Сб, 18.11.2017, 17:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Варіативна частина навчального плану та інформатика
Варіативна частина навчального плану та інформатика
filnick Дата: Пт, 23.05.2008, 15:25 | Повідомлення № 1
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Хотілося б дізнатися як адміністрація Вашого закладу планує використати варіативну частину навчальних планів саме на вивчення інформатики наступного навчального року. Інакше кажучи, скільки годин інформатики і в яких класах будуть введені у Ваших школах в 2008-2009 н.р.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:31
Bandalak Дата: Пт, 23.05.2008, 15:54 | Повідомлення № 2
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Про це ще рано говорити. У нас таке вирішують у серпні. А цього навчального року у мене бли факультативи у 5а,б, 8а, 9а,б, 10а,б по 1 годині. Гурток 2 години у 7 класі.
filnick Дата: Пт, 23.05.2008, 16:01 | Повідомлення № 3
Мудрий вчитель
Попередня комплектація подається у відділи освіти в кінці травня місяця. А в серпні вже затверджують тарифікацію.
Шановний, Bandalak, а в 10 і 11 класах Ви мали по 2 години чи по одній? Мене цікавить цифра, не рахуючи поділу на групи.
ihor_hontar Дата: Пт, 23.05.2008, 18:36 | Повідомлення № 4
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (filnick)
Попередня комплектація подається у відділи освіти в кінці травня місяця.

Наскільки я знаю, що наша адміністрація в травні подає комплектацію інварянтної частини. Оскільки ми інформатики, то подають державний компонент 10-х - 11-х класів. На даний час тільки в цих класах офіційно викладається інформатика в ЗНЗ І-ІІІ ступенів. А тоді на тарифікацію (до 10 вересня) дирекція розподіляє варіативну частину. Якщо адміністрація розуміє, що інформатика на даний час читається в школі за трома періодами: 1- початковий - 1-5 класи; 2 - основний- 6 - 9 класи.(тобто в 6-9 класах вже основи інформатики вивчено); 3- профільний курс- 10-11 класи. Нажаль в деяких школах він остався основним. Хоча йдуть слухи, що буде ннова інструкція МОН "Про введення в державний компонент (інварянтний) вивчення інформатики з 2 класу".
Quote (filnick)
а в 10 і 11 класах Ви мали по 2 години чи по одній?

А це вже залежить від провілю класу. Якщо, наприклад, історичний, фіологічний, то по 1 годині, якщо математичний, природничий, то по 2 годині. Може ще адміністрація по бажаню додати 1 факультативу, чи гуртка.
Lviza Дата: Сб, 24.05.2008, 15:12 | Повідомлення № 5
Тут живе...
Рейтинг: 3
Quote (ihor_hontar)
якщо математичний, природничий, то по 2 годині. Може ще адміністрація по бажаню додати 1 факультативу, чи гуртка.

Нажаль, наша адміністрація керується не потребами дітей, а потребами вчителів у годинах. Я вже другий рік не можу довести (з програмою в руках) нашому завучу, що в класі природничого профілю треба читати 2 години. Я показую програму, а вона мені - навчальний план, де написано не 2 год, а 1+1. Мовляв, година додається на розсуд адміністрації із варіативної частини. Моє: "Додається година при наявності комп'ютерної техніки" залишається без уваги, тому що варіативну частину ділять між тими вчителями, у яких не вистачає годин до ставки (або з інших міркувань angry ) Тобто моя година упливає на "історію Полтавщини", "екологію" і т.д. Я розумію, що це також треба, але учнів за 1 годину інформатики навчити можна тільки, якщо вони вже мають певні навички і багато працюють дома та в позаурочний час (на ентузіазмі вчителя і своєму).
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 24.05.2008, 19:35 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Lviza, ви повністю праві. Досить того, що на інформатику до цих пір плює держава і ставить її тільки в 10-11 класах, так ще й по 1 годині на тиждень.
Моя адміністрація в цьому плані нормально поводиться - щороку 10-ті і 11-і класі діляться на групи (так я в них виявляється 16 або більше учнів) і мені виділяють 2 години.
Факультативів ще жодного року не мав, так як вже два роки працює в районі приватне підприємство "Регіональна комп’ютерна школа" і з цих міркувань факультативи не можливі. Раніше до РКШ також працювали на базі школи різноманітні курси.
Quote (ihor_hontar)
Хоча йдуть слухи, що буде ннова інструкція МОН "Про введення в державний компонент (інварянтний) вивчення інформатики з 2 класу".

Я думаю, що це тільки слухи, які розпускають, щоб заспокоїти нерви вчителів інформатики і не більше.
ihor_hontar Дата: Нд, 25.05.2008, 17:13 | Повідомлення № 7
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 13
Quote (Ковальчук_Олександр)
Я думаю, що це тільки слухи, які розпускають, щоб заспокоїти нерви вчителів інформатики і не більше.

