Вт, 12.12.2017, 12:30
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 6«123456»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Програмування в 11 класі за новою програмою. Акад. рівень (То що ж викладати?)
Програмування в 11 класі за новою програмою. Акад. рівень
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 19.10.2011, 19:42 | Повідомлення № 61
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
В межах нашого обговорення "подія" - слово багатозначне. З точки зору користувача - побутове значення: клацнув мишкою - подія відбулась. З "точки зору" елемента керування подіями є тільки ті процеси, на які він може реагувати, тобто лише деякі з тих, які вважає подіями користувач. Програміст, розробляючи код класу, приймає рішення, повідомлення про які "побутові" події об'єкт надсилатиме своєму "господарю" (саме в цьому випадку є можливість написати обробник події). Не всі продії "провокуються" людиною. Наприклад, елемент керування Таймер відразу після запуску (виклик методу Старт) періодично генерує подію Цокання, на яку й пишеться обробник. Він ніби кричить об'єкту власнику: "Я цокнув - щось роби!". Якщо "власник" знає, що робити (тобто програміст написав процедуру обробки), то й буде щось зроблено у відповідь на подію.
swetikccc Дата: Ср, 19.10.2011, 20:22 | Повідомлення № 62
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (Пилипчук_О_П)
З "точки зору" елемента керування подіями є тільки ті процеси, на які він може реагувати, тобто лише деякі з тих, які вважає подіями користувач.

Добре, ідемо далі.
Ставимо на форму кномочку і більш нічого.
Запускаємо на виконання
Натискуємо на кнопочку і невідпускаємо, міняється стан кнопочки і її вигляд.
Що це подія чи метод?

Додано (19.10.2011, 20:22)
---------------------------------------------

Quote (Ковальчук_Олександр)
Ви так пишете, наче Подія і обробник події це одне і те ж. Так можна сказати тільки про обробник події.

В лівій стороні в деяких випадках одне й те саме

метод Button.OnClick викликає подію Click

Quote (swetikccc)
Методи – все що можна зробити з о’єктом, або може зробити він.
А от коли міняється стан об’єкту виникають події.
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 19.10.2011, 21:45 | Повідомлення № 63
Ветеран спілкування
Quote (swetikccc)
Натискуємо на кнопочку і невідпускаємо, міняється стан кнопочки і її вигляд. Що це подія чи метод?

Це виконується обробник за замовчанням (точніше, ланцюжок обробників за замовчанням цієї події всіх предків, які можуть реагувати на цю подію). Після цього виконується обробник, написаний власне для даної кнопки (у нашому випадку він відсутній).

Quote (swetikccc)
метод Button.OnClick викликає подію Click

Само собою. Так і написано в довідці: "Raises the Click event". Я це вище називав імітацією. Результат виклику методу OnClick такий самий, як і результат клацання кнопки. Але, якби цього методу не було, обробник події працювати не перестав би працювати. Бо подія Click залишилась би в класі Button.

Додано (19.10.2011, 21:45)
---------------------------------------------
Щось мені підказує, що ми дісталися рівня, де діють не загальні принципи ООП та подійно-орієнтованого програмування, а особливості реалізації цих ідей в конкретній бібліотеці. До підкреслених речень я б дописав "ІМХО" :)

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Ср, 19.10.2011, 21:46
swetikccc Дата: Ср, 19.10.2011, 21:59 | Повідомлення № 64
Ветеран спілкування
Quote (Пилипчук_О_П)
Це виконується обробник за замовчанням (точніше, ланцюжок обробників за замовчанням цієї події всіх предків, які можуть реагувати на цю подію). Після цього виконується обробник, написаний власне для даної кнопки (у нашому випадку він відсутній).

Кнопка при натисканні змінює вигляд, форму - це скоріше метод кнопки, виконується процедура промалювування вигляду натиснутої і ненатиснутої кнопки.
Quote (Пилипчук_О_П)
Само собою. Так і написано в довідці: "Raises the Click event". Я це вище називав імітацією. Результат виклику методу OnClick такий самий, як і результат клацання кнопки. Але, якби цього методу не було, обробник події працювати не перестав би працювати. Бо подія Click залишилась би в класі Button.

