Вт, 18.06.2019, 15:37
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Зовнішнє незалежне оцінювання
Зовнішнє незалежне оцінювання
Alex-millitary Дата: Пн, 29.10.2007, 14:28 | Повідомлення № 1
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
З 1 листопада цього року буде проводитись реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2008.
Прошу поділитися інформацією про те, хто у Вас в школі реєструє учасників і яку отримує за це винагороду?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Сб, 14.06.2008, 05:40
filnick Дата: Чт, 11.03.2010, 16:50 | Повідомлення № 676
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Bandalak)
Цікаво чи ці тести подібні на реальні, чи зовсім інші?

Завдання реально ті, які були в 2008 та 2009 роках
gry Дата: Чт, 11.03.2010, 19:19 | Повідомлення № 677
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 128
Quote (GarryPotter)
Семиноженко також відзначив, що до проведення сезону вступу до вищих навчальних закладів є час, щоб провести відповідні зміни

І знову почнеться той бред, який був позаминулий рік (впровадження ЗНО), коли не знали що, як і до чого.
Якщо правила гри міняються у ВР (законно чи незаконно) то що там та освіта - один два укази Президента, 3-5 міністерських наказів, з десяток інструктивно-методичних листів і "вперед і з піснею"...
Bandalak Дата: Ср, 17.03.2010, 15:04 | Повідомлення № 678
Лідер форуму
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Скоро будуть запроваджені нові правила для вступу у ВУЗ 2010

Отож, конкурсний бал вступу до ВНЗ складатиметься із таких обов'язкових пунктів:
1) балів сертифікату ЗНО;
2) результату творчого конкурсу (для вступників у напрямках мистецтво, фізична культура та спорт, архітектура, журналістика);
3) результату вступного екзамену, чи співбесіди;
4) середнього балу шкільного атестату.
http://osvita.ua/vnz/special_vstup.html

Під час проведення вступної кампанії планується підвищити статус шкільних атестатів.

Зокрема, абітурієнти будуть отримувати додаткові 200 балів за атестат, а також ще 200 додаткових балів - за результатами складання вступних іспитів чи проведення співбесід у вищому навчальному закладі.
http://osvita.ua/test/news/6966

Комарик Дата: Чт, 18.03.2010, 14:11 | Повідомлення № 679
Прописаний назавжди
Рейтинг: 14
як на мене, це - регрес.
була можливість у дітей поступити куди хочеш і не заплативши при цьому ні-копійки.
тепер не буде.
ех...(
alex Дата: Чт, 18.03.2010, 15:12 | Повідомлення № 680
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Зато зможуть заробити на батьках і вчителі, ставлячи оцінку за мзду в атестат,
і викладачі вузів , приймаючи вступний іспит, співбесіду і т.п.
microsoft Дата: Пт, 19.03.2010, 11:54 | Повідомлення № 681
Я тут недавно...
Рейтинг: 9
Семиноженко запевняє, що тестування випускників відміняти не будуть
Система зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО, тестування) випускників буде удосконалюватися, а не відмінятися. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України Володимир Семиноженко.

Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра, він відзначив, що ректори скаржаться на дуже формалізований вміст тестових завдань і невідповідність специфіці конкретних ВНЗ. За його словами, вчителі підкреслюють, що діти перестають вивчати ті предмети, з яких не здаватимуть тести.

В.Семиноженко підкреслив, що в найближчій перспективі (але не цього року) загальна оцінка абітурієнта складатиметься з трьох рівноцінних складових - результатів незалежного зовнішнього оцінювання, середнього балу атестата і оцінки вищого навчального закладу. Він пояснив, що оцінка вищого навчального закладу залежатиме від специфіки ВНЗ. За словами віце-прем'єра, вона може формуватися на підставі співбесіди, тестування на профпридатність, наявність досвіду роботи за фахом, рекомендацій навчального закладу, в якому вчився абітурієнт, і тому подібне.

На його думку, така система зробить неможливою корупцію, адже абітурієнта оцінюватимуть три інститути, які є незалежними один від одного.

