Сб, 20.04.2019, 18:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Обговорюємо проект нових програм з інформатики (Нові програми для 12-річної школи з інформатики)
Обговорюємо проект нових програм з інформатики
Ковшун Дата: Пн, 24.12.2007, 21:07 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні колеги!!!
МОНУ опублікувало новий проект ПРОГРАМ З ІНФОРМАТИКИ ДЛЯ 12-ти РІЧНОЇ ШКОЛИ.
Тож давайте уважно ознайомимось з текстом програм, які пропонуються і висловимо свої враження.
Архів даного проекту можна завантажити звідси: http://www.info-privat.at.ua/load/0-0-0-17-20 (280 Кб).

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:43
Newbie Дата: Вт, 19.08.2008, 11:42 | Повідомлення № 61
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
прийшов час роботи над календарним плануванням, і у мене, як і щороку, знову купа питань!

передусім щодо 8 класу, того, котрий йде за новими програмами. для них є затверджена програма "Навчальна програма поглибленого вивчення інформатики для учнів 8-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Напрям технологічний Профіль інформаційно-технологічний". це для класу, який обрав відповідний профіль. у нас такий є. отож, у цій програмі є 2 напрямки "Інформаційно-комунікаційні технології" та "Алгоритмізація та програмування", вони розписані досить детально. але питання в тому ЯК їх поєднати в ОДНОМУ календарному плануванні?! :? оптимально виглядає справжнє розділення предмету на дві частини, з окремими плануваннями. але в такому разі - як бути з оцінюванням?! адже оцінка-то з інформатики одна! інший варіант - робити "вінегрет", тобто дві теми з ІКТ, одна з програмування, і т.д.... виглядає трохи дивно.
ну але і це не так страшно :) як бути з записами в журналі? якщо запроектовано2 години без поділу, і 2 години з поділом ^_^ отже, буде список цілого класу (для уроків без поділу, я так розумію "теоретичних", що само по собі погано), і окремі списки по групах? знову ж - як з оцінками, їх куди ставити, на "теорію" чи "практику"?
у вузах практикують єдиний список групи, а заняття в під-групах записуються там же, просто для половини студентів залишаються порожні клітинки на те заняття. але це має бути якось обгрунтовано положеннями про журнали і т.д.

чому питаю тут - бо завуч не знає що мені відповісти!

і одразу ще одне питання, бо вже заплуталась остаточно...
отже, є 11 клас, дуже продвинутий. на програмування не особливо фанатіють, але в технологіях би із задоволенням працювали. вони вчать інформатику з 5 класу, дехто й раніше на гуртки ходив.
минулого року я взяла програму з запорізького збірника для ліцеїв, гімназій з поглибленим вивченням (ст.140), бо за нею ми з ними працювали попередні 2 роки, але замість 140 годин, які були передбачені за цією програмою, стиснула її відвічі до 70 годин, які були виділені для того класу. пішло "на ура". правда я то не особливо афішувала (те, що я стиснула програму). чи варто цього року робити таку ж "аферу"? чим то загрожує? чи може записати їм в планування "стандартну" програму, а на уроках "трошки" від неї відхилятись, просто щоб не було проблем?

dpi Дата: Ср, 20.08.2008, 12:29 | Повідомлення № 62
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Newbie)
чи може записати їм в планування "стандартну" програму, а на уроках "трошки" від неї відхилятись, просто щоб не було проблем?

Делаю так уже много лет, пока проходит
Quote (Newbie)
у вузах практикують єдиний список групи, а заняття в під-групах записуються там же, просто для половини студентів залишаються порожні клітинки на те заняття. але це має бути якось обгрунтовано положеннями про журнали і т.д.

Делаем именно так (и вертикальную линию карандашом).
Quote (Newbie)
інший варіант - робити "вінегрет"

Не надо, читайте сперва ИКТ, затем программирование в первом полугодии и наоборот - во втором.
Newbie Дата: Ср, 20.08.2008, 14:36 | Повідомлення № 63
Хелпер
dpi, дуже дякую за те, що поділились досвідом!

Quote (dpi)
Не надо, читайте сперва ИКТ, затем программирование в первом полугодии и наоборот - во втором.

то ніби одна з "фішок" цієї програми - паралельне вивчення двох частин. типу вивчили клавіатуру, і якраз приступають до роботи в середовищі Паскаль... мабуть таки буде "вінегрет". якщо не потрібно тематичних атестацій, то в принципі можна викрутитись
dpi Дата: Чт, 21.08.2008, 11:30 | Повідомлення № 64
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Срабатывает и то, что если мы обучаем детей текстовому редактору - это не значит, что они его не знают уже.
Newbie Дата: Чт, 21.08.2008, 15:47 | Повідомлення № 65
Хелпер
Quote (dpi)
Срабатывает и то, что если мы обучаем детей текстовому редактору - это не значит, что они его не знают уже.

