Вт, 19.09.2017, 18:15
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » МАН
МАН
ViktoriaK Дата: Вт, 18.03.2008, 10:35 | Повідомлення № 1
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Будь ласка, поділіться досвідом участі у МАН з інформатики.
Яку тему обрали, чому; як працювали, де брали літературу, яке місце зайняли тощо.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Пт, 06.06.2008, 02:26
salal Дата: Сб, 21.03.2009, 20:40 | Повідомлення № 31
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Справа навіть не в тому, як заохотити учнів. У великій школі, як правило, завжди знайдеться два-три учні, які свідомо навчаються. Проблема в заохоченні вчителів. Навіть той, про кого кажуть, що він народився вчителем, не обов'язково має схильність до науково-дослідницької роботи. Найчастіше МАНом займаються або ті, хто атестується, або ті, на кого тисне керівництво закладу. Якість такої роботи, як правило, бажає кращого.
Вважаю, було б правильно, якщо після вдалого захисту роботи в МАН керівник проекту отримував на рік щомісячну премію гідних для цієї роботи розмірів. Причому, премію повинен виплачувати не навчальний заклад, а саме МАН. Можливо, було б доцільно преміювати й учня. Щоправда, він вже премійований отриманими новими знаннями та навичками.
Цікаво взнати думку колег з цього приводу.
Ogorodets Дата: Сб, 21.03.2009, 21:46 | Повідомлення № 32
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Quote (salal)
Вважаю, було б правильно, якщо після вдалого захисту роботи в МАН керівник проекту отримував на рік щомісячну премію гідних для цієї роботи розмірів. Причому, премію повинен виплачувати не навчальний заклад, а саме МАН.

Это как в анекдоте: Партизан думал: переплыву речку, перейду лес, а там-свои... Но волки думали иначе...
Так же и с оплатой за МАН примерно...
gry Дата: Сб, 21.03.2009, 22:58 | Повідомлення № 33
Досвідчений учасник
Рейтинг: 100
Quote (salal)
Найчастіше МАНом займаються або ті, хто атестується, або ті, на кого тисне керівництво закладу. Якість такої роботи, як правило, бажає кращого.

Ви абсолютно попали в точку. Будучи в минулому році головою районного журі по перевірці робіт МАН, я такого наслухався і надивився , що там буквою Н (наука, тобто) і не пахне. Більшість вчителів, шо атестуються, вважають , (а може й переконані), що аби-як зроблена презентація з матеріалу , який некваліфіковано і не систематизовано скачаний з нету це і є наукова робота. Ще йде війна за так званий "рейтинг" навчального закладу. Якщо школа-ліцей, чи гімназія, чи ще якась "нового" типу то адміністрація займає позицію : "Хоч лобом розбийся, а призове місце в МАН, хоча б на рівні району, подавай". І починається...
salal Дата: Сб, 21.03.2009, 23:17 | Повідомлення № 34
Прописаний назавжди
Рейтинг: 18
Quote (Ogorodets)
Это как в анекдоте: Партизан думал: переплыву речку, перейду лес, а там-свои... Но волки думали иначе...
Так же и с оплатой за МАН примерно...

Повністю з Вами згоден. В цьому напрямку, як і в багатьох інших, наші думки та пропозиції - це лише бачення шляхів оптимізації вирішення проблеми. Ми навіть не маємо механізму подання своїх пропозицій чиновникам освітньої галузі. Навіть, якщо такий механізм з'явиться, то це зовсім не означатиме, що до нас прислухатимуться.
Як, на Вашу думку, можна виправити це становище?

Ogorodets Дата: Сб, 21.03.2009, 23:35 | Повідомлення № 35
Назавжди з нами
Рейтинг: 42
Quote (salal)
Як, на Вашу думку, можна виправити це становище?

Только теоретически. Практически - однозначно нет... Не тот мир в целом и не та страна в частности...
VV Дата: Нд, 22.03.2009, 08:47 | Повідомлення № 36
Часто заходить...
Рейтинг: 1
А що розуміють під "сесія МАН"? Це заняття з учнями професорів чи самостійна робота?
Вчитель Дата: Пт, 06.11.2009, 20:15 | Повідомлення № 37
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (salal)
Вважаю, було б правильно, якщо після вдалого захисту роботи в МАН керівник проекту отримував на рік щомісячну премію гідних для цієї роботи розмірів. Причому, премію повинен виплачувати не навчальний заклад, а саме МАН. Можливо, було б доцільно преміювати й учня. Щоправда, він вже премійований отриманими новими знаннями та навичками. Цікаво взнати думку колег з цього приводу.

