Пн, 18.03.2019, 16:16
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 00:31 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 43
Рейтинг: 285
Нарешті дочекалися.....
Ось і настав той день, коли бібліотекар з радісним виразом обличчя запропонував забрати підручники з інформатики для 9-го класу. Учні з вигуками "Ура" помчалися в шкільну бібліотеку, попрямував туди і я... Але радість тривала не довго! Після поверхневого знайомства з підручником ми зразу зрозуміли, що цим книгам одна дорога - під вазони!
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!
Ми ще можемо зрозуміти низьку якість типографського друку, коли майже всі малюнки повністю розмазані і фарба перейшла наскрізь аркуша - це вина типографії.
Ми ще можемо зрозуміти подекуди розірваний стиль викладання з окремими мало зв'язаними фразами - це ми не вміємо читати.
Ми також розуміємо відсутність компакт диска, посилання на який використовується чи не на кожній сторінці - це свого роду бізнес.
А ось той факт, що в даному підручнику відсутні більшість розділів, запропонованих у програмі Завадського, яка затверджена МОН як базова у 9 класі - тут вже вибачте, цей факт ніякій логіці не підлягає!!!
А був такий гучний конкурс підручників, так всі метушилися, так всі "оцінювали", що аж ми пересічні вчителі повірили у його справедливість!!!
Як не вмер Данило, то болячка задавила! Може вже досить дурити народ!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ktara Дата: Сб, 12.12.2009, 09:11 | Повідомлення № 391
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
У меня тоже рисунки в книге смазаны, но не настолько как на вложенном файле. Причем материал частично дублирует книгу 10 класса, так вот качество рисунков разное. Неужели при повторе не исользовался тот же скрин? Конечно, использовался. Вопрос: тогда откуда такое качество и кто в этом виноват? У кого есть оба учебника сравните один и тот же материал. Качество разительно отличается. Не делали же еще раз те же самые скрины для нового учебника :) (кидаться тапочками нельзя - у меня сегодня День Варения)
Bandalak Дата: Сб, 12.12.2009, 11:06 | Повідомлення № 392
Лідер форуму
Quote (Ktara)
кидаться тапочками нельзя - у меня сегодня День Варения

Танечка, поздравляю з Днём варенья! Прими пару тапочек в подарок! >:)

Quote (Ktara)
кого есть оба учебника сравните один и тот же материал

Ktara, отсаканируйте по 1 странице из обеех книг, там где материал совпадает, выложите сюда и мы посмотрим, проанализируем и сделаем выводы!
А то обе книги есть не у всех!
PTetyana Дата: Пн, 14.12.2009, 11:21 | Повідомлення № 393
Прописаний назавжди
Нагороди: 3
Рейтинг: 51
Тиждень назад отримали нарешті підручник з інформатики авторів Ривкінд, Чернікова та інші. Мені підручник сподобався. Матеріал подано гарно, картинки непоганої якості. Є багато матералу додаткового (що повинно зацікавити учнів, бо загальне вже давно багатьом з них відоме), завдання для самостійної роботи, прості практичні. Текст розрахований на учнів 9 класу, що добре, бо у підручнику Морзе, як вважає дехто із вчителів нашого міста, матеріал подано трохи примітивно. Проблема ж така - 9-х класів у нас 4, а це близько 100 учнів, підручників отримали 29 шт. і бібліотекар просто вирішила їх нікому не давати, щоб між учнями та їх класоводами не було сварки. Навіть не знаю як вирішити це питання, на уроці хвилин 15-20 йде на написання конспектів. Батьки купляти підручників не хочуть - інші важливіші предмети ще купляють, а "якусь нікому не потрібну " інформатику не хочуть.
Newbie Дата: Пн, 14.12.2009, 11:28 | Повідомлення № 394
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (PTetyana)
і бібліотекар просто вирішила їх нікому не давати

підручники є , але замкнені в бібліотеці - це ж просто в голові не вкладається....
може як варіант - запишіть їх на кабінет інформатики, роздавайте учням хоч на урок покористуватись

до речі, проблема з нестачею кількості підручників у нас теж є. нам в школу вже другий тиждень обіцяють дати повну кількість, але поки не дали нічого. вони в чорну діру зникають, чи шо...