:) буквально щойно, заходить учень і просить дозволу сфотографувати. питаю навіщо - каже для сайту. і зразу ж цікавиться як чат зробити. кажу, що то не так просто, раджу сервіси типу народу чи укозу (причому про укоз він вже знав). і одразу зауважую, що цього року ми за програмою будемо вивчати цю тему. бурхлива радість, яка за хвильку змінюється "а, ми тільки html будемо вчити?!?! ну ладно, але я його вже вивчив літом!" поспілкувались на тему кількості електронних скриньок і важливості мати хороший пароль. дитина пішла далі збирати матеріал для сайту свого класу.
вгадаєте, який це клас? новоспечений шостий.
я не кажу, що таких 100% звісно, але те, що нинішні "малюки" й близько не такі, як їх собі уявляють автори новітніх програм - це факт

і ще до теми - чи не страшно, якщо я зміню навчальну програму в 11 і 10 класі? тобто до 11/10 класу вчились за програмою "загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв", а цьогоріч поміняємо на звичайну стандартну програму? учні "підміни" не помітять

Bandalak Дата: Сб, 23.08.2008, 08:30 | Повідомлення № 66
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Мене цікавить питання, чи вже видало МОН нові рекомендації що-до вивчення інформатики у 2008-2009 н.р.. Якщо у когось є, то поділіться будь-ласка!
Newbie Дата: Сб, 23.08.2008, 10:34 | Повідомлення № 67
Хелпер
Quote (Bandalak)
Мене цікавить питання, чи вже видало МОН нові рекомендації що-до вивчення інформатики у 2008-2009 н.р.. Якщо у когось є, то поділіться будь-ласка!

тут серед навчальних програм є http://www.mon.gov.ua/main.php?query=education/average для всіх предметів
а тут конкретно інформатика http://www.loippo.lviv.ua/fusion/news.php?readmore=312
el Дата: Вт, 09.12.2008, 16:16 | Повідомлення № 68
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В нас вивчення інформатики починається з 5 класу. На це дають години як гуртокової роботи, так і варіативної та інваріантної складової. В принципі, у більшості дітей є комп'ютери дома і працювати вони з ними вміють. Тому програми МО для цих класів занадто слабенькі, а цього року нам заборонили використовувати власні програми. Я, наприклад, за те, щоб в класах з поглибленим вивченням точних наук більше було програмування. Курс програміста я починаю у 2 семестрі 7 класу ( навчальну програму підбираю, яка найбільше підходить). Що запропонуєте ви всі, згідно нової програми?
Шестопалов Дата: Вт, 09.12.2008, 17:40 | Повідомлення № 69
Видавець посібників
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Quote (el)
В нас вивчення інформатики починається з 5 класу

Quote (el)
Тому програми МО для цих класів занадто слабенькі

Спробуйте працювати з мовою програмування ЛОГО. Є програма, схвалена МОНУ, середовище і навчальні посібники з грифом "Схвалено" МОНУ.
«Інформатика. Вступ в програмування мовою ЛОГО. 5 клас», Пахомова Г.В.,2008, - 136 с. 10 грн.
«Інформатика. Програмування мовою ЛОГО. 6 клас», Пахомова Г.В., 2008, - 136 с. 10 грн.
Доставка за рахунок видавництва.
Ознайомитись і зробити замовлення див. http://aspekt-edu.kiev.ua

Відредаговано: Шестопалов - Вт, 09.12.2008, 17:43
Вчитель Дата: Пн, 06.07.2009, 20:16 | Повідомлення № 70
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (Ковшун)
Невже цього у МОНУ не розуміють розробники програм???

Може й розуміють, але предмет "інформатика" у галузі Технології, там, де трудове і креслення. Історію, як він туди потрапив, знаю, але не думаю, що інформатиці було б краще в парі з математикою. Отже, треба подружитись з трудовиками. Розраховував години у технологічному профілі - там, здається, можна вициганити у 10-12 класах аж чотири години на тиждень

Додано (06.07.2009, 20:16)
---------------------------------------------

Quote (Newbie)
чи варто цього року робити таку ж "аферу"?

Аферу робити не варто. Варто написати авторську програму і працювати за нею офіційно. Це не так вже й складно, є офіційні варіанти...
Ковшун Дата: Вт, 07.07.2009, 09:49 | Повідомлення № 71
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (Вчитель)
Отже, треба подружитись з трудовиками. Розраховував години у технологічному профілі - там, здається, можна вициганити у 10-12 класах аж чотири години на тиждень

А хто ж добровільно віддасть години, та ще й чотири?
Шестопалов Дата: Вт, 07.07.2009, 10:23 | Повідомлення № 72
Видавець посібників
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Quote (Вчитель)
Розраховував години у технологічному профілі - там, здається, можна вициганити у 10-12 класах аж чотири години на тиждень

14 червня у Кіровограді на конференції методистів обласних ІППО говорили, що "есть мнение" години з трудового навчання для інформатики не віддавати. Державі потрібні швачки, кухарки, шевці, муляри тощо!
grebenchukov Дата: Вт, 07.07.2009, 10:56 | Повідомлення № 73
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 34
Quote (Шестопалов)
Державі потрібні швачки, кухарки, шевці, муляри тощо!

Як колись один казав, що і КУХАРКА може керувати ДЕРЖАВОЮ. Про ІНФОРМАТИКІВ нічого не було сказано :*
ihor_hontar Дата: Вт, 07.07.2009, 11:54 | Повідомлення № 74
Досвідчений вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (Вчитель)
Розраховував години у технологічному профілі - там, здається, можна вициганити у 10-12 класах аж чотири години на тиждень

Так, треба, щоб учні або дирекція вибрали технологічний профіль для того чи іншогол класу. Теорититчно і правомірно мали б виберати учні, але виберає дирекція, взалежності від контенгенту школи.
Quote (Ковшун)

А це вже залежить від якого профілю. Я вже колись доказував свому начальству, що інформатики вивчається ще з 1988 року в годинах трудового навчання (1 год в тиждень)
Newbie Дата: Вт, 11.08.2009, 12:07 | Повідомлення № 75
Хелпер
Quote (Вчитель)
можна вициганити у 10-12 класах аж чотири години на тиждень

Quote (Ковшун)

дик це ж прописано в навчальному плані, вони апріорі "належать" інформатиці, якщо школа прийняла рішення про впровадження такого профілю
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Обговорюємо проект нових програм з інформатики (Нові програми для 12-річної школи з інформатики)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.