подробиці - Побутовий - хаотичний, невпорядкований, де одні погляди суперечать іншим. Наприклад: віруюча людина, православний християнин віре у прикмети, як то - перейшли з пустим відром дорогу, чи вітатися за руку через поріг неможна і т.п. Одне несумісне з іншим - такі забобони є залишками язичества і несумісні з християнством.
Науковий світогляд - більш впорядкований і знімає більшість суперечностей, хоча і тут є свої нюанси. Так ось навести порядок у своєму світогляді дуже непросто, але для дійсно особистості - досить важливо. І в цьому допомагає розібратися психологія, релігія, філософія. Я би Вам порекомендував повивчати психологію, на жаль вона у школі належним чином не вивчається. Так ось - при формуванні психіки дитини головним чинником виступає НАСЛІДУВАННЯ в якому головним фактором є ІДЕНТИФІКАЦІЯ особистості з об'єктом уподоблення - таким чином формуються СХЕМИ поведінки, які закладаються у підсвідомість і звідти керують поведінкою людини. Якщо Ви в іграх ідентифікуєтесь з жорстокою людиною - у підсвідомість закладуться ці схеми поведінки, а ось виявляться вони чи ні буде залежати від функціонального стану вашого організму. І у випадках критичного навантаження на ваш організм - вони можуть проявитися, бо вони Є там. А у людини, яка не грала - їх може не бути, хоча і не факт, що вона у житті їх не набула без комп'ютерних ігор. Іншими словаи ВІРОГІДНІСТЬ виявлення жорстокості у критичних ситуаціях у Вас буде ВИЩОЮ! Хоча це ще не говорить, що Ви будете жорстокою людиною.
Не знаю як зараз, а при Союзі у КДБ був аналітичний центр, який видавав ПРОГНОЗИ поведінки вказаної людини у конкретній ситуації і рекомендації, що їй робити чи з нею))). Так і зародився напрямок у психології - Психологія ситуативної поведінки - і досить велике значення у цих прогнозах грав період дитинства, де набувалися основні схеми поведінки.
Комп'ютери та і самі ігри - це СУЦІЛЬНА психологія, тому без знання хоча б азів останньої - можна легко заплутатися у житті. Якщо Ви почитаєте історії відомих та не дуже хацкерів, а це люди з дуже гарними знаннями в області ІТ - їх усіх "ловили" на елементарних помилках у реальному житті, через брак психологічних знань реального життя.

Ось Вам одна байка:
колись молодий Спіноза, майбутній філософ, пізно ввечері повертався додому і вирішив зрізати шлях і пішов мимо цвинтара. На цвинтарі був сторож, який його зупинив і задав 3 питання, які ввели Спінозу в ступор і переслідували все його життя: "Хто Ти?", "Звідки прийшов?", "Куди ідеш?"
Якщо Ви зможете відповісти самі собі на ці питання і порозумієтесь зі своїм глибинним "Я" - тоді ніякі ІГРИ вже не змінять вашу сутність.
"Tat tvam asi!" Адвайтаведанта.

Відредаговано: gu2in - Сб, 28.01.2012, 14:45
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 29.01.2012, 04:14 | Повідомлення № 64
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Quote (gu2in)
Якщо Ви в іграх ідентифікуєтесь з жорстокою людиною ... ВІРОГІДНІСТЬ виявлення жорстокості у критичних ситуаціях у Вас буде ВИЩОЮ!

Звідки такі дані? Як це взагалі можна перевірити?
gu2in Дата: Нд, 29.01.2012, 10:20 | Повідомлення № 65
Досвідчений учасник
Надати посилань Вам не зможу - учив психологію ще по книжках, які років 7 як пороздавав усім бажаючим.
Якщо цікавитесь як батько - будь-який підручник з вікової психології, розділ "Гра - як один з процесів формування..."
Проблема в тому, що більшість шукають дуже вузько - статті про вплив комп'ютерних ігор на психіку людини. Роль гри у формувнні психіки давно вже вивчається і немає значення - звичайна гра, чи комп'ютерна - коріння у них однакове - психіка.
Якщо для свого світогляду - рекомендую почитати праці не тільки по психології, а і по фізіології вищої нервової діяльності: особливості формування умовних рефлексів.