Мені щороку доводиться "журити" МАН - було на Всеукраїнському, зараз - головую на області. Якщо порівняти роки і дітей, то зараз не гірше (але це - область!). Робота проводиться, масовості великої, я думаю, і непотрібно. Це вже управлінці тиснуть на вчителів - ну НЕ МОЖУТЬ ВСІ вчителі науку рухати. Єдине що скажу - дітям цікаво - діти працюватимуть. У дослідництво йдуть кращі діти, з ними простіше. Основне - організувати роботу. А щодо заохочення - то все на рівні школи й управлінь освіти. У школі, принаймні, можуть оплатити години гуртка, тобто без жодних порушень надати вчителеві, який виходить з учнями на МАН, ці години - 1-2 на тиждень. І робота буде не за "дяку", і заняття будуть у сітці годин. Зрештою - МАН - та ж сама гурткова робота, оскільки робота з учнями на гуртку - "штучное производство!!!", те ж саме МАН. МАН не має і не матиме можливості виплачувати щось, бо не є розпорядником фінансів...
dpi Дата: Сб, 07.11.2009, 18:11 | Повідомлення № 38
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Членам жюри платят с полугодовой задержкой, а вы хотите чтобы премиии давали. B)
Два года как отказался от МАНа, из-за плохой организации и судейтва. Пусть двигают науку те, кому места гарантированы. Посмотрим до чего они додвигаются.
mouse Дата: Нд, 08.11.2009, 01:49 | Повідомлення № 39
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
А де можна дізнатися умови МАНу, які розділи тощо?
KulAlex Дата: Нд, 08.11.2009, 07:45 | Повідомлення № 40
Знаток програмування
Нагороди: 6
Рейтинг: 19
Новішого ще не було. МАН
mouse Дата: Нд, 08.11.2009, 14:53 | Повідомлення № 41
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
KulAlex, дякую. Вивчаю. Може також підготувати собі МАНівців.... може й помітять. Принаймі учні будуть задоволені. <_<
GаrDArik Дата: Ср, 11.11.2009, 02:33 | Повідомлення № 42
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Враження про МАН - не дуже. Минулого року мої учні зробили 2 роботи МАН. При тому не я, а вони. Обидві роботи пішли на місто (Київ). Ну, на місті, звичайно, не перші місця вже. Але я не про те. В школу НІХТО не повідомив про результати. Ні з районо, ні з організаторів МАН. Коли я зателефонував організаторам МАН, мені довго не могли сказати результати моїх учнів. Учням, які робили роботи, навіть грамоту ніяку ніхто не дав. Ні в школі (бо школу ніхто не повідомив), ні в районо, ні від організаторів МАН. Ви вважаєте таку організацію правильною?
Вчитель Дата: Ср, 11.11.2009, 17:54 | Повідомлення № 43
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (GаrDArik)
Ні в школі (бо школу ніхто не повідомив), ні в районо, ні від організаторів МАН. Ви вважаєте таку організацію правильною?

Категорично - НІ. Але це - Київ... Останні роки я головую журі в області - там, неначе все в порядку - і судимо об"єктивно (що я буду казати - якщо дитина САМА зробила щось, то видно одразу...), і вчителі знають результати. Намагємось наприкінці конкурсу попрацювати з учителями, принаймні зробити аналіз і намітити перспективи. Гроші дають смішні, але вчасно.
Як би там не було, грамоти отримують майже всі.
ХТО ЗАЙМАТИМЕТЬСЯ МАН, УВАГА!
Не посилайте на МАН з інформатики учнів, які не знають математики, дуже велика частка в загальній оцінці оцінки за контрольну з математики!!!!
Навіть ПРИ максимумах за роботу, длповідь та ін., якщо з математики до 20% можливого - навіть теоретично робота не проходить на призові місця. Їх в області по 3 в кожній з 6-и, здається, номінацій. Чітко визначайтесь з номінацією - не намагайтесь дружно йти в мультимедіа і ВЕБ - там протовпитись важко. Я ,особисто, радів би наборам реальних фото з коментарями з фізики, трудового, профорієнтації. Може є дитина, яку цікавлять проблеми аналізу даних. Зробіть для початкової школи "КАЛЕНДАР ПРИРОДИ" (подивіться, як воно у них правильно зветься. Не обов"язково на Сі чи якихось інших наворотах. Тут прекрасно спрацює Віжал Бейсік разом з Екселем - там можливості - супер, та ще й не треба програмувати те, про що є у бібліотеці. На ВБ робиться форма введення з кнопками, а далі - за сценарієм. Повірте, я робив це для жосить складних задач. Коротше - все, що не зробите корисне - пройде. Утримуйтесь від реферативних робіт (знаєте, чому...).
Документ: http://tbl.at.ua/NMO-12421.doc - те, що було в 2008
Розпочинайте роботу, воно треба... Інакше "за Отчизну обидно"...
Успіхів!

Відредаговано: Вчитель - Ср, 11.11.2009, 18:12
GаrDArik Дата: Нд, 15.11.2009, 02:31 | Повідомлення № 44
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
У дітей, які робили роботи МАНв минулому році, цього року вже бажання нема(
dpi Дата: Нд, 15.11.2009, 08:58 | Повідомлення № 45
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
По разным причинам у на с пропало желание заниматься МАН у всех: у детей, у меня и у моего руководства.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » МАН
Сторінка 3 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.