Сб, 18.11.2017, 21:30
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Вплив комп’ютера на здоров’я людини (Настільки великий?)
Вплив комп’ютера на здоров’я людини
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 13.10.2008, 01:53 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Як відомо, монітор - основне джерело різноманітних випромінювань, що згубно впливають на клітини організму, можуть викликати онкозахворювання, погіршують загальний стан здоров’я людини. Окрім того, випромінювання йде також з середини системного блоку.
На здоров’ї вчителів інформатики наша держава сильно економить скасуванням доплати за шкідливість.
Особливо шкідлива атмосфера в комп’ютерному класі, при відсутності кондиціонеру. Адже при 11 ввімкнених комп’ютерах шкідливий вплив збільшується в 11 разів! Найбільше втрачають здоров’я саме вчителі інформатики, постійно знаходячись в комп’ютерному класі, вдихаючи іонізоване повітря. Окрім того, багато часу приходиться працювати за монітором (в 90% неякісним) як під час уроків, так і при виконанні різних робіт на благо школи, що є гарантованою умовою втрати зору. Чому така несправедливість? І доки вона буде продовжуватись? Чи можна щось змінити?

Прохання в даній темі говорити про вплив комп’ютера на здоров’я людини. Настікільки цей вплив шкідливий.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

anton_k Дата: Ср, 15.07.2009, 11:33 | Повідомлення № 16
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (PanPete)
Скелет в шафі знайти можна завжди, було б бажання це зробити

Ой, не скажіть. Живий приклад з нашого життя (про вплив комп.техніки на здоров’я, зокрема, на зір та серцево-судинну систему). Взнав тільки вчора. Зустрів старого знайомого з академії наук. Посиділи, погомоніли про життя, позгадували старих знайомих (хто, де, коли, чому), у тому числі згадав мій знайомий про Наталю Вовковінську, виявляється їй місяць тому зробили операцію з корекції зору (дуже невдало). Зір у переважної більшості співробітників лабораторії почав падати ще на початку 90 років, коли в їхню маленьку лабораторію до численних лазерів та іншої електроніки поставили ще й машину СМ (може хто пам’ятає такі комп’ютери). Там навіть годинники дивно себе поводили. Оскільки мед.комісії постійно їх перевіряли, то вони всі повиучували перевірочні таблиці з зору, і отримували свої довідки. Але кто й у подальшому постійно напружував свій зір, то у всіх зараз проблеми. Але ж вони всі трудоголики. Мабуть зір також має певний ресурс, як і все у нашому житті. Я свідомо намагаюся якнайменше перебувати за комп’ютером, чого всім раджу. Здоров‘я всім!
pasichov Дата: Ср, 15.07.2009, 15:38 | Повідомлення № 17
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Комарик)
ну не знаю... не знаю...
мені це, чомусь, видаєтья вееееликим перебільшенням.
дурниці.

Мені теж.
Давайте в печери повернемося... Ось тільки мамонтів немає. Що будемо їсти?
Колись, на початку автомобільної ери, перед автомобілем, що рухався мусів бігти сигнальник з червоним прапорцем... Не тому, щоб не переїхав, а щоб у свідків події попередити, бо вважалось що дивитися на екіпаж, що їде з великолю швидкістю, шкідливо.
Рівень випромінювання сучасних моніторів TFT не реєструється приладами, системних блоків - на кілька порядків нижче, ніж мікрохвильової печі (зовні неї, звичайно). А мобільні телефони чи щогли ретрансляції сотового з"вязку, що стирчать де завгодно...ПК відпочиває, весь парк ПК в школах України відпочиває...в порівнянні з однією мобільною трубкою (відоповідаю за свої слова).
Єдине що лишається - це зорове навантаження... таке ж, як при вищиванні "хрестиком". Але зір сідає і в тому, і в тому випадку....
Є проблема, але вона комплексна і пов"язана з погіршенням екологічних умов існування людства як наслідк його господарчої діяльності, а комп"ютери - лише мізерна її складова.
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 15.07.2009, 16:01 | Повідомлення № 18
Ветеран спілкування
Зір падає. За 6 років роботи за комп’ютером понад норму 8-12 годин маю -1. Вчора підсів на очки. Це невеличке порушення зору, але чи на цьому падіння зупиниться? Винен сам, не дотримуюсь режиму роботи. При роботі в норму, проблем ніяких не повинно бути. І все-таки, що не кажіть, комп’ютерний клас - шкідливе середовище. Комп’ютери працюють цілий день, повітря іонізоване, неностатньо зволожене. Очі за дешевими CRT моніторами паляться в декілька разів сильніше, ніж за сучасними дорогими TFT.
filnick Дата: Ср, 15.07.2009, 21:00 | Повідомлення № 19
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (anton_k)
згадав мій знайомий про Наталю Вовковінську, виявляється їй місяць тому зробили операцію з корекції зору (дуже невдало)

