Ср, 22.11.2017, 13:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Вплив комп’ютера на здоров’я людини (Настільки великий?)
Вплив комп’ютера на здоров’я людини
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 13.10.2008, 01:53 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Як відомо, монітор - основне джерело різноманітних випромінювань, що згубно впливають на клітини організму, можуть викликати онкозахворювання, погіршують загальний стан здоров’я людини. Окрім того, випромінювання йде також з середини системного блоку.
На здоров’ї вчителів інформатики наша держава сильно економить скасуванням доплати за шкідливість.
Особливо шкідлива атмосфера в комп’ютерному класі, при відсутності кондиціонеру. Адже при 11 ввімкнених комп’ютерах шкідливий вплив збільшується в 11 разів! Найбільше втрачають здоров’я саме вчителі інформатики, постійно знаходячись в комп’ютерному класі, вдихаючи іонізоване повітря. Окрім того, багато часу приходиться працювати за монітором (в 90% неякісним) як під час уроків, так і при виконанні різних робіт на благо школи, що є гарантованою умовою втрати зору. Чому така несправедливість? І доки вона буде продовжуватись? Чи можна щось змінити?

Прохання в даній темі говорити про вплив комп’ютера на здоров’я людини. Настікільки цей вплив шкідливий.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Вчитель Дата: Пт, 17.07.2009, 21:23 | Повідомлення № 31
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Quote (Ковальчук_Олександр)
За 6 років роботи за комп’ютером понад норму 8-12 годин маю -1. Вчора підсів на очки.

Взагалі кажучи, природніше було б не -1, +1. Якщо диоптрії з роками йдуть у мінус (близорукість), то це щось не так. Треба до лікаря! Як правило, робота за дисплеєм тягне очі в +. Причина дуже проста - спостерігаємо предмет (екран) на відстані більшій, ніж відстань найкращого зору, акомодаційний м"яз розтягує кришталик, він залишається акомодованим на більшу відстань, а з роками м"яз слабшає, кришталик твердішає і т.д.
Я працюю за компом, починаючи з ЕС і СМ1800 (можна просто порахувати, скільки років, боюся писати - так довго люди не живуть)...
У мене і більшості одноліток +1,5...+2. Кажуть "десять років за компом - плюс одиничка на очі..."
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 17.07.2009, 22:53 | Повідомлення № 32
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Ось стаття:

[spoiler]
Сегодня человек без компьютера как без рук. Но последствия от работы за компьютером для зрения плачевны: время, проводимое многими у монитора, порою переходит разумные пределы
Сисадмин! Не проморгай зрение

Сегодня человек без компьютера как без рук. Но последствия от работы за компьютером для зрения плачевны: время, проводимое многими у монитора, порою переходит разумные пределы.
Многие готовы сидеть за экраном сутками, забывая при этом предостережения врачей. А между тем предупреждения касаются не только и даже не столько усталости глаз, их покраснения, мигреней и т.п.
‘Важно то, что длительная и неразумная зрительная нагрузка при работе на близком расстоянии вызывает перенапряжение и стойкий спазм аккомодационной мышцы глаза. А это со временем с очень большой степенью вероятности способствует развитию близорукости’, - отмечает Карен Саркисян, главный врач клиники Офтальмологии ‘MEDИ’.
К примеру, чтобы не перенапрягать мышцу хрусталика, размер текста, который используется при работе, должен быть в 3 раза крупнее того минимального размера, который человек может различить. Яркость экрана должна быть отрегулирована в зависимости от общей освещенности помещения - чем меньше света, тем меньше должна быть яркость. Центр монитора должен быть на 5-10 см ниже линии взгляда. Если он выше или ниже этого предела, то мышцы шеи, плеч и спины излишне перенапряжены, что обострит неприятные ощущения, в том числе и симптомы зрительного утомления.

Сочетать нагрузки
‘Чтобы сохранить здоровье глаз, необходимо дозированно подходить к зрительным нагрузкам вблизи. При ежедневной работе за компьютером лучше делать перерывы каждые 15-20 минут. Пусть работа на близком расстоянии сочетается со зрительными нагрузками вдаль’, - советует Юрий Кузнецов, главный врач офтальмологической клиники ‘Эксимер’, кандидат медицинских наук, врач-офтальмохирург высшей категории.
На зрение также влияет и освещение. Очень важно, чтобы свет располагался таким образом, чтобы отсутствовали блики. Окна и другие источники света не должны быть видны непосредственно с рабочего места. Не менее важно, чтобы общий уровень освещенности в комнате соответствовал яркости света, исходящего от экрана монитора. В домашних условиях это обычно достигается путем приобретения осветительных приборов, снабженных плавным регулятором яркости свечения. В сумерках над рабочим местом нужен дополнительный мягкий свет.

