Пн, 20.11.2017, 05:47
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 12 з 32«1210111213143132»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню
Bandalak Дата: Ср, 28.10.2009, 00:31 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Нарешті дочекалися.....
Ось і настав той день, коли бібліотекар з радісним виразом обличчя запропонував забрати підручники з інформатики для 9-го класу. Учні з вигуками "Ура" помчалися в шкільну бібліотеку, попрямував туди і я... Але радість тривала не довго! Після поверхневого знайомства з підручником ми зразу зрозуміли, що цим книгам одна дорога - під вазони!
А дістались нашому району підручники авторів Морзе. Слава професорам!
Ми ще можемо зрозуміти низьку якість типографського друку, коли майже всі малюнки повністю розмазані і фарба перейшла наскрізь аркуша - це вина типографії.
Ми ще можемо зрозуміти подекуди розірваний стиль викладання з окремими мало зв'язаними фразами - це ми не вміємо читати.
Ми також розуміємо відсутність компакт диска, посилання на який використовується чи не на кожній сторінці - це свого роду бізнес.
А ось той факт, що в даному підручнику відсутні більшість розділів, запропонованих у програмі Завадського, яка затверджена МОН як базова у 9 класі - тут вже вибачте, цей факт ніякій логіці не підлягає!!!
А був такий гучний конкурс підручників, так всі метушилися, так всі "оцінювали", що аж ми пересічні вчителі повірили у його справедливість!!!
Як не вмер Данило, то болячка задавила! Може вже досить дурити народ!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Ковшун Дата: Чт, 19.11.2009, 15:30 | Повідомлення № 166
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Bandalak)
Як двіюшник таблицю множення...

Ага... ;)
lelik Дата: Чт, 19.11.2009, 16:10 | Повідомлення № 167
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Bandalak)
Цитата (lelik )
На форумі можна писати тільки избранным, чи це ж таки форум для всіх вчителів?

У Юкозі частенько бувають такі глюки. Відредагуйте своє повідомлення, добавивши у шапці те, що пропало.

тільки но хотіла виконати пораду, але хтось у повідомленні Завадського видалив його відповідь на мої питання. І це є практикою на цьому форумі? Чи може це якісь таємні сили?

А суть мого повідомлення була така. підручник Завадського не відповідає ним же написаній програмі! І пропоную ознайомитися з обговоренням на іншому форумі http://itosvita.ucoz.ua/forum/11-7-1

Відредаговано: lelik - Чт, 19.11.2009, 16:10
gromko Дата: Чт, 19.11.2009, 16:36 | Повідомлення № 168
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (lelik)
А суть мого повідомлення була така. підручник Завадського не відповідає ним же написаній програмі! І пропоную ознайомитися з обговоренням на іншому форумі http://itosvita.ucoz.ua/forum/11-7-1

Як на мене - він із всіх перерахованих найкращий (тобто у ньому найменше недоліків) і він не є просто перелицьованим з 10-ого чи ще з якогось. Як казав Леонід Макарович ,"маємо, те що маємо". Працювали скільки років за підручником Зарецької, гудили його, але ж працювали. Якщо є зауваження або пропозиції, чи необхідне роз’яснення - ласкаво просимо, тут бувають і Завадський, і Пасічник, часом і Наталія Морзе.

Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 19.11.2009, 16:37 | Повідомлення № 169
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Шановна lelik, я розумію Ваше незадоволення і швидше за все у Вас склалося не приємне враження щодо нашого форуму. Обіцяю, що з’ясую, хто видалив Ваше вчорашнє повідомлення і відредагував повідомлення пана Завадського.

Quote (gromko)
але ж працювали

Не знаю, може хто й працював, ми - ні разу.

Мені також сподобався підручник Завадського, досить лаконічно і доступно викладений матеріал.

lelik Дата: Чт, 19.11.2009, 17:22 | Повідомлення № 170
Новий користувач
Quote (Ковальчук_Олександр)
Обіцяю, що з’ясую, хто видалив Ваше вчорашнє повідомлення і відредагував повідомлення пана Завадського.

Буду вдячна. Може і іншим буде цікаво знати, хто виконує на форумі роль полтергейста.

Quote (Ковальчук_Олександр)
досить лаконічно і доступно викладений матеріал.

Про лаконічність і доступність згодна, але це досяглось відсутністю логіки викладення та науковості. Повна мішаніна з термінологією, відсутня концептуальна база трактуванні основних понять, автор різними термінами називає одне й теж саме, або навпаки. На стр. 9 обговорюється поняття, яке пояснюється на стр. 26.
До того ж відсутній матеріал, який потрібний за програмою. І як вчителю - знову обкластися купою книжок і вишукувати потрібний матеріал?
І ще мені дуже сподобалась фраза пана Завадського про недоліки в його програмі. Можу предсказати його наступні кроки - програму курсу 9 класу буде змінено в повній відповідності до його підручника!! :)
І хай тоді переймаються автори інших підручників - чому їх підручник не відповідає програмі, а також вчителі - як їм викладати за такими поганими підручниками.
Чи може я щось перебільшую?
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 19.11.2009, 17:36 | Повідомлення № 171
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (zava)
А взагалі, це недолік навіть не програми, а типових планів, де інформатика починається тільки з 9 класу і в обсязі лише 1 година на тиждень.

