Сб, 19.10.2019, 17:04
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 00:31 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Повідомлень: 6242
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Нарешті дочекалися.....
Ось і настав той день, коли бібліотекар з радісним виразом обличчя запропонував забрати підручники з інформатики для 9-го класу. Учні з вигуками "Ура" помчалися в шкільну бібліотеку, попрямував туди і я... Але радість тривала не довго! Після поверхневого знайомства з підручником ми зразу зрозуміли, що цим книгам одна дорога - під вазони!
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!
Ми ще можемо зрозуміти низьку якість типографського друку, коли майже всі малюнки повністю розмазані і фарба перейшла наскрізь аркуша - це вина типографії.
Ми ще можемо зрозуміти подекуди розірваний стиль викладання з окремими мало зв'язаними фразами - це ми не вміємо читати.
Ми також розуміємо відсутність компакт диска, посилання на який використовується чи не на кожній сторінці - це свого роду бізнес.
А ось той факт, що в даному підручнику відсутні більшість розділів, запропонованих у програмі Завадського, яка затверджена МОН як базова у 9 класі - тут вже вибачте, цей факт ніякій логіці не підлягає!!!
А був такий гучний конкурс підручників, так всі метушилися, так всі "оцінювали", що аж ми пересічні вчителі повірили у його справедливість!!!
Як не вмер Данило, то болячка задавила! Може вже досить дурити народ!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ktara Дата: Чт, 26.11.2009, 18:33 | Повідомлення № 241
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4151
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
Я имела в виду что такое заметили только у Морзе, а ведь еще в одном учебнике написано такое же. И ради интереса пересмотрела все учебники что у меня дома. Из 36 штук есть 7 учебников в котором аналогичная формулировка. В остальных - стандартная. То есть во всех 36 одинаковая информация, вот только в 7 добавлена фраза, "Сучасні пристрої зовнішньої пам'яті є пристроями введення і виведення даних" (ну или в другой интерпретации). Я не говорила, кстати, что авторы правы или нет. Я только спросила "Они тоже ошибаются". А все начали читать между строк текста которого там нет. Мне интересно стало. Вот сейчас еще методичку постараюсь найти с Шевченка и материал который давали на семинаре. Гляну что там.
ihor_hontar Дата: Чт, 26.11.2009, 18:43 | Повідомлення № 242
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (filnick)
Святого Миколая - в Президенти!

Якщо наш Президент нагороджує Санта Клауса українською відзнакою (медаллю), то, може, краще Святого Миколая, дійсно в Президенти?


Відредаговано: ihor_hontar - Чт, 26.11.2009, 18:57
Oxana_cher Дата: Чт, 26.11.2009, 20:17 | Повідомлення № 243
Місцева кадра
Повідомлень: 397
Нагороди: 2
Рейтинг: 44
Ну и чушь кое-кто несёт, посто каша в некоторых в голове. А виновны всему кое-какие книжецы, прошедшее конкурс и закупленные по госзаказу!
Quote (Anetta)
Не согласна по двум позициям. Во-первых, речь шла не о дисках (носителях данных), а о дисководах (устройствах, которые преобразовывают данные из одного вида в другой). Во-вторых, принтер как устройство вывода напрямую не обменивается информацией с человеком. Вывод происходит на носитель данных - бумагу. Тем не менее никто не спорит, что принтер - это устройство вывода.

Quote (swetikccc)
От вам і відповідь, пристрій який виводить на носій зрозумілий людині

