Сб, 10.12.2022, 00:27
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 6 з 7
 • «
 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Сучасна освіта та новітні інформаційні технології (ваші думки, пропозиції, перспективи розвитку)
Сучасна освіта та новітні інформаційні технології
Чи йде наша освіта вногу з сучасними інформаційними технологіями?
1.Так[ 4 ][13.33%]
2.Ні[ 26 ][86.67%]
Усього відповідей: 30
Andrey123q Дата: Ср, 24.03.2010, 20:18 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Що ви скажите щодо цього питання?
Перший камінь від мене :) Як на мене ми не просто йдемо не в ногу, але й дуже відстаємо. Намагаємось відповідати, але значного прогресу не має, той же Linux та ВПЗ. Інформаційні технології поза інформатикою застосовуються вкрай рідко та не систематично. Можилво питання трохи некоректне, але певний застій в освіті мені здається є в цьому аспекті


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: Махновець_Ігор - Нд, 20.01.2013, 02:19
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 29.01.2012, 03:30 | Повідомлення № 76
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (mouse)
Ви думаєте вони знають принцип роботи холодильника? Чи можливо МХ-пічки?

А ви проведіть з цього приводу опитування на вулицях серед людей середнього і старшого віку - будете нажахані! Можу припустити, що правильно ці речі Вам пояснять не більшен 10% людей. Хоча 99% з них успішно користуються тим або іншим. Чому Ви вирішили, що середньостатистична людина має знати цю технічну глибінь?

Людину, яка при зустрічі з Вами вітається, а не намагається вбити, можна вважати нормальною. Все інше - фантазії. :)
mouse Дата: Пн, 30.01.2012, 22:37 | Повідомлення № 77
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
в початковій школі калькулятором і не пахло ... А зараз у кожного телефон с калькулятором. Для людей дорослих, це єрунда. А ось діти мають обчислювати без калькулятора.
Ось і будуть дітки рости без розвитку. А потім за 50 грн будуть бити рєпу, щоб було за що покурить купити.
sib Дата: Пт, 30.03.2012, 14:18 | Повідомлення № 78
Тут живе...
Повідомлень: 125
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Трохи не в тему. Але цікаво, ще хтось уже одержував, заповняв, здавав?
Прикріплення: 2234444.doc(38.5 Kb)
filnick Дата: Пт, 30.03.2012, 15:05 | Повідомлення № 79
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (sib)
хтось уже одержував, заповняв, здавав?

Одержував, але не заповнював і не здавав. Обговорюють тут http://informatic.org.ua/forum/45-1249-139
novachok Дата: Нд, 19.08.2012, 16:10 | Повідомлення № 80
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Одного разу наш колега Громко Г.Ю. сказав, що "всі наші проблеми в тому що ми відстаємо в розвитку технологій на 10-15 років, у розвитку освіти - на 20-30 років, у розвитку суспільства - на 50-100 років". Особливо мені запало до душі слова щодо освіти і те, що кращим учень у нас вважається той що може достатньо повно відтворити сказане вчителем або написане в підручнику, а не той хто вміє творчо і неординарно мислити...
Нещодавно прочитала щодо компютера Raspberry Pi (вартістю в 25 доларів)

mul44 Дата: Нд, 19.08.2012, 17:00 | Повідомлення № 81
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1137
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Інтерв'ю з розробниками переведено на рос Теж зацікавився даним пристроєм, показовим є то й факт що його зробили в університеті, тобто фактично вчителі. А допомогають їм в цьому їх учні. Доречі модель за 35 доларів більш краща по параметрам.

Відредаговано: mul44 - Нд, 19.08.2012, 17:01
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 19.08.2012, 17:37 | Повідомлення № 82
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (novachok)
проблеми в тому що ми відстаємо

Проблема не в тому, що відстаємо, а в тому, що не намагаємось наздогнати... Зауважте, наскільки складно зробити зі шкільного предмету "Інформатика" саме предмет, орієнтований на інформатику.
novachok Дата: Нд, 19.08.2012, 21:22 | Повідомлення № 83
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Quote (Пилипчук_О_П)
Проблема не в тому, що відстаємо, а в тому, що не намагаємось наздогнати...

А нащо? Погляньте навколо і відразу зрозумієте, в якому .... ми живемо, але ж - "без політики".