Тут на мою думку недолік в квадраті. Якщо типовий план 1 година, то не зовсім зрозуміло, навіщо писати програму, яка за обсягом з трудом вкладається в 2 години. Можливо із тих міркувань, що це 9-й клас і учні повинні отримати базові знання, уміння і навички. Виправлення ситуації можливе лише в випадку, якщо зробити інформатику "молодшою" і ввести її з 7-го класу в обсязі 1 година. Я впевнений, що тривога вчителів і дітей зникла б. Але знову ж таки це додаткові години, підручники і відповідно витрати. І скільки ми говорили про доцільність вивчення інформатики з 7-го чи 5-го класу, але все даремно. А зараз маємо те, що маємо. А карантин остаточно доб’є шанси учнів отримати знання... Ущільнювати, та куди вже ущільнювати, коли тріщить усе...
zava Дата: Пт, 20.11.2009, 00:50 | Повідомлення № 172
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (lelik)
відсутністю логіки викладення та науковості

аргументи?

Quote (lelik)
Повна мішаніна з термінологією

приклади?

Quote (lelik)
відсутня концептуальна база трактуванні основних понять

аргументи?

Quote (lelik)
автор різними термінами називає одне й теж саме, або навпаки

де?

Quote (lelik)
До того ж відсутній матеріал, який потрібний за програмою.

приклади? весь матеріал, потрібний за програмою, є

Quote (lelik)
На стр. 9 обговорюється поняття, яке пояснюється на стр. 26.

не брешіть, нема такого

А взагалі, хотів поставити питання про те, що проти брехунів слід вживати якихось заходів. Бо спочатку на іншій гілці один діяч наводить "цитати" з нашого підручника, яких насправді там немає (http://informatic.org.ua/forum/26-912-4), тепер те саме про сторінки 9-26.

"Ваша донька - повія" - "Даруйте, в мене син!" - "А тепер ідіть і розказуйте всім, що у вас син"

Шакотько Дата: Пт, 20.11.2009, 00:50 | Повідомлення № 173
Новий користувач
Рейтинг: 3
Quote (Newbie)
Шановні, а ви не в курсі, що тематичне оцінювання як вид робіт скасовано наказом МОН №371 від 05.05.2008

Доброго вечора!
Шановний автор мабуть не зовсім точно трактує положення наказу. Тематичне оцінювання не відмінили - відмінили обовязковість проведення контрольної роботи в кінці кожної теми. Але вчитель не свій розсуд може планувати і проводити тематичні контрольні роботи: "Тематична оцінка виставляється на підставі результатів опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (практичних, лабораторних, самостійних, творчих, контрольних робіт)..."
В початковій школі тема обовязково закінчується проведенням контрольної роботи
"Тематичний бал виставляється на основі оцінки за контрольну роботу з теми з урахуванням поточного оцінювання у його динаміці (зростання чи спадання)." http://www.mon.gov.ua/education/average/list.doc

Quote (filnick)
Вчителі якраз в курсі, не в курсі перший заступник міністра освіти та науки України Олександр ГРЕБЕЛЬНИК

Враховуючи вищесказане думаю, що не слід заступника міністра обвинувачувати в невігластві, він посилається на лист (http://www.mon.gov.ua/newstmp/2009_1/12_11/3/lyst_mon_777.doc) підготовлений тими ж спеціалістами з управління середньої освіти, що і накази, які тут цитуються. Я думаю, що вони знають, про що говорять.
З повагою В.Шакотько

Відредаговано: Шакотько - Пт, 20.11.2009, 00:52
zava Дата: Пт, 20.11.2009, 08:16 | Повідомлення № 174
Тут живе...
Рейтинг: 23
Quote (Шакотько)
Шановний автор мабуть не зовсім точно трактує положення наказу. Тематичне оцінювання не відмінили - відмінили обовязковість проведення контрольної роботи в кінці кожної теми. Але вчитель не свій розсуд може планувати і проводити тематичні контрольні роботи: "Тематична оцінка виставляється на підставі результатів опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (практичних, лабораторних, самостійних, творчих, контрольних робіт)..."
В початковій школі тема обовязково закінчується проведенням контрольної роботи
"Тематичний бал виставляється на основі оцінки за контрольну роботу з теми з урахуванням поточного оцінювання у його динаміці (зростання чи спадання)." http://www.mon.gov.ua/education/average/list.doc