swetikccc, Romek, Bandalak, куди ми з вами попали?
Виявляється, що є люди котрі сумніваються у власних знаннях, а стараються опиратися на "авторитетні підручники". (Просьба никому не обижаться!)
Ведь это такие очевидные вещи, как Солнце и вода!
Anetta, яка різниця мова йде про диски, чи дисководи?
Всеодно Ви у дисковод вухо чи око не запхаєте!!! А на диску нічого не прочитаєте очима!
А чому принтери сюди впутали? Адже роздруківку може прочитати будь-яка людина, це очевидно пристрій виведення.
Ktara, нехай там хоч що написано в деяких авторитетних виданнях, потрібно розуміти, що крім книжок є ще й здоровий глузд!
(разрешаю кидать тапками)
Пристроєм введення називається електронний, або електромеханічний агрегат, здатний перетворити аналогову чи дискретну інформацію, зрозумілу тільки людині - в цифрову форму, яку може зрозуміти тільки комп'ютер! Таке перетворення інформації може бути двох видів.
1. Маніпуляційний інтерфейс - це клавіатура, мишка, трекбол, джойсик та різні ігрові пристрої, міді-клавіатура.
2. Оцифровка - це сканер, цифровий фотоапарат, цифрова відеокамера, плата відеозахвату у комплексі з аналоговою камерою, мікрофон у комплексі із звуковою картою, веб-камера, різноманітні медичні та вимірювальні пристрої.
Пристрєм виведення називається електронний, або електромеханічний агрегат, здатний перетворити цифрову інформацію, зрозумілу лише для комп'ютера - у звичний для людини вигляд, безпосередньо, або на носіях придатних для сприйняття людиною. До пристроїв виведення можна віднести монітор, проектор, колонки чи наушники, принтер, плотер, відеомагнітофон у комплексі з телевізором, зовнішні міді синтезатори.

Призываю всех к здравому смыслу!

Відредаговано: Oxana_cher - Чт, 26.11.2009, 20:44
Шакотько Дата: Пт, 27.11.2009, 01:19 | Повідомлення № 244
Новий користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (Oxana_cher)
swetikccc, Romek, Bandalak, куди ми з вами попали?
Виявляється, що є люди котрі сумніваються у власних знаннях, а стараються опиратися на "авторитетні підручники".

Доброго вечора!
Цікава зав`язалась дискусія відносно пристроїв пам`яті і пристроїв введення виведення. Хочу висловити і частково, наскільки це можливо в рамках форуму, обґрунтувати позицію авторів підручника на який тут посилалися відносно цього питання.

Але перш за все хочу висловити своє здивування і нерозуміння легкістю з якою деякі учасники форуму відносяться до слів. У наведеній цитаті пані Oxana_cher дивується, що є люди котрі сумніваються у власних знаннях. Я якраз себе завжди відносив до людей, які сумніваються у власних знаннях. І перед тим як щось написати стараюсь прочитати не один десяток і авторитетних і не дуже джерел. Бо таке враження що ми знання отримали не з підручників, а народилися з ними. "Всё подвергай сомнению" - цікавий девіз. А тим більше власні знання. І здоровий глузд це добре, а наука передбачає інші критерії.

Для обґрунтування позиції, що "Пристрої зовнішньої пам’яті відносяться до пристроїв, що здійснюють як уведення, так і виведення даних." наведу дві цитати з російської і української версії Вікіпедії:

Введення/виведення (англ. input/output) — загальний термін, який визначає процес передачі даних між зовнішніми пристроями та основною пам`яттю.

В соответствии с точным определением, в качестве «сердца» компьютера рассматривается процессор и ОЗУ. Все операции, не являющиеся внутренними по отношению к этому комплексу, рассматриваются как операции ввода/вывода.

Відповідно:
1. До пристроїв введення можна віднести всі зовнішні пристрої від яких можуть поступати дані в оперативну пам'ять комп`ютера, в тому числі і пристрої зовнішньої пам`яті.
2. Не слід розглядати пристрої введення/виведення тільки відносно людини і персонального комп`ютера, точніше відносно процесу обміну даними між ними - існує дуже багато автоматизованих систем і дуже багато пристроїв введення/виведення, які не представляють дані у зручному для сприйняття людиною вигляді або до введення, яких людина не має ніякого відношення - один із самих простих прикладів - комп`ютер сучасного автомобіля, який здійснює всі дії без участі людини, включаючи і зупинку двигуна.
3. Доволі часто, і в цій дискусії теж, ми користуючись здавалось би здоровим глуздом плутаємо поняття. У всіх пристроях зовнішньої пам`яті ми можемо і повинні розрізняти сам пристрій, що здійснює запис-зчитування даних і носій даних. І від того чи носій змінний, як у накопичувачах на гнучких магнітних дисках, чи пристроях для роботи з оптичними дисками, стримерах або незмінний - накопичувачах на жорстких магнітних дисках, пристроях флеш-пам`яті - ситуація не змінюється.

