Чт, 21.09.2017, 13:25
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 37 з 52«1235363738395152»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Нова програма з інформатики (5-9 класи), 2017 рік (Залучайтесь до створення нової програми шкільної інформатики)
Нова програма з інформатики (5-9 класи), 2017 рік
gromko Дата: Вт, 31.01.2017, 20:02 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
Навчальні програми є дороговказом для освітян у їх повсякденній роботі, саме у них реалізуються як вимоги Державних освітніх стандартів, так і вимоги часу до рівня компетентності учнів, як майбутніх членів соціуму. Програми не повинні бути “замороженими” на сучасному рівні розвитку школи, а працювати на випередження, оскільки сучасний світ став дуже динамічним, і той рівень компетентностей, який пропонується до опанування сьогодні, фактично був актуальним вчора. Без роботи на перспективу, без погляду в завтрашній день, наша освіта не зможе підготувати активного члена суспільства, здатного до самореалізації себе та трансформації і розвитку нашої держави.

Чинна програма у достатній мірі відображала освітні запити суспільства 5-річної давнини. Наразі вже сьогодні ми бачимо, що слід більше звернути уваги на:
- розвиток інформаційної культури відповідно до стану розвитку технологій та вимог суспільства;
- розвиток навичок операційного(алгоритмічного) мислення, алгоритмізації та програмування, як засобу реалізації себе у майбутньому;
- створення персонального освітньо-комунікаційного середовища для навчання, роботи та саморозвитку;
- основи систем захисту данних та безпеки при роботі в інформаційному середовищі;
- основи мікроелектроніки та побудови інформаційно-комунікаційних систем;
- етичні проблеми використання інформаційних технологій(кіберзлочинність та дотримання авторських прав);
- розробка навчальних проектів, як один з ключових засобів як формування, так і перевірки рівня сформованості розвитку навчальних комптентностей учнів.

Загальний алгоритм оновлення програм 5-9 класів

До 7 лютого буде сформовано групу модераторів для онлайн обговорень програм на платформі EdEra та робочі груп з оновлення програм за предметами
9 лютого відбудеться нарада за участю Міністра освіти і науки для модераторів та керівників робочих груп.
13 лютого чинні навчальні програми розміщуються на платформі EdEra для загального обговорення, де всі бажаючі, авторизувавшись, зможуть висловити свої пропозиції та надати пропозиції щодо їх модернізації.
З 13 лютого по 24 лютого триватиме перша сесія онлайн обговорення.
З 28 лютого по 7 березня відбуватиметься робота над програмами у робочих групах за участі модераторів.
15 березня по 22 березня 2017 триватиме друга сесія онлайн обговорення оновлених програм.
З 30 березня по 8 квітня робочі групи спільно з модераторами допрацьовуватимуть програми.
З 8 квітня по 25 квітня 2017 р. триватиме експертне обговорення оновлених програм
На початку травня 2017 р. доопрацьовані програм будуть представлені на засіданні Колегії МОН.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 16.03.2017, 17:08 | Повідомлення № 541
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Цитата gromko ()
В программе нет ни слова о Блендере - есть только о трёхмерном моделировании, можно использовать даже Sweet Home 3D

Sweet Home 3D для цього розділу не підійде. Але інші програми також існують. Наприклад, https://uk.wikipedia.org/wiki/SketchUp
Щодо старих комп'ютерів, я вже десь давав посилання на своє дослідження: http://teachlab.ucoz.ua/publ....1-0-101
Не все так сумно.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 16.03.2017, 17:20 | Повідомлення № 542
Ветеран спілкування
Цитата Ktara ()
Я уже где-то описывала сколько потратила времени чтобы поставить на свой комп. материлась долго, и поняла, что не готова тратить примерно по 2 часа, чтобы установить еще на 8 компов, которые все ж таки слабее моего. ну не становился и все. Обзанавешивался окнами с кучей ошибок. Хотелось убить кого-то, плунуть на все это. так что меня хватило только на 1 учительский комп и все

