В даній теми я б хотів провести дискусію з проблеми:Чи має право вчитель інформатики оголошувати причини звільнення учня від роботи з комп'ютером в вступному інструктажі?
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
якщо не атестована за рік, хоч з одного предмету, тоді не допускається до ДПА
Такої норми вже немає. До ДПА допускаються ВСІ УЧНІ. (пункт 2.6 ІНСТРУКЦІЇ про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів системи загальної середньої освіти Наказ МОНУ від 14.04.2008 № 319)
Quote (ihor_hontar)
Мені потрібно зараз № документа на які посилається це звільнення.
Цей документ має назву Інструкція про звільнення від перевідних та випускних екзаменів учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров'я і видана наказом МОЗ та МОНУ. До Інструкції додається Перелік захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів від перевідних і випускних екзаменів за станом здоров'я. (Наказ МОНУ і МОЗ N 25-20 від 29.01.96). відповідно до наказу звільняє не адміністрація чи вчитель, а ЛКК за відповідною довідкою встановленої форми.
Цей документ має назву Інструкція про звільнення від перевідних та випускних екзаменів учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров'я і видана наказом МОЗ та МОНУ.
Пане filnick, мені відома ця інструкція, але мені потрібно назву і № документа про причину звільнення учнів від практичних занять за комп'ютером по хворобі, особливо при вагітності!
мені потрібно назву і № документа про причину звільнення учнів від практичних занять за комп'ютером по хворобі, особливо при вагітності!
А з чого Ви взяли, що існує спеціальний нормативний акт про звільнення учнів від занять за комп'ютером? Практика показує, що звільнення по хворобі стосуються уроків фізкультури, трудового навчання, військової підготовки. Їх видає ЛКК (або лікар). Аналогічно може звільнити від занять за комп'ютером. Що стосується вагітних, то довідку-підтвердження видає жіноча консультація. Вчитель нікого не звільняє і ніяких оголошень про звільнення при інструктажах не робить. Говорячи просто - нехай ця учениця щасливо родить дитину, а оцінки, практичні і т.д. - це вже справа інша.
У меня такой вопрос. У нас в школе взяли нового учителя информатики - практически слепой человек. С ним постоянно находиться мама, работает он только за своим компьютером. Помочь детям он практически не может. Есть ли какие-то нормы для учителя информатики? Любой что ли человек может быть информатиком?
Есть ли какие-то нормы для учителя информатики? Любой что ли человек может быть информатиком?
щодо норм для вчителів - не скажу, бо не знаю. але точно незряча людина може бути інформатиком. це 100% за кордоном до речі дуже багато незрячих працюють саме в галузі ІТ, і досить успішно. сама маю знайомих незрячих звукорежисерів, журналістів, цілком самодостатніх і успішних, навіть без "скидок" на їх особливість. а от чи може така людина повноцінно навчати учнів нашої середньої школи - це інше питання. в принципі відповідь залежить від того, яка це людина. якщо їй необхідний супровід сторонніх осіб (матері), то на мою думку - не може. але з іншого боку - закривати школу і учнів від особливих людей не можна. я в цьому переконана!
Пане ihor_hontar, а ви незверталися за цим документом в санстанцію? Думаю, що там можуть хочаб знати про нього.
У випадках коли учень просить звільнити його з практичних занять за станом здоров'я. Я вимагаю від батьків заяву і довідку лікаря, щоб звільнити їх дитину від практичних занять з інформатики. Щоб потім "невішали на мене усіх собак"
На противагу комп*ютеру, який "такий" шкідливий ось про те, що відбувається в Україні:
Українські школярі починають курити ще у молодшій школі Внаслідок необмеженої реалізації спиртних, енергетичних напоїв, пива, цигарок, ці вироби стають доступними дітям, що негативно впливає на здоров'я та поведінку підростаючого покоління
Про це повідомила Генеральна прокуратура України за результатами комплексних перевірок суб’єктів господарювання. Перевірки проводилися з метою додержання законодавства про запобігання шкідливому впливу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на дітей.
За результатами моніторингу, Генеральна прокуратура України повідомляє, що роздрібну торгівлю вказаними товарами в Україні здійснюють близько 250 тис. суб'єктів господарювання.
Натомість органами виконавчої влади та правоохоронними органами не вжито дієвих заходів щодо запобігання незаконному обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, притягнення до відповідальності осіб, які реалізують вказані товари дітям, розповсюдження соціальної реклами про шкоду тютюнопаління та зловживання алкоголем, повідомляють у прокуратурі.
Органи ж санітарного контролю та освітяни б’ють на сполох щодо загальнофізичного стану школярів, демонструючи статистику захворюванності.
Так, з 1994 по 2008 рік (за 14 років) кількість серцево-судинних захворювань в українських дітей виросла на 72%. У підлітків (це окрема категорія) – на 149%, а у дорослих – на 17%. Також, у 70% випускників середньої школи фіксують хронічні захворювання. У порівнянні з 2003 роком показник захворюваності дітей у 2009-му збільшився на 15%.
Харків - один з лідерів за кількістю юних курців в Україні. За даними Харківського інституту охорони здоров'я дітей та підлітків, ще у молодшій школі починають курити 12% учнів. Серед учнів 9-11–тих класів загальноосвітніх шкіл Харкова, майже чверть опитаних школярів сказали, що викурюють по дві цигарки на день. І кожен третій харківський підліток, згідно із останнім дослідженням інституту, зізнався, що за останній тиждень викурив хоча б одну цигарку.
"Для населення старше 12 років у 2009 році поширеність була 23,5%, а у 2008 році - 25,6%", - повідомив Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.
За даними Держкомстату України, українці займають друге місце в світі за кількістю курців після Греції. За даними 2010 року, серед регіонів лідером серед курців є Донбас, де палить 27,5% населення віком від 12 до 18 років. Половина цих підлітків викурюють за добу від 16 до 20 сигарет. Взагалі в Україні палять 45% юнаків і 35% дівчат.
За матеріалами: Освіта.ua Дата публікації: 30.05.2011