І наостанок, я вважаю фрази подібні

Quote (Oxana_cher)
А виновны всему кое-какие книжецы, прошедшее конкурс и закупленные по госзаказу!
образливими особисто для себе як співавтора підручника, який серед інших переміг у конкурсі підручників для 9 класу, тому що вони не підкріплені жодними фактами, які б вказували або на низький рівень науковості нашого підручника або на будь-які дії які могли б говорити про порушення правил "чесної гри" у проведеному конкурсі підручників членами нашого колективу.

Ми відкриті для конструктивної співпраці, ми розуміємо, що це потрібно всім - і авторам, і вчителям, і перш за все учням. Нам всім треба піднімати рівень своїх знань. І будемо раді, якщо нашу позицію відносно тлумачення тих чи інших положень підручника зуміємо зробити зрозумілою.
З надією на співпрацю В.Шакотько

Відредаговано: Шакотько - Пт, 27.11.2009, 01:22
Bandalak Дата: Пт, 27.11.2009, 02:46 | Повідомлення № 245
Лідер форуму
Повідомлень: 6242
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Шановний пане Шакотько, судячи по Вашій логіці до пристроїв введення-виведення також можна віднести і мережеве обладнання, модем, то-що.
Quote (Шакотько)
В соответствии с точным определением, в качестве «сердца» компьютера рассматривается процессор и ОЗУ. Все операции, не являющиеся внутренними по отношению к этому комплексу, рассматриваются как операции ввода/вывода.

Це поняття сформульовано правильно, але на рівні шини даних процесора, пам'яті, портів, вінчестера та ін. внутрішніх органів системного блоку. Наприклад якісь байти надходять з деякого порту і вводяться в оперативну пам'ять, потім обробляються процесором і виводяться на вінчестер.
А в дискусії ми обговорюємо інформаційну систему вцілому.
Quote (Шакотько)
Для обґрунтування позиції, що "Пристрої зовнішньої пам’яті відносяться до пристроїв, що здійснюють як уведення, так і виведення даних." наведу дві цитати з російської і української версії Вікіпедії:
Введення/виведення (англ. input/output) — загальний термін, який визначає процес передачі даних між зовнішніми пристроями та основною пам`яттю.

А що таке, Вікіпедія, її ж що святі писали? Мені здається, що цей опис даного термін у Вікіпедії це всього навсього невдалий переклад з англійської мови.
Quote (Шакотько)
Не слід розглядати пристрої введення/виведення тільки відносно людини і персонального комп`ютера, точніше відносно процесу обміну даними між ними - існує дуже багато автоматизованих систем і дуже багато пристроїв введення/виведення, які не представляють дані у зручному для сприйняття людиною вигляді або до введення, яких людина не має ніякого відношення - один із самих простих прикладів - комп`ютер сучасного автомобіля, який здійснює всі дії без участі людини, включаючи і зупинку двигуна.

