Пт, 25.05.2018, 17:31
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Навчальні програми (Програми профільного навчання)
Навчальні програми
KulAlex Дата: Чт, 06.12.2007, 13:31 | Повідомлення № 1
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Ваші думки відносно нових програм.

Добавлено (06.12.2007, 12:31)
---------------------------------------------
Дані програми є на сайті Міністрерства освіти і науки, але вони там не скачуються. Їх виставили на olympiada.km.ua і на форумі metodinfo.3bb.ru йде їх обговорення. Вносяться пропозиції до 11 грудня.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 02:46
W-w-W Дата: Пн, 13.05.2013, 23:49 | Повідомлення № 676

Допоможіть розібратись, доопрацьовується комплектація в моїй школі, ситуація така: вводиться в 10 класі з наступного року інформаційно-технологічний профіль, тобто буде 5 годин інформатики, але є ще вільні 3,5 години в навчальному плані, чи можна за рахунок їх увести курси за вибором і використати такі програми як

1. Програма курсу за вибором «Основи веб-дизайну» (І.О. Завадський, Н.С. Прокопенко) 1 год.
2. Програма курсу за вибором «Основи Інтернету» (Ю.О. Дорошенко, І.О. Завадський, Н.С. Прокопенко) 0,5 год.
3. Програма курсу за вибором «Сучасні офісні інформаційні технології» (Ю.О. Дорошенко, В.В. Лапінський, Л.А. Карташова) 2 год.

і як ці курси за вибором мають бути обовязковими предметами з виставленням оцінок чи факультативами? допоможіть розібратись, бо я запутався з цим профілем, дякую наперед за допомогу
Жозефіна Дата: Вт, 14.05.2013, 00:23 | Повідомлення № 677
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Всі ці курси за вибором є в програмі інформаційно-технологічного профілю. Вся програма складається з курсів за вибором (якщо не змінять на наступний рік). А щодо оцінювання курсів за вибором (будь-яких)- це проводиться рішенням педради.
W-w-W Дата: Вт, 14.05.2013, 00:34 | Повідомлення № 678

Цитата (Жозефіна)
Всі ці курси за вибором є в програмі інформаційно-технологічного профілю

так є, а як поступити в цій ситуації, коли є ще вільні години чи не можна за допомогою цих курсів більш поглибленіше вивчати предмет чи можливо хтось щось інше запропонує або порадить?
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 14.05.2013, 10:56 | Повідомлення № 679
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 362
Цитата (Жозефіна)
Всі ці курси за вибором є в програмі інформаційно-технологічного профілю.
Діюча програма інформаційно-технологічного профілю не складється з курсів за вибором, як це було раніше: http://old.mon.gov.ua/images/education/average/prog12/prof_riven.doc

Додано (14.05.2013, 09:56)
Про курси за вибором (трохи в іншому контексті) там сказано: "Додатковий час, що з’являється за такогорозподілу навчальних годин, може бути використаний для викладання відповідних розділам програми курсів за вибором у повному обсязі, передбаченому програмами цих курсів, а також для викладання інших курсів за вибором, що не відповідають розділам даної програми."

Відредаговано: Пилипчук_О_П - Вт, 14.05.2013, 10:57
W-w-W Дата: Вт, 14.05.2013, 14:30 | Повідомлення № 680

Цитата (Пилипчук_О_П)
"Додатковий час, що з’являється за такогорозподілу навчальних годин, може бути використаний для викладання відповідних розділам програми курсів за вибором у повному обсязі, передбаченому програмами цих курсів, а також для викладання інших курсів за вибором, що не відповідають розділам даної програми."

я теж прочитав цей фрагмент, але все якось запутано.
В мене вже є 5 годин згідно програми інформаційно-технологічного профілю, ще є додатково 3, чи можна брати ось дані курси на ці 3 години?
1. основи веб-дизайну 1 год.
2. основи створення компютерних презентацій 1 год.
3. основи компютерної графіки 1 год.
і я так зрозумів за кожний з цих трьох предметів виставляється оцінки, ще є 1,5 години варіативки на факультативи, я взяв програму:
1. Основи Інтернету 0,5 год
2. Інформаційний працівник 1 год.
чи дозволяється таке?????
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 14.05.2013, 16:40 | Повідомлення № 681
Ветеран спілкування
Краще ставити питання "Де це заборонено?".
Nic-Nic Дата: Вт, 14.05.2013, 17:41 | Повідомлення № 682
Часто заходить...
Рейтинг: 0
Шановний Махновець Ігор, Ви не можете брати ці спецкурси тому що Вони є в програмі інфоромаційно-технологічного профілю. Ви ж не будете вчити одне й те саме на уроках(лінія ІКТ) та на факультативах. Викладайте на факультативах інші курси за вибором, що не відповідають розділам програми. На варіативках краще всього зверніть увагу на програмування. А ще хочу сказати, що ви "багато" живете і у Вас дуже добра адміністрація, яка виділяє аж 8год на інформатику.
W-w-W Дата: Вт, 14.05.2013, 18:26 | Повідомлення № 683

