Пт, 02.12.2022, 11:50
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Вправи для очей (Описуємо тільки кращі.)
Вправи для очей
kom_adm Дата: Пн, 13.10.2008, 01:47 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Пропоную в даній темі описувати кращі вправи для очей або залишати посилання на відповідні сайти.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!http://chmelvv.org.ua/eyes.php - вправи для очей Віктора Чмеля
http://comp-doctor.narod.ru/eye/eye_upr.htm - вправи для очей з сайту "Болезни от компьютера, профилактика и лечение".


Проблема №1 при роботі з комп’ютером - прогресуюча короткозорість. Відчув на собі. Всі, хто понад норму працює за комп’ютером, старждають цією хворобою. І якщо ви сьогодні ще можете розрізнити об’єкт на відстані 5 метрів, то взавтра ви його можете не бачити.

Прохання в дану тему окрім вправ для очей говорити та давати посилання на різні методики боротьби з короткозорістю та відновлення зору.
Quote

Якщо в вас короткозорість, значить ваш організм вважає, що в вас немає потреби дивитися вдалину. Якщо ви не користуєтесь якоюсь функцією свого організму, зничить вона просто занепадає.
Якщо ви будете продовжувати ігнорувати погляд вдалину, то в вас два шляхи: штучно давати навантаження своїм очам за допомогою різних методик (вправ) або потроху сліпнути. Будь яка методика, що повертає людині зір - це просто штучна заміна звичайним рухам передбаченим природою.
kom_adm Дата: Пн, 13.10.2008, 01:50 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Навіть якщо у вас немає проблем з очима, пам’ятайте, що очі – найтендітніший орган, який потребує турботи та уваги. «Треновані» очі роблять зір гострішим. Саме це, а не природні дані, допоможе зробити ваше перебування біля комп’ютера комфортним і менш згубним для зору.
- Заплющіть очі і масажуйте їх коловими рухами пальців одну-дві хвилини.
- Трьома пальцями кожної руки легко натисніть на верхні повіки, потім через одну-дві секунди зніміть пальці з повік. Повторіть п’ять разів.
- Сядьте вільно, не напружуючись, на низьке крісло, і виконуйте колові рухи очима за годинниковою стрілкою та проти. Повторіть по п’ять разів і після кожного покліпайте.
- Цю вправу рекомендують виконувати щодня. Для цього вам знадобиться яскраве світло. Заплющіть очі, потім, не розплющуючи їх, подивіться на світло. Сидячи обличчям до сонця, повертайте голову в боки та вгору якомога далі. Світло впливає на боковий зір, роблячи його гострішим, та знімає стрес. Ця вправа до того ж дуже приємна.
- Уявіть, що ви стоїте біля великого настінного годинника, центр якого розташований просто перед вашими очима. На початку вправи скеруйте погляд у центральну точку. Потім, не повертаючи голови, киньте погляд на будь-яку з цифр на циферблаті, а тоді так само швидко поверніться до центру. Загалом необхідно обійти за таким принципом увесь циферблат за і проти годинникової стрілки.
- Потріть долоні одна об одну, щоби вони стали теплими. Для цього можна також потримати їх біля батареї або помити теплою водою. Потім заплющіть очі і покладіть гарячі пальці на очі. Руки не повинні торкатися повік або впиратися у надбрівні дуги. Витрачайте на цю вправу від п’яти до 15 хвилин на день.
- Станьте прямо, ноги поставте на ширині плечей, руки розслабте. Подивіться у вікно або на протилежну стіну кімнати. Потім перенесіть вагу тіла на праву ногу і відірвіть ліву стопу від підлоги. Нахиляючись убік, сконцентруйтеся на будь-якому об’єкті перед вами, наприклад, дереві за вікном. Рухаючись, ви помітите, що дерево начебто рухається у протилежний бік. Повторіть вправу з іншої ноги. Таку маленьку зарядку добре робити всередині робочого дня, адже вона знімає напругу не лише очей, але й спини. А якщо у вас немає такої можливості, хоча би подивіться на свій рукав, сидячи за монітором, або на картину на стіні. Це рекомендують робити щопівгодини.
- Заплющіть очі якомога міцніше і відчуйте, як напружуються м’язи очей. Затримайтеся так на три секунди, потім різко розплющіть очі. Така різка зміна змушує очі розслабитися і особливо підходить для закінчення зарядки для очей. Щоби знову перейти до роботи, декілька разів кліпніть.
- Розслаблення. Заплющіть очі та постарайтеся розслабитися.
- Колові вправи. Розплющіть очі та зробіть ними колові оберти: спочатку за годинниковою стрілкою, потім – проти.
- «Темне розслаблення». Покладіть на заплющені очі теплі долоні, пальці схрестіть на чолі. Розслабтеся і постарайтеся досягти глибокого темного кольору.
- Швидке кліпання. Не менше 100 разів легко і швидко покліпайте очима.
- «Косі» очі. Зведіть очі до носа. Для виконання цієї вправи підведіть до перенісся кінчик вказівного пальця і подивіться на нього – тоді очі легко «з’єднаються».

