Пн, 23.10.2017, 11:01
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Пропозиції по вдосконаленю посібників видавництва "Аспект" (Виключно мої власні міркування.)
Пропозиції по вдосконаленю посібників видавництва "Аспект"
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 27.12.2008, 23:47 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Отримав Ваші книги, Євгенію Анатолійовичу, за що прийміть мою щиру подяку. Мега-повага Вам і Вашій команді.
Оскільки я один з небагатьох вчителів інформатики, що мають повний набір книг "Аспекту", дану тему відкрив для висловлення загальних побажань і зауважень, спрямованих виключно на покращення змісту посібників, якими користуюся сам і мої учні з 2003-2004 н.р.
Перше, що зацікавило мене в Ваших книгах - це простота викладу та повна відповідність діючій програмі з інформатики. Ці два головних критерії залишили невдалим підручникам Зарецької і ко. тільки одне: навіки прикрасити полиці шкільних бібліотек.
На даний момент "Аспектом" видано багато книг різними авторами - діючими вчителями інформатики. Книги написані вчителями для вчителів і учнів, тому й знайшли широке застосування в різних куточках України.
Разом з тим, нажаль, в багатьох книгах останніх видань я спостерігаю ряд як незначних помилок, наприклад, неточності в формулюваннях завдань практичних робіт, деяких визначень, так і суттєвих, пов’язаних з неоптимальними методами розв’язування деяких задач, туманним викладом матеріалу, невдалими прикладами. Зауважу, що суттєвих помилок лише кілька на всі посібники, що є цілком нормальним, а от незначних помилок я знайшов масу. Зрештою, я вкажу і на одні і на інші, і якщо автори усунуть ці помилки в наступних виданнях, буде просто чудово і посібники стануть ще на порядок кращі.
Я не беру на себе роль критика і ні до чого не зобов’язую авторів і видавництво, всі мої зауваження і поради є висловленням моїх поглядів, як вчителя, що користується посібниками сам і прагне змін в кращу сторону.
Отже, в даній темі мова піде про посібники "Аспекту" в загальному, а мої суб’єктивні думки та побажання моїх учнів (які я записую) будуть висловлені по окремим темам, що відповідають назвам книг.
Ще одне важливе питання, що мене дуже цікавить: чи готується в Видавництві "Аспект" посібник для 9-го класу, розрахований на вивчення інформатики саме з 9-го класу за новою програмою 12-річної школи?
P.S. Всі зауваження будуть даватись поступово, на протязі великого проміжку часу, по мірі мого знайомлення з книгами.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, що не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!
Шестопалов Дата: Нд, 28.12.2008, 11:03 | Повідомлення № 2
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 172
Шановний Олександр Михайлович!
Дякую за готовність своїми зауваженнями та пропозиціями зробити посібники "Аспект" кращими і ефективнішими! Постійно звертаюсь до діючих вчителів до співпраці, адже лише у процесі навчання можна виявити недоліки у текстах і завданнях і підказати видавництву, де що підправити.
Чекаю на Ваші зауваження та пропозиції, за що буде вислана винагорода у вигляді нових видань або грошового гонорару.
Quote (Ковальчук_Олександр)
Ще одне важливе питання, що мене дуже цікавить: чи готується в Видавництві "Аспект" посібник для 9-го класу, розрахований на вивчення інформатики саме з 9-го класу за новою програмою 12-річної школи?

Готується! Будуть випущені пробні випуски навчального посібника "Інформатика. 9 клас. Перший рік", "Робочий зошит. 9 клас", "Планування навчання в 9 класі" (Календарні плани, план-конспекти, комп’ютерні тести до кожної теми тощо). До роботи залучені діючі вчителі та методисти Харківщини, Одеси, Хмельницької області. Вихід у світ планується на березень 2009 року. Після випробування в реальному навчальному процесі (можете взяти участь), врахування зауважень та пропозицій вчителів України посібники будуть подані на одержання грифу МОН України.
З повагою! З Новим роком!

