Пт, 22.09.2017, 00:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 5«12345»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » МАН
МАН
ViktoriaK Дата: Вт, 18.03.2008, 10:35 | Повідомлення № 1
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Будь ласка, поділіться досвідом участі у МАН з інформатики.
Яку тему обрали, чому; як працювали, де брали літературу, яке місце зайняли тощо.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: WWW - Пт, 06.06.2008, 02:26
Bandalak Дата: Нд, 11.01.2009, 13:38 | Повідомлення № 16
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (gry)
Аналогічно. Єдина відмінність в тому, що мені не платили взагалі. Все робилося на голому ентузіазмі.

І мені теж, не платили вторік нічого. Цього року я відмовився від такої участі.

Quote (gry)
На область не поїдемо, тому, що там місця вже зарані розподілені.

У нас нічого не розподілено. Просто рівень міських дітей значно вищий моїх, сільських!
GаrDArik Дата: Нд, 11.01.2009, 22:09 | Повідомлення № 17
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Quote (Ogorodets)
Платили мне за него всего 0,5 часа в неделю.
а за це платять? Офіційно? Якшо так - то який наказ, ну і реквізити - номер і тд?) Просто займаюсь вперше МАНом.

Ogorodets Дата: Нд, 11.01.2009, 22:50 | Повідомлення № 18
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Какой приказ не знаю, но у нас в городе платят не во всех школах. В нашей, например, в прошлом году платили 1 час в неделю, а в этом 0,5. А в гимназии не платили вообще....

Забыл прикол рассказать: вместе с нами защищался мальчик из другой школы на тему "Вирусы и антивирусники". В процессе защиты ему потребовалось показать презентацию с флешки. Засунул он свою флешку в комп и нам на экран вылезла картинка от Касперского: autorun.inf и два трояна на флешке. Как раз в тему работы...

Відредаговано: Ogorodets - Нд, 11.01.2009, 23:58
Bandalak Дата: Пн, 12.01.2009, 10:59 | Повідомлення № 19
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (GаrDArik)
а за це платять? Офіційно?

Офіційно, ні! Але відділ освіти, якщо хоче то може придумати якись гурток, або міжрегіональну групу. А може і не придумати!
У нас демократія, можуть заплатити, а можуть і не заплатити!

vitya111 Дата: Сб, 14.02.2009, 15:51 | Повідомлення № 20
Новий користувач
Рейтинг: 0
У нас директор-новатор і йому десь порадили щоб школа займалась в МАН.
Єдині думки - залучити побільше дітей і вчителів до даної роботи.
Зразу поставлена вимога - в перший рік всі представляють проекти, хоча проекти мають представлятись через 3 роки навчання.
Фактично вся робота була настільки організована, що ніхто не мав права відмовитись.
Я, маючи доступ до Інтернету, прочитав всі положення і сказав, що "ні", замість мене найшовся інший вчитель, якого заставили підписатись на цю роботу.
А тепер до чого все зводиться:
Учні пишуть поекти!!! Але без знань вони цього не зроблять. Відповідно вчитель сідає і пише (за масштабами дипломної) роботу, вкладає багато часу і зусиль, вибирає учня, який буде представляти цю роботу і відповідно готує його по ній.
Все це займає багато часу. А коли готуватись до уроків? А коли приділяти увагу сім'ї. А коли заробляти додаткові кошти, оскільки на 1000 грн. прокормити 3-х членів молодої сім'ї неможливо.
Дирекція би, показала на свому прикладі як це робиться, але вони того не розуміють!
В результаті всієї титанічної праці учню дадуть грамоту, вчителю скажуть дякую і на тому все! Який в цьому сенс?

Але нажаль прийдеться лишати роботу вчителя інформатики, бо на наступний рік відмазка мені не пройде, а зробити яку-небуть роботу я не можу. А піти на уступки - це означає, що через рік треба буде робити три таких роботи.
Якби зарплата вчителя відповідала мінімальним потребам - то робити можна.

Spirit Дата: Нд, 15.02.2009, 14:51 | Повідомлення № 21
Сис.адмін
Рейтинг: 25
Я сам учился во Львове в МАН. Учился с 9-го класса, на то время я уже знал Паскаль, меня перевели в отделение, которое учило С++, но там все были 10 класс. Вот и получилось, что учась в 10-м классе я защищался с 11 классниками. Мне специально дали 4-е место, так как я не поступал, а первые 3 места поступали по собеседованию. Но глава жюри (зам.декана) сказал, что в след. году я еду в Киев. И чтоб я подтягивал математику. В 11 классе я выиграл область и поехал в Киев, там был 5-ым в своей секции.
Поступил в ВУЗ по собеседованию.

