Сб, 21.10.2017, 09:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 8 з 9«126789»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Інформаційно-технологічний профіль
Інформаційно-технологічний профіль
Newbie Дата: Чт, 26.08.2010, 23:02 | Повідомлення № 1
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
За з'ясуванням стосунків стандарт-академічний рівень якось непомітно пройшов профільний рівень вивчення інформатики. У кого є класи інформаційно-технологічного профілю?

Наразі пропонується вивчати академічний рівень+курси за вибором. По суті там від саме академічного рівня мало що залишається, курс перетворюється на просту суму курсів за вибором (Основи створення комп’ютерних презентацій + Сучасні офісні інформаційні технології+ MS Excel у профільному навчанні + Основи Інтернету + Інформаційні технології у навчанні). При цьому відсутнє програмування. В академічному рівні програмування буде в 11 класі, тоді ж, я так розумію, передбачатиметься і в профільному.
Зовсім не будучи фанатом програмування як такого, я думаю, що такий перекос несправедливий, принаймні по відношенню до учнів, які власне обирали інформаційно-технологічний профіль. Тим більше, якщо врахувати, що 8-9 клас вони йшли за програмою поглибленого вивчення інформатики (хоча учні в 10 класі добряче перемішались, тому далеко не всі у 8-9 мали такий обсяг інформатики). Чи продовжити саме за цією поглибленою програмою, доповнивши її якимсь курсом за вибором, щоб вийшло 5 год/тиждень? Чи може академічним рівнем, а програму для поглибленого вивчення "вважати" курсом за вибором, який доповнює цей академічний? Як вирішити ситуацію?

І ще, думаю, що тема дуже близька - поглиблене вивчення інформатики у 8-9 класах. Воно є, чи нема, а то з листа неясно? Цьогоріч дали не 3+3 години у цих класах, а 3+2,5. Що я маю зробити з програмою (і з якою), щоб скроїти планування - наразі не уявляю.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

yanasklyar Дата: Нд, 14.08.2011, 16:27 | Повідомлення № 106
Тут живе...
Нагороди: 5
Рейтинг: 24
Quote (Жозефіна)
Як Ви вирішуєте проблему з підручниками та навчальними посібниками по профілю? За рахунок батьків?

Майже нікому з батьків не під силу купити своєму чаду всі необхідні підручники та посібники. Собі намагаюсь придбати все у будьякому вигляді(електронному, друкованому), а з учнями складаємо конспект, частину з якого просто записуємо, ачастину у вигляді опорних схем або таблиць роблю сама, роздруковую та роздаю учням. Тоді д.з. по опануванню теорії виглядає так:"Вивчити та доповнити конспект". Доповнити означає або вклеїти прямо в зошит, або опанувати в єлектронному вигляді та зробити відповідні записи. Взагалі придумую все, щоб як мога менше часу витрачати на конспекти в класі. Для вчителя це морока, бо необхідно все строго структуризувати, але учню в такій ситуації легше, бо вчити необхідно "невеличкий конспект". Повинна сказати , що оцей самий "невеличкий конспек" більшість учнів дійсно вчать, при наймні переглядають, а от за параграфи у 10-15 сторінок(нехай вибачить мене пан Завадський або сім'я Пасічник) більшість не береться взагалі. Такій підхід трохи б'є по карману, бо необхідно мати вдома техніку, щоб майже кожного уроку щось роздрукувати та й бумаги йде море. Але я працюю у невеличкій майже сільській школі де в класі до 20 учнів та й на моє прохання до учнів "організувати" пачку бумаги від класу майже завжди реагують і бумагою допомагають.
Quote (Жозефіна)

Шкода, що програмування тільки в ІТ профілі. Адже цей профіль не світить простим сільським школам.

Вже 4 роки маю профіль у сільській школі. Саме інформаційні технології заманюють учнів в цей профіль, а програмування частина учнів сприймають як необхідність, розплату за можливість займатись комп.графікою, веб-дизайном, можливістю вивчати флеш... А коли доходить до вивчення основ JavaScript розуміють, що вміння програмувати взагалі необхідно, щоб робити доволі красиві та цікаві речі.
mtrozak Дата: Нд, 14.08.2011, 16:28 | Повідомлення № 107
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Деякі підручники купила, деякі - скачала з Інтернету. Учням на флешки скидую підручники в електронному вигляді. Батьки учнів просто неспроможні купити всі підручники для курсів за вибором.
skif Дата: Нд, 14.08.2011, 17:03 | Повідомлення № 108
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 32
Quote (mtrozak)
Учням на флешки скидую підручники в електронному вигляді.

