Нд, 26.05.2019, 07:05
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 00:31 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 6174
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Нарешті дочекалися.....
Ось і настав той день, коли бібліотекар з радісним виразом обличчя запропонував забрати підручники з інформатики для 9-го класу. Учні з вигуками "Ура" помчалися в шкільну бібліотеку, попрямував туди і я... Але радість тривала не довго! Після поверхневого знайомства з підручником ми зразу зрозуміли, що цим книгам одна дорога - під вазони!
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!
Ми ще можемо зрозуміти низьку якість типографського друку, коли майже всі малюнки повністю розмазані і фарба перейшла наскрізь аркуша - це вина типографії.
Ми ще можемо зрозуміти подекуди розірваний стиль викладання з окремими мало зв'язаними фразами - це ми не вміємо читати.
Ми також розуміємо відсутність компакт диска, посилання на який використовується чи не на кожній сторінці - це свого роду бізнес.
А ось той факт, що в даному підручнику відсутні більшість розділів, запропонованих у програмі Завадського, яка затверджена МОН як базова у 9 класі - тут вже вибачте, цей факт ніякій логіці не підлягає!!!
А був такий гучний конкурс підручників, так всі метушилися, так всі "оцінювали", що аж ми пересічні вчителі повірили у його справедливість!!!
Як не вмер Данило, то болячка задавила! Може вже досить дурити народ!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Вчитель-з-Києва Дата: Вт, 03.11.2009, 12:29 | Повідомлення № 61
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Із "Білої книги" вчителів України.
Домінанти типово української ментальності моделі здійснення змін:
1. "З цього нічого не вийде!"
2. "А чого це я?!"
3. "Якось воно буде..."
4, "А я що казав..."
swetikccc Дата: Вт, 03.11.2009, 12:30 | Повідомлення № 62
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (PanPete)
І який механізм ви пронуєте для реалізації отих "УСИЛИЙ"? Ще одна "біла книга"?

Не наступить на грабли через два месяца
Другого нету.

gromko Дата: Вт, 03.11.2009, 13:41 | Повідомлення № 63
Лінуксоїд
Повідомлень: 3205
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Вчитель-з-Києва)
Уважаемые коллеги! Вся эта пикировка "кто что сказал" - мелочи. Раз уж мы приходим к единому мнению, что существующая централизованная коммунистическая система устарела и принципиально создать и обеспечить школы качественными учебниками не в состоянии, давайте попробуем ОБЪЕДИНЁННЫМИ УСИЛИЯМИ хоть что-то исправить. Какие будут предложения?

А що ви запропонуєте навзамін? Дуже легко критикувати. Нехай дамо змогу школам закупляти підручники, але ж ЯКІ підручники - вони все одно повинні мати гриф МОНУ. У іншому випадку (без експертизи та грифування) ми отримаємо не 4-6 підручників (як сьогодні), а 40-60, про якість яких говорити вже не прийдеться. Хто фінансуватиме друк? Сьогодні друкування підручників фінансується державою, а яке видавництво у змозі забезпечити такі тиражі за власний кошт (і без впевненості, що іх розкуплять)? Компенсувати батькам вартість підручників? Добре, але яких? Ми знову повертаємось "на круги своя" - експертиза, грифування, і т.п. Хто буде контролювати які підручники придбають батьки? Вчителі? Сьогодні це буде підручник одного автора, завтра іншого - вчитель поміняється. Отже в кінці отримаємо анархію та бардак.
Я згоден, що підручники є не ідеальними, що конкурсна процедура є недосконалою, що підручники, які пропонувались на конкурс, НЕОБХІДНО БУЛО АПРОБУВАТИ (хоча б рік), ЗАСЛУХАТИ ДУМКУ ВЧИТЕЛІВ-ПРАКТИКІВ, може й внести певні зміни до їх змісту. І це зробити не в одній школі, а хоча б по одній у кожному регіоні, у різних вчителів -тоді можна скласти певну думку про ці посібники.