PTetyana Дата: Пн, 14.12.2009, 11:40 | Повідомлення № 395
Прописаний назавжди
Рейтинг: 51
у мене є така думка, що книжок з інформатики не буде на всіх учнів. Завжди їх було небагато. Я уже років 7 у 10-11 класах диктую конспекти. Але там було 2 години на тиждень, а зараз майже той самий матеріал треба вивчити вдвічі швидше.
Я можу, звичайно, роздати ті підручники і сама. Але діти піднімуть такий крик, що не хочеться портити собі нерви. І що цікаво - причина не в тому, що всі так хочуть вчитися, а в тому, що не хочуть нічого писати.
Ковшун Дата: Пн, 14.12.2009, 12:23 | Повідомлення № 396
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (PTetyana)
Проблема ж така - 9-х класів у нас 4, а це близько 100 учнів, підручників отримали 29 шт. і бібліотекар просто вирішила їх нікому не давати, щоб між учнями та їх класоводами не було сварки. Навіть не знаю як вирішити це питання, на уроці хвилин 15-20 йде на написання конспектів. Батьки купляти підручників не хочуть - інші важливіші предмети ще купляють, а "якусь нікому не потрібну " інформатику не хочуть.

Залишається поспівчувати Вам!
У нас це питання вирішено давно і позитивно!
Учні купляють підручники у видавництві "Аспект" http://www.aspekt-edu.kiev.ua .
Підручники цього видавництва найдешевші. Виклад матеріалу доступний для учнів.
І ніяких "диктантів" на уроках інформатики не проводжу ;)

Хоча, не найкращий варіант, але всеж-таки вихід із ситуації...