В свое время меня заинтересовало, почему Украина в отличие от всяких там "Парагваев" не хочет обеспечить всеобщую компьютеризацию использовав "100-долларовые ноутбуки". Ответ - "чем дороже компьютер тем лучше" (в смысле "отката"). Тоже можно говорить и о лицензировании программного обеспечения - образование Украины крепко "сидит на игле" в Майкрософт. Я не имею ничего против этой корпорации - она много делает хорошего, в том числе и программные продукты. Но если мы назвались нищими (а это по видимому так), то следует "протягивать ножки по одежки" и не пытаться писать учебные программы курса изучения ворованого Фотошопа или Флеша - по крайней мере, это аморально. Все (в том числе и Майкрософт Украина) прекрасно знают, что в школах используют нелицензионное ПО, но закрывают на это глаза - чиновники из-за нежелания тратить бюджетные деньги на какие-то "лицензии" (без них то все и так работает, не так ли?), корпорация - из-за нежелания утратить потенциальных клиентов в будущем (время от времени будут проверки, первых попавшихся пимерно накажут, для острастки, но все останется на прежнем месте).
Японцы, корейцы, китайцы, США и Европа понимают. что будущее - в детях, а будущее детей - в их образовании. И потому от уровня развития системы образования в стране зависит будущее этой страны (и какое же будущее в пост-СССР?). У нас главный критерий результатов учебного процесса - показатели успеваемости (проценты и "бумажки"), и никого не интересует реальное состояние дел в образовании, которое стало машиной по "распилу" бюджетных денег. Посмотрите на учебники - каждый год переиздаются, но качество их желает лучшего. Вся система образования находится в состояни перманентного кризиса и реформ - вначале отказались от "совковой" системы и учебников, потом переход к 12-летнему образованию - были подготовлены программы, напечатаны учебники, апробированы методики, потом - бац, возвращаемся к 11-летке (а как же на лишних 33 часа в государства денег не хватило, хотя свернули все под поводом того, что родители и учителя были против). Теперь снова образование реформируется (может и к лучшему), но не хотелося чтобы получилось у нас "как всегда"(т.е. никак).
Относительно Raspberry Pi (равно как и относительно Arduino, и Lego Mindstorm) - школа должна быть домом радости, т.е. не только теплой и уютной (при том как зимой во многих школах Украины температура не поднимается выше 10-12 градусов), с должным обеспечением учебного процесса (сколько предприятий нашей страны производит учебное оборудование? Я знаю школы, где уже 10 лет учащимся не было показано ни одного химического опыта из-за отсутствия необходимых реактивов, во некоторых школах доступ в Интернет оплачивают из своего кармана учителя и ученики. Не стоит уже говорить о ремонтах кабинетов и оборудования. Маразм говорите? Да, маразм, но нам здесь жить...


Ці слова як найкрае можуть висловити мої думки (а може і ваші)
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 20.08.2012, 00:05 | Повідомлення № 84
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (novachok)
образование Украины крепко "сидит на игле" в Майкрософт.

Цього року в інструктивному листі є репліка "Щодо іншого програмного забезпечення (операційна система, офісні програми, графічні редактори, програми опрацювання аудіо та відео тощо): дозволено використання такого програмного забезпечення, яке гарантує виконання навчальної програми й еквівалентне тому, що перелічене в орієнтовних переліках навчальних програм. Наприклад, Linux (Ubuntu чи Mint) + Libre Office + Gimp + Inkscape у поєднанні з іншим поширюваним Linux-сумісним ПЗ за вибором учителя."

Може є надія "злізти з голки" пропрієтарного ПЗ?
mul44 Дата: Пн, 20.08.2012, 09:22 | Повідомлення № 85
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1137
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Quote (Пилипчук_О_П)
Може є надія "злізти з голки" пропрієтарного ПЗ?

Нет, дело в том что учителю пока не запретить под страхом потери работы, денег, или еще какой репрессии, использование "некупленного" (неоткатного ПО), он не сделает это сам, очень много инертных людей, "есть - буду использовать, не буду я тратить время на самообучение", это во многом не проблема учителя, но только этим себе делать оправдание не стоит. Верхам выгодно что бы было так. В городе когда проводится олимпиада или "Аниграфенок", так методисты города и говорят что школа которая принимает обеспечивает ПО, как вы там выкрутитесь никого не волнует, доходит до того что директор школы "имеет" разговор с учителем информатики, и говорит сделай все - что хотят, а что во многом это просто незаконно. Никого не волнует. Хотя должно. И я полность согласен с novachok,
"Системы со свободным ПО обходятся гораздо дешевле, чем предполагалось

Бывший шеф IT-отдела МИДа Германии, а ныне обыкновенный дипломат Рольф Шустер выступил с сенсационными заявлениями на проходящей в Малаге конференции OSWC.