Теперь про темы для работ.
Я в те годы написал файловый менеджер, схожий на Тотал Коммандер, но он на 20% быстрее копировал файлы, так как я сам писал все функции. Сейчас писать такое точно не актуально.

Темы могут быть довольно веселыми, например система Чайник-сервер - чайник-клиент. Нужно дорабоать чайник датчиками температуры воды и уровня воды и передвать данные с них в комп (чайник-сервер) + элемент для включения чайника с компа, к чайник-серверу могут по сети подключаться клиенты, которые могут узнать уровень воды, температуру и включить чайник. Ну и так далее... Сделавши такое первое место в области обеспечено!

На счет учеников, программы которых крадут. Пусть идут к этим, которые украли и говорят им об этом! Это раз, а второе, можно довольно простые средства защиты придумать (лицензирование) и всё. Выносить некоторую важную функциональность в отдельный модуль и не предоставлять код этого модуля. И т.д.

Sasyk Дата: Нд, 15.02.2009, 15:30 | Повідомлення № 22
знаток тестуючих систем
Рейтинг: 9
Quote (Spirit)
Я в те годы написал файловый менеджер, схожий на Тотал Коммандер, но он на 20% быстрее копировал файлы, так как я сам писал все функции. С

А як Ви це зробили? АРІ?
Spirit Дата: Нд, 15.02.2009, 21:04 | Повідомлення № 23
Сис.адмін
Руками :)
Использовал потоки памяти и рабтал с их помощью, плюс всё оптимизировано было. Писал на C++Builder
dpi Дата: Нд, 15.02.2009, 22:37 | Повідомлення № 24
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Spirit)
Руками

Руками - это без каких то ни было студий и сред разработки. :)
Spirit Дата: Пн, 16.02.2009, 00:15 | Повідомлення № 25
Сис.адмін
Quote (dpi)
Руками - это без каких то ни было студий и сред разработки.

Это куча кода вместо использования API-шной команды CopyFile :)

dpi Дата: Пн, 16.02.2009, 09:49 | Повідомлення № 26
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (Spirit)
вместо использования API-шной команды CopyFile

... которая тянет за собой еще большую кучу кода. Не помню уже, кажется 1850 Кб программа "Привет" (с библиотеками для автономной работы)
traktorist Дата: Пн, 16.02.2009, 10:46 | Повідомлення № 27
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
Quote (Bandalak)
Просто рівень міських дітей значно вищий моїх, сільських!

Категорично не згоден.
Доступ до інформації у дітей різний, можливості вчителів різні, доступ до методкабінету різний,
а ще у дитини город, корова, свині ...
salal Дата: Сб, 21.03.2009, 11:09 | Повідомлення № 28
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Цікаво, а чи вчені "Великої" АН теж працюють безплатно?

Відредаговано: salal - Сб, 21.03.2009, 11:10
anton_k Дата: Сб, 21.03.2009, 18:59 | Повідомлення № 29
Часто заходить...
Рейтинг: 2
Quote (salal)
Цікаво, а чи вчені "Великої" АН теж працюють безплатно?

Бувають і такі варіанти. Трудоголик працює, сподіваючись на дисертацію, а начальство дописує себе до статей та авторських свідоцтв, й усіляко гальмує його захист, адже відчувають, що захиститься й вже не буде з таким ентузіазмом працювати на папу Карло. Так що скрізь свої н’юанси. А щодо МАНа, то цей конкурс вже вичерпав себе, до того ж немає жодного стимула вчителю цим займатися.
gry Дата: Сб, 21.03.2009, 19:47 | Повідомлення № 30
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 105
Quote (anton_k)
до того ж немає жодного стимула вчителю цим займатися.

Тим паче учням. Якщо декілька років тому призове місце в обласному етапі МАН ще давало хоч мінімальні пільги при вступі до деяких ВНЗ, то зараз тільки чисто моральні нагороди - грамоти, рукостискання при нагордженні, ну в кращому випадку - фотографія в шкільному кабінеті на стенді "Переможці МАН" (якщо ,звичайно, такий стенд існує).
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » МАН
Сторінка 2 з 5«12345»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.