Сб, 18.11.2017, 17:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 912389»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Інформаційно-технологічний профіль
Інформаційно-технологічний профіль
Newbie Дата: Чт, 26.08.2010, 22:02 | Повідомлення № 1
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
За з'ясуванням стосунків стандарт-академічний рівень якось непомітно пройшов профільний рівень вивчення інформатики. У кого є класи інформаційно-технологічного профілю?

Наразі пропонується вивчати академічний рівень+курси за вибором. По суті там від саме академічного рівня мало що залишається, курс перетворюється на просту суму курсів за вибором (Основи створення комп’ютерних презентацій + Сучасні офісні інформаційні технології+ MS Excel у профільному навчанні + Основи Інтернету + Інформаційні технології у навчанні). При цьому відсутнє програмування. В академічному рівні програмування буде в 11 класі, тоді ж, я так розумію, передбачатиметься і в профільному.
Зовсім не будучи фанатом програмування як такого, я думаю, що такий перекос несправедливий, принаймні по відношенню до учнів, які власне обирали інформаційно-технологічний профіль. Тим більше, якщо врахувати, що 8-9 клас вони йшли за програмою поглибленого вивчення інформатики (хоча учні в 10 класі добряче перемішались, тому далеко не всі у 8-9 мали такий обсяг інформатики). Чи продовжити саме за цією поглибленою програмою, доповнивши її якимсь курсом за вибором, щоб вийшло 5 год/тиждень? Чи може академічним рівнем, а програму для поглибленого вивчення "вважати" курсом за вибором, який доповнює цей академічний? Як вирішити ситуацію?

І ще, думаю, що тема дуже близька - поглиблене вивчення інформатики у 8-9 класах. Воно є, чи нема, а то з листа неясно? Цьогоріч дали не 3+3 години у цих класах, а 3+2,5. Що я маю зробити з програмою (і з якою), щоб скроїти планування - наразі не уявляю.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

dpi Дата: Чт, 26.08.2010, 22:47 | Повідомлення № 2
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
У нас этот профиль подразумевает программу Каравановой, а там программирования хоть отбавляй.
russo Дата: Пт, 27.08.2010, 05:30 | Повідомлення № 3
Тут живе...
Рейтинг: 35
У мене цей профіль. Запитань по плануванню багато. Згоден, це буде сума спецкурсів. Чекаю на районне методоюєднання (3 вересня), може там пояснять. В 10 класі 5 год + 2, 5 год спецкурсів.
svbor Дата: Пт, 27.08.2010, 07:10 | Повідомлення № 4
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 21
Newbie, дякую що підняли цю тему. Тому що для мене - це також головна біль.
Quote (dpi)
У нас этот профиль подразумевает программу Каравановой, а там программирования хоть отбавляй.

Ми також йшли по цій програмі. Але для 10 це класу в інструктивно-методичному листі ця програма не рекомендована. А отже йти по цій програмі ми не маємо права. Тим більше вона розрахована на 8-12 класи.
Quote (russo)
Чекаю на районне методоюєднання (3 вересня), може там пояснять.

Ви великий оптиміст. А вони хіба самі знають? Вони такі ж самі люди як і ми і керуються тими самими документами що і ми.

Відредаговано: svbor - Пт, 27.08.2010, 07:11
Newbie Дата: Пт, 27.08.2010, 08:38 | Повідомлення № 5
Хелпер
Quote (dpi)
У нас этот профиль подразумевает программу Каравановой

я теж раніше так думала і планувала

Quote (russo)
В 10 класі 5 год + 2, 5 год спецкурсів.

у нас всі години варіативної частини віддають предметам, що не є профільними. бо вони найбільше "страждають" від введення профілю. якщо мова про інформаційно-технологічний клас, то там передбачено всього 1 год. укр.мови. а як учням потім ЗНО здавати - залишається загадкою. так само і фізика, у цьому профілі рівень стандарту, що є малувато. математики теж просили підсилення.
натомість в класах інших профілів дають додаткові години з варіативної складової на інформатику.
yulya Дата: Пт, 27.08.2010, 16:36 | Повідомлення № 6
Часто заходить...
Рейтинг: 3
На сьгоднішньому методоб'єднані нам рекомендували для универсального профілю (а також профілю з поглибленим вивченням мат-ки, фізики) використовувати академічний рівень (2 години на тиждень) + спецкурси за вибором вчителя (наявність сертифікату на право ведення спецкурсу).
Я, наприклад в цьому році буду вести уроки у 5,6,7,8,9 класах. Тут все просто, 1 година на тиждень. Але є проблема з підручниками для 5-6 класах, які є продовженням Програми курсу «Сходинки до інформатики» для 2—4 класів.
Якщо хтось володіє інформацією щодо навчально -методичної літератури для 5-6 кл., будь ласка, поділіться. :?

