Сб, 23.09.2017, 12:01
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 9 з 32«1278910113132»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 01:31 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Нарешті дочекалися.....
Ось і настав той день, коли бібліотекар з радісним виразом обличчя запропонував забрати підручники з інформатики для 9-го класу. Учні з вигуками "Ура" помчалися в шкільну бібліотеку, попрямував туди і я... Але радість тривала не довго! Після поверхневого знайомства з підручником ми зразу зрозуміли, що цим книгам одна дорога - під вазони!
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!
Ми ще можемо зрозуміти низьку якість типографського друку, коли майже всі малюнки повністю розмазані і фарба перейшла наскрізь аркуша - це вина типографії.
Ми ще можемо зрозуміти подекуди розірваний стиль викладання з окремими мало зв'язаними фразами - це ми не вміємо читати.
Ми також розуміємо відсутність компакт диска, посилання на який використовується чи не на кожній сторінці - це свого роду бізнес.
А ось той факт, що в даному підручнику відсутні більшість розділів, запропонованих у програмі Завадського, яка затверджена МОН як базова у 9 класі - тут вже вибачте, цей факт ніякій логіці не підлягає!!!
А був такий гучний конкурс підручників, так всі метушилися, так всі "оцінювали", що аж ми пересічні вчителі повірили у його справедливість!!!
Як не вмер Данило, то болячка задавила! Може вже досить дурити народ!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Bandalak Дата: Сб, 14.11.2009, 00:07 | Повідомлення № 121
Лідер форуму
Quote (Oxana_cher)
Обидно только, что не хватает 14 книжек на 4 класса.

У нас теж не вистачає штук 5, та й для вчителів немає. Сказали, що вчитель отримує зарплату і може собі сам книжку купити. Я собі купив ще у вересні всі можливі підручники для 9 класу. Найбільше сподобалися підручники Завадського, Шестопалова та Володіних. А ті, що нам дали до школи - сподобалися найменше, точніше найбільне не сподобалися. А от підручник Глинського мені достати так і не пощастило.
Bandalak Дата: Сб, 14.11.2009, 00:32 | Повідомлення № 122
Лідер форуму
Quote (ppima)
Учень переходить з однієї школи в іншу і двічі вчить одну й ту ж тему, а якусь ні.

:* В точку!

Quote (alex)
І який з трьох уроків взяти за основу для того, щоб поділитися досвідом?

Та беріть любий, якщо тема підходить. А ми говоримо про різні теми в різних школах!
alex Дата: Сб, 14.11.2009, 08:27 | Повідомлення № 123
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (ppima)
Учень переходить з однієї школи в іншу і двічі вчить одну й ту ж тему, а якусь ні.

На даному етапі, для 10-11 класів пронується два варіанти календарного планування: алгоритмізація в 10 класі і алгоритмізація в 11 класі. ( Приклад першого календарного планування я викачав на сайті видавництва "аспект")
Як же бути бідному учневі?
І взагалі. Дана дискусія мені починає нагадувати випадок, коли не шукають загальний розвязок задачі, а розглядають тільки крайові випадки, і розвязки для цих випадків видають, як розвязки задачі в загальному, що в принципі не правильно.

Quote (Bandalak)
Взагалі то ні, але я мав на увазі підготовку до конкретного уроку.

Quote (Bandalak)
Та беріть любий, якщо тема підходить. А ми говоримо про різні теми в різних школах!

Щось я уже не розумію. То ми про уроки говоримо, то про теми.

Вчитель-з-Києва Дата: Сб, 14.11.2009, 09:38 | Повідомлення № 124
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (Bandalak)
А ті, що нам дали до школи - сподобалися найменше, точніше найбільне не сподобалися.

Дивно, але жодного негативу на книжки-"переможці" у форумі немає. А там є що критикувати!
Поліграфія книжок занадто "шикарна" (а це додаткові гроші!), невиправдано багатосторінкова для навчального процесу, де учні повинні навчатися, а не милуватися кольоровими малюнками і примхливим оформленням сторінок. Це подібно до того, що у "розових чулочках, талія в корсеті" копати картоплю. Звичайно, за неміряні державні гроші все можна?! Цікаво, які габарити, вагу і дозування навчального матеріалу вони б мали, якщо б вчителі самі вибирали і купували їх для своїх учнів?! І щоб єдиними експертами у виборі кращих підручників з історії, біології, географії... інформатики були вчителі із державними грошима в руках для їх придбання! В усьому світі саме так робиться, крім нас.

Відредаговано: Вчитель-з-Києва - Сб, 14.11.2009, 10:10
filnick Дата: Сб, 14.11.2009, 11:58 | Повідомлення № 125
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Щось дуже багато списів наламали навколо питання підручників. Те, що запропоную, скоріше за все, буде погано сприйняте учасниками форуму, але насмілюся висловити своє бачення.
Якщо залишити державне забезпечення підручниками, то з кожного предмету необхідно видавати ОДИН обов'язковий уніфікований для всіх загальноосвітніх шкіл ПІДРУЧНИК, який пройде апробацію та отримає найбільшу підтримку серед вчителів, науковців, методистів. Цей підручник включає в себе академічний рівень навчальної програми для відповідного класу. Інші, які не стали переможцями, отримують статус ПОСІБНИКА і можуть використовуватися як додаткові (допоміжні) для самостійного навчання, поглибленої підготовки і т.д. І до їх розподілу держава не має жодного відношення. Подальше їх існування визначається лише ринковими засадами.
Масове захоплення альтернативізмом у постачанні шкіл підручниками, зокрема зростанням кількості конкуруючих між собою посібників, на практиці не переходить у якість. Але зате ми щорічно маємо проблеми з надходженням, закулісніми іграми, недоброякісною рекламою. І в результаті жодного підручника, який відповідає вимогам підручника.
Bandalak Дата: Сб, 14.11.2009, 12:09 | Повідомлення № 126
Лідер форуму
Quote (Вчитель-з-Києва)
Дивно, але жодного негативу на книжки-"переможці" у форумі немає. А там є що критикувати!