Всі вправи слід виконувати в сидячому положенні, випрямивши спину та максимально розслабивши шию та плечі.
Тим, у кого слабкий зір, треба їсти влітку: смородину, чорниці, абрикоси, петрушку, кріп, зелену цибулю, молоду моркву, заїдаючи її чайною ложкою сметани або масла.

kom_adm Дата: Пн, 13.10.2008, 02:43 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ
для зняття втоми під час навчання в кабінетах інформатики

Комплекс вправ для очей

Вправи виконуються сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті погляд – прямо, відвернувшись від комп’ютера.

Варіант 1
1.Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні.
Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.
2.Закрити очі на рахунок «раз-два», відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок «три-чотири».
3.Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.

Варіант 2
1.Швидко кліпати очима протягом 15 с.
2.Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок _раз-чотири», повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять-вісім» і повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.
3.Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.

Комплекс вправ для зняття м’язового напруження

Варіант 1
Вихідне положення – сидячи на стільці.
1.Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу 5 разів.
2.Повільно і плавно опустити підборіддя, залишатися у такому положенні 2-3 с, і розслабитися.
3.Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.
4.Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатися у такому положенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити вправу 5 разів.

Варіант 2
Вихідне положення – сидячи на стільці.
1.Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутися на стільці, зігнувши руки на потилиці, відхиляючи голову назад і випростуючи плечі. Повторити 5 разів.
2.Зробити нахили і повороти голови. Повторити 5 разів.
3.Зробити легкий самомасаж обличчя і кисті руки протягом 3-5 с.

Варіант 3
Вихідне положення – стоячи, ноги разом, руки вниз.
1.Прямі руки розвести вбоки долонями догори, зробити вдих.
2.Схрестити руки перед грудьми, міцно обхопити себе за плечі, повторити 5 разів.
3.Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 с.
4.Те саме назад. Дихати рівномірно.

ceti Дата: Вт, 04.11.2008, 12:06 | Повідомлення № 4
Я тут недавно...
Повідомлень: 24
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Зорову гімнастику я проводжу: через 7-8 хвилин від початку роботи учня за комп’ютером і після її закінчення. Недовга гімнастики – біля однієї хвилини, проста и доступна кожному. Наприклад, сидячи за комп’ютером, учень підіймає очі доверху і, представляє, що там летить пташка або метелик, слідкує за їх польотом з одного кутка класу в інший, не повертаючи при цьому голови – рухатися повинні лише тільки очі!
Є ще нехитрі вправи для очей:
1. Заплющити очі, не жмуритися, рухати очними яблуками по колу.
2. Очима малювати латинську літеру «V»: подивитися вгору вліво, вниз, угору вправо, вниз.
3. Сильно зажмуритися, розплющити очі.
4. Заплющивши очі трьома пальцями промасажуйте очні яблука.
5. Подимитися прямо перед собою.
6. Приблизно 30 с швидко моргати, потім стільки ж дивитися, не моргаючи.
Пропоную учням дома, у кого є комп'ютер робити таку вправу для спини.
Стоячи на четвереньках, опустити голову, одночасно округлити спину, залишатися так 10-15 секунд, потім повільно піднімать голову і обережно прогинати спину. Повторювати поки не надоїсть.
Lana Дата: Ср, 28.01.2009, 11:19 | Повідомлення № 5
Новий користувач
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Упражнения для глаз
при работе за компьютером

Для снятия напряжения глазних мышц предлагается следующий комплекс упражнений, которые рекомендуется виполнять всем, работающим свыше получаса на персональном компьютере.