З такими великими проблемами не стикався. Максимум, що було - проблеми з вмиканням української локалізації на деяких машинах+версіях Blender. Ставив на 2 різні ноутбуки (Windows 7), старі комп'ютери з Windows XP, новіші з Edubuntu.
Ktara Дата: Чт, 16.03.2017, 18:05 | Повідомлення № 543
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Цитата Пилипчук_О_П ()
З такими великими проблемами не стикався. Максимум, що було - проблеми з вмиканням української локалізації на деяких машинах+версіях Blender. Ставив на 2 різні ноутбуки (Windows 7), старі комп'ютери з Windows XP, новіші з Edubuntu.
Ну а столкнулась в прошлом году, когда решила установить. Потратив кучу времени. танцев с бубном. я таки через 2 часа добилась того, что программа запустилась, но у меня нет столько свободного времени играться з 3 разными конфигурациями компов в кабинете, Почему такая проболема. нигде на форумах не нашла. Но тем ме менее - столкнулась. Если что-то в мире проходит мимо нас. это не значит, что проблемы не существует :)
Ktara Дата: Чт, 16.03.2017, 18:10 | Повідомлення № 544
Перспективна вчителька
Цитата Пилипчук_О_П ()
Але інші програми також існують. Наприклад, https://uk.wikipedia.org/wiki/SketchUp
Скечап хорош, и даже руссая локализация. На оф сайте только под 10, на ХР надо искать 8-ю версию (тут уже на форуме искали). В бесплатной версии не сделать динамический объект (например чтобы при нажатии на ручку окна - оно открывалось). У меня сейчас в кабинете компьютеры с разной версией ОС - 5 одной. и 3- на 10. И соотвественно разные версии Скечапа. Дома, тоже стоит 17, на учительстком - 16, на ученических 17 (3 штуки) и 8 (5 штук). так что - все просто прекрасно. Ничего из того. что могу сделать дом а- не могу продемонстрировать в школе. а в школе нет времени снова все рисовать,. так что это последний год когда я работаю с этой программой. Пока все компы не будут одной версии ОС :) Мне хватит, с головой.
gry Дата: Чт, 16.03.2017, 19:56 | Повідомлення № 545
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
Цитата Bandalak ()
тупе проектування
!!! Мабуть тупе списування, копіювання, "перемальовування" і все...

Додано (16.03.2017, 18:54)
---------------------------------------------
Цитата Ковальчук_Олександр ()
мені і дітям значно більше подобається.
За "мені" ще погоджуся , але "дітям"....

Додано (16.03.2017, 18:56)
---------------------------------------------
Цитата Bandalak ()
На Celeron 1700 Mhz, 1Гб оперативки, піде блендер?
SP3 - 100%

Відредаговано: gry - Чт, 16.03.2017, 19:57
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 16.03.2017, 20:39 | Повідомлення № 546
Ветеран спілкування
Цитата Ktara ()
через 2 часа добилась того, что программа запустилась

Цікавий досвід. Не виникала думка поділитись зі спільнотою?
swetikccc Дата: Чт, 16.03.2017, 20:40 | Повідомлення № 547
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Цитата Bandalak ()
На Celeron 1700 Mhz, 1Гб оперативки, піде блендер?
Пане Бандарак, Лазарус і програмуванняч в ньому будуть квіточками для навчання дітей, а от ягідками на ті пару, годин буде якраз
Блендер. Ну думаю куб з кулею під кінець намалюєте.  ;)

Відредаговано: swetikccc - Чт, 16.03.2017, 20:42
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 16.03.2017, 20:43 | Повідомлення № 548
Ветеран спілкування
Цитата Ktara ()
Дома, тоже стоит 17, на учительстком - 16, на ученических 17 (3 штуки) и 8 (5 штук).

