Вт, 21.11.2017, 19:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Охорона життя і здоров'я учнів (причини звільнення учня від роботи з комп'ютером)
Охорона життя і здоров'я учнів
В яких випадках вчитель інформатики має право звільнити учня від роботи з комп'ютером?
1.В ніяких випадках;[ 1 ][5.56%]
2.По рекомендації шкільного лікаря чи медсестри;[ 11 ][61.11%]
3.При закапаних очей в учня;[ 7 ][38.89%]
4.При вагітності учениці (більше 2-х тижнів);[ 6 ][33.33%]
5.При хворобі згідно довідки;[ 10 ][55.56%]
6.При бажанню учня;[ 1 ][5.56%]
7.При недотриманні інструктажу з ТБ;[ 10 ][55.56%]
Усього відповідей: 18
ihor_hontar Дата: Чт, 18.09.2008, 14:31 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
В даній теми я б хотів провести дискусію з проблеми:Чи має право вчитель інформатики оголошувати причини звільнення учня від роботи з комп'ютером в вступному інструктажі?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

InformGRU Дата: Чт, 18.09.2008, 14:51 | Повідомлення № 2
Часто заходить...
Рейтинг: 3
Звільняє адміністрація школи, а не вчитель інформатики.
Ktara Дата: Чт, 18.09.2008, 15:37 | Повідомлення № 3
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
так, згодня. Звільняє від практичних робіт адміністрація. В мене є такі випадки. Але звільняється за станом тільки від практичних робіт (в мене є ті, в кого проблема із зором), тому вони навчається як на безмашинному варіанті. Але повнястю від інформатики не звільнений ніхто.
W-w-W Дата: Чт, 18.09.2008, 16:22 | Повідомлення № 4

Якщо є вагомі причини то можна звільняти учнів від занять, маю на увазі практичних, але учень повинен всеодно працювати на уроці, читати матеріали в зошиті чи підручнику
ihor_hontar Дата: Чт, 18.09.2008, 18:19 | Повідомлення № 5
Досвідчений вчитель
Quote (Ktara)
Але звільняється за станом тільки від практичних робіт

Я це мав на увазі, що звільняються учні від практичних робіт, тобто роботою з комп'ютерем. Звісно від будь-якого предмету не може звільняти ні вчитель, ні адміністрація, якщо учень прийшов вчитися в нормальну школу. Але за станомо здоров'я (інвалідності) учень переводиться на індивідуальне навчання.
Тут мене цівать урок інформатики: Згідно санітарних нормами учень може бути звільнений від роботи з комп'ютером, тобто від практичних, якщо, по-перше, учень проходить курс лікування очей і йому закапують очі; по-друге, коли учениця вагітна більше 2-х тижнів. Тоді учень повинен пред'явити відповідну довідку і його звільняється від роботи з комп'ютером. Чи є ще інші вагомі причини. А саме цікаве питання, може хто підкаже, чи вчитель інформатики має право наголошувати на вступному інструктажі на ці, вище сказані, причини?
Newbie Дата: Чт, 18.09.2008, 20:06 | Повідомлення № 6
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
а де це написано? бо я щось не в курсі...
особисто я завжди говорю, що якщо хтось погано почувається, то на урок приходить, але за комп*ютер не сідає. якщо зовсім зле чується - то в медпункт. часто приходять учні і усно говорять, що в них очі закапані, чи що лікар сказав тиждень не користуватись телевізором - то звісно вони працюють в зошитах. не було випадку, щоб на цьому грунті обманювали - який сенс? таких учнів, які постійно мають проблеми із здоров*ям немає, тому не розумію цієї проблеми
ihor_hontar Дата: Пт, 19.09.2008, 15:20 | Повідомлення № 7
Досвідчений вчитель
Quote (Newbie)
а де це написано?

От власне я і хочу взнати де виписані ці норми звільнення від роботи з комп'ютером. Особливо для вагітних учениуь. Може хто знає? Чи де зустрічав? Бо по цьому питаню мені вже двічі докоряють. Коли була перевірка з ТБ, то чому я не попереджую учнів про ці випадки, а тепер навпаки батьки підняли шум. Чому я учням про таке говорю. Ось і попробуй усім догодити.

Відредаговано: ihor_hontar - Пт, 19.09.2008, 15:21
Ktara Дата: Пт, 19.09.2008, 16:33 | Повідомлення № 8
Перспективна вчителька
В техніці безпеки про це не згадується, тому що не може бути у нас вагітних в 10-11-х класах :) Ми можемо лише згадати про те, що заборонена робота за компом за медичними висновками.