Вариант № 1.
• Закрыть глаза на несколько секунд, сильно напрягая глазные мышцы, затем раскрыть их, расслабив мышцы глаз (дыхание ритмичное). Упражнение повторить 4-5 раз.
• Помотреть на переносицу и задержать взор в течение трёх полных ритмичных дыханий. До усталости доводить глаза нельзя. Затем посмотреть вдаль. Упражнение повторить 4-5 раз.
• Не поворачивая головы, посмотреть направо и зафиксировать взгляд на несколько секунд, затем посмотреть прямо. Аналогичным образом проводятся упражнения, но с фиксацией взгляда влево, вверх и вниз. Упражнение повторить 4-5 раз.
• Часто открывать и закрывать глаза (моргать) в течение 20-30 секунд.

Вариант № 2.
• Очень медленно вращать глазами. Вдыхая смотреть прямо, затем вверх, выдыхая - влево и вниз. Затем устремить взгляд вдаль. Повторить комплекс упражнений, направляя взгляд в противоположную сторону. Проделать это упражнение по 4-5 раз в одну и другую стороны.
• Для улучшения фокусировки глаз посмотреть на кончик носа, потом сразу перевести взгяд вдаль. И в том и другом случае взгляд задерживать на несколько секунд. Повторить это упражнение 4-5 раз.
• Закрыть глаза на 3-5 секунд и затем открыть их на такое же время. Повторить упражнение 4-5 раз.
• При неподвижной голове перевести взор вверх-прямо-вниз, затем влево-прямо-вправо. Аналогичным образом проделать движение глаз по диагонали в одну и другую сторону. Повторить весь комплекс упражнений 4-5 раз.

Вариант № 3.
• Посмотреть вправо, не поворачивая головы, и зафиксировать взор на несколько секунд, затем влево на несколько секунд и посмотреть вправо. Поднять глаза вверх на несколько секунд и опустить их вниз, расслабив мышцы глаз, посмотреть прямо. Повторить 4-5 раз.
• Посмотреть несколько секунд на кончик пальца, удаленного на 30 см от глаз, затем перевести взгляд вдаль и задержать взор на 3-5 сек.
Упражнение повторить 4-6 раз.
• Закрыть глаза на 5-10 сек, расслабив глазные мышцы, и открыть их на 5-10 сек. Повторить 4-5 раз.
• Проделать несколько круговых движений глазами (по 4-5 движений) в одну и другую сторону.
• Поморгать несколько раз глазами, не напрягая глазные мышцы.

Эти упражнения для глаз осуществлять в период выполнения отдельных упражнений физкультурных пауз и физкультурных минуток.

(Рекомендовано Министерством охраны здоровья Украины)

mouse Дата: Чт, 21.05.2009, 14:50 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Интересный курс Жданов В.Г.
Пора снимать очки (Рекомендую)
http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1852404
KOP Дата: Чт, 21.05.2009, 15:02 | Повідомлення № 7
Переможець "Вчитель року 2009"
Повідомлень: 46
Нагороди: 1
Рейтинг: 16
Розробила у віршованій формі для учнів для кращого запам'ятовування.
Щоб відпочили оченятка,
Потрібна зараз їм зарядка.

1. Очі щільно ми закрили –
це один, два, три, чотири.
Потім ширше розкриваєм,
Вдалині щось роглядаєм.
І поки ми розглядали
До шести порахували.
Щоб очі наші відпочили,
Робим це разів чотири.

2. Очі швидко обертаєм,
Головою не хитаєм.
Вліво раз, два, три, чотири.
Вправо стільки ж повторили.
По колу очі обертаєм
І все навколо розглядаєм.
Раз коло, два і три, чотири.
Щільніше очі ми закрили.
На п’ять і шість їх потримали
І потім знову закружляли.

3. Раз, два, три!
Очі догори!
На чотири та й на п’ять
Будем міцно їх стулять.
Знову очі догори
Ми рахуєм раз, два, три!