В.Семиноженко упевнений, що реформуванню системи освіти повинні передувати широке експертне обговорення і досягнення суспільного консенсусу. За його словами, потрібні ефективні реформи, а не "шокова терапія".

Нагадаємо, у жовтні 2009 року нинішній Президент України Віктор Янукович пропонував відмінити зовнішнє незалежне тестування.
----------------

Сообщение было перенесено из Беседки, пост №47

Додано (19.03.2010, 11:54)
---------------------------------------------
Л.Оробець, заступник голови "Єдиного центру", та С.Ніколаєнко, екс-міністр освіти прокоментували останні освітні ініціативи керівництва галузі

Ірина Штогрін: Я почну з кінця 2009 року, оскільки саме тоді завершився в Україні проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна".

Так от, у рамках цього проекту протягом 2007-2009 років опитували батьків, вчителів, викладачів вишів, ректорів і самих абітурієнтів та дізнавалися, що ж робити з корупцією і чи справді впливає запровадження загального обов’язкового тестування на рівень корупції?

І що ж? Результати виявилися втішними. Більше того, проект "Гідна Україна" оприлюднив такий результат, що єдина сфера, в якій українській владі вдалося досягнути поступу у боротьбі з корупцією, це сфера освіти. Завдяки саме запровадженню незалежного обов’язкового тестування.

Тепер, у 2010 році, ми отримали новий уряд. І першою заявою віце-прем’єра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка і новопризначеного міністра освіти Дмитра Табачника була заява про те, що тестування є недосконалою системою, треба його вдосконалювати, взагалі змінювати і, можливо, варто додати іспити до цього.

Причому, спочатку була теза сформульована досить чітко, але сьогодні ми отримали дещо пом’якшену формулу. Насправді тестування не буде скасоване, як сказав пан Табачник, але буде надана більша автономія вишам, і виші будуть вирішувати, чи треба їм іспити мати ще до тестування чи не треба мати.

І ще одна теза про те, що тестування буде складатися у вишах тією мовою, яку діти обиратимуть самі для себе.

Пані Оробець, яка Ваша думка щодо цього усього?

Леся Оробець: Остання заява була очікуваною, на жаль. Але аналіз цієї заяви із запахом корвалолу для всіх тих, кому в цьому році вступати. Бо пан міністр і пан віце-прем’єр заявили про те, що остаточні правила вони встановлять для вступу в цьому році аж 17 квітня. Це значить, що залишиться лише 1,5 місяця для того, щоб адаптуватися.

Що зараз дітям робити: вчити ЗНО, домовлятися з ректорами, вибивати оцінки у вчителів для атестату? Стає незрозуміло. Як мінімум, це говорить про те, що підхід не правовий, щонайменше аморальний. Уявіть себе на місці цих півмільйона дітей, яким у цьому році вступати!

Треба бігти у трьох напрямках.

Леся Оробець: Ніколи раніше правила вступу до вузу не змінювалися пізніше, ніж лютий місяць. Пан Ніколаєнко може підказати ще глибше. Але ніколи раніше за останніх 20 років правила вступу до вузу так пізно не мінялися.

Пане Ніколаєнко, чи справді, на Вашу думку, це так важливо і так боляче б’є по батьках і абітурієнтах, якщо правила змінюються буквально напередодні вступної кампанії?

Станіслав Ніколаєнко: Перш за все це неможливо. Якщо ми вже повідомили правила прийому, і діти визначилися з напрямками, діти вже обрали собі спеціальності, вузи, то міняти правила по ходу, звичайно, не може цього бути.

А якщо торкнутися історії питання, то я Вам розкажу. 2005 року, коли я був призначений міністром освіти і науки, я зробив соціологічні дослідження на півдні, сході, центрі і заході України. Ми запитали у вузах як державних, так і приватних у першокурсників, як вони вступали: по знаннях чи по дзвінках, за них хтось просив, чи вони платили гроші при вступі?

Так от, виявилося, що в середньому по Україні в межах десь 17-18% першокурсників,(приблизно половина, то хтось за них просив, а друга половина, при тому тільки більша, платили кошти.