Мова йшла про персональний комп'ютер, що лежить у нас на столі, а не про комп'ютер вбудований у якись станок чи машину. Хоча існують і автоматизовані пристрої для введення чи виведення інформації з персонального комп'ютера, наприклад цифрові відеокамери, чи багатосторінкові сканери, навіть коли весь цей процес буде проходити без участі людини, всеодно людина сприймала інформацію перед введенням та буде сприймати після виведення у зрозумілій для себе формі.
В автомобілі не персональний комп'ютер. Але і для спеціалізованих комп'ютерів можна сформулювати терміни введення-виведення інформації.
Інформація в автомобілі збирається з різних аналогових пристроїв, спідометра, термометра, вібродатчика, тахометра, різноманітних датчиків рівня рідини, на хімічного складу газів, датчиків справності електрообладнання, тощо. Ця вся інформація не була записана наперед десь на флешці, адже лише самому Богу було відомо заздалегіть, як поведе себе автомобіль в дорозі. Вона поступає з аналогових датчиків у реальному часі і оцифровується вводячись у комп'ютер (на флешці інформація може бути лише вже у цифровому вигляді). Потім комп'ютер обробляє дані по певній програмі, яка записана на носієві інформації, а результати виводяться через цифро аналогові перетворювачі (ЦАП) різного типу на електромагніти та релє, що можуть зменшити подачу палива, чи повністю зупинити двигун, що можуть оптимізувати гальмівний шлях, створити комфорт у салоні, та інше.
Тому для технічних не персональних комп'ютерів процес введення інформації можна пов'язати з АЦП (аналогово цифровий перетворювач), а виведення з ЦАП (цифро аналоговий перетворювач). Хоча ці ж процеси відбуваються і в персональних комп'ютерах. А пристрої зберігання інформації виконують зовсім іншу функцію, хоча і не менш важливу!
Для чого розуміти процес зчитування даних з флешки чи СД диска, як введення інформації, а запис на флешку, диск, та інший носій - як виведення інформації, коли ці процеси мають свої усталені назви. Це зовсім не введення-виведення, як дехто вважає. Це процеси зберігання інформації на зовнішньому носієві та зчитування звідти.
Я поважаю авторів усіх підручників, що взяли та не взяли участь у конкурсі. Розумію, яка це кропітка праця створення друкованого видання рівня підручника. Але мені чомусь здається, що деякі автори перечитуючи купу літератури при підготовці до друку того чи іншого параграфу, побоялися переступити межу і віддали перевагу вже сформульованим кимось поняттям над власною логікою. А хто раніше формулював такі поняття? Дивне запитання.
Інформатика, як наука ще молода. Не можна всі тези сформульовані попередниками сприймати як аксіому, а варто їх переосмислити та підкоректувати. Для цього і існують подібні до нашого форуми. Вдумайтеся лише в таку фразу, що після Єршова (1986) і до Шестопалова з Каравановою (2003) не було жодного підручника який би запам'ятався, та по якому можна би було проводити нормально уроки. Це дуже великий період за який наші видавництва встигли навипускати велику купу макулатури. А ми боїмося піддати сумніву якесь поняття з такої літератури!!!

Я підтримую таку думку, що існують пристрої введення-виведення, зберігання та передачі інформації, як три зовсім різні категорії пристроїв з зовсім різним призначенням. І вважаю, що не слід ці категорії путати між собою. Можливо я не правий, але свою думку буду відстоювати до останнього.
А боюся я лише одного, що поважні автори не зуміють признати кардинально іншу позицію щодо деяких понять через своє самолюбство і тому дискусії у нас може і не вийти.

Oxana_cher, Ви образили своєю нетактовністю людей з іншою думкою, чим у Вас що-до пристроїв введення-виведення. Будь-ласка вибачіться перед ними і надалі відстоюйте свої тлумачення тактовніше! Хоча ваші думки я розділяю майже повністю.

Quote (Шакотько)
ми користуючись здавалось би здоровим глуздом плутаємо поняття. У всіх пристроях зовнішньої пам`яті ми можемо і повинні розрізняти сам пристрій, що здійснює запис-зчитування даних і носій даних.

Це у якому повідомленні Ви помітили? Я щось не звернув увагу. Помоєму тут і коню ясно, що дисковод, стрімер (та функціонально подібні пристрої) це пристрій для зчитування-запису інформації, а носій - це сам диск, запам'ятовуючі елементи чіпа флешки, магнітна стрічка та ін.
Хоча на форумі трапляються деякі унікуми, що навіть не розуміють, що таке буфер обміну! ;)
Шестопалов Дата: Пт, 27.11.2009, 08:41 | Повідомлення № 246
Видавець посібників
Повідомлень: 1661
Нагороди: 16
Рейтинг: 265
Quote (Bandalak)
після Єршова (1986) і до Шестопалова з Каравановою (2003) не було жодного підручника який би запам'ятався, та по якому можна би було проводити нормально уроки.

