Вт, 12.12.2017, 17:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 9 з 10«1278910»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручник з інформатики для 10 класу. Яким йому бути? (Методичні та економічні вимоги до якісного підручника)
Підручник з інформатики для 10 класу. Яким йому бути?
gromko Дата: Сб, 21.08.2010, 08:18 | Повідомлення № 121
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
Quote (Arim)
Ще б знати, який з підручників надійде в школу. А то почнемо за одним, а прийде інший.

Основним підручником рівня стандарту повинен бути підручник "Інформатика" (рівень стандарту) (авт. Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.) видавництво "Генеза", 2010 р., оскільки його видання профінансовано державою. Й.Я.Ривкінд пояснює невідповідність змісту підручника та програми 10 класу тим, що, на їх думку, варто закінчити вивчення текстового процесора, а потім вже все інше - автори програми дозволяють переставляти місцями деякі теми та змінювати кількість годин на їх вивчення. Планувати можна майже по змісту підручника, оскільки на кожен параграф відводиться один урок (крім деяких, де ще одну годину можна використати для проведення тематичних, практичних, тощо - слова Ривкінда). Варто пам’ятати що в календарному плануванні повинно бути використано текст програми, а не назва параграфа (тобто слід шукати як ця тема називається у програмі).
Підручник Завадського (рівня стандарту) державою не фінансується, його можна придбати у видавництві.
19 серпня автори презентували свої підручники в Києві, особисто мені найбільше подобається підручник Завадського - найбільш зважений "ідеологічний! підхід, звертється увага насамперед на розвиток мислення учнів, підручник йде в складі навчально-методичного комплекту - підручник, практикум з практичними роботами та робочий зошит.
serbor Дата: Сб, 21.08.2010, 12:10 | Повідомлення № 122
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (gromko)
підручник "Інформатика" (рівень стандарту) (авт. Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.) видавництво "Генеза", 2010 р., оскільки його видання профінансовано державою.

Завадский писал, что из бюджета профинансирован еще учебник Морзе. Это правда? Хочется точно знать.
Шестопалов Дата: Сб, 21.08.2010, 12:26 | Повідомлення № 123
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (gromko)
пояснює невідповідність змісту підручника та програми 10 класу тим

Неправильно вести мову про невідповідність (?!) змісту підручника та програми 10 класу!
Підручник Ривкінда і К повністю відповідає чинній програмі.
А міняти порядок розділів на більш логічний - право авторів і дозвіл програми! Див. підручник Морзе і К, вони теж поміняли порядок слідування тем для вивчення.

Відредаговано: Шестопалов - Сб, 21.08.2010, 16:57
Arim Дата: Сб, 21.08.2010, 17:34 | Повідомлення № 124
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 16
Quote (gromko)
Основним підручником рівня стандарту

Мене цікавить академічний рівень. І я дуже сумніваюсь, що по школах будуть робити запити підручники якого рівня їм надсилати.
gromko Дата: Сб, 21.08.2010, 18:16 | Повідомлення № 125
Лінуксоїд
Quote (Шестопалов)
Неправильно вести мову про невідповідність (?!) змісту підручника та програми 10 класу!

Згоден, дещо неправильно висловився - теми у підручнику Ривкінда розташовані дещо в іншому порядку, ніж у програмі (про що йшла мова далі)

Quote (Arim)
Мене цікавить академічний рівень.

За держзамовленням повинен бути підручник І.Завадського

Quote (serbor)
Завадский писал, что из бюджета профинансирован еще учебник Морзе. Это правда? Хочется точно знать.

У Н.Морзе є підручник рівня стандарту, вона знайомила з ним, але чи буде надруковано його за державні кошти варто запитати її.
BBC Дата: Сб, 21.08.2010, 18:30 | Повідомлення № 126
Тут живе...
Рейтинг: 6
Quote (gromko)
У Н.Морзе є підручник рівня стандарту, вона знайомила з ним, але чи буде надруковано його за державні кошти варто запитати її.

А про підручник Інформатика 10. Володіна І. Л., Володін В.В. Рівень стандарту
http://gymnasia.com.ua/Files/10_klass/Inform_10_part_1.pdf
мова нейшла?
gromko Дата: Сб, 21.08.2010, 18:51 | Повідомлення № 127
Лінуксоїд
Quote (BBC)
А про підручник Інформатика 10. Володіна І. Л., Володін В.В. Рівень стандарту http://gymnasia.com.ua/Files/10_klass/Inform_10_part_1.pdf мова не йшла?

Щодо підручника Володіних для 10-ого класу, то його не було презентовано на колегії.
svbor Дата: Сб, 28.08.2010, 14:26 | Повідомлення № 128
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 21
Quote (Arim)
Ще б знати, який з підручників надійде в школу. А то почнемо за одним, а прийде інший.

Хтось вже знає які підручники будуть у вашій школі?
TetyanaT Дата: Сб, 28.08.2010, 16:44 | Повідомлення № 129
Тут живе...
Рейтинг: 12
Quote (gromko)
Підручник Завадського (рівня стандарту) державою не фінансується, його можна придбати у видавництві. 19 серпня автори презентували свої підручники в Києві, особисто мені найбільше подобається підручник Завадського - найбільш зважений "ідеологічний! підхід, звертється увага насамперед на розвиток мислення учнів, підручник йде в складі навчально-методичного комплекту - підручник, практикум з практичними роботами та робочий зошит.