Як варіант: скрізь поставити 8-му.
З Blender'ом подібна ситуація: версія 2.76b - остання, яка підтримувала Windows XP. Проте від неї до поточної кардинальних змін інтерфейсу не відбулось. І базові можливості (потрібні на уроках) теж практично не змінились.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 16.03.2017, 20:47 | Повідомлення № 549
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Блендер. Ну думаю куб з кулею під кінець намалюєте.

Навіщо дезорієнтувати людей? Куб і куля - готові примітиви, які додаються 3-ма клацаннями миші. :)
Мушу ще раз дати посилання на свій сайт: http://teachlab.ucoz.ua/publ....1-0-101
Там показано проект, який реально "вписується" в короткий (наприклад, 8-годинний) курс.

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Чт, 16.03.2017, 20:49
swetikccc Дата: Чт, 16.03.2017, 20:54 | Повідомлення № 550
Ветеран спілкування
Цитата Пилипчук_О_П ()
Навіщо дезорієнтувати людей? Куб і куля - готові примітиви, які додаються 3-ма клацаннями миші.
Так я ж про це.  Куб з кулею і осилять.
Я колись щось там пробував робити в версии до 2, 4
Ну я не думаю що в новому фейсі стало в рази легше працювати.
gry Дата: Чт, 16.03.2017, 21:18 | Повідомлення № 551
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
Цитата swetikccc ()
Ну думаю куб з кулею під кінець намалюєте.
https://www.youtube.com/watch?v=q8EMmeBAiok
Десь приблизно так ... Ну а звук - додати просто...

Відредаговано: gry - Чт, 16.03.2017, 21:35
Ktara Дата: Чт, 16.03.2017, 21:43 | Повідомлення № 552
Перспективна вчителька
Цитата Пилипчук_О_П ()
Цікавий досвід. Не виникала думка поділитись зі спільнотою?
после того как я его наконец-то запустила - у меня была только одна мысль "А не удалить ли его на фиг". И честно видать в том состянии у меня вряд ли бы нашлись слова описать, как я со всем боролась методами научного (и не очень) тыка :)
Ktara Дата: Чт, 16.03.2017, 21:44 | Повідомлення № 553
Перспективна вчителька
Цитата Пилипчук_О_П ()
Як варіант: скрізь поставити 8-му. З Blender'ом подібна ситуація: версія 2.76b - остання, яка підтримувала Windows XP. Проте від неї до поточної кардинальних змін інтерфейсу не відбулось. І базові можливості (потрібні на уроках) теж практично не змінились.
Под 10 -восьмая версия не ставится :) так как она 32-битная, а на 10 - 64 битная :)
неужели вы думаетет. что мне не пришла такая же мысль в голову :)
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 16.03.2017, 22:10 | Повідомлення № 554
Ветеран спілкування
Цитата swetikccc ()
Я колись щось там пробував робити в версии до 2, 4
Ну я не думаю що в новому фейсі стало в рази легше працювати.

Справді приблизно в рази :)
Клавіатурні скорочення залишись зручними для швидкої роботи. Але всі команди доступні в нормальних меню та інших елементах керування, написи не скорочені до 3-4 букв, як це було раніше, практично до всього є спливні детальні підказки.
Хоча, про це варто писати в іншій гілці: http://informatic.org.ua/forum/107-1598-1
swetikccc Дата: Пт, 17.03.2017, 09:48 | Повідомлення № 555
Ветеран спілкування
Підведемо підсумок.
1 Ми знаємо для задоволення чиїх амбіцій втиснули в програму 3D.
2 Втиснули без апробації, прикиваючись тільки красивими гаслами.
3 Віслюка який упав від надмірної ваги, грузити можливо і далі, яка різниця.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Нова програма з інформатики (5-9 класи), 2017 рік (Залучайтесь до створення нової програми шкільної інформатики)
Сторінка 37 з 52«1235363738395152»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.