Якщо дійсно цікаво - ось потихеньку пошукаю в Інтернеті ресурси на цю тематику - тоді і дам посилання, вже давно хотів викласти на свій форум для дітвори, та все відкладається на потім...
Jaxx Дата: Пн, 30.01.2012, 13:17 | Повідомлення № 66
Я тут недавно...
Quote (Пилипчук_О_П)
Цитата (gu2in )
Якщо Ви в іграх ідентифікуєтесь з жорстокою людиною ... ВІРОГІДНІСТЬ виявлення жорстокості у критичних ситуаціях у Вас буде ВИЩОЮ!

Звідки такі дані? Як це взагалі можна перевірити?

Тобто в критичній ситуації я кинусь шукати зброю і аптечки попередньо засейвившись?
В порівнянням з серіальчиками які ідуть ввечері по всіх каналах, навіть одна з найжорстокіших ігор - "Manhunt" не більше ніж симулятор садовода.
mouse Дата: Пн, 30.01.2012, 23:11 | Повідомлення № 67
Ветеран спілкування
Серіальчики в нас добрі, це так.
А ось симулятори на зразок NFS - дозволяють виробляти на дорогах що завгодно, тільки не те, що в правилах пишуть.
Можливо, я помиляюсь. Але себе ловив на думці під час кермування.
gu2in Дата: Вт, 31.01.2012, 11:37 | Повідомлення № 68
Досвідчений учасник
Quote (Jaxx)
Тобто в критичній ситуації я кинусь шукати зброю і аптечки попередньо засейвившись?

Сприйму цю фразу як гумор. Якщо сприйняти її як іронію - тоді стане сумно за ваші пізнання з психології.
Quote (Jaxx)
В порівнянням з серіальчиками які ідуть ввечері по всіх каналах

Так, серіали також впливають не тільки на дітей, але і на дорослих - і це відомий факт. Але це все-таки пасивна ідентифікація, коли ви граєте в ігри (активна ідентифікація) у вас ще й виробляються певні рефлекси та схеми поведінки в різних ситуаціях, тоді іноді і буває
Quote (mouse)
ловив на думці під час кермування.

Підсвідомість людини це така темна конячка, яку ще вивчати і вивчати.
Jaxx Дата: Ср, 01.02.2012, 18:03 | Повідомлення № 69
Я тут недавно...
Quote (gu2in)
Так, серіали також впливають не тільки на дітей, але і на дорослих - і це відомий факт. Але це все-таки пасивна ідентифікація, коли ви граєте в ігри (активна ідентифікація) у вас ще й виробляються певні рефлекси та схеми поведінки в різних ситуаціях

Як на мене, набагато менше шкоди від віртуального знищення віртуального ворога, навіть дитина розуміє що це несправжнє, ніж від перегляду серіалу з жорстокими вбивствами реальних людей, і демонстрацією того, що сила і зброя в руці вирішать все.
В дитинстві всі гралися в війну? І що , всі стали вбивцями?
gu2in Дата: Пт, 03.02.2012, 12:19 | Повідомлення № 70
Досвідчений учасник
Quote (Jaxx)
В дитинстві всі гралися в війну? І що , всі стали вбивцями?

Ну по перше - мова йшла саме про жорстокість, а не про ігри у войнушку.
По друге - в дитинстві піф-паф і ти вбитий, а в комп'ютерних іграх зі спецефектами: бризки крові на екран, відірвані руки, відрізана голова - Ви в такі ігри грали в дитинстві? Тому і результат інший...