Найбільший, найгірший рівень корупції був в межах 24-25% - це Одеса і Львів. Оці два міста були у нас найбільш корумпованими. І так сюди до Києва до 10-12% спадало і таке інше.

Тому ми тоді вперше в Україні запровадили державну форму зовнішнього оцінювання. До цього воно було за рахунок фонду "Відродження". Там невеликі експериментальні були цифри. І в 2005 році вже приблизно 10 тисяч. У 2006 році 40 тисяч. І в 2007 році порядку 120 тисяч дітей вже спробували свої сили. У 2008 році практично по всій Україні, крім окремих предметів, було поширене зовнішнє оцінювання.

Я вважаю, що альтернативи при вступі зовнішньому оцінюванню немає.

Те, що воно недосконале, то про це говорять і самі вчителі, батьки і ті, хто проводить.

Наскільки є величезною проблемою те, що оголошується, що правила можуть бути змінені вже зараз?

Станіслав Ніколаєнко: Те, що певним вузам, таким як Києво-Могилянська академія, КНУ імені Шевченка, дати їм самостійне право для прийому на основі зовнішнього оцінювання, може, якісь співбесіди проводити, я думаю, що це допустимо. Може, КПІ захоче. Я б їх теж підтримав.

Але для основної маси вузів, звичайно, зовнішнє оцінювання повинне бути перепусткою до знань, до вищої школи, до опанування професії.

Які зміни можуть бути? Я думаю, що вони вже й передбачені у правилах прийому. До речі, дехто робить заяви, не читаючи правила прийому.

Леся Оробець: Це правда.

Станіслав Ніколаєнко: В правилах прийому передбачено, що при вступі обов’язково враховується середній бал атестату. Я вважаю, що це ніяка не корупція. Якщо людина 11, а скоро буде і 12 років добре навчалася, то це за 12 років купити неможливо. Всі 12 років людина працювала. Це комплексна оцінка знань, умінь цієї дитини.

Які б невеликі штрихи я ввів би? Які не руйнували б вступ. Це, скажімо, якщо чоловік закінчив 20 років назад університет, то дозволити йому на перехідний період, там на рік, два, три, щоби вони вступали, скажімо, по співбесіді.

Це в основному мова йде про заочників. І це там 10, може, 5 тисяч осіб.

Леся Оробець: …Зараз під тиском політизації цього питання вони намагаються зробити хірургічну операцію (ніяк інакше порівняти неможливо) у повній темряві і на дотик, не знаючи насправді і не відчувши реальної ситуацію. За тиждень її відчути неможливо.

Я цим питанням займаюся два роки і то не можу стверджувати, що я знаю всі нюанси. Попробуйте в’їхати в тему за тиждень…

Пане Ніколаєнко, чому ректори багатьох вузів вже публічно висловилися за те, що вони зацікавлені у тому, щоби проводилися ще й іспити, окрім тестування?

Станіслав Ніколаєнко: Переважна більшість наших викладачів університетів, професорів, доцентів, просто викладачів і ректорів – це порядні, чесні люди.

Разом з тим давайте не будемо відкидати, ніде правди діти, що за підрахунками фахівців, десь в 2003, 2004 році, в 2005 році менше і потім вже меншала ця цифра, об’єм хабарів на вступній кампанії сягав 1,5-2 мільярда гривень.

Тому я хочу сказати, що погоджуватися сьогодні на відродження старої системи вступу до університетів не можна. Я глибоко переконаний, що і новий уряд, і міністерство на це не підуть.

Якщо ми говоримо сьогодні про те, що деякі моменти при проведенні тестування шкодять відбору кращих абітурієнтів, тут потрібно на це зважити.

Які саме Ви маєте на увазі?

Станіслав Ніколаєнко: Наприклад, Києво-Могилянська академія мала свою систему відбору, яка, на мою думку, практично була прозорою і рівнялася по чистоті прийому і по відсутності хабарництва до загальноукраїнської.

