Вт, 19.09.2017, 18:23
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Комп'ютеризація шкільної бібліотеки (Обмін досвідом в допомозі роботи шкільної бібліотеки)
Комп'ютеризація шкільної бібліотеки
filnick Дата: Нд, 18.01.2009, 12:41 | Повідомлення № 1
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
В цьому році передав кілька комп'ютерів для шкільної бібліотеки. За браком часу ще не встиг надати допомогу своєму бібліотекарю.
Прохання до учасників форуму. Можливо, хтось з Вас вже реалізував комп'ютерну підтримку роботи бібліотеки, має якісь ідеї чи поради як це зробити.
- Порекомендує який софт зручно використати для читання художніх творів в електронному вигляді.
- Які електронні ециклопедії варто поставити на ПК?
- Де брали електронні книги для учнів і що туди включали?
- Як організували базу даних для створення електронного реєстру та обліку видачі книг?

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 20.01.2013, 03:23
Ogorodets Дата: Нд, 18.01.2009, 13:21 | Повідомлення № 2
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
По последнему пункту: лет 5 назад делали базу данных городской библиотеки. Использовали MS Access. Как сейчас помню, вбивать данные попросили нас (мы работали вдвоем) - два месяца и неделя ушла у нас на то ,чтобы вбить в базу все книги, клиентов и т.д. Работают до сих пор... К сожалению, образец базы не сохранился...
Ktara Дата: Нд, 18.01.2009, 14:50 | Повідомлення № 3
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Робили в MS Access, на жаль це було як додаткова робота, тому копії в мене немає. Ставили Велику радянську енциклопедію та ще багато чого (що знайшли в електронному вингляді) + деякі вчителі надали відскановані варіанти підручників та ми їх переробили у формат електронних книг. А читалак зараз з"явилося багато. Тим паче, що зараз вони йдуть універсальні, читають багато форматів. Зараз багато в неті можно знайти в fb2 форматі. Це формат для електронних книжок (наприклад el-book), в мене він є тому я якраз і шукала редактор який може конвертували в fb2 формат). За останні 3 дня на сайті Доступно тільки для користувачів викладали декілька універсальних читалок, одна з них має вигляд як звичайна книга (тобто сторінки наглядно перегортаєш), друга - читає дуже багато форматів.
filnick Дата: Пн, 19.01.2009, 18:43 | Повідомлення № 4
Мудрий вчитель
Років десять тому мав програму, яка дає змогу читати текстові файли (в форматі *.txt або навіть заархівовані в *rar чи *zip) у вигляді книжкових сторінок, які можна настроювати і за розміром букв і за фоном і т.д. На жаль, забув як вона називається. Вона б мені підійшла, тому що маю старий диск (десь 95 чи 96 року), в якому зібрано близько 20 тис. художніх творів.
Quote (Ktara)
Ставили Велику радянську енциклопедію

Це з диску чи десь брали в Інеті?
argun Дата: Пн, 19.01.2009, 18:50 | Повідомлення № 5
Прописаний назавжди
Рейтинг: 32
Quote (filnick)
Років десять тому мав програму, яка дає змогу читати текстові файли (в форматі *.txt або навіть заархівовані в *rar чи *zip) у вигляді книжкових сторінок, які можна настроювати і за розміром букв і за фоном і т.д.

Можливо Text-Reader BookShelf. Користуюсь нею. Робить те що Ви написали.
Newbie Дата: Пн, 19.01.2009, 18:51 | Повідомлення № 6
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
десь в кінці минулого навчального року ми теж поставити комп*ютер (один правда) в бібліотеку. часу особливо я теж не мала тим займатись, тому наразі бази даних бібліотечної немає (хоча я дуже хочу зробити, надіюсь цього літа на практиці 10-класники щось таки зроблять)
так от, поставила я їм мінімум - офіс, сходинки (щоб самі бібліотекарі вчились, бо вони взагалі вперше за компом сиділи), і переписала пару дисків "Домашняя библиотека", видаливши розділ "еротика" :)
так от - одразу отримала претензію - книги російською мовою їм не потрібні. а колекцій українською у мене тоді не було, то прицільно шукати треба, хоча думаю зараз це цілком реально знайти (але знову ж - час!)
тому зараз вони на тому комп*ютері якісь таблички мінімальні набирають, але це явно нераціональне використання комп*ютера в бібліотеці. а на більше - часу йок! :(
Ktara Дата: Пн, 19.01.2009, 19:52 | Повідомлення № 7
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (filnick)
Це з диску чи десь брали в Інеті?