Дякую, Анатолій Миколайович! Такі слова на мою адресу - найвища нагорода!
swetikccc Дата: Пт, 27.11.2009, 10:34 | Повідомлення № 247
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Кому потрібна інформація? залізяці?
Ні, людині, от ми і вводимо її туди для обробки. Перетворюемо її пристроями з одного виду в інший
А залізяка повинна її обробити і вивести нам в зрозумілому вигляді.
А все інше є передача чи збереження(переміщення) інформації між залізяками.

Додано (27.11.2009, 10:15)
---------------------------------------------

Quote (Шакотько)
комп`ютер сучасного автомобіля, який здійснює всі дії без участі людини, включаючи і зупинку двигуна.

Коли сам захотів включився, коли сам захотів зупинився. )))))
А пристрої вводу цій залізяці інформації (камери. мікрофони, датчики)
Так що Ваш приклад, якраз проти вашої теорії. ))))))
Quote (Шакотько)
І перед тим як щось написати стараюсь прочитати не один десяток і авторитетних і не дуже джерел. Бо таке враження що ми знання отримали не з підручників, а народилися з ними. "Всё подвергай сомнению" - цікавий девіз. А тим більше власні знання. І здоровий глузд це добре, а наука передбачає інші критерії

Як не дивно є люди які вміють створювати ці знання, а ви потім з їх підрічників ці знання отримуєте
Додано (27.11.2009, 10:34)
---------------------------------------------
Пане Bandalak, коли давав відповідь не читав ваше повідомлення, але ж як точно співпали наші думки ))))
Ви часом не технічній Вуз закінчували?


Відредаговано: swetikccc - Пт, 27.11.2009, 11:05
gromko Дата: Пт, 27.11.2009, 14:10 | Повідомлення № 248
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Romek)
переглядав підручник і шось про cd-rw, dvd-rw - пристрої вивдення інформації "До пристроїв виведення належать монітор, принтер, гучномовці, навушники, лазерні дисководи DVDRW, CDRW та дисководи для магнітних дисків, модем тощо."

Потрібно не змішувати операції обміну даними між компонентами комп’ютера та обміну інформаціїю (даними) з кінцевим споживачем - тобто користувачем.
Тут вже посилались на Вікіпедію, отже
"In computing, input/output, or I/O, refers to the communication between an information processing system (such as a computer), and the outside world – possibly a human, or another information processing system. Inputs are the signals or data received by the system, and outputs are the signals or data sent from it. The term can also be used as part of an action; to "perform I/O" is to perform an input or output operation. I/O devices are used by a person (or other system) to communicate with a computer. For instance, a keyboard or a mouse may be an input device for a computer, while monitors and printers are considered output devices for a computer. Devices for communication between computers, such as modems and network cards, typically serve for both input and output."
Теж саме
"Устройство ввода-вы́вода — компонент типовой архитектуры ЭВМ, предоставляющее компьютеру возможность взаимодействия с внешним миром и, в частности, с пользователями и другими компьютерами."
Відповідно такими пристроями (введення/виведення) можна вважати лише пристрої які дозволяють "спілкуватися" комп’ютеру із "зовнішнім світом", тобто з людьми (за допомогою комунікаційних пристроїв - з іншими ПК). При всьому бажанні інфоромація (дані) на оптичному диску не доступна людині для безпосереднього сприйняття. Щодо модемів і мережних карт (в англ. цитаті), то це комунікаційні пристрої, які виконують (обслуговують) як введення так і виведення.
Слідуючий "софізм" - оскільки процесор виконує операці введення/виведення інформації (зчитування та запис до пам’яті та портів зовнішніх пристроїв), то за логікою, що була наведена вище, його теж слід віднести до пристроїв введення/виведення, що, звичайно, є не так - це всього лише внутрішні операції введення/виведення, тобто обміну інформацією між компонентами ПК.
Та й слово "лазерний дисковод" якесь кострубате - "лазерні диски" були у побутовому жаргоні років з десять назад, сьогодні це оптичні диски(Optical disc).
НАКОПИЧУВАЧ (синонім - НАГРОМАДЖУВАЧ), -а, ч. 1. Той, хто накопичує майно, гроші і т. ін. 2. Пристрій для занесення й зберігання енергії, речовини, інформації. 3. В обчислювальній техніці – периферійний пристрій для записування, зберігання та зчитування даних на (з) машинний (-ого) носій (-я).
ДИСКОВОД, -а, ч., спец. Контролер зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв. // Пристрій управління введення-виведення інформації для записування-зчитування на магнітні диски.
Цитата:
"Устройства ввода — приборы для занесения (ввода) данных в компьютер во время его работы.
Устройства ввода графической информации
-Сканер
-Видео- и Веб-камера
-Цифровой фотоаппарат
-Плата видеозахвата
Устройства ввода звука
-Микрофон
-Цифровой диктофон
Устройства ввода текстовой информации
-Клавиатура
Указательные (координатные) устройства
-Мышь
-Трекбол
-Трекпоинт
-Тачпад
-Джойстик
-Видеокамера
-Графический планшет
-Световое перо
-Аналоговый джойстик
Игровые устройства ввода
-Джойстик
-Педаль
-Геймпад
-Руль
-Рычаг для симуляторов полёта"