Додано (28.12.2008, 10:03)
---------------------------------------------

Оскільки я один з небагатьох вчителів інформатики, що мають повний набір книг "Аспекту",

Щось Ви тут "недоперепили"! Абсолютну більшість використання посібники видавництва "Аспект" мають в Житомирський, Сумській, Одеській, Чернівецькій областях. Менший але значний процент використання в Донецькій, Запорізький, Миколаївський, Херсонський, Харківський областях. Окремими "плямами" інтересу відзначилися Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Волинська, Чернігівська, Полтавська, Луганська, Кримська АР. Незначний процент замовлень йде якраз з Вашої Вінницької і з моєї Хмельницької, а також із Закарпатської областей.

Відредаговано: Шестопалов - Нд, 28.12.2008, 10:32
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 03.05.2009, 00:00 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Шестопалов)
Оскільки я один з небагатьох вчителів інформатики, що мають повний набір книг "Аспекту",

Quote (Шестопалов)
Щось Ви тут "недоперепили"! Абсолютну більшість використання посібники видавництва "Аспект" мають в Житомирський, Сумській, Одеській, Чернівецькій областях.

Я мав на увазі, що не така й велика кількість вчителів мають ВСІ посібники "Аспекту". Я горжуся тим, що в мене 100% всі видання.

До речі, будемо випробовувати Ваш пробний підручник для 9-го класу. Дякую за надану можливість. Перше враження - сподобався. Написаний під діючу міністерську програму для 9-го класу і враховує всі аспекти сучасного інформаційного розвитку.

Шестопалов Дата: Нд, 03.05.2009, 11:00 | Повідомлення № 4
Видавець посібників
До речі, будемо випробовувати Ваш пробний підручник для 9-го класу.

На це розраховую! Неможливо будь-яким найрозумнішим складом авторів на папері створити підручник без помилок. Кожний витвір людского інтелекту, щоб то не було (ручка, м’ясорубка, мопед або літак) повинні пройти серію випробувань і тільки під час їх проведення можливо виявити і виправити великі і малі недоліки. Практика конкурсів підручників МОНУ, коли по рукописам (?) без участі вчителів визначають "кращий" підручник для школи без належних випробувань у реальному навчальному процесі, не може у принципі забезпечити школи якісною літературою. Такі підручники створюються поза ринкових відносин і конкуренції, при якій видавці всі зусилля направляли б на створення можливо кращого і дешевшого підручника для школи. Виправити ще радянську централізовану систему забезпечення шкіл підручниками може передача державних грошей школам і вчителям. Вони за "свої гроші" поганого для себе не куплять. Тут всім мафіям і зловживанням кінець! Але чи хоче цього МОНУ? Про впровадження нової ринкової методики постачання шкіл якісними підручниками говориться у центральній і місцевій пресі вже 10 років, апеляційна комісія конкурсу підручників цього року рекомендувала передати гроші держзамовлення школам - нічого не робиться.
Ковшун Дата: Нд, 03.05.2009, 20:44 | Повідомлення № 5
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Шестопалов)
..апеляційна комісія конкурсу підручників цього року рекомендувала передати гроші держзамовлення школам - нічого не робиться.

Як бачимо, певні зрушення є (Я маю на увазі рекомендацію апеляційної комісії)!
А може колись таки та зробиться......???
NatVovk Дата: Нд, 03.05.2009, 22:05 | Повідомлення № 6
Гол. ред. "Інформатики"
Нагороди: 0
Рейтинг: 10
Quote (Шестопалов)
Неможливо будь-яким найрозумнішим складом авторів на папері створити підручник без помилок