Відредаговано: yulya - Пт, 27.08.2010, 16:36
dpi Дата: Пт, 27.08.2010, 18:44 | Повідомлення № 7
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Через тиждень вийде продовження Шукачів скарбів для 5-6 классів. Шукайте на їх сайті. Або беріть програму для 5-6 класів Ломаківська Г.В., Колєсніков С.Я., Ривкінд Й.Я.
svbor Дата: Сб, 28.08.2010, 10:40 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
За програмою в 10 класі академічного і стандартного рівня 12 обов"язкових практичних робіт ( в іструктивно-метод листі сказано), скільки практичних робіт повинно бути в технологічному? адже годин в нас в 5 раз більше, то що получається 60 практичних робіт? як будемо планувати? в кінці року будуть перевіряти виконання навчального плану.
Newbie Дата: Сб, 28.08.2010, 10:49 | Повідомлення № 9
Хелпер
Quote (svbor)
получається 60 практичних робіт?

навіщо ж так?? ви плануєте просто програму академічного рівня множити на 5? тему "Знайомство з комп’ютерними презентаціями" проходити 5 годин??
якщо вже слідувати точно написаному в інструкт-метод. листі, то всі 5 годин - це курси за вибором: Основи створення комп’ютерних презентацій + Сучасні офісні інформаційні технології+ MS Excel у профільному навчанні + Основи Інтернету + Інформаційні технології у навчанні.
інша річ, що ці курси багато в чому перекриваються 1) між собою; 2) з програмою 9 класу; 3) з програмою поглибленого вивчення у 8-9 класах.
в такому разі, мабуть, логічно один з цих курсів змінити на щось, пов'язане з програмуванням?
svbor Дата: Сб, 28.08.2010, 11:11 | Повідомлення № 10
Прописаний назавжди
Newbie, це все зрозуміло. Але ж навіть з програмуванням, скільки за рік повинно бути практичних робіт в технологічному?
Newbie Дата: Сб, 28.08.2010, 11:20 | Повідомлення № 11
Хелпер
svbor, думаю, що не менше тої кількості, яка передбачена академічним рівнем (12). а якщо притримуватись рекомендованих курсів за вибором, то можна закласти ту кількість практичних, які є у тих програмах: відповідно 13+42+13+9=77 практичних робіт
svbor Дата: Сб, 28.08.2010, 12:17 | Повідомлення № 12
Прописаний назавжди
Newbie, я почала розглядати програму курсу комп презентації, а там к-ть і назв практичних робіт немає. Поділіться програмами курсів з практичними роботами. Можливо я не тим джерелом скористалась. Через те і "кіпішую"
Newbie Дата: Сб, 28.08.2010, 12:25 | Повідомлення № 13
Хелпер
svbor, а ви маєте збірник програм http://www.bhv.kiev.ua/books/book.php?id=8&book_id=302 ? там прописані 13 практичних робіт для курсу презентацій. ті версії програми курсу, які я зустрічаю в Інтернеті - не повні. причому це вже не з одним курсом я це помітила. краще друкованим збірником користуватись. бо, мабуть, в Інтернеті можуть бути викладені не остаточні версії
svbor Дата: Сб, 28.08.2010, 12:44 | Повідомлення № 14
Прописаний назавжди
Newbie, можливо і так. Дякую за допомогу.

Додано (28.08.2010, 12:44)
---------------------------------------------
Але ще не можу звести 2 до 2
В академічному рівні на комп презентації відводиться 6 год
курс за вибором комп презентацій містить 17 год. Це в тій версіїї що в іненті. А в збірнику скільки годин?
а в програмі профільного рівня на комп презентації відводиться 33 год.

Відредаговано: svbor - Сб, 28.08.2010, 12:45
Newbie Дата: Сб, 28.08.2010, 13:02 | Повідомлення № 15
Хелпер
Quote (svbor)
курс за вибором комп презентацій містить 17 год. Це в тій версіїї що в іненті. А в збірнику скільки годин?

в збірнику 33 години
в принципі я для себе вже розписала оте профільне планування згідно із листом
Прикріплення: __10_.zip(11Kb)

Відредаговано: Newbie - Сб, 28.08.2010, 13:03
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.5 Обговорення програм з інформатики (нова 11-річка) » Інформаційно-технологічний профіль
Сторінка 1 з 912389»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.