Quote (Newbie)
може як варіант - запишіть їх на кабінет інформатики, роздавайте учням хоч на урок покористуватись
ppima Дата: Пн, 14.12.2009, 17:33 | Повідомлення № 397
Тут живе...
Рейтинг: 11
В таких випадках розподіліть 1 підр. на 4 учнів за місцем проживання (запишіть на відповідальнішого). Це краще, ніж лежатимуть в бібіліотеці. А бажаючі дійсно можуть придбати в Аспект (не пошкодують про це, перевірено).
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 14.12.2009, 22:54 | Повідомлення № 398
Видавець посібників
Рейтинг: 25
Акція "Дешевше не буває"!
Хто ще не працював з моїми книжками чи планує їх придбати - можете скористатися зимовою акцією "Дешевше не буває".
Ціни на книжки мого видавництва знижено на 25-30%. Див. прайс і умови на моєму www. Підручник для 9 класу всього за 25 грн.
novichok Дата: Ср, 23.12.2009, 20:49 | Повідомлення № 399
Прописаний назавжди
Нагороди: 8
Рейтинг: 121
Друзі! У кого є диск до підручника для 9 класу під ред. Морзе? Якщо такі є - будь-ласка залийте на файлообмінник!!!!
ЮОК Дата: Ср, 23.12.2009, 21:19 | Повідомлення № 400
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Шановні форумчани! Хочу дещо зауважити відносно якості підручника " Інформатика -9" авторів Морзе та ін.
Українські видавництва, які випускають підручники за держамовленням стикаються у своїй діяльності з двома проблемами - терміни виконання замовлення та якість вітчизняного паперу. У цьому році на виготовлення накладу у 118 500 примірників за угодою було відведено 39 днів - з 7 липня по 15 серпня. При тому, що Дніпропетровська паперова фабрика гарантовано поставляла папір лише після 20 вересня. Тому ми були змушені пристати на пропозицію харківської друкарні, яка мала власні запаси паперу та гарантувала виконання замовлення до 31 серпня, хоча за інформацією від деяких видавців ми знали, що якість друку у них не найкраща, проте держамовлення вони щорічно виконують. Це була єдина можливість хоч приблизно вкластися у встановлений нам термін. А надрукували вони зовсім не так, як ми очікували, тай папір показав себе у деяких випадках досить кепсько. Нажаль, ми стали заручниками, як про таке раніше казали, "штурмовщини" Те що наше видавництво вміє робити якісний продукт, можна впевнитись з огляду на підручник "Інформатика 10" та робочі зошити для 9-го, 10-го класу. Жодних нарікань не було, бо ми мали можливість виконувати свою роботу,так як треба, а не так , як змушені
І ще - насправді є дві варіації підручника, одна трохи краща за якістю, бо друкували наклад двома заводами у різних друкарнях.
Велике прохання до форумчан - не личить будь-кому допускати таких образливих закидів щодо профессора Морзе. Вона, на мій погляд ( я за першою освітою вчитель інформатики, викладав в школі у 89-91 роках) один з найкращих методистів з предмету. А дехто з дописувачів, як мені здається, переслідує не ті цілі, за для яких існує цей форум.
Нажаль, у ланцюгу автор - видавництво - друкарня остання ланка виявилась неякісною. Хочу вибачитись перед всіма користувачами нашим підручником за недолугий друк. Ми, нажаль, живимо за обставин, на які не можемо впливати. Це стосується і системи комплектування шкіл підручниками, і проведення конкурів, і ще дуже баготьох речей, що залишаються у тому вигляді, в якому вони існують проте не мають права на існування.
Всіх форумчан хочу привітати з наступаючим Новим роком, побажати здійчнення мрій, здоров"я, оптимізму, наснаги зробити нашу шкільну інформатику найулюбленішим предметом ваших учнів.
З повагою, генеральний директор видавництва"Школяр" Юрій Корбуш

Відредаговано: ЮОК - Чт, 24.12.2009, 12:41
Bandalak Дата: Чт, 24.12.2009, 00:40 | Повідомлення № 401
Лідер форуму
Quote (ЮОК)
Велике прохання до форумчан - не личить будь-кому допускати таких образливих закидів щодо профессора Морзе.

Мені вдалося проаналізувати підручник Інформатика-10 по старій програмі. Там якість малюнків відмінна. Я порівняв з підручником для 9-го класу, виявилося що багато з них у обох книжках однакові. На сторінках останнього підручника можна помітити розюстування кольорів, це коли червоний, зелений та синій (це образно, хоч друк там CMYK) не співпадають у просторі.
Я вибачаюся за оприлюднення не правильної причини якості підручника, беру свої слова назад.
Але, якби професор на самому початку пояснила нам те, що пояснили Ви, то й дискусія була б зовсім у іншому руслі.
Quote (ЮОК)
При тому, що Дніпропетровська паперова фабрика гарантовано поставляла папір лише після 20 вересня. Тому ми були змушені пристати на пропозицію харківської друкарні, яка мала власні запаси паперу та гарантувала виконання замовлення до 31 серпня, хоча за інформацією від деяких видавців ми знали, що якість друку у них не найкраща, проте держамовлення вони щорічно виконують. Це була єдина можливість хоч приблизно вкластися у встановлений нам термін.

Це потрібно пояснити МОНу, нехай штурмує повільно! Але іншим видавництвам (наприклад тим, що друкували Завадського та Шакотька) якось таки вдалося надрукувати якісно і в строк! Переважна більшість шкіл краще б ще почекала 2-3 місяці, чим мала отримати груду макулатури. Вибачте, але діти можуть зіпсувати очі користуючись даними книжками. А підручники розраховані не на 1 рік, а на 5! Може потрібно застосувати якісь санкції до типографії? А за відсуджені гроші надрукувати нову партію книжок?
Quote (ЮОК)
Вона, на мій погляд ( я за першою освітою вчитель інформатики, викладав в школі у 89-91 роках) один з найкращих методистів з предмету. А дехто з дописувачів, як мені здається, переслідує не ті цілі, за для яких існує цей форум.