Шановний Евгене Анатолійовичу!
Щойно ми повернулися з Закарпаття (іздили до кумів), й там я показувала Вашу книжку ІНФОРМАТИКА-3, яку Ви мені прислали (інших Ваших у мене немає), так вони захотили дітям у школу 10 книжок на клас. Тому, коли будете їхати у Запоріжжя, то до тих книжок, що я у Вас замовила для нашої київської школи додайте ще 10.
А чого Ви не прислали мені ще якісь ваші книжки? Може вони мені теж сподобалися?
А тепер про технологію створення підручників в аналогії створення комп’ютерів.
Так от, нормальний комп’ютер (нова серія моделей) створюється у середньому 3 роки (і це не на голому місці). У створенні беруть участь не автор-одинак, а творчий колектив (інженери-дослідники, математики, конструктори, технологи, програмісти, виробничники). Причому, в основному цей колектив весь «нянькається» з новою моделлю від самого першого ТЗ на НИР й аж до супроводу в експлуатації.
Основні етапи такі: концепція та обгрунтування принципово нових функціональних та структурних рішень для реалізації ТЗ заданого замовниками, техніко-економічне обгрунтування, створення та дослідження лабораторного зразка, виконання ескізного проектування, створення експериментального зразка, виконання лабораторних, стендових та натурних випробувань цього зразка (за десятками, а то й сотнями параметрів), після цього розробка та створення документації для конкретної серії (технології різні залежно від серії та місця виробництва), супровід серії на виробництві та експлуатації. Так, от протягом всіх етапів робіт замовники постійно втручаються (у ролі експертів, і різноманітних контролюючих комісій). Тобто замовник та виконавець працюють спільно для вдосконалення продукту. І на кожному з етапів відбувається виявлення кучі помилок (особливо в програмних кодах).
А тут мене так уміляє технологія створення ПІДРУЧНИКІВ! Якійсь автор написав якійсь рукопис (який ніхто не бачив), а якась комісія (ніхто не знає хто туди входить і чому він туди входить) якимось чудовим чином за мить приймає рішення про гриф і раптом шаленими накладами у школи починають надходити ці ПІДРУЧНИКИ (які вчитель вперше бачить навіть не в перший день навчального року (бо такий наклад за мить не надрукує жодне навіть потужне видавництво)). А потім розпочинаються як завжди ридання про те, що знову не такий підручник, не такі автори, не таке все.
А може просто технологію поміняти? Прибрати якісь таємничі комісії? Вони вже неодноразово показали свою неспроможність, а тому вони зайві у процесі створення підручників. Обирати слід з того, що вчитель вже знає, про що він вже висловив свою думку, де він вже зазначив авторам на помилки (бо не помиляється лише той, хто нічого не робить). Може вже настала пора щось у цій консерваторії поміняти?
ppima Дата: Нд, 03.05.2009, 22:34 | Повідомлення № 7
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 11
Можливо провести голосування серед відвідувачів сайту про доцільність впровадження підручників видавництва "Аспект"? Чи може наша думка для МОНУ нічого не варта? Дивно, що такі чудові підручники з такою потугою пробиваються до школи !!!
volevikt Дата: Пт, 08.05.2009, 09:19 | Повідомлення № 8
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 199
Шановний Євгене Анатолійовичу!
Перш за все хочу подякувати за прекрасний подарунок - пробний підручник для 9 класу. Зайвий раз переконалася у тому, що всі Ваші підручники написані зрозумілою мовою, в них немає зайвого ("лиття води"), всі практичні та тематичні роботи складені у відповідності до 12-бальної системи оцінювання; до кожного параграфу є запитання до самоконтролю. Сподобалося все!!! - "зрозуміло, чітко, просто".
Мої пропозиції не є суттєвими, але якщо Вам цікава моя думка, то гадаю, що було б непогано, якби в підручнику з'явилися ще пару сторінок. Наприклад:
після розділу 2 можна було б додати цікаві факти з історії розвитку комп'ютера - "Чи знаєте Ви, що..." (декілька коротких речень);
після розділу 4 - "Каталог небезпечних вірусів" (перелік, дуже коротка характеристика та що робити у випадку виявлення цього вірусу);
після розділу 5 - "Корисні поради" щодо пошуку інформації в Інтернеті (використання символів -, |, &, ^ т. д.);
після розділу 7 - "Word + Paint" - завдання, яке передбачає друк тексту (наприклад, невеличкий вірш) та малюнок до вірша, створений засобами Paint і перенесений до текстового документу.
Вважаю, що створення таких невеличких рубрик сприятиме зацікавленості учнів вивченням інформатики.