А не простіше, одна подія викликала іншу подію, використавши метод об’єкту(майже як в житті :) )

Відредаговано: swetikccc - Ср, 19.10.2011, 22:03
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 19.10.2011, 22:11 | Повідомлення № 65
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
[admin]Колеги! Пропоную закінчити дискусію з таким значним відхиленням. Предмет обговорення має далеке відношення до питання: що викладати в 11 класі в розділі програмування! [/admin]
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 19.10.2011, 23:33 | Повідомлення № 66
Ветеран спілкування
Для підсумку: бачимо, що вдумливий учень може досить гарно навантажити середнього вчителя при вивченні основ програмування в об'єктно- та подійноорієнтованому дусі. Хоча... Правила "Вчитель має знати більше, ніж передбачено програмою" ніхто не скасовував. Прочитавши цю гілку, зацікавлені вчителі зможуть поставити правильні питання в інших гілках форуму і, можливо, навіть оперативно отримати відповіді. :)

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Ср, 19.10.2011, 23:34
dpi Дата: Чт, 20.10.2011, 20:17 | Повідомлення № 67
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Не поленился, прочитал все 5 страниц.
Поверьте старому поклоннику визуальных сред. Завязал с ними лет 5 назад. Ученики на факультативах делали сетевые БД. Храню их как памятник потерянного времени, и своего и моих подопечных.
Слышали, наверное, чем дальше в лес - тем больше дров. Поймете, что взвалили на себя ни ком не нужный тяжелый груз года через 2-3.
Пасихов все писал немного эмоционально и категорично, но в основном он прав. %)
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 20.10.2011, 20:32 | Повідомлення № 68
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
dpi, Ваше мнение ясно, только мало аргументировано.
mouse Дата: Пт, 21.10.2011, 12:08 | Повідомлення № 69
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Прочитав. Мої думки:
1. Залюбки відвідав би (можно і через інтернет) уроки Юрія Яковича.
2. Якщо цікавить термінологія - звертатись у MSDN в англ. варіанті.
3. Щодо суперечки Консоль - Візуал, треба співставити: що хочемо навчити? як це робили? що отримали? І якщо різними засобами отримаємо однаковий (чи неоднаковий) результат, тоді можна про щось говорити. Бо консольний режим є у цих "візуальних" мовах, про які йшла мова.

Не забуваймо, що педагогіка (методика викладання зокрема) експериментальні науки!!! Тут мало довести на паперці. Потрібно, щоб це працювали в житті. Мені тільки одне дивно: "Чому ті, хто має свою методику навчання і має відповідний результат, не можуть поділитися з нею у письмовому вигляді?". А то говоримо, а методику викладання основ програмування я не бачив ні коли сам навчався в універі, ні зараз. Де книга з методики навчання інформатики?!? Така як є у математиків, фізиків?
Ktara Дата: Пт, 21.10.2011, 12:42 | Повідомлення № 70
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 295
mouse, методика алгоритмізації та програмування існує. Це 4-й том, автор Наталя Моозе (і там не тільки Паскаль, а й так зване візуальне). І це єдина книга по Україні, наскільки мені це відомо. Всі інші методики які я бачила- це розробки занять. Єдине, що тираж у цього 4-го тома був значно менший ніж тираж перших трьох томів із загальною методикою

Якшо мене спитають чи я бачила цю книгу. То відповім ствердно, так как в мне є всі 4 томи :) (в паперовому вигляді) :)
mouse Дата: Пт, 21.10.2011, 12:57 | Повідомлення № 71
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Ktara)
То відповім ствердно, так как в мне є всі 4 томи

Так ось і в цьому і є проблема. Я їх бачив, але не маю. Четвертого тому точно не відкривав навіть.
swetikccc Дата: Пт, 21.10.2011, 13:37 | Повідомлення № 72
Ветеран спілкування
Quote (mouse)
Так ось і в цьому і є проблема. Я їх бачив, але не маю. Четвертого тому точно не відкривав навіть.

http://www.twirpx.com/files/pedagogics/methodics/informatics/
А 4 треба просити у пані Ktarи
Лекція професора Н. В. Морзе
http://new.fizmat.tnpu.edu.ua/uk/online-lections/440-online-lectons

Відредаговано: swetikccc - Пт, 21.10.2011, 13:56
Ktara Дата: Пт, 21.10.2011, 16:19 | Повідомлення № 73
Перспективна вчителька
Quote (swetikccc)
А 4 треба просити у пані Ktarи

ну если хорошо попросите......... :)
Пани Морзе говорила, что будет переиздавать методику, но это видать будет не раньше чем через год, так как сейчас создается программа "Сходинки до інформатики" в новой редакции И когда будет готово, потом возьмется за методику (информация из нашего с ней последнего разговора) :)
Bandalak Дата: Пт, 21.10.2011, 16:45 | Повідомлення № 74
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Ktara, а Морзе визнає, що її підручники ля 9-11 класів вийшли невдалими?
Ktara Дата: Пт, 21.10.2011, 20:10 | Повідомлення № 75
Перспективна вчителька
Bandalak, а мы не говорили про школьные учебники. Меня больше интересовала методика информатики и информатика младшей школы :) И книга пани Морзе "Основы ИКТ" нравятся многим, не только мне. А учебника за 11 класс я вообще не видела.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Програмування в 11 класі за новою програмою. Акад. рівень (То що ж викладати?)
Сторінка 5 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.