І вона так само була у вигляді тестів.

Станіслав Ніколаєнко: Абсолютно. Комплексний тест був з усіх предметів.

Скажімо, Хмельницький університет "Поділля". Я сам особисто був на вступних іспитах. Коли дитина набирала правильні відповіді і буквально здавала лист екзаменаційний і за одну хвилину, він ще не дійшов до дверей, вже горіла оцінка, і батько бачив на вулиці, і він знав свою оцінку. Ніхто не брав з викладачів до рук це завдання.

Аналогічні системи мав КПІ.

Не можу сьогодні сказати за університет Шевченка, бо він був автономний від міністерства. Можливо, там й були проблеми. Тому зараз я не знаю, як там.

Чому? Я точно знаю людей, які минулого року вступили за результатами тестів до КНУ імені Шевченка.

Станіслав Ніколаєнко: Ну, і слава Богу. Це була й моя мета, коли я цим займався...

Я, крім партії "Справедливість", очолюю Громадську раду освітян і науковців України. Я Вам обіцяю, що я найближчим часом зустрінуся і з Дмитром Табачником, і з Володимиром Семиноженком і проведу з ними дискусії з приводу того, що непотрібно руйнувати позитивних елементів.

Удосконалювати? Так. Руйнувати? Ні.
--------------
І чому не слухають розумних людей?

swetikccc Дата: Пт, 19.03.2010, 13:36 | Повідомлення № 682
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Bandalak)
Отож, конкурсний бал вступу до ВНЗ складатиметься із таких обов'язкових пунктів:
.......
4) середнього балу шкільного атестату.

Потріно мабуть буде забирати сина з ліцею і "робити" йому атестат.
Тільки відтягти це по можливості як найдальше.
microsoft Дата: Пт, 19.03.2010, 22:33 | Повідомлення № 683
Я тут недавно...
Рейтинг: 9
http://www.unian.net/rus/news/news-368258.html
Особенно порадовало, когда в прошлом году "выпускники сельских школ" вместе со своими учителями писали эти тесты. Всем скопом. А потом все восхищаются, что ребенок, проживший всю жизнь в селе, работающий на огороде 90% своего свободного времени, имеющий в своей школе 3,5 преподавателя на все дисциплины и пр.пр.пр. сдает "независимый" тест на 198 и более. Феномен.
ВСЕ закрывают глаза на то как эти дети писали эти тесты, кто им помогал и как им, приехавшим в Киев и поступившим в Шевченко и в КИМО потом учиться. За какие деньги снимать комнаты-квартиры? Что кушать? Почему одним детям тесты решались преподавателями, а другие, городские, те которые "местные" писали сами в то же Шевченко или КИМО не поступили? Это равноправие?
Почему все говорят про взятки "ректорату" но почему-то забывают про взятки местным сельским учителям, которые вместо детей писали эти тесты? Разве 25 баранов и холодильник "розенлев" теперь не считается взяткой? Свято место пусто не бывает. За поступление детей в прошлом году все равно мы платили. И в этом году будем платить. Почему все забывают про взятки Вакарчуку-Лекарчуку за "отдельный список", где цена за 1 успешно сданный тест составляла 3 и более тыщ. у.о.? Святые прям.
Вакарчук - в бывшем ректор крупнейшего университета на Западной Украине. Озвучить какие взятки надо было платить в "ректорат" ЛНУ им. И.Франка за поступление ребенка, когда университет возглавлял Вакарчук? Надо называть вещи своими именами. Система "внешнего независимого тестирования знаний" это попытка перераспределить денежные потоки, связанные в поступлением детей в ВУЗы между "своими", т.е. сделать так, чтобы бабло оседало только в своих карманах, а не уходило руководству ВУЗов.
Это ИМ не удалось и слава Богу. Надеюсь, что за коррупцию, злоупотребления служебным положением, хищение госимущества в особо крупных размерах Вакарчука-Лекарчука и других "реформаторов от образования" ждет тюрьма. Жалко, что не расстрел, ибо - заслужили они высшую меру социальной защиты он нашего народа, за издевательство над нашими детьми.
и вообще, считаю, что ВУЗ должен принимать на учебу того абитуриента, в котором ВУЗ сам заинтересован, а не того, которого ему "навязали" ибо и учить его будут "соответственно". А единственным критерием выбрать из массы поступающих, тех, в ком ВУЗ сам заинтересован - есть производимый самим ВУЗом внутренний отбор т.е. экзамены. Странно, что Вакарчук не обязал театральный ВУЗ и консерваторию брать ВСЕХ по результатам тестов. Вот ух себе локти кусали из-за творческого конкурса...
Bandalak Дата: Пт, 19.03.2010, 23:40 | Повідомлення № 684
Лідер форуму
Quote (microsoft)
Почему все говорят про взятки "ректорату" но почему-то забывают про взятки местным сельским учителям, которые вместо детей писали эти тесты?