Есть перерыв!
‘Для того чтобы уменьшить синдром сухого глаза и снять спазм аккомодации (ложную близорукость), при работе за компьютером надо прежде всего обеспечить правильные условия работы. Расстояние до монитора должно быть не менее 50 см. Следует часто моргать при первых признаках сухости или усталости глаз’, - рекомендует Юрий Кузнецов. Также время от времени надо закрывать глаза и делать несколько круговых (вращательных) движений. Необходимы и 2-3- минутные перерывы во время работы.
Чтобы не перенапрягать мышцу хрусталика, размер текста, который используется при работе, должен быть в 3 раза крупнее того минимального размера, который человек может различить.
Когда ‘плакать’ полезно

Марина Карпенко, зав. отделением офтальмологии Международной клиники MEDEM
Количество людей с проблемами зрения в последнее время растет очень интенсивно. Основной возраст, в котором проявляются эти проблемы, назвать достаточно сложно. Скорее, это зависит не от возраста, а от того момента, когда человек начинает активно работать за компьютером.
У людей, которые проводят перед экраном монитора длительное время (до 10-12 часов в день), как правило, возникают две проблемы со зрением - спазм аккомодации и синдром сухого глаза. Спазм аккомодации (потеря способности отчетливо видеть объекты, находящиеся на разных расстояниях от глаз) возникает в связи с тем, что глаз человека настроен только на работу на определенном расстоянии, допустим на экран компьютера, и длительное время не переключается на другие объекты.
Синдром сухого глаза развивается в связи с тем, что число мигательных движений у человека, работающего за компьютером, значительно меньше, чем у человека в обычной жизни. Значит, вырабатывается меньше слезы, которая формирует защитную пленку на роговице. Защитная слезная пленка истончается, поверхность глаза очень быстро высыхает, и возникает чувство сухости и дискомфорта. Для предотвращения синдрома сухого глаза рекомендуется пользоваться специальными жидкостями - заменителями слезы.

Милкина Марина
http://www.spbgid.ru/index.php?news=160205
[/spoiler]
Тай всі статті, які я прочитав власне стверджують про розвиток КОРОТКОЗОРОСТІ при роботі за комп’ютером. А ви висуваєте протилежну фактам гіпотезу.

pasichov Дата: Пт, 17.07.2009, 23:45 | Повідомлення № 33
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Комарик)
ну не знаю... не знаю...
мені це, чомусь, видаєтья вееееликим перебільшенням.
дурниці.

Повністю згоден. Єдине що, предосторога filnick про відсутність статистики по "комп"ютерним пенсіонерам" має сенс... але, коли з"явиться може бути аргументом як на користь однієї сторони, так і іншої.
А нам... залишається, на думку деяких авторів, бо ж працюємо з компами...(с) "заверуться в белую простынь и МЕДЛЕННО (дабы не создать паники!!) ПОЛЗТИ НА КЛАДБИЩЕ... Я не хочу.
Маю зір дуже поганий від народження, ношу три пари окулярів (+9 для читання, +8 для компа і +6 для вулиці), точно знаю, що зорове навантаження мені шкодить. Але коли б захтів вишивати "хрестиком " воно було б таким самим.
І взагалі ЖИТИ шкідливо! Треба берегти здоров"я!
filnick Дата: Чт, 23.07.2009, 09:21 | Повідомлення № 34
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
А як розуміти таке повідомлення, взяте тут http://osvita.ua/news/4353

У вересні українські школи можуть не відкритися

[spoiler]Керівництво Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) розглядає план, згідно якому всі школи в усіх країнах світу не повинні будуть відновлювати свою роботу в наступаючому навчальному році, якщо епідемія грипу A/H1N1 посилиться
За словами офіційного представника ВООЗ, це пов'язано в першу чергу з тим, що вже більше 700 чоловік в світі померли від грипу A/H1N1 з нинішньої весни.
"Школи у вересні будуть закриті, навчальний рік почнеться пізніше, коли спаде пік епідемії", - підкреслив представник ВООЗ.
По матеріалам: proUA.com
Дата публікації: 21.07.2009[/spoiler]

AAN Дата: Чт, 23.07.2009, 11:01 | Повідомлення № 35
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
Quote (Вчитель)
Кажуть "десять років за компом - плюс одиничка на очі..."

))))))Получается у меня лет через 50 будет 100% зрение. Правда пока только с каждым годом падает. Врачи говоря сильная усталость глаз.
PanPete Дата: Чт, 23.07.2009, 14:39 | Повідомлення № 36
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (filnick)
А як розуміти таке повідомлення

Підготовка грунту до наступних випробувань нових вакцин в межах країни
ihor_hontar Дата: Чт, 23.07.2009, 15:39 | Повідомлення № 37
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Quote (filnick)
"Школи у вересні будуть закриті, навчальний рік почнеться пізніше, коли спаде пік епідемії", - підкреслив представник ВООЗ.

