Нд, 19.11.2017, 15:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » "ІНФОРМАТИКА. Перший рік навчання. 9 клас", Глинський Я.М. (Пропозиції і зауваження по цій книзі.)
"ІНФОРМАТИКА. Перший рік навчання. 9 клас", Глинський Я.М.
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 09.09.2008, 22:43 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Шановні колеги, які придбали собі книгу "ІНФОРМАТИКА. Перший рік навчання. 9 клас", Глинський Я.М.
Прохання залишати в цій темі відгкуки (як позитивні так і негативні) виключно по цьому посібнику.
Будь-ласка, залишайте свої пропозиції та зауваження щодо покращення змісту книги.

Посібник можна замовити на сайті http://hlynsky.lviv.ua

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Нд, 12.10.2008, 09:53
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 09.09.2008, 23:16 | Повідомлення № 2
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
З цим посібником познайомився не давно. Перші враження - цікавий посібник.
Саме більше мені в ньому сподобалось те, настільки легко і зрозуміло викладений матеріал. В кінці кожного параграфу є словник основних термінів і це дуже зручно. Всі визначення подані в доступній для учня формі. Використовую книгу при підготовці уроків для 10-го класу. Матеріал перших двох параграфів повністю підійшов мені для перших 2-х уроків в 10-му класі.
Особливо сподобалось трактування понятть: інформатика, інформаційні процеси, інформація і шум, інформація і повідомлення та ін.
Наприклад, шум - це частина повідомлення, яке не несе корисної інформації. Інформатика - це наука про засоби і методи опрацювання інформації в різних видах людської діяльності. Слово інформатика походить від двох слів французького походження - "Інформація" і "Автоматика" і т.д.
Не зовсім зрозуміло щодо властивостей інформації, адже в книзі вони лише перелічені, проте не охарактеризовані. Можливо, це зроблено для того, щоб характеристику і приклади властивостей інформації навів вчитель, а можливо тому, що це поняття має бути розглянуто більш детально в наступних класах.

Одним словом - найбільша повага автору саме за зрозумілий текст підручника, який зовсім не містить шуму ;)
Недоліків поки що не виявив.

Anetta Дата: Чт, 10.09.2009, 09:48 | Повідомлення № 3
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Может, это цепляние к словам, но я считаю, что легкость изложения не должна учебник превращать в беллетристику. В художественной литературе сказать: "повсякчас її (информацию) дають нам числа, тексти, графіки, фотографії,
відеофільми тощо" - это еще куда ни шло. Но в учебнике считаю такие формулировки недопустимыми. Числа ничего не дают. Они могут быть восприняты человеком, но сами они ничего никому не дают. Не надо учить школьников бездумно относиться к словам
Lviza Дата: Чт, 10.09.2009, 19:19 | Повідомлення № 4
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
http://www.informatics.at.ua/forum/28-1060-25761-16-1252599317
swetikccc Дата: Сб, 12.09.2009, 18:00 | Повідомлення № 5
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Питання до автора, чому слово Інтернет скрізь з прописної?

Додано (12.09.2009, 18:00)
---------------------------------------------
Питання до автора, чому слово Інтернет скрізь з прописної?

Глинський__Ярослав Дата: Пт, 30.10.2009, 10:29 | Повідомлення № 6
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (Anetta)
Может, это цепляние к словам, но я считаю, что легкость изложения не должна учебник превращать в беллетристику. В художественной литературе сказать: "повсякчас її (информацию) дають нам числа, тексти, графіки, фотографії, відеофільми тощо" - это еще куда ни шло. Но в учебнике считаю такие формулировки недопустимыми.

Я поділяю Вашу самопідозру,що це чіпання до слів. Наведена фраза використовувалась власне в жанрі белетристики як ввідна, далі все уточнюється.

Негайно хочу застерегти, що це не є мій основний підручник для 12-річної школи. На "9 клас" на обкладинці не треба вже звертати уваги. Але хочу звернутися до всіх вчителів. Підкажіть, на скільки актуальним може бути підручник під назвою "Перший рік навчання" як для учнів 7-8 класів чи 5-8 класів і які теми він має містити. Книжка, яку Ви бачите, може бути до цього легко адаптована. І в цьому є гостра потреба. Програма для 9 класу така, що дуже бажано, щоб деякі практичні навички учні отримали раніше.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » "ІНФОРМАТИКА. Перший рік навчання. 9 клас", Глинський Я.М. (Пропозиції і зауваження по цій книзі.)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.