Чт, 21.09.2017, 17:08
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 9«1256789»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Інформаційно-технологічний профіль
Інформаційно-технологічний профіль
Newbie Дата: Чт, 26.08.2010, 23:02 | Повідомлення № 1
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
За з'ясуванням стосунків стандарт-академічний рівень якось непомітно пройшов профільний рівень вивчення інформатики. У кого є класи інформаційно-технологічного профілю?

Наразі пропонується вивчати академічний рівень+курси за вибором. По суті там від саме академічного рівня мало що залишається, курс перетворюється на просту суму курсів за вибором (Основи створення комп’ютерних презентацій + Сучасні офісні інформаційні технології+ MS Excel у профільному навчанні + Основи Інтернету + Інформаційні технології у навчанні). При цьому відсутнє програмування. В академічному рівні програмування буде в 11 класі, тоді ж, я так розумію, передбачатиметься і в профільному.
Зовсім не будучи фанатом програмування як такого, я думаю, що такий перекос несправедливий, принаймні по відношенню до учнів, які власне обирали інформаційно-технологічний профіль. Тим більше, якщо врахувати, що 8-9 клас вони йшли за програмою поглибленого вивчення інформатики (хоча учні в 10 класі добряче перемішались, тому далеко не всі у 8-9 мали такий обсяг інформатики). Чи продовжити саме за цією поглибленою програмою, доповнивши її якимсь курсом за вибором, щоб вийшло 5 год/тиждень? Чи може академічним рівнем, а програму для поглибленого вивчення "вважати" курсом за вибором, який доповнює цей академічний? Як вирішити ситуацію?

І ще, думаю, що тема дуже близька - поглиблене вивчення інформатики у 8-9 класах. Воно є, чи нема, а то з листа неясно? Цьогоріч дали не 3+3 години у цих класах, а 3+2,5. Що я маю зробити з програмою (і з якою), щоб скроїти планування - наразі не уявляю.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

skif Дата: Чт, 11.08.2011, 22:49 | Повідомлення № 91
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 32
Quote (OldSkif)
А якщо є міністерська програма, то чи є вибір ?

з минулорічним 10-м класом працювали акад. рівень+курси, тепер як з ними вже по програмі йти...
з новим 10 класом як діяти, тепер вийде 10 і 11 профільні класи по різних системах вчаться :?
у програмі появилась комп. графіка, якої не було... я так розумію тут халепа, з якої не знати як правильно вийти

Відредаговано: skif - Чт, 11.08.2011, 22:55
OldSkif Дата: Чт, 11.08.2011, 23:27 | Повідомлення № 92
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (skif)
тепер вийде 10 і 11 профільні класи по різних системах вчаться

Ну, це не велика проблема, за рік все владнається, якщо ще чогось не перебудують. А от для дітей буде не дуже приємнимй сюрприз, вони, коли обирали профіль, налаштовувалися на інше. А тут, бац ! - половина курсу - програмування. Не всім цей "развод" сподобається. Хоч сам цей розділ і вважаю важливим, але, здається, його забагато в новій програмі.
Quote (Newbie)
При цьому відсутнє програмування. В академічному рівні програмування буде в 11 класі, тоді ж, я так розумію, передбачатиметься і в профільному.
Зовсім не будучи фанатом програмування як такого, я думаю, що такий перекос несправедливий, принаймні по відношенню до учнів, які власне обирали інформаційно-технологічний профіль.

От тепер, здається, перекосили в іншу сторону ...
Anatoli Дата: Чт, 11.08.2011, 23:39 | Повідомлення № 93
Прописаний назавжди
Рейтинг: 15
Суєта.
mtrozak Дата: Пт, 12.08.2011, 00:32 | Повідомлення № 94
Я тут недавно...
Рейтинг: 6
Мені завуч поставила Основи програмування (спецкурс) у 10 класі інформаційно-технологічного профілю. Думала буду викладати за новою програмою Каравановой, Костюкова "Основи алгоритмізації та програмування"... Тепер не знаю що робити...Завуч теж не знає що робити...
Жозефіна Дата: Пт, 12.08.2011, 15:44 | Повідомлення № 95
Часто заходить...
Рейтинг: 4
Я думаю, що за основу треба брати нову програму і в 11 класі вичитати матеріал з 10-11, якого не було в 10 класі. Тема "Основи створення комп’ютерних презентацій" вже була вичитана в 10 класі, тому її можна замінити на те, чого не було.