Є в інтернеті, та в когось на 5-ти дисках була. Десь на днях зустрічала викладені диски в інтернеті. Є сайт, там багато бібліотек, потрібно подивитися, може щось згодиться
Доступно тільки для користувачів
Найзначніші енциклопедії (Велика радянська енциклопедія, Ілюстрований енциклопедичний словник, Енциклопедичний словник Брокгауза і Єфрона та інші), довідники, словники.
Там все правда в режимі он-лайн читати можна. Але може якось і скачати, ми якось весь сайт списували :) дуже зручно. ПРограма для копіювання всього сайту - телепорт
filnick Дата: Пн, 19.01.2009, 19:59 | Повідомлення № 8
Мудрий вчитель
Quote (argun)
Можливо Text-Reader BookShelf.

Точно! Саме так вона називалась. Зараз спробую знайти і закачати. Цікаво, яка зараз робоча версія цієї програми?
argun Дата: Пн, 19.01.2009, 22:28 | Повідомлення № 9
Прописаний назавжди
Рейтинг: 32
Quote (filnick)
Цікаво, яка зараз робоча версія цієї програми?

5.0
http://www.text-reader.com/index_rus.shtml
Spirit Дата: Вт, 20.01.2009, 00:52 | Повідомлення № 10
Сис.адмін
Рейтинг: 25
Если кто-то напишет ТЗ на софт для учета книг в библиотеке, то готов написать... просто самому нет времени разбираться со всем этим... как появиться, возьмусь писать ТЗ...
petrovich70 Дата: Пт, 23.01.2009, 11:10 | Повідомлення № 11
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Есть готовый вариант. У нас половина школ пользуется. Стучите в асю поделюсь
Библиотека. Бесплатная и платная версии
www.library4.nm.ru - это их сайт. (версия 4 платная) а 3 полная халява. В рамках школьной библиотеке очень даже....
swetikccc Дата: Пт, 23.01.2009, 11:51 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Нагороди: 24
Рейтинг: 341
Можливу кину в бібліотеку всі своі книги в МР3 (або запишу якщо дадуть десь 50 двд дисків, нажаль тільки 3 з них на українській)

Додано (23.01.2009, 10:51)
---------------------------------------------

Quote (filnick)
- Порекомендує який софт зручно використати для читання художніх творів в електронному вигляді.
- Які електронні ециклопедії варто поставити на ПК?
- Де брали електронні книги для учнів і що туди включали?
- Як організували базу даних для створення електронного реєстру та обліку видачі книг?

Як на Вас дивляться бібліотекарі з такою ініціативністю?
А головне не пропаде Ваш труд даром?

Відредаговано: swetikccc - Пт, 23.01.2009, 11:28
filnick Дата: Пт, 23.01.2009, 17:42 | Повідомлення № 13
Мудрий вчитель
Quote (swetikccc)
Як на Вас дивляться бібліотекарі з такою ініціативністю?

Бібліотекарем працює моя бувша учениця і вона сама мене попросила забезпечити її робоче місце, а також читальний зал ПК. Я допоможу їй софтом, а вона робитиме решту.
Quote (swetikccc)
не пропаде Ваш труд даром?

Для чого так скептично? Сьогодні третьокласники працювали у бібліотеці з енциклопедією Кольєра. Бібліотекар підготувала звіт про забезпечення підручниками, працює над іншими документами. Мені приємно, що мої колеги працюють за ПК, а ще більше приємно, що не звертаються до мене за допомогою скласти, відредагувати, надрукувати і не заважають проводити уроки.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Комп'ютеризація шкільної бібліотеки (Обмін досвідом в допомозі роботи шкільної бібліотеки)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.