Quote (swetikccc)
Не наступить на грабли через два месяца Другого нету.

Будуть ті ж самі "граблі" - інших підручників (і авторів) немає, або немає готових підручників. А далі скажуть "наступність" у підручниках - той самий авотр (колектив) буде писати для 10-го,11-го, 12-го (там у Раді подали законопроект про десятирічну освіту в Україні!). Хоча всього може бути, і щось зміниться

Додано (03.11.2009, 13:41)
---------------------------------------------

Quote (Вчитель-з-Києва)
Домінанти типово української ментальності моделі здійснення змін: 1. "З цього нічого не вийде!" 2. "А чого це я?!" 3. "Якось воно буде..." 4, "А я що казав..."

Українська ментальність - вибачте, це "марення сивої кобили" і химери деяких політиків та горе-вчених. Ми тіж люди, що і скрізь у світі, зі своїми проблемами, успіхами, перемогами та поразками. А оте "моя хата скраю", "як не з'їм, то понадкушую" придумано деким (і навіть не сьогодні), щоб оправдати свою духовну слабість та лінь. Україно - вперед!
Ktara Дата: Вт, 03.11.2009, 14:24 | Повідомлення № 64
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4115
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
Така европейська схема з підручниками (в одній з гілок форуму я про це писала, також мій текст повідослення був у статті п. Шестопалова) в нашій країні не буде працювати, ну принаймі ще з декілька років. Згідна з п. gromko, ніжто цей грошовий потік з рук не випустить. В нашій країні. на жаль, йдемо шляхом - спочатку ломаємо стару схему (бо погана), але якій бути новій схемі ніхто достеменно не знає. І методом науково тику почнеться підбирання нової схеми, в результаті бардак буде ще більшим. Тому що, яка б схема не існувала, все одно хтось буде тягнути ковдру на себе. А в ковди є принцип - голову вкрив, то ноги мерзнуть або й навпаки :)
Тому поки не буде чітко окреслений механізм з підручниками (а на це знадобиться кілька років) буде те, що є
Це моє ІМХО (не претендую на істину в останній інстанції, просто мої думки)
Вчитель-з-Києва Дата: Вт, 03.11.2009, 17:36 | Повідомлення № 65
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
«Біла книга»: українська освіта з чистого аркуша (фрагмент)
Детальніше див. http://www.ukraine3000.org.ua/img/forall/Ped.pdf

ІІ. Забезпечення достатньої кількості шкільних підручників для організації ефективних навчального та виховного процесів. З цією метою необхідно (скорочено):
- Ліквідувати державне замовлення на підручники як таке, надавши можливість вибору навчальної літератури школі, вчителю, батькам...
- Ввести щорічний розрахунок середньої ринкової вартості комплекту підручників для кожного школяра в усіх вікових групах з подальшим закладенням у регіональні бюджети відповідних сум коштів...
- Місцеві органи влади зобов’язані надати можливість кожній школі відкрити спецрахунок та не пізніше 15 березня перерахувати на нього кошти, необхідні для стовідсоткового забезпечення зареєстрованих школярів підручниками з усіх дисциплін і в достатній кількості.
- Видавництва, що спеціалізуються на виданні шкільних підручників, повинні щорічно протягом листопада надавати МОНу макети підручників, які вони мають намір видати до наступного навчального року, на предмет перевірки міністерством відповідності їх змістової та ілюстративної частин навчальним програмам, технологічним і санітарним вимогам, що стосується літератури такого роду. МОН – протягом місяця повинен бути зобов’язаний надати сертифікат відповідності на представлений видавцем підручник.
- Питання популяризації власної навчальної літератури, яка отримала сертифікат відповідності, серед педагогічної громадськості і батьківського активу та збір попередніх заявок з метою визначення накладів є виключною справою самого видавця.