Повністю підтримую swetikccc, -

Quote (swetikccc)
Кому потрібна інформація? залізяці? Ні, людині, от ми і вводимо її туди для обробки. Перетворюемо її пристроями з одного виду в інший А залізяка повинна її обробити і вивести нам в зрозумілому вигляді. А все інше є передача чи збереження(переміщення) інформації між залізяками.

- не забуваймо про людину, якій вся ця інформація потрібна. Власне інформація не існує без людини, тобто її споживача - все це залишиться лиш наборами сигналів, шумом
Oxana_cher Дата: Пт, 27.11.2009, 20:43 | Повідомлення № 249
Місцева кадра
Повідомлень: 397
Нагороди: 2
Рейтинг: 44
Quote (Bandalak)
Oxana_cher, Ви образили своєю нетактовністю людей з іншою думкою, чим у Вас що-до пристроїв введення-виведення. Будь-ласка вибачіться перед ними і надалі відстоюйте свої тлумачення тактовніше! Хоча ваші думки я розділяю майже повністю.

Шакотько, вибачте мене за нетактовність, але в чесність конкурсу підручників я всеодно не вірю!
Bandalak Дата: Пт, 27.11.2009, 22:00 | Повідомлення № 250
Лідер форуму
Повідомлень: 6242
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Quote (Romek)
Може хтось має лінк на CD до підручника Морзе, бо на їх сайті його можна тільки купити за 16 грн.

Quote (NMK)
Вчителі, які не мають дисків для підручника, можуть скачати ці заготовки з сайту www.shkolyar.com.ua

Дайте, будь-ласка, детальніше посилання для скачування, а то ми не можемо знайти!
Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 27.11.2009, 23:52 | Повідомлення № 251
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3712
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
gromko, і Bandalak, на мою думку написали вірно. Висновок напрошується сам по собі.
Шакотько Дата: Сб, 28.11.2009, 00:18 | Повідомлення № 252
Новий користувач
Повідомлень: 15
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Добрий вечір!
Радий отримати стільки відкликів на висловлену позицію відносно можливості розглядати пристрої зовнішньої пам`яті в якості пристроїв, які в певні моменти часу можна розглядати як пристрої введення чи виведення даних. І фразу "Пристрої зовнішньої пам’яті відносяться до пристроїв, що здійснюють як уведення, так і виведення даних" слід розуміти так, що коли нам треба зчитати з диска зміст текстового файлу чи переглянути графічний файл відбувається процес введення даних з пристрою пам’яті. І яка різниця чи цей ввід був здійснений зі сканера чи з графічного файлу на жорсткому диску. Така ж ситуація і з записом на диск - яка різниця відправили ми файл до пам`яті принтера, чи до зовнішнього запам’ятовуючого пристрою.