Шустер отмечает, что обслуживание компьютера со свободным ПО обходится МИДу примерно на 2000€ в год дешевле, чем обслуживание проприетарных систем. (в первом случае около 1000€ в год, во втором, соответственно, более 3000).

В настоящее время 4000 компьютеров (из 11000) министерства работают под управлением ОС GNU/Linux. Тем самым почти половина из 230 немецких консульств и посольств переведены на свободное ПО. Переход должен завершиться к середине будущего года.

Также Шустер не забывает упомянуть и о трудностях, возникших при переходе на СПО. В частности, в посольстве в Японии возникла проблема с шрифтами в ОpenОffice. Немного сложнее было побороть сопротивление 200 сотрудников IT-отдела, многие из которых ничего не слышали о Linux. Бунтари, однако, были направлены на курсы, где они быстро распознали преимущества СПО. "

Вот так бедные немцы экономят:
Мэр города Мюнхен отчитался об экономии городского бюджета, которой удалось достичь благодаря переходу на Open Source вместо использовавшегося раньше программного обеспечения фирмы Microsoft. По словам мэра, расходы на IT в этом году сократились сразу на треть (!), общая экономия уже сейчас составила около четырёх миллионов евро.

Четыре миллиона евро — стоимость лицензий на программное обеспечение, которые уплачивались в корпорацию Microsoft. Эти лицензии составляли значительную часть от общих расходов городской администрации, учитывая большое количество рабочего персонала. Как известно, Microsoft требует платить за каждое рабочее место, обновляя лицензии каждые три-четыре года. Поэтому в этом году нужно было оплатить 15000 лицензий на Microsoft Office и 7500 лицензий на Windows. Вдобавок, планировалось закупить 7500 новых компьютеров, чтобы соответствовать возросшим системным требованиям новой версии Windows. Благодаря переходу на Ubuntu 10.04 Lucid Lynx и OpenOffice 3.2.1 город сумел сэкономить деньги и направить их на более актуальные нужды.

Правда, из-за перехода на Open Source возникли и дополнительные расходы, включая стоимость переобучения сотрудников — обучающие курсы. Однако, эти расходы во много раз меньше, чем стоимость лицензий Microsoft, и четыре миллиона экономии уже включают в себя стоимость тренинга.

В новой системе стандартным форматом документов стал Open Document Format (ODF), в качестве браузера и почтового клиента используются Firefox и Thunderbird. Несмотря на опасения, после перехода на Linux не возникло особых проблем с совместимостью. По информации отдельных администраторов, на рабочих местах под Linux сейчас наблюдается даже меньше проблем с совместимостью, чем раньше, хотя до этого системы много лет работали под Windows NT, Microsoft Office и с почтовой программой Outlook. В официальном документе (PDF) также отмечено, что «количество ошибок на рабочих компьютерах стабильно уменьшилось, что свидетельствует о лучшем качестве работы рабочих станций под Linux и соответствующих сервисов».
gromko Дата: Вт, 30.10.2012, 23:33 | Повідомлення № 86
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Рекомендую! Переклад з osvita.ua

ІКТ для школи чи школа для ІКТ?
Думки обізнаного вчителя щодо проблем впровадження у школах інформаційно-комунікаційних технологій
Вчитель Дата: Нд, 12.05.2013, 08:46 | Повідомлення № 87
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Может и не в тему, но позволю себе процитировать новозеландских коллег: "Implementing clear goals and effective oversight, and then letting teachers get on with it. High performing school systems combine demanding standards, low tolerance of failure, and clear articulation of expectations with a lot of professional  responsibility within a collaborative work organisation for both teachers and schools." Ну все тут написано!!! Только к нашей системе образования никак не приложить. Целей ясных нет, ответственность брать на себя никто не хочет, учителя (да и школу) никто не слушает... Вот так мы и живем...
А гадать, что для кого - ответ is  clear...