Я, думаю, про це більше потрібно розпитати п. Євгена Шестопалова. Це я від нього почів.
(Повідомлення №3 у РОЗДІЛ I: ІНФОРМАЦІЯ ТА ІНФОРМАТИКА » 1.11 Пропозиції видавництва "Аспект" » Засоби навчання для 12-річної школи)

Відредаговано: ihor_hontar - Нд, 25.05.2008, 17:17
filnick Дата: Нд, 25.05.2008, 19:01 | Повідомлення № 8
Мудрий вчитель
Давайте уточнимо ще раз.
Відповідно до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів України предмет інформатика станом на 25.05.2008 р. входить лише до 10 та 11 класу. По 1 годині (з можливістю поділу на групи). Для профільних класів (залежно від виду профілю) ця кількість може збільшитися до 2 годин.
В 2009-2010 н.році вивчення інформатики буде введено у 9 класі дванадцятирічної школи (1 година). В 10-12 класах, залежно від профілю кількість годин буде варіюватися в межах від 0 до 4 годин.
Всі інші години інформатики, в т.ч. у 2-4, 5-7, 8-9 класах виставляються ТІЛЬКИ з ВАРІАТИВНОЇ частини навчальних планів.
Що стосується Інструкції про введення обовязкового вивчення інформатики з 2 класу (включення в інваріантну частину), то такого документу не може бути в принципі. По-перше: для цього необхідно змінювати весь Типовий навчальний план (хоча би початкової школи). По-друге, введення того чи іншого предмету може подаватися лише як рекомендація і оформляється відповідним листом МОНУ. По-третє, мабудь саме важливе, для цього введення необхідна наявність сучасного комп'ютерного класу в УСІХ школах України.
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 25.05.2008, 20:01 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
filnick, от ви і розставили всі крапки над "і".
Ви розвіяли наші мрії, а ми так захопились. biggrin
Жахливе ставлення до інформатики в нашій державі - це сурова правда.
І по-перше, і по-друге, і по-третє можна вже б давно було подолати.
Але... Мабуть це не для України. Будемо миритися з тим, що матимемо: незмінну картину у викладанні інформатики в 2008-09 н.р. і 80% комп’ютерних класів, в яких з трудом завантажується Windows XP через неймовірний об’єм оперативної пам’яті - 112 Мб і дешеві дуті монітори, вартість яких зараз не перевищує 50$, які вже давно зняті з виробництва і від яких очі спалити - в два рахунки.
Newbie Дата: Нд, 25.05.2008, 21:59 | Повідомлення № 10
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
В 10-12 класах, залежно від профілю кількість годин буде варіюватися в межах від 0 до 4 годин.

може від 1???
Quote (ihor_hontar)
Хоча йдуть слухи, що буде ннова інструкція МОН "Про введення в державний компонент (інварянтний) вивчення інформатики з 2 класу".

з 2? - не можливо, хоть би з 7 ввели (з тих міркувань, що оті 9 класи, які в 2009-2010 н.році матимуть інформатику в інваріантній частині, за затвердженою програмою вже повинні бути вивчати інформатику ДО 9 класу!)

у мене будуть 5,6 класи - майже точно. 7,8 -під питанням, 9 - теж, але ймовірніше, що будуть. всі по 1 годині (хоча завуч і директор будуть "пробивати" в районо більше). 10, 11 - залежно від профілю по 1 чи 2 години

завтра у нас буде міський семінар про впровадження технологічного профілю у школах (згідно з затвердженою програмою: з 8 класу по 3 години на тиждень). цікаво чи щось з того вийде... мабуть цього року вже не пройде, а от на наступний - було б добре!

filnick Дата: Нд, 25.05.2008, 22:36 | Повідомлення № 11
Мудрий вчитель
Quote (Newbie)
може від 1???

Є профілі, для яких вивчення інформатики не передбачене (див. навчальні плани профільних класів 12-річних шкіл)
Newbie Дата: Пн, 26.05.2008, 09:20 | Повідомлення № 12
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
я переглянула
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
№ 357 від 07.05.2007
Про внесення змін до наказу МОН України від 23.02.2004 року № 132 «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів 12-річної школи»

і менше однієї години на інформатику не знайшла.
підкажіть де шукати
dpi Дата: Пн, 26.05.2008, 13:44 | Повідомлення № 13
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
5-6 классы по одному часу
7 - два часа
8-9 классы по три часа
10-12 - по четыре + два спецкурс "Опероатор компьютерного набора" - даем профессию.
W-w-W Дата: Пн, 26.05.2008, 16:35 | Повідомлення № 14

мені на факультативи з інформатики виділили таку кількість годин:
6 кл. - 1 год.
7кл. - 0
8 кл. - 1 год.
9 кл. - 1 год.
10 кл. - 1 год.
11 кл. - 1 год.

Плюс ще по 1 год. в 10 та 11 кл. з варіативної складової на інформатику

filnick Дата: Пн, 26.05.2008, 19:03 | Повідомлення № 15
Мудрий вчитель
Quote (Newbie)
і менше однієї години на інформатику не знайшла

Типовий навчальний план однокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (коли клас ділиться на профільні групи)-Додаток 18 до наказу №132.
В суспільно-гуманітарній групі на інформатику додаткових годин - 0.

Відредаговано: filnick - Пн, 26.05.2008, 19:06
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Варіативна частина навчального плану та інформатика
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.