Дуже шкода. Бажаю пані Наталії якнайшвидшого одуження.
Quote (pasichov)
Давайте в печери повернемося... Ось тільки мамонтів немає. Що будемо їсти?

Згадуємо закон збереження енергії. Будь-який прорив у розвитку цивілізації компесується пожертвуванням. В даному разі інформатизація (чи то б пак, впровадження комп'ютерних технологій) несе набагато більше проблем, ніж нам здається зараз. (відоповідаю за свої слова!)

Відредаговано: filnick - Ср, 15.07.2009, 21:01
W-w-W Дата: Ср, 15.07.2009, 22:02 | Повідомлення № 20

Quote (filnick)
впровадження комп'ютерних технологій) несе набагато більше проблем, ніж нам здається зараз. (відоповідаю за свої слова!)

Ага, "комп'ютер виконує ті проблеми, яких би не було якби не було комп'ютера" B) B) B) B) B) B)
PanPete Дата: Ср, 15.07.2009, 22:09 | Повідомлення № 21
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (anton_k)
Я свідомо намагаюся якнайменше перебувати за комп’ютером, чого всім раджу.

Це позиція учителя інформатики?
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 15.07.2009, 22:12 | Повідомлення № 22
Ветеран спілкування
Quote (anton_k)
згадав мій знайомий про Наталю Вовковінську, виявляється їй місяць тому зробили операцію з корекції зору (дуже невдало).

Моєму знайомому також робили лазерну корекцію, дуже вдало але... Добре бачив він рівно 1.5 років після операції, після того став бачити ще гірше, ніж до неї. Знаю не один приклад того, що втручання лазеру в систему ока згубно впливає на зір.
Quote (anton_k)
Мабуть зір також має певний ресурс, як і все у нашому житті.

Однозначно погоджуюсь з цим.
gromko Дата: Ср, 15.07.2009, 22:46 | Повідомлення № 23
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (pasichov)
Рівень випромінювання сучасних моніторів TFT не реєструється приладами, системних блоків - на кілька порядків нижче, ніж мікрохвильової печі (зовні неї, звичайно). А мобільні телефони чи щогли ретрансляції сотового з"вязку, що стирчать де завгодно...ПК відпочиває, весь парк ПК в школах України відпочиває...в порівнянні з однією мобільною трубкою (відоповідаю за свої слова). Єдине що лишається - це зорове навантаження... таке ж, як при вищиванні "хрестиком". Але зір сідає і в тому, і в тому випадку.... Є проблема, але вона комплексна і пов"язана з погіршенням екологічних умов існування людства як наслідк його господарчої діяльності, а комп"ютери - лише мізерна її складова.