І ми не за те щоб вносити пристрої зовнішньої пам’яті до переліку пристроїв введення-виведення, бо в них є своя основна функція – зберігання даних. Однак, погодьтесь, що здоровий глузд, логіка да і наведені вами аргументи говорять за те, що таки пристрої зовнішньої пам’яті виступають в певних операціях як пристрої введення-виведення даних.
Так само до речі як і модем або інші комунікаційні пристрої.

Якщо розглядати фон-Нейманівську архітектуру комп’ютера то так воно і є – під пам’яттю в цій архітектурі розуміється лише оперативна пам'ять – а всі інші пристрої відносяться до пристроїв введення-виведення даних.

Шановний пане Gromko дякую за цитату. Дійсно «Власне інформація не існує без людини, тобто її споживача - все це залишиться лиш наборами сигналів, шумом.» Тому ми говоримо, що маємо справу з передачею, опрацюванням і збереженням даних –тобто якраз отим набором сигналів, а не інформацією. Тоді ця цитата дає пояснення і наведеному Вами вище вислову: Потрібно не змішувати операції обміну даними між компонентами комп’ютера та обміну інформацією (даними) з кінцевим споживачем - тобто користувачем. Але на підставі першої цитати слід сказати що користувач обмінюється з комп’ютером тільки даними, а не інформацією. І погодьтесь, як при передачі даних від одного пристрою до іншого, як правило, здійснюється перекодування даних, так і при обміні даними між людиною і комп’ютером здійснюється перекодування даних.
А в усьому іншому я з Вами згоден.

Пані Oxana_cher дякую за розуміння.

З повагою В.Шакотько

Додано (28.11.2009, 00:18)
---------------------------------------------
Шановний пане Bandalak!

Quote (Bandalak)
Можливо я не правий, але свою думку буду відстоювати до останнього.
А боюся я лише одного, що поважні автори не зуміють признати кардинально іншу позицію щодо деяких понять через своє самолюбство і тому дискусії у нас може і не вийти.

Шановний пане модератору ви мене здивували.
Ви збираєтесь відстоювати власну думку до останнього навіть якщо не праві???

Я Вас можу запевнити, що як тільки я зрозумію, що я не правий я публічно це признаю на цьому форумі.

Ви запитували:

Quote (Romek)
є різні пристрої зберігання, наприклад, вінчестер - все те саме, але в одній коробці, а сд, гмд, розділяють на носій + його привід.

Дякую за розуміння, з повагою В.Шакотько

Відредаговано: Шакотько - Сб, 28.11.2009, 00:20
Bandalak Дата: Сб, 28.11.2009, 23:29 | Повідомлення № 253
Лідер форуму
Повідомлень: 6242
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Quote (Шакотько)
Шановний пане модератору ви мене здивували.
Ви збираєтесь відстоювати власну думку до останнього навіть якщо не праві???

Я мав наувазі, що буду відстоювати свою думку до останнього, або до тих пір поки я не переконаю опонентів у своїй правоті, або до тих пір поки вони не переконають мене!
Quote (Шакотько)
І фразу "Пристрої зовнішньої пам’яті відносяться до пристроїв, що здійснюють як уведення, так і виведення даних" слід розуміти так, що коли нам треба зчитати з диска зміст текстового файлу чи переглянути графічний файл відбувається процес введення даних з пристрою пам’яті. І яка різниця чи цей ввід був здійснений зі сканера чи з графічного файлу на жорсткому диску. Така ж ситуація і з записом на диск - яка різниця відправили ми файл до пам`яті принтера, чи до зовнішнього запам’ятовуючого пристрою.

