Вт, 12.12.2017, 18:04
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » "ПРАКТИКУМ з ІНФОРМАТИКИ", Глинський Я.М. (Обговорення даного посібника.)
"ПРАКТИКУМ з ІНФОРМАТИКИ", Глинський Я.М.
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 09.09.2008, 22:46 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Шановні колеги, які придбали собі книгу "ПРАКТИКУМ з ІНФОРМАТИКИ", Глинський Я.М.
Прохання залишати в цій темі відгкуки (як позитивні так і негативні) виключно по цьому посібнику.
Будь-ласка, залишайте свої пропозиції та зауваження щодо покращення змісту книги.

Посібник можна замовити на сайті http://hlynsky.lviv.ua

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

swetikccc Дата: Пн, 29.12.2008, 13:41 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Основний недолік на мою думку, дуже детальні інструкції.
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 29.12.2008, 13:48 | Повідомлення № 3
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (swetikccc)
Основний недолік на мою думку, дуже детальні інструкції

У цій книжці і в наступних моїх книжках ще більше закладено важливий принцип у побудові практичних вправ: текст завдання відокремлений від тексту інструкцій щодо його виконання. Не читайте інструкцій, якщо знаєте чи здогадуєтесь як виконати завдання. У вправах на закріплення інструкції короткі або їх немає. Чим дальше від початку навчання, тим частіше користувач залишається сам на сам з завданнями (інструкцій немає).
Photo Дата: Пн, 29.12.2008, 20:30 | Повідомлення № 4
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Нормальная книга, правда начал пользоваться только с ноября, - пока всё устраивает.
filnick Дата: Пн, 29.12.2008, 22:17 | Повідомлення № 5
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
На який Оффіс розрахований посібник?
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 30.12.2008, 01:36 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Quote (filnick)

MS. Включаючи Visio, One Note - програми 2007-ї версії.
Andrey123q Дата: Пт, 23.10.2009, 17:29 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Рейтинг: 84
А можно посмотреть хотя бы выдержки из него?
pasichov Дата: Пт, 23.10.2009, 18:56 | Повідомлення № 8
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Книжка чудная!. Именно как самоучитель. Вот такю книжку дать детям на год, а в конце года провести зачет (аттестацию? ДПА?) и аккуратно выставить оценочки - все будет в порядке! А уроки информатики (со всеми их методиками, конспектами , етс) использовать для обучения детей ДУМАТЬ, а не по кнопкам топаться... Они это и сам научаются легко, а тут такая классная книжка!
Andrey123q Дата: Пт, 23.10.2009, 19:44 | Повідомлення № 9
Досвідчений учасник
Я понимаю, что книжка классная, хотелось бы посмотреть хоть на 1у стр. Сравинть нашу методику с методикой в книжке. Покупать или использовать не собираюсь.
GаrDArik Дата: Пт, 23.10.2009, 20:09 | Повідомлення № 10
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Якраз збирався купити на клас з поглибленим вивченням інформатики. В Києві де можна оптом, крім Петрівки?)
Andrey123q Дата: Пт, 23.10.2009, 20:41 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Подобные пособия, и это конкретно, утверждаются МОН?

Відредаговано: Andrey123q - Пт, 23.10.2009, 20:58
pasichov Дата: Сб, 24.10.2009, 17:00 | Повідомлення № 12
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Quote (Andrey123q)
Подобные пособия, и это конкретно, утверждаются МОН?

Если автор претендует на то, чтобы его книга была в школе "законной" - тогда да.
Andrey123q Дата: Сб, 24.10.2009, 17:13 | Повідомлення № 13
Досвідчений учасник
Т.е. если не запланировано использовать в учебных заведениях, тогда можно не утверждать?
А скажем, можно распространять методические пособия среди учащихся или просто на своих занятиях без утверждения в МОН ?
dpi Дата: Сб, 24.10.2009, 17:24 | Повідомлення № 14
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Конкретно эта книга рекомендована МОНУ как учебное пособие для студентов не технических специальностей.
Т.е. бесплатно в школе мы ее не дождемся и покупать на всех учеников ее никто не будет.
Хотя на самом деле книга нормальная.
Глинський__Ярослав Дата: Пт, 30.10.2009, 10:10 | Повідомлення № 15
Видавець посібників
Рейтинг: 25
Оскільки книжка викликала жваве обговорення, то я продублюю своє повідомлення з іншого розділу форуму і прошу не розцінювати це за флуд.
На середину жовтня Майкрософт анонсував вихід ОС Windows 7 (але, уявляєте, відклав подію на 2010-й рік).
До урочистостей з цієї нагоди в Україні я готував вихід 12-го оновленого видання "Практикуму з інформатики", де подано відомості про Вісту і Сімку, Офіс 2007 і 2010. Це четвертий апгрейд практикума за 12 років. Ви отримаєте задоволення, побачивши як перероблено розділ про бази даних та інтернет. У попередньому апгрейді було покращенно виклад деяких тем про ворд і ексель.
На відміну від Майкрософта, моє видавництво спрацювало як годинник.День народження книжки було відсятковано на відповідному рівні.
Шукайте книжку в магазинах Львова і Києва ( на Петрівці), а також у мережі магазинів "Комп'ютерний Всесвіт" з 20 жовтня.