Відредаговано: volevikt - Пт, 08.05.2009, 10:05
Шестопалов Дата: Пт, 08.05.2009, 10:29 | Повідомлення № 9
Видавець посібників
Quote (NatVovk)
А тепер про технологію створення підручників в аналогії створення комп’ютерів.

Ми з Ярославом Глинським про це писали статтю "Паперові літаки" замість шкільних підручників" у газеті "Дзеркало тижня" № 32 (711) 30 серпня – 5 вересня 2008 див. http://www.dt.ua/3000/3300/63858/
Навіть якщо взяти приклад простіше: примітивну м’ясорубку спочатку проектують, виготовляють взірець і ПРОВОДЯТЬ ВИПРОБУВАННЯ В РЕАЛЬНИХ УМОВАХ, за результатами яких вдосконалюють конструкцію. І тільки після серії випробувань і вдосконалень запускають у масове виробництво. А що робиться з підручниками? З рукопису без випробувань в реальному навчальному процесі - у масове виробництво!?
От і маємо те, що маємо!
Додано (08.05.2009, 09:17)
Quote (NatVovk)
А може просто технологію поміняти? Прибрати якісь таємничі комісії? Вони вже неодноразово показали свою неспроможність, а тому вони зайві у процесі створення підручників. Обирати слід з того, що вчитель вже знає, про що він вже висловив свою думку, де він вже зазначив авторам на помилки (бо не помиляється лише той, хто нічого не робить). Може вже настала пора щось у цій консерваторії поміняти?

Виправити положення "дуже просто". Потрібно державні гроші на придбання підручників забрати у чиновників і віддати школам і вчителям, вони за "свої" гроші ДЛЯ СЕБЕ І СВОЇХ УЧНІВ макулатуру не куплять! Потрібно всіх авторів і видавців поставити В ОДНАКОВІ РИНКОВІ УМОВИ, коли ЛИШЕ ПОКУПЕЦЬ-ВЧИТЕЛЬ "грифує" підручник.

Додано (08.05.2009, 09:29)

Quote (ppima)
Можливо провести голосування серед відвідувачів сайту про доцільність впровадження підручників видавництва "Аспект"?

Найкраще, коли таке "голосування" будуть проводити вчителі за гроші, які їм надасть держава. А ми, автори і видавці, У РІВНИХ РИНКОВИХ УМОВАХ будемо пропонувати вам якомога кращі і ДЕШЕВЩІ книги. До речі, догадайтеся, чому за держзамовлення підручники виготовляються у твердих, дорогих і важких обкладинках? Адже галузевий стандарт України "Підручники і навчальні посібники" п. 3.2.13. рекомендує використовувати дешеву і легку м’яку обкладинку!

Відредаговано: Шестопалов - Пт, 08.05.2009, 10:19
Bandalak Дата: Пт, 08.05.2009, 12:01 | Повідомлення № 10
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (volevikt)
Перш за все хочу подякувати за прекрасний подарунок - пробний підручник для 9 класу.

Приєднуюся. Прочитаю до кінця - напишу відгуки.
Шестопалов Дата: Пт, 08.05.2009, 14:06 | Повідомлення № 11
Видавець посібників
Quote (NatVovk)
А чого Ви не прислали мені ще якісь ваші книжки? Може вони мені теж сподобалися?