роблю аналогічно, коротенький конспект + ел. посібники
Жозефіна Дата: Нд, 14.08.2011, 18:25 | Повідомлення № 109
Часто заходить...
Рейтинг: 4
В електронному вигляді посібники Завадського та Пасічника я ще не бачила. Дайте посилання, буду вдячна.

Додано (14.08.2011, 17:25)
---------------------------------------------

Quote (yanasklyar)
роздруковую та роздаю учням

Жодень вчитель стільки не роздруковує і роздає дітям, як вчитель інформатики.
mtrozak Дата: Нд, 14.08.2011, 18:52 | Повідомлення № 110
Я тут недавно...
Рейтинг: 6
Напишіть мені свій e-mail - я скину
skif Дата: Нд, 14.08.2011, 21:34 | Повідомлення № 111
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 32
Quote (Жозефіна)
В електронному вигляді посібники Завадського та Пасічника я ще не бачила

в мене тільки Excel є в ел., решту буду сканувати по мірі необхідності)
lyudmila505 Дата: Чт, 22.09.2011, 01:11 | Повідомлення № 112
Новий користувач
Рейтинг: 0
Підкажіть. В 10 класі інформаційно-технологічного профілю в ОАП програмування йде в Паскалі чи в Делфі? Візуальне програмування в 11 класі. А як бути з 10 ?
lanasvet Дата: Нд, 25.09.2011, 17:24 | Повідомлення № 113
Новий користувач
Скажите, СКОЛЬКО должно быть практических работ в классе информационно-технологического профиля. Программа Академ.уровень+Курс"Базы данных"+Курс "Основы веб"+ курс "Інформаційний працівник"???
W-w-W Дата: Нд, 25.09.2011, 17:37 | Повідомлення № 114

Quote (lanasvet)
Скажите, СКОЛЬКО должно быть практических работ в классе информационно-технологического профиля. Программа Академ.уровень+Курс"Базы данных"+Курс "Основы веб"+ курс "Інформаційний працівник"???

lanasvet, цікаво, а по якій програмі Ви працюєте і в якому класі?
lanasvet Дата: Нд, 25.09.2011, 17:51 | Повідомлення № 115
Новий користувач
11 класс. 5 часов в неделю. Программа Академ. уровень ( BHV, 2009) + дополнена тремя курсами по выбору (Базы данных, Веб дизайн и Информацийний працивник).
volevikt Дата: Нд, 25.09.2011, 21:38 | Повідомлення № 116
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 199
Quote (lanasvet)
Программа Академ. уровень ( BHV, 2009)

20 практических работ.

Quote (lanasvet)
Веб дизайн

11 практических работ.

Quote (lanasvet)
Базы данных и Информацийний працивник

К сожалению, программ не нашла.
Возможно, подскажет кто-то из форумчан. :)
KulAlex Дата: Нд, 25.09.2011, 22:03 | Повідомлення № 117
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
спробуйте тут
http://ciit.zp.ua/index.p....mid=297
volevikt Дата: Нд, 25.09.2011, 22:40 | Повідомлення № 118
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 199
Quote (KulAlex)
спробуйте тут
http://ciit.zp.ua/index.p....mid=297

Дякую за посилання.
Самі програми по
Quote (lanasvet)
Базы данных и Информацийний працивник
знайшла, а от кількості обов'язкових практичних робіт для цих курсів за вибором - ні.
До речі, дуже зацікавив курс за вибором "Інформаційний працівник". Найближчим часом планую пройти тренінг і використовувати його в подальшому в навчальному процесі. :)
Вчитель Дата: Сб, 10.12.2011, 23:00 | Повідомлення № 119
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Quote (yanasklyar)
необхідно все строго структуризувати, але учню в такій ситуації легше, бо вчити необхідно "невеличкий конспект". Повинна сказати , що оцей самий "невеличкий конспек" більшість учнів дійсно вчать, при наймні переглядають, а от за параграфи у 10-15 сторінок(нехай вибачить мене пан Завадський або сім'я Пасічник) більшість не береться взагалі.

То мабуть треба писати таки підручники, в яких читати треба 4-5 сторінок на урок - таке є вже написане, але не видається...
mouse Дата: Нд, 11.12.2011, 19:08 | Повідомлення № 120
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
У підручнику матеріалу має бути більше ніж на уроці. Діти різні. А от саме короткий конспект - це турбота вчителя. Саме головне виділити і т.д.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Інформаційно-технологічний профіль
Сторінка 8 з 9«126789»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.