Я думаю для України це не грозить.

Відредаговано: ihor_hontar - Чт, 23.07.2009, 16:20
filnick Дата: Чт, 23.07.2009, 21:31 | Повідомлення № 38
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Народ наш в різних випадках оптимістичний.
Пригадую, у 80-му році ленінградці говорили: "Пережили блокаду - переживем олимпиаду". Так і ми, а що там віруси та епідемії...
Вчитель Дата: Сб, 29.08.2009, 10:20 | Повідомлення № 39
Прописаний назавжди
Quote (AAN)
Получается у меня лет через 50 будет 100% зрение. Правда пока только с каждым годом падает. Врачи говоря сильная усталость глаз.

Неправильно! +1 означает то, что если для человека с нормальным зрением не нужны очки, то для чеолвека со здоровыми глазами, который интенсивно работает за компом, каждые несколько лет придется покупать новые очки с все более сильными ПОЛОЖИТЕЛЬНЫМИ линзами. А проценты указывают на ОСТРОТУ зрения, т.е., "на наши деньги", разрешающую способность, определяемую для полностью скоректированнного (очками, линзами) глаза по известной всем таблице Сивцевой. Так вот, острота зрения зависит от многих факторов, усталость - главный негатив (если отбросить заболевания всякие, а их довольно много...). Усталость может возникать и от неправильных очков! Не ленитесь ходить к офтальмологу, лучше - доброму знакомому, которому можете доверять. Ибо в поликлинике скажут: "Ну что вы, батенька (матушка), это все нормально, стареете, перерабатываете и т.д.".
Ковшун Дата: Вт, 01.09.2009, 12:21 | Повідомлення № 40
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (pasichov)
Але коли б захтів вишивати "хрестиком " воно було б таким самим.
І взагалі ЖИТИ шкідливо! Треба берегти здоров"я!

Оце правильно сказано!!!
Повністю підтримую.
Компи тут ні до чого!
zzalex Дата: Ср, 09.09.2009, 16:15 | Повідомлення № 41
Новий користувач
Рейтинг: 0
Доброго дня. В групу учнів приймальна комісія прийняла дівчинку з діагнозом "епілепсія". Адміністрація примушує викладати їй матеріал (щоб не втрачати кількість учнів), але я знаю що для людей з таким діагнозом взагалі не можна знаходитися біля обчислювальної техніки. Чи знає хто на підставі яких документів можна відмовити в допуску цієї дівчини до занять і перевести на навчання на іншу спеціальність
kytsuk_ua Дата: Ср, 09.09.2009, 16:38 | Повідомлення № 42
Новий користувач
Продовжуючи тему. Шкідливість від компютера стоїть на багато нижчому рівні ніж наприклад шкідливість мобільного телефону. Ми живемо в такому світ де нове покоління пристосовується до умов середовища.
Ковшун Дата: Чт, 10.09.2009, 08:12 | Повідомлення № 43
Досвідчений учасник
Quote (zzalex)
Чи знає хто на підставі яких документів можна відмовити в допуску цієї дівчини до занять і перевести на навчання на іншу спеціальність

Якщо дійсно дівчин поставлено такий діагноз і Ви маєте документ (не користуєтесь чутками) де говориться про неможливість здобуття професії з цим діагнозом, то покажіть ці документи адміністрації і питання знімається автоматично.
zzalex Дата: Чт, 10.09.2009, 08:26 | Повідомлення № 44
Новий користувач
Дякую.
Адміністрація знає про ці документи. Медична довідка із вказанням діагнозу є. Але адміністрація хоче набрати контингент слухачів, і "просить" допустити до занять, але ж під час уроків я відповідаю за її здоров'я.
Ковшун Дата: Чт, 10.09.2009, 08:49 | Повідомлення № 45
Досвідчений учасник
Quote (zzalex)
Адміністрація знає про ці документи. Медична довідка із вказанням діагнозу є. Але адміністрація хоче набрати контингент слухачів, і "просить" допустити до занять, але ж під час уроків я відповідаю за її здоров'я.

Звичайно, за її здоров’я під час уроку несете відповідальність Ви!
Тоді, якщо вже анміністрація хоче перекласти відповідальність на Вас, то хай видасть наказ про те, що зобов’язує Вас проводити заняття з цією ученицею.
В даному наказі повинен бути вказаний діагноз і т.п.
Впевнений, що такого наказу анміністрація не ВИДАСТЬ!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Вплив комп’ютера на здоров’я людини (Настільки великий?)
Сторінка 3 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.