Сб, 10.12.2022, 00:39
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 1 з 8
 • 1
 • 2
 • 3
 • 7
 • 8
 • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручник з інформатики для 7 класу (продовження) (Опитування)
Підручник з інформатики для 7 класу (продовження)
Який підручник з інформатики для 7 класу, замовлятиме (замовив) Ваш навчальний заклад?
1.Казанцева О. П., Стеценко І. В., Фурик Л. В.;[ 7 ][15.91%]
2.Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.;[ 17 ][38.64%]
3.Морзе Н. В., Барна О. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г.;[ 6 ][13.64%]
4.Пилипчук О. П., Ріпко Н. А., Шестопалов Є. А.;[ 10 ][22.73%]
5.Гуржій А. М., Карташова Л. А., Лапінський В. В., Руденко В. Д.;[ 1 ][2.27%]
6.Замовляти - не замовляти, мені все паралельно, хай батьки думають;[ 1 ][2.27%]
7.Скачаю піратську копію і розповсюджу учням.[ 2 ][4.55%]
Усього відповідей: 44
Bandalak Дата: Вт, 31.03.2015, 08:40 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 6399
Нагороди: 45
Рейтинг: 291
У цьому році кожен навчальний заклад самостійно обиратиме та замовлятиме підручники для 4 та 7 класу на 2015/2016 навчальний рік.
Цікаво було б дізнатися, який із запропонованих підручників з інформатики для 7 класу обрали для своїх шкіл форумчани і чому.


Список опитування, з якого починається гілка, оновлено і тему створено заново внаслідок того, що...
Цитата Пилипчук_О_П ()
Гаряча новина з міністерства: для вибору вчителям пропонують ВСІ подані на конкурс рукописи:
http://mon.gov.ua/

Прохання до всіх форумчан проголосувати заново!
Початок теми тут:

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст, будуть видалятись без попередження!!!
FutureTeacher Дата: Вт, 31.03.2015, 10:17 | Повідомлення № 2
Часто заходить...
Повідомлень: 75
Нагороди: 1
Рейтинг: 16
"Апостроф": Через дефіцит коштів шкільними підручниками не забезпечать навіть пільговиків. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський

За словами Полянського, на ці потреби в держбюджеті-2015 передбачено 63 млн грн, однак 30 млн грн з цієї суми будуть спрямовані на погашення кредиторської заборгованості за минулі роки з випуску книг. У підсумку, на друк підручників залишиться лише трохи більше 30 млн грн.

Повідомляється, що на цю статтю витрат, не беручи до уваги нинішній рівень інфляції, держава видавала близько 160 млн грн. "Нам не вистачить цих грошей навіть для того, щоб забезпечити підручниками дітей пільгових категорій, не кажучи вже про інших", - заявив Полянський.

При цьому в Міносвіти зараз розглядаються різні варіанти виходу з ситуації - наприклад, ведуться переговори про співпрацю з Асоціацією книговидавців з приводу друкування підручників, але ті просять у держави для цього довгострокові з низьким відсотком кредити. Також зараз обговорюється і варіант введення орендної плати для школярів за користування підручниками. Поки рішення не прийнято.
Witalian Дата: Ср, 01.04.2015, 19:27 | Повідомлення № 3
Я тут недавно...
Повідомлень: 21
Нагороди: 1
Рейтинг: 5
У своїй роботі користуюся підручниками Ривкінда.. для 9 класу. Основний недолік, як на мене, - надлишковість інформації, занадто детальний підручник, що переобтяжує учнів.
Із конкурсних робіт перечитав по першому параграфу трьох авторів. Перші враження:
Морзе.. - дещо заплутано викладено матеріал, особливо, де порівнюється звичайна пошта і електронна. Параграфи відносно невеликі. Вагомий плюс в практичних завданнях після параграфів.
Казанцева.. - Параграфи "середні" порівняно з Морзе й Ривкіндом. Матеріал без практичних завдань в параграфах, для використання учнем вдома, на уроках слабка взаємодія.
Ривкінд.. - Перенасичення матеріалу в параграфі. Така детальність дає можливість добре зрозуміти тему. Якщо вдасться заставити себе прочитати параграф. На жаль не у всіх учнів така воля і прагнення для знань. По самому тексту все норм, можна використовувати як самовчитель. Питань в кінці параграфів теж забагато.

Прошу долучатися до обговорення, і не ображатися авторам, всі мої коментарі - чисто суб'єктивний перший погляд на електронні фрагменти книг.
Вибір ще не зробив, оскільки підручники не всіх авторів переглянув.
swetikccc Дата: Ср, 01.04.2015, 19:51 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата Witalian ()
дещо заплутано викладено матеріал, особливо, де порівнюється звичайна пошта і електронна.