Шановна Наталія Вадимівна! Щось не дуже до душі таке формулювання: не намагаюсь комусь сподобатися своїми книжками. Мені більше до вподоби вислів Л.М.Толстого "Роби свою справу добре і нехай буде, що буде!"
Тим не менше, в Запоріжжя разом з Вами в одному поїзді їде представник видавництва "Аспект" Пилипчук Олександр Павлович, співавтор посібника "Інформатика. 9 клас. Перший рік". Я підберу кілька найбільш ходових книжок видавництва і з ним передам Вам у подарунок з поваги до тієї роботи, яку Ви робите,

Додано (08.05.2009, 13:06)

Quote (Bandalak)
Приєднуюся. Прочитаю до кінця - напишу відгуки.

Шановний Анатолій Миколайович!
В першій партії, з якої я вислав "електорату "Аспекта" 50 примірників посібників на рецензію, виявилася помилка - пропущена 148 с. Зверніться до мене на адресу aspekt@sh.km.ua , я Вам вишлю файл, який роздрукуєте і вклеїте у потрібне місце.
Далі типографія виправлятиме дефект і всі наступні книги будуть мати всі сторінки.
mouse Дата: Пн, 18.05.2009, 16:48 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Шановний, Евгене Анаталійовичу!
Сьогодні отримав черговий випуску журналу "Комп*ютер в школі та сім*ї" і в кінці прочитав підручники, що отримали гриф МОНУ. На жаль, з видавництва "Аспект" представників нема. Виникли питання:
1) Процес отримання грифу триває?
2) Конкурс завершено і все?

З нетерпінням очікуємо відповіді.

Шестопалов Дата: Пн, 18.05.2009, 17:48 | Повідомлення № 13
Видавець посібників
Quote (mouse)
На жаль, з видавництва "Аспект" представників нема. Виникли питання:
1) Процес отримання грифу триває?
2) Конкурс завершено і все?

На ці питання я відповів тут у повідомленні №4. Додам, що наш посібник вийшов як пробний для випробування діючими вчителями у реальному навчальному процесі. Після випробування протягом 2009-2010 навчального року в різних регіонах України та обробки зауважень діючих вчителів виправлене і доповнене видання навчального посібника буде подано на розгляд експертної комісії МОН України для одержання відповідного грифу.
mouse Дата: Пн, 18.05.2009, 17:57 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Дякую за відповідь.
Quote (Шестопалов)
я відповів тут у повідомленні №4.

Думав, що змінилось щось.
Але Ваше стратегія
Quote (Шестопалов)
вийшов як пробний для випробування діючими вчителями
Абсолютно правильна! Так і тільки так!
Адеж педагогіка - наука експериментальна.
Хай щастить!
Шестопалов Дата: Пн, 18.05.2009, 18:04 | Повідомлення № 15
Видавець посібників
14-15 травня 2009 року у м. Запоріжжі відбувся обласний семінар «Навчально-методичне забезпечення курсу інформатики в 9 класі». Учасниками семінару стали керівники районних (міських) МО вчителів інформатики Запорізької області, автори підручників та посібників з інформатики для 9 класу, представники редакцій, волонтери компанії Microsoft, які розповсюджують ідеї безпечної роботи в Інтернеті.
Від видавництва "Аспект" виступив: Пилипчук Олександр Павлович, вчитель інформатики Гаврилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Теофіпольського району Хмельницької області, співавтор посібника "Інформатика Єдиний курс 9 клас" видавництва "Аспект" презентував посібник для 9 класу, зробив огляд усіх продуктів видавництва, прокоментував схему перспективних планів видавництва "Аспект".
Відгуки: Системне, чітке бачення курсу інформатики з 2 по 12 класи, яке відображається вже в надрукованих видавництвом методичних посібниках, в існуючих ППЗ та в перспективних планах вражає.

Детальніше див. http://www.ciit.zp.ua/menu_r2/met/sem_may_2009.html

Відредаговано: Шестопалов - Пн, 18.05.2009, 18:05
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Пропозиції по вдосконаленю посібників видавництва "Аспект" (Виключно мої власні міркування.)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.