Пане Шакотько, дозвольте з Вами не погодитися. Різниця є і вона не просто суттєва, а принципова. Процес зчитування даних не можна назвати введенням інформації, тому що дана інформація вже була колись введеною у комп'ютер одним із можливих способів та оброблена чи у первинному стані була записана на даний диск. Так само процес запису даних не можна назвати виведенням інформації. Так, деякі принтери мають буферну пам'ять, у якій тимчасово зберігаються документи під-час друку. Але виведення інформації - це не передача даних у пам'ять принтера, чи безпосередньо до його механізмів, а власне процес перетворення даних у зображення чи текст на роздруківці. І якщо принтер несправний, чи відсутній папір у лотці, то ніякого виведення інформації під-час передачі даних на принтер не відбудеться!
Quote (Шакотько)
Якщо розглядати фон-Нейманівську архітектуру комп’ютера то так воно і є

При розгляді термінів введення-виведення інформації ми не повинні посилатися на принципи побудови обчислювальних систем, це зовсім інша тема, побудована на термінах внутрішньої архітектури комп'ютера. Потрібно розглядати введення-виведення інформації у концепції взаємодії людини з комп'ютером, бо інакше ми будемо називати введенням-виведенням абсолютно всі інформаційні процеси, що мають співзвучні поняття з поняттями властивими внутрішнім принципам роботи комп'ютера!
swetikccc, gromko, Oxana_cher, Ковальчук_Олександр дякую, що поділяєте мої погляди та відстоюєте логічність взаємозв'язку термінів у інформатиці.
Шановний пане Шакотько, мені хотілося б почути Вашу думку, Ви вважаєте вінчестер (HDD) пристроєм внутрішньої пам'яті, чи пристроєм зовнішньої пам'яті?
PanPete Дата: Нд, 29.11.2009, 00:06 | Повідомлення № 254
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Дискусія, що розгорнулася, на мою думку - "дорога в нікуди", адже обидві сторони фактично праві. Ось тільки одна сторона придержується традиційного (розгорнутого) поділу пристроїв за признаками функціонального призначення, а інша - не менш правильного, але "до не-можу" узагальненого поділу з точки зору архітектури ПК. Щоправда авторам підручників для "початківця", а підручник, звідки взято фразу - сірник дискусії, якраз таким і є, слід більш обережно використовувати настільки узагальнені принципи, адже в тих, хто користується підручником ще недостатньо знань, щоб вірно сприйняти отаке узагальнення.

Відредаговано: PanPete - Нд, 29.11.2009, 00:08
Dron Дата: Нд, 29.11.2009, 00:15 | Повідомлення № 255
Я тут недавно...
Повідомлень: 27
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Шановний Bandalak!
Quote (Bandalak)
Але виведення інформації - це не передача даних у пам'ять принтера, чи безпосередньо до його механізмів, а власне процес перетворення даних у зображення чи текст на роздруківці. І якщо принтер несправний, чи відсутній папір у лотці, то ніякого виведення інформації під-час передачі даних на принтер не відбудеться!

В процесі дискусії Ви відхилися від поняття "інформація", її властивостей та різниці між інформацією та даними.
Окрім того, друк - це процес, який легко пояснюється з точки зору фізики (хочаб наприклад http://prntr.ru/ustr_lazer.htm )
Тому цілком підтриму трактування пана Шакотько
Quote (Шакотько)
1. До пристроїв введення можна віднести всі зовнішні пристрої від яких можуть поступати дані в оперативну пам'ять комп`ютера, в тому числі і пристрої зовнішньої пам`яті. 2. Не слід розглядати пристрої введення/виведення тільки відносно людини і персонального комп`ютера, точніше відносно процесу обміну даними між ними - існує дуже багато автоматизованих систем і дуже багато пристроїв введення/виведення, які не представляють дані у зручному для сприйняття людиною вигляді або до введення, яких людина не має ніякого відношення - один із самих простих прикладів - комп`ютер сучасного автомобіля, який здійснює всі дії без участі людини, включаючи і зупинку двигуна. 3. Доволі часто, і в цій дискусії теж, ми користуючись здавалось би здоровим глуздом плутаємо поняття. У всіх пристроях зовнішньої пам`яті ми можемо і повинні розрізняти сам пристрій, що здійснює запис-зчитування даних і носій даних. І від того чи носій змінний, як у накопичувачах на гнучких магнітних дисках, чи пристроях для роботи з оптичними дисками, стримерах або незмінний - накопичувачах на жорстких магнітних дисках, пристроях флеш-пам`яті - ситуація не змінюється.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.