Відредаговано: Ktara - Пт, 19.09.2008, 16:34
nirk Дата: Пт, 19.09.2008, 16:42 | Повідомлення № 9
Новий користувач
Рейтинг: 0
ми ж живі люди, а не машини, невже без інструкцій жити не можемо? навіть, якщо дитина погано почуває себе можна дозволити не виконувати практичне завдання на уроці, при умові, що відпрацює в позаурочний час чи вдома. мова ж не йде про державну атестацію чи зовнішнє тестування. головне не дозволити розхлябаності й повального захоплення учнями хворобливим станом)))
Newbie Дата: Пт, 19.09.2008, 17:05 | Повідомлення № 10
Хелпер
Quote (Ktara)
В техніці безпеки про це не згадується, тому що не може бути у нас вагітних в 10-11-х класах

в 12-річній школі будуть :) якщо пішла до школи в 6,5 і закінчує її в 18,5 ... має повне право :)
цікаво як будуть вирішуватись питання з декретом :)
для тих, хто сумнівається - полічіть кількість ваших учениць, які народили в перший рік після завершення школи. навіть у мене таких предостатньо!
Ktara Дата: Пт, 19.09.2008, 19:00 | Повідомлення № 11
Перспективна вчителька
ну в нас трохи інше - в нас коледж, тому у нас народжують на 3-му, або 4-му курсі :)
Quote (nirk)
ми ж живі люди, а не машини, невже без інструкцій жити не можемо? навіть, якщо дитина погано почуває себе можна дозволити не виконувати практичне завдання на уроці,

Можемо, але як це поянити перевіряючим які можуть раптово зайти? :) Погано почуваєш - є медпункт, будь-ласка туди :)
ihor_hontar Дата: Пн, 22.09.2008, 13:10 | Повідомлення № 12
Досвідчений вчитель
Quote (Ktara)
В техніці безпеки про це не згадується, тому що не може бути у нас вагітних в 10-11-х класах

Шановні колеги, я вже працюю 18-й рік у СЗШ. І вже за послідні 10 років в 11-у класі діти народжують і навіть в 10-у чуть не кожен рік. Школу закінчують екстернатом. І я вже з цією проблемою стикаюсь давно. Чи то в жіночій консультаціях їх попереджують, чи з медичної практики. Років 6 тому, я задавав це питання на курсах в інституті післядипломної перепідготовки. Мені дійсно підтвердили таку проблему, що після 2-3-х тижнів вагітності учениці звільняють від роботи за комп'ютером і навіть вказували на номер санітарних норм, а також коли була перевірка з ТБ, прои опитуванні учнів порушувалось це питання. І тепер я знову стикнувся з тією проблемою, але в притензіях з батьками, мовляв вчитель вимагає довідки з жіночої консультації. Мені потрібно зараз № документа на які посилається це звільнення. Колись я працював в обчислювальному центрі в Золочівській філії об'днання "ЛОРТА", там також дотримувались цих вимох, бо практично операторами працювали дівчата. Я тоді не думав, що з такою проблемою стикнусь у школі. А дівчатка, знаючи це, користуючись моментом, відмовляються працювати за комп'ютером на практичних заняттях. А в мене вимагають документальне підтвердження відмови працювати дівчаток за комп'ютером. І як оцінювати їхні практичні роботи?
Newbie Дата: Пн, 22.09.2008, 16:45 | Повідомлення № 13
Хелпер
ну це ж їх звільняють не лише з інформатики, а як мінімум, ще й з фізкультури. поцікавтесь як у вас вирішують такі питання? хоча на фізкультурі часто можна було обмежитись запискою від мами про погане самопочуття, і ніяких проблем не було. фізрук при зловживанні просто ставив одиниці за нормативи і все. бо формально йому необхідна було довідка від лікаря. вам теж! якщо раз-два таке сталось, то на слово можна повірити, а якщо в неї купа пропущених практичних, і без довідки, то це вже її проблеми!
крім того, зараз практичні не обов*язково відробляти.
або нехай виконують завдання в зошиті : по пунктах пише які кнопки треба клацати і які меню відкривати. після кількох таких "практичних" може не зловживатимуть. адже звільнення від практичної не дає звільнення від уроку! на тій же фізкультурі учень повинен навіть у форму переодягнутись і бути на уроці, просто не робити вправ.
і які можуть бути претензії від батьків?!?! ви ж не вимагаєте довідки про відсутність вагітності, нє?? :) то які претензії?!
Anatoli Дата: Вт, 23.09.2008, 07:11 | Повідомлення № 14
Прописаний назавжди
Рейтинг: 15
Здається, оцінки ставлять за знання, правильно? В Критеріях що написанно? Якщо вагітна розрізняє окремі об'єкти - 1 бал, якщо вагітна має стійкі системні знання (з інформатики) і продуктивно (в цьому контексті) їх використовує - 12 балів. А ходить чи не ходить на уроки - то байдуже. Це ж незалежне оцінювання. Дав дирктор розпорядження не ходити - хай не ходить - не атестована. Атестується, коли повернеться з декретної відпустки.

Відредаговано: Anatoli - Вт, 23.09.2008, 07:13
nadya_hontar Дата: Ср, 24.09.2008, 19:12 | Повідомлення № 15
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Quote (Anatoli)
хай не ходить - не атестована.

А якщо не атестована за рік, хоч з одного предмету, тоді не допускається до ДПА. Відповідно не видається атестат. Учениця має право перездавати ДПА через рік.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.10 Комп’ютер і здоров’я » Охорона життя і здоров'я учнів (причини звільнення учня від роботи з комп'ютером)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.