Додано (12.05.2013, 08:40)
---------------------------------------------

Цитата (gromko)
Думки обізнаного вчителя щодо проблем впровадження у школах інформаційно-комунікаційних технологій
Прочитав... Нормальний підхід, але я за те, щоб відійти від ІКТ геть зовсім, викоритсовувати ІТ як ширше поняття. А щодо ІНФОКОМУНІКАЦІЙ - у галузі ІТ є частка (як на діаграмі Вена перетин), яка зараз дуже важлива, оскільки у системах зв"язку зараз практично повністю (у цивілізованих країнах за винятком систем аматорських і 27 МГц) перейшли від комутації каналів до комутації пакетів. Про це ми (Беркман, Кривуца, Лапінський) кричимо скрізь, де можна, навіть навчальну програму "Основи інфокомунікацій"
протягли для профільного навчання, але мабуть мало цього. Нажаль нас не дуже чують, хоча ... А тут є чого вчити - і математикам, й і нформатикам - дітей, бо це абсолютно новий для школи напрям, який вимагає нових підходів і відходів від того, що нам нав"язали "користувацькі підходи". Тут головне - розуміння того, що є фізичний рівень, який, безумовно, треба знати і рівень, який визначається розвитком інфраструктури. Можу писати багато, але ідея така: вивчайте теорему Котельникова, ала не забувайте, що її можна "надурити"...

Додано (12.05.2013, 08:46)
---------------------------------------------

Цитата (mouse)
в початковій школі калькулятором і не пахло ... А зараз у кожного телефон с калькулятором. Для людей дорослих, це єрунда. А ось діти мають обчислювати без калькулятора. Ось і будуть дітки рости без розвитку. А потім за 50 грн будуть бити рєпу, щоб було за що покурить купити.
Жорстко, але ЦЕ МИ ВЖЕ БАЧИМО!!!


Відредаговано: Вчитель - Нд, 12.05.2013, 08:20
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 29.05.2013, 20:26 | Повідомлення № 88
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4332
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Плануючи розвиток освіти на далеку перспективу слід прислухатися до аналітиків. Опубліковано перелік технологій, які підривають основи ринку праці, а отже вплинуть на більшість людей. Серед них мобільний інтернет, автоматизація розумової праці, хмарні технології, тривимірний друк, відновлювані джерела енергії та інші. Детальніше: http://gazeta.zn.ua/science/innovacionnaya-ideya-stoit-deneg-_.html
gromko Дата: Чт, 05.11.2015, 19:02 | Повідомлення № 89
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Як не дивно, але ми живемо в світі, де панує операційна система... Linux.
Ваш смартфон і планшет має операційну систему на базі Linux (за виключенням Lumia та продукції Apple), Android теж різновид Linux.
Ваш РК-телевізор (чи "плазма") має операційну систему на базі Linux.
Ваш роутер, який роздає вам Інтернет має операційну систему на базі Linux.
Ваш цифровий фотоаппарат має операційну систему на базі Linux.
Ваша "читалка" (електронна книжка) теж має операційну систему на базі Linux.
Ваш тюнер для прийому супутникового телебачення теж на базі Linux.
Список можна продожувати. Десь знаходив в Мережі інформацію, що загальна кількість інстальованих ОС Linux (особливо для embedded-систем) переважає кількість усіх інсталяцій Windows у 25 раз!
gromko Дата: Ср, 18.11.2015, 18:07 | Повідомлення № 90
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Детей обучат программированию на примере Minecraft
Но это не для наших детей - наши дети будут изучать "православный" Паскаль!

Компания Mojang разработала при поддержке портала Code.org бесплатный онлайн-курс, объясняющий базовые принципы cоздания программ на языке Javascript. Его разместили в открытом доступе на Code.org.
Для иллюстрирования заданий используется популярная игра Minecraft.
Пользователям предлагают объединять в цепочки таблички с командами, чтобы заставить персонажей Minecraft выполнить то или иное типичное для игры действие — например, срубить дерево или остричь овцу. При переключении режима отображения таблички заменяются на строчки кода.
Упражнения рассчитаны на час занятий. Пока курс доступен только на английском, но в дальнейшем в Mojang обещают добавить поддержку других языков.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Сучасна освіта та новітні інформаційні технології (ваші думки, пропозиції, перспективи розвитку)
 • Сторінка 6 з 7
 • «
 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.