Я поважаю Морзе як методиста, але хочу визнати що на фоні усіх попередніх її книжок, підручник для 9-го класу видався не найкращим. Це не моя думка. Це думка багатьох вчителів інформатики з якими мені доводилося спілкуватися на форумі та в житті на семінарах і конференціях.
Дуже б хотілося щоб пані автор не відкидала всі звинувачення на її адресу що-до змісту підручника, а зайняла конструктивну позицію по удосконаленню його, як це зробили деякі інші автори.
І ніякі таємні цілі ми не переслідуємо на цьому форумі і нікому не підігруємо. Ми тільки від душі бажаємо, щоб школи отримували якісні підручники, а державні гроші не розвіювалися на вітер.
Я зібрав всі існуючі підручники для 9-го класу і можу дати їм коротку характеристику:
1) Шестопалов. Підручник випущений на простім жовтуватім папері з м'якою обкладенкою і чорно-білими малюнками. По змісту дуже лаконічний, нічого зайвого що може перевантажувати учнів. Є також робочий зошит та розроблені тести. Якщо користувачі знаходять у тексті підручника якісь помилки, автор цього не соромиться, а виправляє та доповнює матеріал у наступному виданні. Це найдешевший варіант.
2) Глинський. Теж взято курс на максимальне здешевшення видання. Малюнки теж чорно-білі, обкладинка трошки товща від попереднього автора. Матеріалу трошки більше, стиль викладання може зовсім трошки складніший. Я лише один день аналізував цей підручник, але враження цілком позитивні.
3) Завадський. Малюнки кольорові, товста обкладинка. Є дуже дорогий, але якісний робочий зошит. Особливих нарікань по змісту підручника у мене немає. Він скоріше гарний, чим поганий. Найбільше мені сподобалася веб підтримка у вигляді онлайн-зошитів. Також постійно розсилаються плани та презентації на кожен урок. Для сильних учнів підручник підходить, а слашим важкувато. Занадто великий осяг матеріалу, все заплановане не можливо встигнути зробити за урок. Приходиться багато давати на самоопрацювання.
4) Володіни. Це не підручник, а енциклопедія. Друк кольоровий в товстій глянцевій обкладинці. Деякі екземпляри надруковані дуже не якісно, навіть текст. В підручнику описані всі можливі і не можливі програми, на які школи ніколи не зможуть придбати ліцензію. У такій книжці учневі розібратися майже не можливо. Як для вчителя - підручник відмінний, а для учня - занадто багато матеріалу і стиль викладання бажає кращого.
5) Шакотько, Лисенко та інші. По якості паперу та палятурки це щось проміжне між Завадським та Глинським. Друк відмінний. Зміст відповідає програмі, як і у всіх вище згаданих книжках.
А ось сам матеріал містить багато різних помилок та недоречностей, які дуже кидаються в очі. Особливо їх багато в темах де згадуються "Комп'ютерні мережі" та "Інтернет". Також деякі поняття не узгоджуються з іншими підручниками. Хоча у авторів на цей предмет є своя думка. А погляди автора потрібно поважати.
6) Морзе. Вибачте мені другий раз, але підручником це важко назвати, навіть якщо закрити очі на ганебну якість друку!
Хоча до нього є і зошити і диск з матеріалами та навчальним середовищем.
По стилю викладання - це скоріш за все Самоучитель, а не підручник. Дуже важко знаходити потрібні теми, деяких взагалі немає (згідно програмі Завадського). Таке враження, ніби в останній момент заставили автора різко скоротити матеріал, а при такому скороченню багато важливого упустили.
Вибачте мені третій раз, але у нашій школі є 38 таких підручників, ще з листопада, а я так і не придумав як ними користуватися. Для додаткового читання - можливо, але для основного підручника слабовато.
Ось уявіть собі ситуацію, що наприклад, кухар Петренко все життя відмінно готував і буде далі відмінно готувати різноманітні страви, які подають навіть на стіл президенту.
Але одного разу у нього борщ не вдався, не те м'ясо купили, штучно обмежили використання спецій, та й ще офіціант при подаванні на стіл без відома кухаря помив у борщі руки. Так що нам їсти цей борщ лише за те, що його зварив видатний кухар?

