Нд, 19.11.2017, 10:51
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 13 з 32«1211121314153132»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 00:31 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Нарешті дочекалися.....
Ось і настав той день, коли бібліотекар з радісним виразом обличчя запропонував забрати підручники з інформатики для 9-го класу. Учні з вигуками "Ура" помчалися в шкільну бібліотеку, попрямував туди і я... Але радість тривала не довго! Після поверхневого знайомства з підручником ми зразу зрозуміли, що цим книгам одна дорога - під вазони!
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!
Ми ще можемо зрозуміти низьку якість типографського друку, коли майже всі малюнки повністю розмазані і фарба перейшла наскрізь аркуша - це вина типографії.
Ми ще можемо зрозуміти подекуди розірваний стиль викладання з окремими мало зв'язаними фразами - це ми не вміємо читати.
Ми також розуміємо відсутність компакт диска, посилання на який використовується чи не на кожній сторінці - це свого роду бізнес.
А ось той факт, що в даному підручнику відсутні більшість розділів, запропонованих у програмі Завадського, яка затверджена МОН як базова у 9 класі - тут вже вибачте, цей факт ніякій логіці не підлягає!!!
А був такий гучний конкурс підручників, так всі метушилися, так всі "оцінювали", що аж ми пересічні вчителі повірили у його справедливість!!!
Як не вмер Данило, то болячка задавила! Може вже досить дурити народ!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Anetta Дата: Нд, 22.11.2009, 00:12 | Повідомлення № 181
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Ostrenko_Aleks)
А чому ніхто не пише про підручник Володіних?

Почему же не пишут? Попытка была http://informatic.org.ua/forum/50-1065-1 .
Недостатки в учебниках искать легко, они есть на самом деле, хотя авторам это неприятно признавать. А вот обвинять участников дискуссии во вранье только на основании того, что чувствует нутро - странный подход. Честнее открыть учебник и задуматься над тем, что в нем написано на самом деле, тем более что все учебники свободно доступны в сети. И еще, почему никого не удивляет, что Шестопалов платить готов за конструктивные замечания по содержанию его пособий, а такие же замечания в адрес учебника Завадского восприняты в штыки? Или этот учебник - верх совершенства и не нуждается в улучшении?
Шестопалов Дата: Нд, 22.11.2009, 09:04 | Повідомлення № 182
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Anetta)
Почему никого не удивляет, что Шестопалов платить готов за конструктивные замечания по содержанию его пособий, а такие же замечания в адрес учебника Завадского восприняты в штыки?

Мудрый вопрос! А ответ прост до визга!
Потому, что я выпускаю книги за свои деньги и на свой финансовый риск. У меня и Глинского нет другого выхода, как предлагать покупателям продукцию хорошего качества. Если книга окажется плохой или слишком дорогой - вылечу в трубу. Такие жестокие правила рыночных отношений, от которых школа лишь выигрывает. Как бы вы отнеслись к "системе" поставки в школы в обязательном порядке по выбору неизвестных чиновников одежды без учёта вкусов и требований тех, кому её носить? Интересная картина получилась бы от вида учителей и учеников в парчевых балахонах огромых размеров с бантиками на возможных и невозможных местах. Теперь понятно, почему учебники за государственный счёт непомерно раздуты по объёму, с цветными (пусть размытыми) рисунками, при полном отсутствии обратной связи для их усовершенствования? Такая же картина с учебниками за госзаказ по истории, биологии, физике, математике... И иной она быть не может в силу нерыночных отношений при их создании.
А проблема-то решается по европейски просто: отдай деньги покупателям и у всех авторов и издателей появится неотвратимый стимул в равной конкурентной борьбе делать свою продукцию как можно лучше и дешевле. И этот стимул не подвержен ни коррупции, ни кумовству. Об этом кричат (вопят!) и учителя, и родители, и даже Академия педагогических наук! Собирают конференции, пишут "Белые книги", выпускают законы и постановления - а воз и ныне там.