Додано (03.02.2012, 10:01)
---------------------------------------------
По третє - під час перегляду серіалу - Ви СПОСТЕРІГАЧ, під час ігри - Ви ДІЮЧА ОСОБА, від волі якої щось змінюється у сюжеті.

Додано (03.02.2012, 10:19)
---------------------------------------------
Чесно кажучи, питання яке ми обговорюємо давно вже не нове, просто з європейским стилем мислення, часто забуваємо звідки ростуть корні таких проблем. У філософських системах ще до нашої ери розглядалася проблема сприйняття людиною оточуючого світу, проблема критеріїв відмінності між сновидінням і реальністю. В наш час піднімаються питання відмінності між віртуальним світом і реальним. Всі ці питання виникли, бо в будь-якому випадку: чи реальний чи віртуальний світ - все це обробляється нашим мозком. І з точки зору фізіологічних процесів в нервовій системі - немає ніякої РЗНИЦІ звідки отриманий сигнал подразника - з реального життя чи від комп'ютера, для нервової системи це завжди нервовий імпульс. Проблема якраз не звідки отриманий сигнал, а як він аналізується нашою свідомістю. Тому межі між реальним і віртуальним досить тонкі і легко стираються не тільки у "не нормальних" людей. Історія з Брейвіком, який розстрілював дітей на острові під музику і "як в ігрі" думаю заставить замислитися не тільки психологів, а і батьків, які не контролюють своїх чадо в своїх пристрастях до ігор.

Відредаговано: gu2in - Пт, 03.02.2012, 12:24
mouse Дата: Сб, 04.02.2012, 15:58 | Повідомлення № 71
Ветеран спілкування
gu2in, погоджуюсь, щодо Ваших думок.
Демократія - це не тоді коли все можна казати і робити.
Норми моралі є і будуть.
І якщо виробник пише на коробці до гри 18+, то мабуть його хтось змусив! А не його бажання. І це не просто так.
Хітмен, Макс Пейн .... в мене таких ігор в дитинстві не було. А у дітей є.
І не дай Боже нам мати українських Брейвіків.
Вистачає пограбувань банків зі справжньою зброєю!!!! Та біля 6000 загиблих на дорогах за рік! І це як правило працездатне населення.
Тому мені і не зрозуміла політика держави, яка на це закриває очі, ніби проблеми немає! Нехай замість гіг. засобів рекламують здоровий спосіб життя та людяність.
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 04.02.2012, 17:35 | Повідомлення № 72
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Quote (mouse)
Тому мені і не зрозуміла політика держави, яка на це закриває очі

То не протиставляйте себе державі. Пишіть листи, подавайте позови до суду, створюйте громадські організації. Саме так це робиться в "жирніших" країнах.
mouse Дата: Нд, 05.02.2012, 12:25 | Повідомлення № 73
Ветеран спілкування
А я так і роблю в своєму місті, на своєму робочому місці.
Я не протиставляю. І побороти світове зло в мене планів нема. Як на мене, краще допомогти конкретній людині, в конкретній ситуації. Тому так і роблю.
НІКОЛЯ Дата: Нд, 05.02.2012, 15:13 | Повідомлення № 74
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Ого в нас Суперменство і Бетменство проявляється Кармелюк нервово курить в стороні, прям ;) Боротьба з світовим злом ;) ВПЕРЕД НА БАРИКАДИ. Шкода шо броньовики здали на металолом ;)
mouse Дата: Вт, 07.02.2012, 13:28 | Повідомлення № 75
Ветеран спілкування
Quote (НІКОЛЯ)
Ого в нас Суперменство і Бетменство проявляється Кармелюк нервово курить в стороні,

Як раз навпаки. Замість того, щоб за зажиточних дядьків на майдані стояти, треба в свому оточені розібратися, можливо потрібно допомога.
Певен, що кожен з форумчан так і робить.
Як кажуть "Нема чужих дітей" Тому зробіть "добро" в свому колі.

Здоровіше буде суспільство.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Игры и дети
Сторінка 5 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.