Додано (12.08.2011, 14:44)
---------------------------------------------
Інструктивно-методичні рекомендації на новий н.р. вже є?

Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 12.08.2011, 16:50 | Повідомлення № 96
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Схоже, що не має ще рекомендацій і не ясно коли появляться.
t_karavanova Дата: Пт, 12.08.2011, 19:04 | Повідомлення № 97
Новий користувач
Рейтинг: 10
Quote (OldSkif)
Мені здається обов'язково треба ділити на два окремих курси, все окремо записувати в журнал, і вести окремі зошити... А як тоді і куди ставити семестрову з інформатики ?..

Можу дати відповіді на ці та інші дотичні запитання форумчан.
Оформлення документації у журналах за профільною програмою аналогічне рекомендаціям щодо поглибленого вивчення. А саме: на кожну змістову лінію окрема сторінка, семестрові виставляються на кожній сторінці окремо, а потім одна з них, наприклад, ІКТ, визначається головною і туди переносяться одним стовчиком з позначенням "семестрове оцінювання ОАП" бали з сторінки ОАП. Після цього наступним стовпчиком виставляється загальне семестрове оцінювання за дві лінії. Технологія аналогічна тій, яка використовується іноземцями: у них окремі сторінки на аудіювання, читання тощо (всього 4 додаткових сторінки у журналі), апотім в кінці семестра вони ці семестрові бали у кількості 4 стовпчика переносять на основну сторінку і виставляють остаточний семестровий бал.
Щодо викладання профільної інформатики в 11 класі. На мій погляд, не можливо переключати учнів 11 класу на вивчення курсу за профільною програмою посередині цього курсу. Довчіть їх, використовуючи курси за вибором і програму академічного рівня. Можна використати незалежні теми з програми профільного. Однією із таких тем є алгоритмізація. Але чи це варто робити в 11 класі? Все це на розсуд вчителя. Щодо самої профільної програми, то вона розрахована на вивчення у 10-11 класі, теми розміщені послідовно і перехрестно в обох лініях. За вчителем залишається право на адапцію програми в межах 20%.
Є питання щодо програми поглибленого вивчення. Вона чинна, розміщена на сайті МОНУ у двох закладках: для 5-8 класів з поглибленим вивченням предметів та для старшої 11-річної школи. Кількість годин: по год в 8-9 класах, по 5 годин в 10-11 класах. За рахунок збільшення годин з 4 до 5 в 10-11 кл програма практично не змінилась. Лише відкинули тему 10 класу лінії ІКТ "Технології побудови автоматів (основи математичної логіки)". Мені особисто дуже шкода, оскільки ця тема дає можливість учням уяснити основу матлогіки, виконання логічних операцій, а головне те, що вони дуже просто пояснюють роботу багатьох автоматів, тобто при цьому демонструється прикладне значення інформатики. Але, на жаль, довелося цим пожертвувати.
Є надія, що у цьогорічному методичному листі МОНУ буде інформація щодо програми поглибленого вивчення і посилання на чинні документи.

Додано (12.08.2011, 18:04)

Quote (svbor)
Ми також йшли по цій програмі. Але для 10 це класу в інструктивно-методичному листі ця програма не рекомендована. А отже йти по цій програмі ми не маємо права. Тим більше вона розрахована на 8-12 класи.