Ми у 9 класі працювали за його підручником. Теж подобається. Сподіваюсь, що і у 10 будемо за його підручником.
Arim Дата: Сб, 28.08.2010, 17:15 | Повідомлення № 130
Тут живе...
Quote (svbor)
Хтось вже знає які підручники будуть у вашій школі?

Нам на міському м/о сказали, що буде той підручник, який розміщений на міністерському сайті.
volevikt Дата: Сб, 28.08.2010, 20:36 | Повідомлення № 131
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Quote (Arim)
Нам на міському м/о сказали, що буде той підручник, який розміщений на міністерському сайті.

Аналогічна ситуація. Повідомили, що за держзамовленням будуть друкуватися лише 2 підручника: "Інформатика. Рівень Стандарту" (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.) та "Інформатика. Рівень Стандарту" (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.).
Підручник І. Завадського буде лише у продажу.
Arim Дата: Нд, 29.08.2010, 15:48 | Повідомлення № 132
Тут живе...
Quote (volevikt)
за держзамовленням будуть друкуватися лише 2 підручника: "Інформатика. Рівень Стандарту" (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.) та "Інформатика. Рівень Стандарту" (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.).

Виникає питання: навіщо тоді взагалі пропонувати вчителям академічний рівень? Для того, щоб підручники самі купували, ще й дітей агітували - і як результат від батьків наслухалися, що на 1 годину в тиждень вони не будуть купляти підручник (це якщо чемний батько попадеться).
volevikt Дата: Нд, 29.08.2010, 16:17 | Повідомлення № 133
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Arim, сподіваюся, що це запитання не до мене? :)
Бо не знаю, що сказати; слів немає, одні .... B)
Особливо не хвилюйтеся, все рівно підручники побачимо під новорічною ялинкою, а то й пізніше. B)
А поки що "помучаємося", хіба нам звикати працювати без підручників?
Сподіваюся отримати "Інформатика. Рівень Стандарту" (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.). Хоч і не академічний рівень, який мені потрібен; але ж деякі теми можна взяти. А що робити? В кишені батькам не заглядатиму.
Замовила підручник у Є. А. Шестопалова. Пізніше придбаю підручник І. Завадського для академічного рівня. І вперед!
Вчителі - найбільші оптимісти!!!
-Інформатик- Дата: Нд, 29.08.2010, 20:17 | Повідомлення № 134
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Quote (Arim)
Виникає питання: навіщо тоді взагалі пропонувати вчителям академічний рівень?

ви самі дали відповідь на своє питання
Quote (Arim)
Для того, щоб підручники самі купували, ще й дітей агітували

так і є, така в нас держава, такі в нас заробітки, хто кого більше лохоне то й має грандіозні прибутки.

по перше забагато підручників для інформатики, видно тут саме краще поле де можна підзаробити
по друге вони не всі вдповідають нормам та вимогам

можна багато називати, але толку ніякого не буде від цього

Глинський__Ярослав Дата: Нд, 29.08.2010, 22:21 | Повідомлення № 135
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Повідомляю, що мій підручник «Інформатика. 10 клас» надійшов у книжкові магазини Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Хмельницька, Києва (Петрівка, 51 ряд).
Книжка має гриф МОНУ «Схвалено як навчальний посібник для використання в загальноосвітніх навчальних закладах», хоча фактично – це повноцінний підручник.
Його особливостями і перевагами є:
1. Дворівневість. Містить всі теми рівні стандарту і академічного рівня. Реально – це два підручники в одній книзі.
2. Компактність. Обсяг невеликий – 272 с., друк високий.
3. Адекватність. Повна відповідність навчальним програмам академічного рівня і рівня стандарту.
4. Універсальність. Задовільнить учнів, що вибрали різні профілі підготовки.
5. Лаконічність. Нічого зайвого. Висока захищеність учнів від надлишкової інформації, яка не дає змоги їм розрізнити головне від другорядного.
6. Мінімальна залежність від конкретних програм та інтерфейсу програм.
7. Зосередженість на основних принципах, що ведуть до досягнення мети навчання, а не на засобах досягнення мети.
8. Ненав’язливість щодо способів виконання дій. Відсутність прив’язок до конкретних ресурсів, які раптом можуть виявитися для учня недоступними чи нецікавими.
9. Збалансованість. Теоретичні і практичні відомості дозуються у правильних пропорціях.
10. Повнота. Є все: теоретичні відомості, опорні конспекти, запитання, тренувальні вправи, звичайні вправи, усі практичні роботи, кросворди, рубрика «Чи знаєте ви, що...», додаткові відомості, зразки завдань для контрольних робіт.
11. Не потрібно ні робочого зошити, ні практикуму.
12. Простота у користуванні і навігації.
13. Переносимість. Надрукований на фінському облегшеному папері, він важить зовсім мало. Учневі не складно буде носити його маршрутом школа-дім.
14. Зрозумілість. Стиль викладу дружній, такий як у всіх книжках автора.
15. Практична цілеспрямованість. Навчання «від задач», а не вивчення програмних засобів.
16. Наявність деяких окремих поодиноких елементів розвиваючого навчання. Спочатку все розжовується, поступово учень має від цього відвикнути і залишитися сам-на-сам з проектами.
17. Наявність поурочного і календарного планування (див. сайт автора, тисніть WWW), що повністю відповідає програмам.
18. ЦІНА В КНИЖКОВИХ МАГАЗИНАХ орієнтовно 35-38 грн.

Все сказане вище стосується і підручника "Інформатика. 9 клас".

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручник з інформатики для 10 класу. Яким йому бути? (Методичні та економічні вимоги до якісного підручника)
Сторінка 9 з 10«1278910»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.