4. Очі щоб відпочивали
Дивимось ми вліво – вправо.
Потім блимаєм очима.
І знову ними вправо - вліво.

5. Раз, два.
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять
Будем очі затулять.
Шість, сім
Знов відкрили
І на вісім затулили.
Міцно, міцно потримали.
І все знову починали.
П’ять разів так повторили,
За комп’ютер знову сіли.

Scorpion Дата: Ср, 18.11.2009, 13:44 | Повідомлення № 8
Часто заходить...
Повідомлень: 76
Нагороди: 0
Рейтинг: 16
Дуже вдячна за гарні віршовані рядки... Супер...Бажаю творчого натхнення.
Victoria Дата: Пн, 17.05.2010, 23:01 | Повідомлення № 9
Новий користувач
Повідомлень: 14
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Заплющить очі. Уявить себе в парку біля озера. Там знаходиться чортове колесо. Повільно обертаються колесо з різнокольоровими кабінками. Оберіть собі одну з них і слідкуйте за нею очима. Обертається колесо - опускається повільно кабінка. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину.
*********************************

Різні погладжування, натискання, вібрація закритих очей впливає благотворно на відновлення кровообігу в очній зоні Щоб домогтися максимального ефекту, він розслаблений ваших очей, в комплексі з вправами, варто застосувати масажний комплекс. Різні погладжування, натискання, вібрація закритих очей впливає благотворно на відновлення кровообігу в очній зоні. Тому не нехтуйте масажними вправами, коли справа стосується розслаблення ваших очей.

Нехай ваші очі завжди залишаються здоровими, а зір стовідсотковим!

wovo4ka Дата: Нд, 18.09.2011, 13:09 | Повідомлення № 10
Новий користувач
Повідомлень: 14
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Часом користуюсь так званим "пальмінгом" - http://ru.wikipedia.org/wiki/Метод_Бейтса
допомагає зняти напругу з очей
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 18.09.2011, 14:23 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Цікаве посилання! Особливо репліка: "В 1952 г. профессор оптометрии Элвин Марг (Elwin Marg) писал про Бейтса: «Большинство его заявлений и почти все его теории рассматриваются как ложные практически всеми специалистами в области зрения»" ;)
wovo4ka Дата: Пт, 23.09.2011, 22:25 | Повідомлення № 12
Новий користувач
Повідомлень: 14
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Пилипчук_О_П, у мене була книга Бейтса, і мені його вправи допомагають, а що про нього колись казав якийсь невідомий мені дядько, мене (чесно кажучи) не сильно хвилює :Q
НІКОЛЯ Дата: Сб, 24.09.2011, 23:13 | Повідомлення № 13
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (wovo4ka)
у мене була книга Бейтса, і мені його вправи допомагають

CАМОНАВІЮВАННЯ - ЯКЩОСКАЗАТИ ІНШИМИ СЛОВАМИ, ВІД НЬОГО СЛІПІ ПОЧИНАЮТЬ ЧУТИ, ГЛУХІ ПОЧИНАЮТЬ БАЧИТИ, ДАВНО ПЕРЕВІРЕНА ІСТИНА ;)
wovo4ka Дата: Нд, 02.10.2011, 13:08 | Повідомлення № 14
Новий користувач
Повідомлень: 14
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (НІКОЛЯ)
CАМОНАВІЮВАННЯ

Можливо, та то не важливо, аби лиш дієво <_<
XomaHost Дата: Чт, 15.05.2014, 13:42 | Повідомлення № 15
Новий користувач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Велике дякую за поради:) Надіюсь, ці вправи мені допоможуть :?

Додано (15.05.2014, 13:42)
---------------------------------------------

Цитата НІКОЛЯ ()
CАМОНАВІЮВАННЯ - ЯКЩОСКАЗАТИ ІНШИМИ СЛОВАМИ, ВІД НЬОГО СЛІПІ ПОЧИНАЮТЬ ЧУТИ, ГЛУХІ ПОЧИНАЮТЬ БАЧИТИ, ДАВНО ПЕРЕВІРЕНА ІСТИНА
Самонавіювання - це штука могутня! З нею людина здатна на великі речі!:)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Вправи для очей (Описуємо тільки кращі.)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.