Олександр Афонін, Президент Асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів України

Відредаговано: Вчитель-з-Києва - Вт, 03.11.2009, 17:37
PanPete Дата: Вт, 03.11.2009, 18:59 | Повідомлення № 66
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Вчитель-з-Києва, знову таки - це тільки декларація намірів, а наміри, навіть самі благі, без важеля їх реалізації - тільки слова.
Ковшун Дата: Ср, 04.11.2009, 09:34 | Повідомлення № 67
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (PanPete)
Вчитель-з-Києва, знову таки - це тільки декларація намірів, а наміри, навіть самі благі, без важеля їх реалізації - тільки слова.

Вчитель-з-Києва правильно каже. Він піднімає проблему!
Для цього і існує форум!
PanPete Дата: Ср, 04.11.2009, 13:34 | Повідомлення № 68
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (Ковшун)
Вчитель-з-Києва правильно каже. Він піднімає проблему!

Ніхто й не заперечує. Але ця проблема вже обговорюється, отже хоч сказати щось нове - кажи, дублювання ж вже існуючих повідомлень "з варіаціями" до пожвалення обговорення не приведе. До речі повідомлення про Білу книгу - теж не що інше, як дубль "з варіаціями"
novichok Дата: Ср, 04.11.2009, 15:15 | Повідомлення № 69
Прописаний назавжди
Повідомлень: 396
Нагороди: 8
Рейтинг: 121
Quote (Bandalak)
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!

Те саме і у нас! В сусідню школу раніше на 2 тижні дали підручники Завадського я зрадів- значить і нам такі ж! А отримав-...! Це при тому, що в нас експериментальна діяльність з ІКТ!!!! Цікаво, чим думають в районі, коли розподіляють підручники.. :'(
Bandalak Дата: Ср, 04.11.2009, 18:30 | Повідомлення № 70
Лідер форуму
Повідомлень: 6174
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Quote (novichok)
Цікаво, чим думають в районі, коли розподіляють підручники..

Хто сказав, що вони думають? Дають те що є. Це раніше думати треба було...
swetikccc Дата: Ср, 04.11.2009, 21:23 | Повідомлення № 71
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
А тепер давайте пригадаємо, що з початку перемогли три підручника ))))

Відредаговано: swetikccc - Ср, 04.11.2009, 21:24
Ковшун Дата: Чт, 05.11.2009, 09:52 | Повідомлення № 72
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (swetikccc)
А тепер давайте пригадаємо, що з початку перемогли три підручника ))))

Ну і що, що вони перемогли? ;)
Вчитель-з-Києва Дата: Чт, 05.11.2009, 10:21 | Повідомлення № 73
Прописаний назавжди
Повідомлень: 360
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (swetikccc)
А тепер давайте пригадаємо, що з початку перемогли три підручника ))))

Quote (swetikccc)
Ну і що, що вони перемогли?

А судьи кто?! Хоть бы один чиновник появился в любом СМИ и пояснил в условиях господства рыночных отношений логику коммунистического отбора и обеспечения школ учебниками. Или может быть кто-то что-то слышал?
koljada Дата: Нд, 08.11.2009, 13:46 | Повідомлення № 74
Часто заходить...
Повідомлень: 95
Нагороди: 1
Рейтинг: 10
Ото ж то і воно що нам тілько й залишилось що критикувати, бо далі форумів навіть слушні думки не виходять. А необхідно реанімувати профспілку, а може краще створити нову ( ...он уважать себя заставил...), замість балаканини на форумах створити організацію інформатиків, зібрати зауваження вчителів, розробки уроків, обговорити на форумі і тоді створити підручник, а там і інші питання б вирішили, а так кидати камінці у воду, недостойне заняття.
mouse Дата: Нд, 08.11.2009, 14:26 | Повідомлення № 75
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Довго чекаємо підручники. Цікаво, а що вже є? Прохання обирати ті підручники, які прислали в школу.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.