Програма поглибленого вивчення інформатики адаптована, як і всі інші, до 11-ої школи і розміщена на сайті МОНУ у двох закладках: програми поглибленого вивчення предметів для 5-9 класів та навчальні програми для старшої 11-річної школи. Програма чинна і нею можна користуватися.
mtrozak Дата: Пт, 12.08.2011, 19:06 | Повідомлення № 98
Я тут недавно...
Рейтинг: 6
Спасибо, за ответы!
Татьяна Петровна, помогите, если можете разобраться с такой проблемой. В 10 классе информационно-технологического профиля в учебном плане в вариативной части поставили Основи програмування (спецкурс) (2 год). По какой программе его можно преподавать? Я думала по новой Основи алгоритмізації та програмування, но она уже включена в программу информатики.
Anatoli Дата: Пт, 12.08.2011, 20:05 | Повідомлення № 99
Прописаний назавжди
Quote (t_karavanova)
Довчіть їх, використовуючи курси за вибором і програму академічного рівня. Можна використати незалежні теми з програми профільного. Однією із таких тем є алгоритмізація. Але чи це варто робити в 11 класі? Все це на розсуд вчителя.

Ось. Все на розсуд вчителя. У Табачника самі нічого не знають і знати не хочуть. Довчіть вже як небудь цих недороблених дванадцятикласників і ні в кого нічого не питайте. Готуйтеся на з'їзд працівників освіти, там вам скажуть, як все добре. Он в нас ще відпускних не видали. Головне, щоб гелікоптер літав.
dpi Дата: Пт, 12.08.2011, 20:39 | Повідомлення № 100
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Anatoli)
Ось. Все на розсуд вчителя. У Табачника самі нічого не знають і знати не хочуть. Довчіть вже як небудь цих недороблених дванадцятикласників і ні в кого нічого не питайте. Готуйтеся на з'їзд працівників освіти, там вам скажуть, як все добре. Он в нас ще відпускних не видали. Головне, щоб гелікоптер літав

При чем здесь мамины галоши?
Люди говорят об ИТ профиле, а вы о том, что в вашем городе нет денег. Я свои потратил еще в июне.
У нас много лет был этот профиль. Второй год его не будет из-за этого бардака. Наведут порядок - вернемся к этому профилю.

Відредаговано: dpi - Пт, 12.08.2011, 20:41
Anatoli Дата: Сб, 13.08.2011, 00:14 | Повідомлення № 101
Прописаний назавжди
[admin]За порушення правил відбувається переведення до відповідної групи. Останнє попередження[/admin]
Bandalak Дата: Сб, 13.08.2011, 12:56 | Повідомлення № 102
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Шкода, що програмування тільки в ІТ профілі. Адже цей профіль не світить простим сільським школам.
Жозефіна Дата: Сб, 13.08.2011, 23:17 | Повідомлення № 103
Часто заходить...
Татьяна Петровна, спасибо за ответ по ведению журнала! Если можна ответьте пожалуйста, сколько и каких заводить тетрадей (для практических по ІКТ, для практических по ОАП, аналогично для лабораторных и контрольных, т.е. 6 комплектов, не многовато)?
skif Дата: Нд, 14.08.2011, 11:36 | Повідомлення № 104
Прописаний назавжди
Рейтинг: 32
Quote (Жозефіна)
Татьяна Петровна, спасибо за ответ по ведению журнала! Если можна ответьте пожалуйста, сколько и каких заводить тетрадей (для практических по ІКТ, для практических по ОАП, аналогично для лабораторных и контрольных, т.е. 6 комплектов, не многовато)?

взагалі така інформація мала б бути в інструктивно-методичних листах з району, області?
Жозефіна Дата: Нд, 14.08.2011, 15:47 | Повідомлення № 105
Часто заходить...
Quote (skif)
взагалі така інформація мала б бути в інструктивно-методичних листах

Це точно!

Додано (14.08.2011, 14:47)
Як Ви вирішуєте проблему з підручниками та навчальними посібниками по профілю? За рахунок батьків?

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Інформаційно-технологічний профіль
Сторінка 7 з 9«1256789»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.