Був кінець 2000, я опановував нет на швидкості 28,8 ;)
Ось тоді і натрапив в неті
http://cipds.al.ru/prosvet/winterne/winterne.shtml
FutureTeacher Дата: Чт, 02.04.2015, 09:34 | Повідомлення № 5
Часто заходить...
Повідомлень: 75
Нагороди: 1
Рейтинг: 16
Цитата swetikccc ()
Був кінець 2000, я опановував нет на швидкості 28,8
Ось тоді і натрапив в неті
http://cipds.al.ru/prosvet/winterne/winterne.shtml


Дякую - все зрозуміло та доступно. Прочитав і потягнуло на ностальгію по тим часам
Шестопалов Дата: Чт, 02.04.2015, 10:05 | Повідомлення № 6
Видавець посібників
Повідомлень: 1712
Нагороди: 18
Рейтинг: 280
Основні концепції нашого підручника для 7 класу:
1. Автори поміняли місцями 2 і 3 розділи, що дало змогу не розривати на зимові канікули відносно складний для сприйняття розділ «Алгоритми з повторенням і розгалуженням».
2. Розділи «Розв’язування компетентнісних задач» та «Виконання індивідуальних навчальних проектів» автори «розчинили» у вправах і практичних роботах, щоб збільшити час на вивчення розділів «Алгоритми з повторенням і розгалуженням» і «Табличний процесор» з 8 до 11 і 12 годин відповідно.
3. Вправи і практичні роботи вивели в окремий робочий зошит, який на відміну від підручника має однорічне використання через вписування у нього відповідей до завдань.
4. Наш підручник має всього 88 с., зошит має 40 с. формату А5 лаконічного і достатнього тексту, зрозумілого і доступного учням.
5. Підручник і робочий зошит ретельно дозовані на 45 хв. уроку на тиждень.
6. Наш підручник і робочий зошит викладені для безкоштовного «скачування» на сайті http://aspekt-edu.kiev.ua
7. Для роздрукування на принтері потрібні: для підручника – 22 аркуші, для робочого зошита – 10 аркушів паперу формату А4.
8. Підручник орієнтований на використання Microsoft Office Excel 2003, який найбільш поширений в школах України. Проте автори надають електронні версії розділу «Табличний процесор» для Microsoft Office Excel 2007, 2010 і 2013.
9. Наш навчальний комплект для 7-го класу з вересня 2014 року проходить апробацію в школах різних регіонів України. За відгуками, його матеріал легко засвоюється учнями, планування уроків не викликає труднощів у вчителів.


Відредаговано: Шестопалов - Чт, 02.04.2015, 10:07
Witalian Дата: Чт, 02.04.2015, 13:09 | Повідомлення № 7
Я тут недавно...
Повідомлень: 21
Нагороди: 1
Рейтинг: 5
Цитата swetikccc ()
Був кінець 2000, я опановував нет на швидкості 28,8 Ось тоді і натрапив в неті http://cipds.al.ru/prosvet/winterne/winterne.shtml
Дякую за посилання. В такому стилі досить легко сприймається матеріал.
Я в тій темі нормально розбираюся, оцінював як "учень", який вперше читає про електронну пошту. Тому, якщо в такому дусі написаний весь підручник Морзе, я б його не обрав. Хіба що з-за малих параграфів і практичних завдань.

Мені більше імпонує стиль американських та європейських авторів, які пояснюють складний матеріал просто (наприклад Елізабет Фрімен, Ерік Фрімен - про html). Такий стиль легко читається, легко розуміється. У нас же намагаються матеріал ускладнювати, вводити поняття, в кожній книжці з різним визначенням і тд. Потім такий цікавий і легкий предмет, як інформатика для учнів стає чимось залізобетонним. Я коли навчався, інформатика в школі лише з'являлася, працювати з комп'ютером училися не лише учні, а й вчителі. І підручників не було, і інтернет діал-ап, і нічого, вчилися. Не знали визначень, що таке файл, що таке папка, але працювати з ними вміли і зараз вміємо. А зараз на кожне "комп'ютерне" слово начепили архіскладне визначення, за яким важко зрозуміти що це таке і як з ним працювати.
Вчитель Дата: Вт, 07.04.2015, 14:11 | Повідомлення № 8
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Цитата Шестопалов ()
Звідси основні два критерії: вибрати підручник 1) найкращий серед найдешевших (або навпаки) 2) найдешевший серед найкращих!
100% погоджуюся з п.Шестопаловим!
А для цього, перш за все, слід поділити кількість сторінок на кількість годин - результат не може бути більшим П"ЯТИ!!!. Потім подумати, а яку свободу я матиму як учитель - адже всі знають, що навіть на паралелі з кількох класів в один день не може бути навіть ДВОХ однакових уроків... Отже подивитися, чи не занадто зарегульовано види діяльності "подумай", "досліди", "відкрий-закрий", "підстрибни"... - вчитель сам має знати, що він і учні робитимуть на уроці. А тоді проаналізувати, як батьки контролюватимуть (ті, що намагатимуться це робити...) виконання уроку, а батьки, здебільшого, (сам по собі знаю, бо лінувався й зараз лінуюся сам вивчити те, що не знаю...) робитимуть так: "а ну скажи, що таке електронна пошта?" - а сам відкриває підручник і порівнює, що скаже дитина, з тим, що у книжці написано... - це погано, але це краще, ніж нічого... І підручник має забезпечувати таку можливість, причому для найлінивішого, але достатньо порядного батька - не тіште себе ілюзіями, всі ми однакові...
Отже: підручник має бути тоненький, але не занадто (отже, не дуже дорогий, але достатньо наповнений), мінімально зарегульований за видами діяльності, достатньо добре структурований... 
Ще одне - якщо батькам доведеться купувати і підручник, і робочий зошит до нього - чи не буде це ще однією морокою для вчителя?
Панове вчителі, робіть висновки!