Я не розумію, хто пустив вчителів на пункт здачі тестів під час тестування і хто дозволив явно допомагати???
Quote (microsoft)
"выпускники сельских школ" вместе со своими учителями писали эти тесты. Всем скопом.

;) B)
Не забувайте, що тести писалися як мінімум у райцентрах, так що те що пише вище - фантастика!!

Quote (microsoft)
Почему все забывают про взятки Вакарчуку-Лекарчуку за "отдельный список", где цена за 1 успешно сданный тест составляла 3 и более тыщ. у.о.? Святые прям.

Розкажіть детальніше про цей механізм, може зроблю рекламу у своїй школі. :)

Якщо чесно, то серед порушень при ЗНО-2009 були зафіксовані тільки випадки складання тестів іншою людиною з підробленим паспортом. А все інше - чистої води видумки!!!

swetikccc Дата: Сб, 20.03.2010, 21:49 | Повідомлення № 685
Ветеран спілкування
Quote (microsoft)
Почему все говорят про взятки "ректорату" но почему-то забывают про взятки местным сельским учителям, которые вместо детей писали эти тесты?

Quote (Bandalak)
Я не розумію, хто пустив вчителів на пункт здачі тестів під час тестування і хто дозволив явно допомагати???

Як завжди Майкрософт помилився, адже все відбувалося в містах.))))
Quote (microsoft)
А единственным критерием выбрать из массы поступающих, тех, в ком ВУЗ сам заинтересован - есть производимый самим ВУЗом внутренний отбор т.е. экзамены.

Це підтриимую на всі 100 % плюс ЗНО
А ось атестат ні, липові вони.
Ktara Дата: Сб, 20.03.2010, 22:11 | Повідомлення № 686
Перспективна вчителька
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
ну если еще верить, то хотят для контрактников, заочников и тех, кто идет на дистанционку - отменить ЗНО

Вот это "плюс" или "минус"?

Комарик Дата: Сб, 20.03.2010, 22:32 | Повідомлення № 687
Прописаний назавжди
Рейтинг: 14
Quote (Ktara)
ну если еще верить, то хотят для контрактников, заочников и тех, кто идет на дистанционку - отменить ЗНО

Вот это "плюс" или "минус"?

хм... а для чого це робиться, окрім як поширення корупції?
Bandalak Дата: Нд, 21.03.2010, 01:17 | Повідомлення № 688
Лідер форуму
Quote (Комарик)
хм... а для чого це робиться, окрім як поширення корупції?

Проголодалися вони за останні роки, хочуть надолужити! B)
swetikccc Дата: Нд, 21.03.2010, 12:23 | Повідомлення № 689
Ветеран спілкування
Quote (Bandalak)
Проголодалися вони за останні роки, хочуть надолужити!

Ні, вони зараз переключилися на студентів., і добирають уже при навчанні.
А тепер будуть і так і так брати )))
Bandalak Дата: Вт, 23.03.2010, 16:45 | Повідомлення № 690
Лідер форуму
При надходженні в українські вузи в нинішньому році будуть ураховуватися бали як тестів, так і шкільного атестата.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Зовнішнє незалежне оцінювання
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2019.