Додано (18.10.2009, 23:23)
---------------------------------------------
Для тих, хто поважає Linux.
На складі видавництва є невелика кількість "Linux-практикума з інформатики". Хоча рік видання 2004, книжка залишилася актуальною. В Києві вона є лише в "Діасофті".

Додано (30.10.2009, 10:04)
Додатково зроблю деякі коментарі:

Quote (filnick)

Все таки на Офіс 2003. І Visio i OneNote з'явилися вже в розширеній версії 2003 р.
Придатність книжки до Офісу 2007 99%. Спочатку я мав намір переробити книжку повністю під 2007, але в книжці головне - методика, а не інтерфейс програм. Тому міняти декілька скріншотів і описувати стрічку 2007 та інші дрібні відмінності, пам'ятаючи, що стандартом в освіті є і ще певний час буде 2003, недоцільно. У новому 12 виданні стрічку описано в додатку, як і подано мінімально достатні для знайомства з 2007 і навіть 2010 відомості.
Quote (Andrey123q)
Я понимаю, что книжка классная, хотелось бы посмотреть хоть на 1у стр. Сравинть нашу методику с методикой в книжке.

Я як автор присутній на форумі. Чому не звертаєтеся з прямим запитанням, де придбати. На моєму сайті є інформація і перелік міст, де це можна зробити в книжкових магазинах. Якщо у Вас є своя методика, то це дуже добре, розвивайте її, порівнюйте з іншими, публікуйте, якщо є переваги.
Якщо Ви керівник деякого проекту, то стежте, щоб молоді виконаці не показували Вам витяги з чужих методик. Є два випадки плагіату з мого "Практикуму" , про що я десь тут писав на форумі раніше.
Quote (dpi)
Конкретно эта книга рекомендована МОНУ как учебное пособие для студентов нетехнических специальностей.

Ядро книжки було створене 13 років тому, гриф наданий 6 років тому. З того часу багато що змінилося. Деякі зміни вдалося зафіксувати у перевиданнях книжки. Але книжка стрімко наближається до шкільного рівня. Я регулярно її апробую на студентах-менеджерах першого курсу. Через нерівномірну підготовку з інформатики у школах вона залишається актуальною для студентів. Лише двом-трьом студентам з 25 вона заслабка, з ними я перехожу на індивідуальну роботуі глибше вивчення деяких тем: у ворді - це задачі злиття і форми, в екселі - це тенденції в даних, solver, матричні операції + Mathcad. Маю відомості про те, що її успішно застосовують у школах. Вважаю, що це нормально.
Quote (pasichov)
Книжка чудная!. Именно как самоучитель

Слово "Самовчитель" з'явилось пізніше і як тут зазначив п. Пасіхов відповідає суті книжки і суті моїх підходів. У всіх книжках я намагаюся передати своє вміння автоматизовувати процеси навчання. Це стосується і шкільної інформатики. Я добре знаю методику проф. Макарової з С-Петербурга, де вивчення технологій ведеться через призму алгоритмічної діяльності і впровадив цей принцип у всі свої книжки вже давно (дехто останні два роки декларує цей принцип чуть не як своє ноу-хау). Це підводить деякий теоретичний базис під теми, де треба тупо тиснути на клавіші. Я намагаюся побудувати, поки що фрагментарно, приклади розвиваючого навчання, на потребу якого зверталася уваа в інших темах форуму і важаю, що досягнув локальних успіхів у цьому. Щодо того, щоб навчити учнів мислити на уроках інформатики, то це актуальна задача, але її розв'язок я бачу не сьогодні, а завтра. Правда на це треба працювати вже сьогодні. Завтра - це коли за 3-4 роки в кожного учня буде вдома комп'ютер і завдання створити папку, фотоальбом, презентацію, простий текстовий документ стануть неактуальними.

Додано (30.10.2009, 10:10)

Quote (GаrDArik)
Якраз збирався купити на клас з поглибленим вивченням інформатики

Це буде правильний вибір. Придбати рекомендую все таки на Петрівці. Якщо за безготівку, то звертайтеся в Технокнигу і Діасофт. Координати на маєму www. Якщо Ви не з Києва, звертайтесь до мене у Львів. Вишлемо.

Відредаговано: Глинський__Ярослав - Пт, 30.10.2009, 10:12
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » "ПРАКТИКУМ з ІНФОРМАТИКИ", Глинський Я.М. (Обговорення даного посібника.)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.