Цитата (Nic-Nic)
Ви не можете брати ці спецкурси тому що Вони є в програмі інфоромаційно-технологічного профілю.

так вони є там, але ж вони там не в повному обсязі, а згідно пояснювальної записки програми інформаційно-технологічного профілю, сьогодні про це писав
Цитата (Пилипчук_О_П )
"Додатковий час, що з’являється за такогорозподілу навчальних годин, може бути використаний для викладання відповідних розділам програми курсів за вибором у повному обсязі, передбаченому програмами цих курсів, а також для викладання інших курсів за вибором, що не відповідають розділам даної програми."
отже виходить що можна, хоча тут є заморочки

Цитата (Nic-Nic)
Викладайте на факультативах інші курси за вибором, що не відповідають розділам програми.

спробую щось інше взяти, але вибір не великий залишився
Вчитель Дата: Ср, 22.05.2013, 23:15 | Повідомлення № 684
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Цитата (Махновець_Ігор)
спробую щось інше взяти, але вибір не великий залишився

Візміть "Основи інфокомунікацій" - навіть підручник подарую... Але курс важкуватий, бо програму писали два професори, а на підручник додався ще й доцент...
Зверніться до мене!
W-w-W Дата: Чт, 23.05.2013, 00:54 | Повідомлення № 685

Цитата (Вчитель)
Візміть "Основи інфокомунікацій"
Я вже подав інформацію завучу, оскільки складався проект навчального плану і зауч вимагала швидко подати програми, але ще  можливість думаю в серпні поміняти, оскільки тоді точно буде відомо що до чого
Цитата (Вчитель)
Але курс важкуватий, бо програму писали два професори, а на підручник додався ще й доцент..
ну нічого, нам не звикати)

дякую за пропозицію, думаю що пізніше вже все проясниться
Вчитель Дата: Пн, 27.05.2013, 23:49 | Повідомлення № 686
Прописаний назавжди
Цитата (Пилипчук_О_П)
Якщо я помиляюсь, прошу дати посилання на відповідні документи.

Помиляєтесь, програми варіативної частини можуть мати гриф "Схвалено", більше того, цей гриф використовується для особливих випадків - спец. школи тощо.

Додано (27.05.2013, 22:49)
http://www.mon.gov.ua/ua//pr-viddil/public-discussions/1358761665/ - тут лежить проект програми з інформатики для 8-9 класів з ПОГЛИБЛЕНИМ вивченням предмету - вона (те, що ми з неї зробимо) почне діяти через ТРИ роки - читайте, надсилайте прпозиції. Якщо пропозиції з"являться тоді, коли вже нічого змінити не можна буде - то так воно й буде: "Хотіли краще, а вийшло як завжди"
Із величезною повагою до Вас!

Пилипчук_О_П Дата: Вт, 28.05.2013, 11:32 | Повідомлення № 687
Ветеран спілкування
Цитата (Вчитель)
Помиляєтесь, програми варіативної частини можуть мати гриф "Схвалено"

Не хочу дублювати повідомлення, щоб уникнути праведного гніву модераторів :) Ось тут http://informatic.org.ua/forum/6-146-62855-16-1355837365 я процитував офіційний документ, з якого роблю висновок, що програми не можуть отримувати грифу "Схвалено". Всі програми спочатку повинні отримувати гриф "Рекомендовано", а деякі з тих, що орієнтовані на інваріантну частину, потім можуть отримати гриф "Затверджено".