Відредаговано: Шестопалов - Нд, 22.11.2009, 10:11
Ковшун Дата: Нд, 22.11.2009, 09:08 | Повідомлення № 183
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Anetta)
И еще, почему никого не удивляет, что Шестопалов платить готов за конструктивные замечания по содержанию его пособий,

Тому, що видавництво "Аспект" не державне. Продукція цього видавництва випускається в умовах комерційного ризику.
Тому це видавництво найбільш зацікавлене у випуску найбільш якісної продукції.

Quote (Anetta)
... а такие же замечания в адрес учебника Завадского восприняты в штыки? Или этот учебник - верх совершенства и не нуждается в улучшении?

Підручник Завадського, звичайно буде поліпшуватись.
А чому зауваження "воспринимаются в штыки"?
А може сам Ігор Олександрович це і пояснить ;)
Anetta Дата: Нд, 22.11.2009, 11:32 | Повідомлення № 184
Я тут недавно...
Quote (Шестопалов)
Теперь понятно, почему учебники за государственный счёт непомерно раздуты по объёму

А вот с этим не согласна категорически. Пишут учебники не чиновники, а учителя-трудяги, которые сами для себя хотят сделать хороший учебник. Никогда не поверю, что Володины и Морзе будут сознательно "раздувать". И со мной согласятся все, кто знает этих людей. У них главная задача - создать учебник, который соответствует программе. Поэтому есть смысл говорить о раздутости программы. А авторы учебников - ее заложники.
Quote (Шестопалов)
с цветными (пусть размытыми) рисунками

Это проблема типографии, а опять-таки не авторов.
Quote (Шестопалов)
при полном отсутствии обратной связи для их усовершенствования

Почему же? Для того и созданы сайты под каждый учебник, а на них свои форумы, чтобы эта обратная связь была. Вот только будет ли у авторов шанс учесть замечания на форумах и исправить недостатки? Будут ли вторые-третьи издания?
Шестопалов Дата: Нд, 22.11.2009, 12:25 | Повідомлення № 185
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 182
Quote (Anetta)
вот с этим не согласна категорически.

Удивительный разговор "слепого с глухим"! Я про Фому, а мне про Ерёму!
При всём уважении к работе авторов и издательств вот уже 18 лет не последние люди в образовании утверждают, что существующая нерыночная ещё советская чиновничья практика принципиально не в состоянии обеспечить школы качественными учебниками по любому из предметов.

Quote (Anetta)
А авторы учебников - ее заложники.

Додано (22.11.2009, 12:25)
---------------------------------------------

Quote (Annetta)
Вот только будет ли у авторов шанс учесть замечания на форумах и исправить недостатки? Будут ли вторые-третьи издания?

В ближайшие годы не будут! Государственные деньги уже потрачены на тиражирование книг, которым служить 5 лет.

Відредаговано: Шестопалов - Нд, 22.11.2009, 12:28
lelik Дата: Нд, 22.11.2009, 23:49 | Повідомлення № 186
Новий користувач
Quote (Oxana_cher)
Да врёт эта lelik, нутром чуствую.

Мда... Культура так і пре, точніше нутро...
Я так розумію, що на цьому форумі тусуються тільки "любі друзі" пана Завадського. То повідомлення видаляють, то переходять до образ.
Ні йому, ні його ідолопоклонникам ніякі обговорення не потрібні. Бо зіркова хвороба затьмарила все. І навіть стиль спілкування свого куміра з опонентами копіюють:
Quote (zava)
не брешіть, нема такого
Як одна й та сама особа писала!

Повністю розділяю думку пана Пасіхова -

Quote (pasichov)
будь-яка теза, яку не поділяє хтось з "активістів" на форумі отримує ярлик ("троллінг", "флуд". етс...). Дуже характерний прийом боротьби з "інакомислієм"...
. Не в бровь, а в глаз!