Шановний Віктор Васильович!
Я саме так і трактую. Я сказав "скасували як вид роботи", а не скасували як таке (з уточненням "скасували як обов'язковий вид роботи" згоден). Саме тому, що воно не обов'язкове, ми даємо завдання для тематичного оцінювання на сайті, а не в підручнику.
Ostrenko_Aleks Дата: Пт, 20.11.2009, 09:04 | Повідомлення № 175
Часто заходить...
Рейтинг: 7
Шановні! А чому ніхто не пише про підручник Володіних? Невже крім нашого району їх ніхто не отримав? Як на мене досить пристойний підручник (Якщо не враховувати не дуже високу якість друку - деякий текст не зовсім чіткий).

Відредаговано: Ostrenko_Aleks - Пт, 20.11.2009, 09:05
SERGA Дата: Пт, 20.11.2009, 10:44 | Повідомлення № 176
Новий користувач
В нашій школі була акредитація перед осінніми канікулами і за 3 дні до перевірки завезли підручник Морзе який на мою думку НІКУДИШНІЙ!. А найбільше мені сподобався підручник Завадського І.О. Я перевіряючому задав питання ЧОМУ НАМ ЗАВЕЗЛИ ЦЕЙ ПІДРУЧНИК? ЧИ МОЖНА ЦЕЙ ЗДАТИ А ІНШИЙ ПРИДБАТИ. Він відповів якщо вже цей завезли то іншого не дадуть. Ось і виходить як казав дід Панас

Додано (20.11.2009, 10:44)
---------------------------------------------
В мене перед навчальним роком запитували який підручнил ви хочете замовити. Я не думаючи відповів "Інформатика 9 кл" І. О. Завадський. Тоді ДЛЯ ЧОГО БУЛО ЗАПИТУВАТИ ЯКЩО НЕ ПИТАЮЧИ ЗАВОЗЯТЬ ІНШИЙ. Наші політики говорять про якусь компетентність, а де вона? Якщо видно не читаючи надрукува Морзе.

filnick Дата: Пт, 20.11.2009, 17:46 | Повідомлення № 177
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Шакотько)
Я думаю, що вони знають, про що говорять.

Я, як і більшість вчителів теж думаю.
Коли МОНУ публікує рекомендації про відпрацювання навчальних програм, то лунають одні коментарі. Але досить було Прем'єру озвучити популістську формулу про недопущення відпрацювань по суботах, як відразу ці ж чиновники починають коментувати і пояснювати як це зробити. Особливо цікаво звучить теза про "самостійне опрацювання матеріалу" та "дистанційне інтернет-навчання".
Ковшун Дата: Сб, 21.11.2009, 09:33 | Повідомлення № 178
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (filnick)
Особливо цікаво звучить теза про "самостійне опрацювання матеріалу" та "дистанційне інтернет-навчання".

Думаю, що для студентів це сприйнятливо.
А для школярів? ;)
Bandalak Дата: Сб, 21.11.2009, 11:01 | Повідомлення № 179
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (zava)
А взагалі, хотів поставити питання про те, що проти брехунів слід вживати якихось заходів.

Quote (lelik)
Може і іншим буде цікаво знати, хто виконує на форумі роль полтергейста.

Пропоную тут на форумі всім модераторам та "полтергейстам" всю відверту брехню не видаляти, а перекидати у відповідний роділ. Щоб країна знала своїх героїв.

Quote (Ostrenko_Aleks)
Шановні! А чому ніхто не пише про підручник Володіних?

А Ви хіба ще не зроміли, що у переважній більшості по школах поступили саме підручники Морзе, а інші лише краплинками. Тому книжка Володіних по теорії ймовірності ще не мала би попасти у руки активним форумчанам. Хіба що вони її за власні кошти куплять. ;)
Oxana_cher Дата: Сб, 21.11.2009, 11:24 | Повідомлення № 180
Місцева кадра
Рейтинг: 44
Quote (zava)
А взагалі, хотів поставити питання про те, що проти брехунів слід вживати якихось заходів.

Да врёт эта lelik, нутром чуствую. Я учебники Завадского, Шестопалова и Володиных наизусть уже знаю. Подобных недочётов там нету!
lelik, хватит врать на всю страну! Може ты всё перепутала по не внимательности своей и хотела это сказать об учебнике Морзе? Тогда ты была б права!

Была я на http://itosvita.ucoz.ua/forum/11-7-1, так эта пани, Лелик там ещё больше отличилась, главное там у неё есть соратники.

Відредаговано: Oxana_cher - Сб, 21.11.2009, 11:27
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.3 Підручники і посібники у відгуках вчителів » Підручники для 9-го класу, що надходять по держзамовленню ("Хвалимо" отримані в бібліотеку підручники!)
Сторінка 12 з 32«1210111213143132»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.