Прошу показати, де у документі написано, що програми можуть мати гриф "Схвалено". Або, якщо не написано прямо, то вказати логічний ланцюжок, що приводить до такого висновку.
badger Дата: Вт, 11.06.2013, 23:19 | Повідомлення № 688
Новий користувач
Рейтинг: 0
Для 5-9 класів (ті, що приходять в 5 клас наступного навчального року) є 2 програми: на сайті МОНУ і  програма з інформатики для 5-9 класів для ЗОШ з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу, "Комп'ютер у школі та сім'ї" №6 - 2012. Друга, як на мій погляд, підходить у моєму закладі краще. Зупиняє один момент: у цій другій програмі не відведено час на вивчення теми "Система управління базами даних", тоді як у першій на це виділено 10 годин. Решта тем і їх розподіл годин в принципі влаштовує, і хоч і з різною кількістю годин, розділи обох програм загалом однакові, за винятком цієї теми. Тож обравши другу програму, чи не поставлю своїх учнів у гірші умови (на момент закінчення 9 класу вони не вивчатимуть цієї теми...). Чи можна додати цю тему з резервних годин (їх більш, ніж досить)? У нових методичних рекомендаціях (правда вони стосуються 5 класів і того, що ці учні вже могли пропедевтично вивчати інформатику раніше) сказано "Рекомендуємо для таких класів не додавати до Державної програми нових тем" - таке формулювання призупиняє від "надмірної творчості"....
Наскільки розумію, форумі "присутні" автори цієї другої програми, можливо вони можуть прокоментувати ці застереження
fizikas Дата: Ср, 12.06.2013, 01:25 | Повідомлення № 689
Тут живе...
Рейтинг: 3
Цитата (badger)
Зупиняє один момент: у цій другій програмі не відведено час на вивчення теми "Система управління базами даних", тоді як у першій на це виділено 10 годин.
аналізуючи обидві програми також звернув увагу на цей факт. З одного боку я не зовсім впевнений, що тема "Бази даних" має бути присутня в 5-9 класах. З іншого боку, кого це вже цікавить, коли вона присутня в стандарті. Виходить невелика колізія. Стандарт - обовязковий для виконання учнями 5-9 класів, програма поглибленого рівня у вищезгаданій частині не забезпечує виконання Стандарту. Піде учень  з 9го класу "в люди" і з нього вимагатимуть уміння працювати з СКБД...словом негарно може вийти. 
Цитата (badger)
Чи можна додати цю тему з резервних годин (їх більш, ніж досить)?
я би не сказав, що все аж так добре. 10 годин звичайно там можна нашкрябати, але ж у стандарті темі "Бази даних" передує тема "Компютерне моделювання", де розглядається модель сутність-звязок і т.п. (8 годин). тобто фактично 18 годин. Хоча звичайно, можна вкластись і в 10 годин, якщо дуже захотіти.
Цитата (badger)
сказано "Рекомендуємо для таких класів не додавати до Державної програми нових тем" - таке формулювання призупиняє від "надмірної творчості"
Рекомендовано - не означає заборонено. Достатньо запастись вагомими аргументами, та по можливості підкріпити їх результатами.
Вчитель Дата: Вт, 13.08.2013, 00:58 | Повідомлення № 690
Прописаний назавжди
Несколько специфическое прочтение Стандарта! Там ведь не написаны, насколько я помню, слова СУБД Аксес... А основы БД можно и должно изложить в преподавании моделирования и ЭТ.
Более того, в 13/14 у.г. новые программы будут идти ТОЛЬКО в 5-м классе!!! Дойдем до 8-го - расскажем, как ЭТО сделать.
Кстати, существенным отличием программы для школ с углубленым изучением естественно-математических предметов есть изучение программирования начиная с 5-го класса, ориентация на фундаментализацию содержания. Авторы программы и учебника СОЗНАТЕЛЬНО пошли на исключение из обихода преподавания ЗАИГРЫВАНИЯ с учащимися. Это непопулярно, но что делать...

Додано (12.08.2013, 23:53)
Кстати, программа "для поглибленого..." получила гриф "Рекомендовано..." и учебник Информатика 5 тоже. Вот только денег нет на то, чтобы его напечатаь...

Додано (12.08.2013, 23:58)

Цитата (badger)
Наскільки розумію, форумі "присутні" автори цієї другої програми, можливо вони можуть прокоментувати ці застереження
Зв"яжіться напряму зі мною, якщо хочете працювати за програмою "для поглибленого..."

Відредаговано: Вчитель - Вт, 13.08.2013, 00:50
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Навчальні програми (Програми профільного навчання)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.