Здоров’я вам, успіхів. Всього найкращого! І почніть думати хоч трошки мозком, а не тільки нутром.

Ковшун Дата: Пн, 23.11.2009, 08:15 | Повідомлення № 187
Досвідчений учасник
Quote (lelik)
Я так розумію, що на цьому форумі тусуються тільки "любі друзі" пана Завадського.

Ну це вже ви і загнули....
Quote (lelik)
То повідомлення видаляють, то переходять до образ.

Стосовно образ: Є ще у нас на форумі такі речі. Але вони носять не масовий характер!
Повідомлення можуть видалити адміни або модератори. Мабуть Ви щось порушили... ;)
Quote (lelik)
Ні йому, ні його ідолопоклонникам ніякі обговорення не потрібні. Бо зіркова хвороба затьмарила все. І навіть стиль спілкування свого куміра з опонентами копіюють:

Треба трошки стримувати емоції. Не все воно так, як Ви пишете!
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 23.11.2009, 09:08 | Повідомлення № 188
Видавець посібників
Нагороди: 3
Quote (lelik)
на цьому форумі тусуються тільки "любі друзі" пана Завадського

Ця теза невірна. Тут ще я буваю.
Критику від Lelik я важаю справедливою. Такої кількості помилок і неточностей на одниницю площі сторінки немає в жодному іншому підручнику.
У липні було засідання предметної комісії, де мені зачитали заказний відгук на мій підручник з придирками до всіляких дрібниць. Цікаво, що при цьому був присутній п. Завадський. Тобто, я можу зробити висновок, що певним чином він причетний до цієї заказухи, а з поведінки членів комісії, я зрозумів, що предметна комісія створена під п. Завадського і видавництво BHV. Голова комісії п. Дорошенко сказав, що якщо я виявлю помилки в інших підручниках, які вони пропустили, то я можу їх опублікувати. Так ось, таких помилок є вже цілий зошит. Це навіть без тих, на які вказано у Lelik. Задаю питання: як можна було друкувати "юні проби пера" без апробації відразу масовими тиражами і робити педагогічний експеримент на 100% контингенту учнів? Взагалі мені це вигідно. Якщо вчитель має голову на плечах, він побачить, що в багатьох випадках йому і учням втулили не те, що треба, і відповідні підручники заляжуть на полицях шкільних бібліотек як це вже було масово з попереднім офіційним підручником. Ось тоді може хтось і згадає про Глинського. А я тим часом готую серію відеододатків до свої підручників. Всеукраїнську прем'єру я обіцяв місяць тому. Однак, виявилося, що це робити не так просто, як очікувалось. Тому прим'єра назначена на сьогодні 23 листопада. Дивіться перший фільм онлайн "Знайомство з робочим столом ОС" на вузлі hlynsky.inf.ua і застосовуйте його на першому році вивчення розділу 3 в 9 класі не залежно від того, який підручник Ви маєте.
zava Дата: Пн, 23.11.2009, 11:48 | Повідомлення № 189
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Щоб не склалося враження, що я когось "звинувачую" в брехні. Брехнею я назвав ось це:

Quote (lelik)
На стр. 9 обговорюється поняття, яке пояснюється на стр. 26.

Будь-хто може відкрити наш підручник або пдф і побачити, що на стор. 26 пояснюються поняття інформаційної культури та інформатичної компетентності, а на стор. 9 обговорюються такі поняття, як повідомлення, дані, уявлення, поняття, судження, знання.

Так що це не звинувачення, а факт.

Висловлювання пана Глинського не коментую - хай вони залишаються на його совісті. Дозволю собі єдину ремарку: звичайно, рецензію на рукопис Глинського ніхто не "замовляв", комісія витратила на розгляд цього рукопису значний час і свій висновок аргументувала автору "по пунктах", в очному режимі. Ніяких контраргументів, крім "я з усім не згідний" та "ви змовилися проти мене" автор не навів.