Відредаговано: Вчитель - Вт, 07.04.2015, 14:15
Inna1212 Дата: Сб, 11.04.2015, 14:31 | Повідомлення № 9
Новий користувач
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Колеги, підкажіть, будь-ласка, чи дійсно конкурс підручників продовжено? І коли з'явиться форма для заповнення?

Відредаговано: Inna1212 - Сб, 11.04.2015, 14:31
Вчитель-з-Києва Дата: Сб, 11.04.2015, 16:21 | Повідомлення № 10
Прописаний назавжди
Повідомлень: 365
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
"... конкурсний відбір для вчителів продовжено включно до 30 квітня 2015 року."
Детальныше http://mon.gov.ua/usi-nov....i-nauki
mul44 Дата: Нд, 12.04.2015, 13:40 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1137
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
у меня вопрос возник, выбрал я учебник, а теперь вот хочу посмотреть что выбрал я, и другие учителя, в пункте "мои материалы" нет ничего, то ли кнопка не срабатывает, есть такая-то возможность посмотреть и теоретически изменить результат?
Inna1212 Дата: Нд, 12.04.2015, 15:06 | Повідомлення № 12
Новий користувач
Повідомлень: 10
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Вчитель-з-Києва, дякую! Можливо Вам відомо, чи доведеться тепер перезаповнювати форми? Чи достатньо того, що вже було заповнено?
Вчитель-з-Києва Дата: Нд, 12.04.2015, 17:00 | Повідомлення № 13
Прописаний назавжди
Повідомлень: 365
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Цитата mul44 ()
у меня вопрос возник, выбрал я учебник, а теперь вот хочу посмотреть что выбрал я, и другие учителя, в пункте "мои материалы" нет ничего, то ли кнопка не срабатывает, есть такая-то возможность посмотреть и теоретически изменить результат?
Смотрите http://ru.padlet.com/KorshunovaOlga/jsum70f1d4c

Додано (12.04.2015, 18:00)
---------------------------------------------

Цитата Inna1212 ()
Можливо Вам відомо, чи доведеться тепер перезаповнювати форми? Чи достатньо того, що вже було заповнено?
Самому цікаво знати. Може хтось знає і нам розкаже?
mul44 Дата: Нд, 12.04.2015, 17:51 | Повідомлення № 14
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1137
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Цитата Вчитель-з-Києва ()
я наверное не так выразился и был не так понят, я уже выбрал учебники, я нажимал положить в корзину и добавить к моим книгам, мне интересно есть ли возможность на сайте посмотреть что я выбрал: ну вот как в "нормальных" сайтах - выбрал книги зашел посмотреть что именно выбрал и видишь "свой" выбор и выбор других учителей своей школы - мы же под одним логином заходим
gry Дата: Нд, 12.04.2015, 18:51 | Повідомлення № 15
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1160
Нагороди: 4
Рейтинг: 134
Цитата Вчитель-з-Києва ()
Самому цікаво знати. Може хтось знає і нам розкаже?
Не заповняв і не відсилав поки що нічого. Жду. Хоча методист районний мобільний телефон "розплавила" - "відправляйте Додаток 3", де немає ні коду підручників, ні коду школи/району. Як на мою думку - хто відправив форми раніше - буде робити це вдруге.  Кожен день заходжу на сайт і ОПТИМІСТИЧНО чекаю коли ж з’явиться та "загадкова" форма....
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручник з інформатики для 7 класу (продовження) (Опитування)
 • Сторінка 1 з 8
 • 1
 • 2
 • 3
 • 7
 • 8
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.