Як немає, Ви що батєнька? Дивиться початок цієї теми!
Quote (filnick)
з кожного предмету необхідно видавати ОДИН обов'язковий уніфікований для всіх загальноосвітніх шкіл ПІДРУЧНИК

Підтримую на всі 100%

Я за повну уніфікацію підручників, програм та календарних планів!!!

Oxana_cher Дата: Сб, 14.11.2009, 12:15 | Повідомлення № 127
Місцева кадра
Нагороди: 2
Рейтинг: 44
alex, скажи чесно... >:)

Оксано, подібні питання варто задавати в ОП, оскільки вони носять особистий характер і не зовсім відповідають темі форуму!
Без образ.

Відредаговано: Ковальчук_Олександр - Сб, 14.11.2009, 23:05
Ktara Дата: Сб, 14.11.2009, 12:52 | Повідомлення № 128
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (filnick)
необхідно видавати ОДИН обов'язковий уніфікований для всіх загальноосвітніх шкіл ПІДРУЧНИК, який пройде апробацію та отримає найбільшу підтримку серед вчителів, науковців, методистів.

согласна на все 100% (становлюсь в очередь filnick, Bandalak, на закидывание тапочками)
Вчитель-з-Києва Дата: Сб, 14.11.2009, 13:42 | Повідомлення № 129
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (filnick)
то з кожного предмету необхідно видавати ОДИН обов'язковий уніфікований для всіх загальноосвітніх шкіл ПІДРУЧНИК

Знову Каймін - Верлань - Зарецька - ... Хто далі?
23-річний досвід нас не навчив, що існуюча система, де лише чиновники вирішують і розподіляють, системно не спроможна забеспечити школи якісними підручниками?!

Видавати треба! Але на засадах вільних ринкових відносин, від яких повинні вигравати лише школи, вчителі, учні і навчальний процес в цілому.

Відредаговано: Вчитель-з-Києва - Сб, 14.11.2009, 13:54
Ktara Дата: Сб, 14.11.2009, 13:55 | Повідомлення № 130
Перспективна вчителька
Quote (Вчитель-з-Києва)
Знову Каймін - Верлань - Зарецька - ... Хто далі?
23-річний досвід не навчив, що існуюча система не спроможна забеспечити школи якісним підручником?!

До европейской системы мы тоже еще не доросли. Если сейчас ввести. то неразбериха будет еще похлеще сегодняшней. Так что "списать" с Европы не выйдет. Надо либо придумывать свое, либо модернизировать существующее
На вопрос в лоб "откуда знаю про европейскую систему" скажу не менее открыто - этот рассказа был списан с моего рассказа здесь на форуме, как я была в Польше :)
filnick Дата: Сб, 14.11.2009, 14:18 | Повідомлення № 131
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Вчитель-з-Києва)
23-річний досвід нас не навчив, що існуюча система, де лише чиновники вирішують і розподіляють, системно не спроможна забеспечити школи якісними підручниками?!

Я писав про апробацію та отримання найбільшої підтримки серед вчителів, науковців, методистів, а не серед чиновників.

Исправила, так как приведенная в цитате фраза не моя :)

Відредаговано: Ktara - Сб, 14.11.2009, 15:10
volevikt Дата: Сб, 14.11.2009, 15:01 | Повідомлення № 132
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 182
Quote (filnick)
Якщо залишити державне забезпечення підручниками, то з кожного предмету необхідно видавати ОДИН обов'язковий уніфікований для всіх загальноосвітніх шкіл ПІДРУЧНИК

Повністю підтримую! (цю думку вже висловлювала на форумі.)

Відредаговано: volevikt - Сб, 14.11.2009, 15:19
Ktara Дата: Сб, 14.11.2009, 15:13 | Повідомлення № 133
Перспективна вчителька
Итак очередь на забрасывпние тапочками: filnick, Bandalak, Ktara, volevikt

ну а если серьезно, то действительно надо менять. Мне кажется, что даже 3 учебника это много. ну а создать один, полностью подходящей под программу - не думаю что это из области фантастики. И жаль. что нам, учителям, не предоставят места в экспертной комиссии

PanPete Дата: Сб, 14.11.2009, 15:20 | Повідомлення № 134
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (Вчитель-з-Києва)
Видавати треба! Але на засадах вільних ринкових відносин

Видавати треба! Але в положені, що склалося, бачу вину не стільки існуючої системи розпреділення підручників, як в діючих нині систем АПРОБАЦІЇ та допуску до друку. Яка мені різниця, чи какашка впаде з неба, чи вступлю я в неї на землі - чи мені пришлють поганий підручник, чи купившись на рекламу я придбаю його самостійно? Початок цього навчального року показав "можливості самостійного вибору" на прикладі "Інформатика 9 кл".
Ковшун Дата: Сб, 14.11.2009, 15:48 | Повідомлення № 135
Досвідчений учасник
Рейтинг: 25
Quote (PanPete)
Початок цього навчального року показав "можливості самостійного вибору" на прикладі "Інформатика 9 кл".

Ну і що це за "самостійний" вибір? ;)
В чому він полягає?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Сторінка 9 з 32«1278910113132»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.