І давайте припинимо навкололітературне вовтузіння:

Quote (lelik)
Повна мішаніна з термінологією
Quote (Глинський__Ярослав)
Такої кількості помилок і неточностей на одниницю площі
. Якщо таке стверджуєте, то, будь ласка, сторінка - цитата - коментар.
Quote (Глинський__Ярослав)
таких помилок є вже цілий зошит

ну так публікуйте його :)

Quote (Anetta)
И еще, почему никого не удивляет, что Шестопалов платить готов за конструктивные замечания по содержанию его пособий, а такие же замечания в адрес учебника Завадского восприняты в штыки?

Це гарна ідея! Я створив таблицю для запису конструктивних зауважень (http://itosvita.ucoz.ua, розділ "9 клас", внизу). За кожне справді конструктивне ми теж платитимемо (але не "живими" грошима, а книжками :) ).

На жаль, конструктиву або принаймні конкретики в коментарях lelik і Глинського не можу знайти, за всього бажання.

Відредаговано: zava - Пн, 23.11.2009, 12:17
Ковшун Дата: Пн, 23.11.2009, 12:41 | Повідомлення № 190
Досвідчений учасник
Quote (zava)
але не "живими" грошима, а книжками

А хто платить "живими" грошима? ;)
Шестопалов теж платить книжками!
Ковшун Дата: Пн, 23.11.2009, 12:49 | Повідомлення № 191
Досвідчений учасник
Quote (lelik)
Повністю розділяю думку пана Пасіхова -

Цитата (pasichov )
будь-яка теза, яку не поділяє хтось з "активістів" на форумі отримує ярлик ("троллінг", "флуд". етс...). Дуже характерний прийом боротьби з "інакомислієм"...
. Не в бровь, а в глаз!

Дійсно, таке у нас є. Це трнеба визнати. І рішуче присікти.
Адже було на форумі, примусова зміна аватару без згоди користувача.
Це аж ніяк не об’єднує, а навпаки, роз’єднує!
Треба зрозуміти одне:
Кожен має право на свою точку зору, і на відстоювання цієї точки зору, причому аргументоване відстоювання!
alex Дата: Пн, 23.11.2009, 12:56 | Повідомлення № 192
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (Ковшун)
Адже було на форумі, примусова зміна аватару без згоди користувача.

Так, але цей аватар відображав зневагу до учасників форуму. Думаю, що його зміна була цілком виправдана,
на відміну від деяких інших покарань для інших учасників форуму. Про зміну рейтингу та виставлення
зауваженнь я вже мовчу.
Ковшун Дата: Пн, 23.11.2009, 13:09 | Повідомлення № 193
Досвідчений учасник
Quote (alex)
Так, але цей аватар відображав зневагу до учасників форуму. Думаю, що його зміна була цілком виправдана, на відміну від деяких інших покарань для інших учасників форуму. Про зміну рейтингу та виставлення
зауваженнь я вже мовчу.

У користувача "Вчитель-з-Києва", про якого йдеться, був аватар " Ленін з дулею". Про яку зневагу може йти мова, коли це був Юкозівський аватар, а не відсканована картинка!!!
Так, дійсно, я вам виніс зауваження!
І Ви знаєте за що.
Але воно в той же час, це зауваження, було кимось з модераторів, або адміністраторів знято.
Ось тому Pasichov і написав!
Цитата (pasichov )

І це дійсно так!
dpi Дата: Пн, 23.11.2009, 13:34 | Повідомлення № 194
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Не участвую в этом споре по одной причине. Просмотрел два учебника, понял, что ждал их зря и продолжаю преподавать как и раньше. Уже привыкли без учебников.
Ковшун Дата: Пн, 23.11.2009, 13:41 | Повідомлення № 195
Досвідчений учасник
Quote (dpi)
Уже привыкли без учебников.

Але і без підручників важко!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Сторінка 13 з 32«1211121314153132»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.