Після цих слів вже нічого говорити. Мобільним не користуюсь, більше години безперервно перед монітором не сиджу (TFT). Розумні люди придумали гімнастику для очей, але хто виконує ці вправи.
Шкідливі фактори:
- зорове напруження (постійна акомодація практично в одну точку);
- запалення сухожиль кистей рук ( незручне розміщення рук, надто довга робота);
- застій крові в нижній частині організму (довге сидіння).
Про "випромінювання" немає чого сказати. На зорі "комп'ютерної революції" (кінець 80-их років) побачив захисний екран на комп'ютері "Правец-16" (аналог IBM PC 4 МГц, ОЗП 640 Кб, НЖМД 20 Мб). Вирішили перевірити як він екранує електромагнітне випромінювання (в інститутській лабораторії) - аж ніяк, але китайці на цих екранах отримали мільйони доларів. Тоді визначили, що випромінювання в рази більше з тильної сторони монітору, а найбільш шкідливим було мигтіння екрану при частоті розгортки 50-60 Гц.
Вчитель Дата: Ср, 15.07.2009, 23:52 | Повідомлення № 24
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Дещо з написаного - правда, але більшість - некритичне трактування загальновідомого (принаймні, для людини з повноцінною природничою освітою).
Дуже багато явних протирічь.
Щодо випромінювання екранів (реального!). РК-монітор випромінює досить потужно, спектр - шум з максимумом приблизно на 1000 кГц. але це на відстані 2 см (антена - логоперіодика + виток). Далі - система з чутливістю 1 мкВ нічого не побачила! Висновок - не цілуйтесь з монітором!
Здоров"я Вам!

Відредаговано: Вчитель - Ср, 15.07.2009, 23:58
pasichov Дата: Чт, 16.07.2009, 01:17 | Повідомлення № 25
Наполегливий учасник
Quote (Вчитель)
Далі - система з чутливістю 1 мкВ нічого не побачила!

+100%
Як казав Марк Твен "Слухи о моей смерти сильно преувеличены"
ihor_hontar Дата: Чт, 16.07.2009, 15:41 | Повідомлення № 26
Досвідчений вчитель
Quote (filnick)
даному разі інформатизація (чи то б пак, впровадження комп'ютерних технологій) несе набагато більше проблем, ніж нам здається зараз.

Цілком погоджуюсь з Вами.
Я колись також вважав, що це не шкодить здоров'ю. Але тепер, пропрацювавши з комп'ютером більше 20-и років, віддчуваю значні негаразди в свому здоров'ї (втома, зір, біль у ногах і т. д.). Але ця праця, я вважаю, перетворилась вже як хобі.
PanPete Дата: Чт, 16.07.2009, 22:55 | Повідомлення № 27
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (ihor_hontar)
пропрацювавши з комп'ютером більше 20-и років, віддчуваю значні негаразди в свому здоров'ї (втома, зір, біль у ногах і т. д.)

А якщо замінити слова "з комп'ютером" на "за кермом", "з відбійним молотком", "з лопатою", і т.п, то результуюча для здоров'я зміниться?
pasichov Дата: Чт, 16.07.2009, 23:03 | Повідомлення № 28
Наполегливий учасник
Quote (PanPete)
А якщо замінити слова "з комп'ютером" на "за кермом", "з відбійним молотком", "з лопатою", і т.п, то результуюча для здоров'я зміниться?

Не зміниться. Значно більше шкодять постійні "учительські" стреси, а комп, взагалі, від них дещо убезпечує....
ihor_hontar Дата: Пт, 17.07.2009, 15:58 | Повідомлення № 29
Досвідчений вчитель
Quote (PanPete)

Правильно кожна спеціальність має свою вредність, особливо педагогічні.
Для цього є інгструкція "Про нарагування зарплати педагогічним працівникам ...." і там є додаток №12 "Шкідливі умови роботи освітян...". Зокрема є п.1.162 або п.1.164 (робота з монітором і комп'ютером) для вчителів інформатики. Мені колись платили за вредність 12% від зарплати. Але і тут держава економить на нас.
filnick Дата: Пт, 17.07.2009, 19:52 | Повідомлення № 30
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (PanPete)

Quote (pasichov)
Не зміниться. Значно більше шкодять постійні "учительські" стреси, а комп, взагалі, від них дещо убезпечує....

Думаю, що не варто переводити стрілки. Специфіку "вікового пенсіонера-комп'ютерника" ще ніхто не досліджував. Наслідки професійних хвороб для комп'ютерника ще невідомі в силу того, що таких пенсіонерів ще небагато.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Вплив комп’ютера на здоров’я людини (Настільки великий?)
Сторінка 2 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.