Проти Морзе я особисто нічого не маю. Це дійсно людина, яка заслуговує поваги! Мені дуже подобається її підручник для 10-го класу по старій програмі, як додатковий матеріал для підготовки до уроку, особливо подобається навчальне середовище. Правда дороговато вийшло. Я придбав комплект за 100 грн.
Але давайте дивитися правді у вічі, аналізуючи підручники для 9-го класу. Може я такий тупий, але не можу ним користуватися.
Якби прийшлося скласти збірний підручник усіх авторів, то я б відмітив такі позиції.
1. Від Шестопалова - тести, дешеві робочі зошити, практичні роботи, лаконічність викладення та оптимальна ціна.
2. Від Глинського - поступове поглиблення матеріалу, опорні конспекти, використання українізованих програмних середовищ для копій екрана.
3. Від Завадського - якісне оформлення, онлайн підтримка, плани уроків та презентації, принцип побудови робочих зошитів.
4. Від Володіних - науковість, а довідкові матеріали по багатьох середовищах я розмістив би у окремому посібнику.
5. Від Шакотько та інших - простота викладення деяких (не багатьох) тем, оптимальна якість друку.
6. Від Морзе - навчальне програмне середовище.

Якби всі автори переступили власні амбіції і об'єдналися заради майбутніх поколінь інформаційно освідчених людей, то вийшов би один ідеальний підручник!
Правда його потрібно писати по новій концепції викладання інформатики у школі, але це вже інша тема!

vinohodov Дата: Чт, 24.12.2009, 10:38 | Повідомлення № 402
Прописаний назавжди
Рейтинг: 29
Спасибі за змістовний аналіз, від себе хотілося б додати, що мені сподобались підручники Шестопалова, Ривкінда і компанії, та Глинського. І ще питання невже МОн не може визначитись та надрукувати підручник лише одного автора? Я розумію конкуренція і тому подібне, але можна ж обрати один якісний підручник?
Bandalak Дата: Чт, 24.12.2009, 10:52 | Повідомлення № 403
Лідер форуму
Quote (vinohodov)
що мені сподобались підручники Шестопалова, Ривкінда і компанії, та Глинського.

Ви праві на 66,67%.
Підручник Ривкінда та Ко теж був би не поганим, як би автори прислухалися до критики і повиправляли деякі недоречності та помилки (чого тільки варте там означення ІР адреси).

vinohodov, а Ви зібрали усі 6 підручників?

vinohodov Дата: Чт, 24.12.2009, 11:48 | Повідомлення № 404
Прописаний назавжди
Рейтинг: 29
Quote (Bandalak)
vinohodov, а Ви зібрали усі 6 підручників?

Ні, тільки 4, Шестопалова та Володіних дали колеги подивитись
volevikt Дата: Чт, 24.12.2009, 12:04 | Повідомлення № 405
Перспективна вчителька
Нагороди: 25
Рейтинг: 267
Quote (Bandalak)
Може я такий тупий, але не можу ним користуватися.

Не Ви один. :)
Від підручника Морзе по програмі "Партнерство" я була у захваті. На жаль, не можу цього сказати про підручник для 9 класу.
По-доброму заздрю сусідній школі, якій дали підручники Завадського.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.