Sa, 21.05.2022, 05:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Forum moderator: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Сучасна освіта та новітні інформаційні технології (ваші думки, пропозиції, перспективи розвитку)
Сучасна освіта та новітні інформаційні технології
Чи йде наша освіта вногу з сучасними інформаційними технологіями?
1.Так[ 4 ][13.33%]
2.Ні[ 26 ][86.67%]
Answers total: 30
Andrey123q Дата: We, 24.03.2010, 20:18 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Що ви скажите щодо цього питання?
Перший камінь від мене :) Як на мене ми не просто йдемо не в ногу, але й дуже відстаємо. Намагаємось відповідати, але значного прогресу не має, той же Linux та ВПЗ. Інформаційні технології поза інформатикою застосовуються вкрай рідко та не систематично. Можилво питання трохи некоректне, але певний застій в освіті мені здається є в цьому аспекті


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: Махновець_Ігор - Su, 20.01.2013, 02:19
swetikccc Дата: Sa, 30.07.2011, 21:44 | Повідомлення № 46
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цікаво чи багато успішних проектів побудованих на ентузіазмі? :)
Пилипчук_О_П Дата: Su, 31.07.2011, 00:14 | Повідомлення № 47
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Я ж кажу: проблеми перехідного періоду... :)
Хоча, якщо задуматись, паперовий журнал не всі вчителі ведуть однаково акуратно. Чому до електронного вони мають ставитись краще?
GarryPotter Дата: Su, 31.07.2011, 08:06 | Повідомлення № 48
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Держзамовлення на підготовку ІТ-спеціалістів має бути збільшено, - В.Семиноженко
Попри щорічне зростання ІТ-галузі на 40%, державне замовлення на підготовку фахівців у цій сфері скорочено на 20%

На цьому наголосив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час розширеного засідання Комітету з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації.Чиновник підкреслив, що для розвитку IT-галузі необхідно запроваджувати масштабні проекти на кшталт тих, що були за радянських часів, як-то освоєння космосу чи розвиток оборонної промисловості. "Якщо будуть масштабні проекти, тоді на високому рівні будуть і вітчизняна наука, й освіта", - сказав він.

Він також зауважив на необхідності перерозподілу державного замовлення на користь підготовки більшої кількості ІТ-спеціалістів в українських вищих навчальних закладах.
"Сьогодні, за не дуже сприятливих умов, ІТ-галузь щорічно зростає на 40% та забезпечує майже 3% ВВП. При цьому держзамовлення у вишах скорочується на 20%. Коли одну з найбільш перспективних галузей економіки залишають без кадрів, - це абсурд", - підкреслив Семиноженко.

"В України впродовж тривалого часу не було державної політики щодо ІКТ. Наше завдання сьогодні – разом її сформувати", - підсумував він.
Голова Держінформнауки закликав усіх присутніх активно долучитися до підготовки нормативно-правової бази та інших проектів, націлених на підтримку ІТ-галузі.
За матеріалами: Освіта.ua
КПІ
Володимир Бугров:
Також потрібно збільшувати держзамовлення на ті спеціальності, що є перспективними. Наприклад, у США щорічно випускається 120 тисяч комп'ютерників, тоді як ми для цих спеціальностей держзамовлення відмірюємо мало не сантиметрами. Суспільство переходить в інформаційну фазу, а ми не готові до цього. У нас знову дефіцит кадрів.

Цікава ситуація склалася в нашому вузі: в університеті є навчальні підрозділи всесвітньо відомих компаній Cisco Systems, Microsoft, Adope, але в нас немає жодного наукового підрозділу українських I-компаній. При цьому наші бізнесмени на нараді в Міносвіти говорять, що потрібно збільшувати держзамовлення на програмістів.

Ми запитали: чому ж ви не хочете бути присутніми на рівні підготовки студентів, не допомагаєте обладнанням, на якому можна було б навчати студентів? У нас не вигідно вкладати гроші в освіту.
gromko Дата: Th, 22.12.2011, 17:31 | Повідомлення № 49
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Азаров у Фейсбуці (раніше ніж офіційно опубліковано)
http://www.facebook.com/notes....4113112

Праздничные дни на 2012 год
від користувача Николай Азаров з 28 листопада 2011 р. о 15:32

В пятницу один из пользователей спросил у меня, какие дни будут выходными на Новый год. Сегодня Правительство приняло решение не переносить ничего никуда и каникул не устраивать. То есть, выходными будут 31 декабря, 1 и 2 января. Затем 7, 8 и 9 января выходные на Рождество.

Также решили перенести рабочие дни:

С пятницы 9 марта на субботу 3 марта
С понедельника 30 апреля – на субботу 28 апреля
С пятницы 29 июня – на субботу 7 июля.

В связи с проведением матчей Евро-2012 будут также переноситься рабочие дни в Киеве, Донецке, Львове и Харькове. Но это мы решим позже.

Додано (22.12.2011, 16:31)
---------------------------------------------
На Дніпропетровщині проходить Всеукраїнський семінар з питань формування єдиного регіонального інформаційно-освітнього простору.

Гостям з інших регіонів України та учасникам семінару провідними спеціалістами та науковцями Дніпропетровщини було презентовано регіональний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» та єдиний інформаційно-освітній простір регіону.
У заходах беруть участь заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський, керівництво облдержадміністрації, обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, заступники голів райдержадміністрацій та міських голів, керівники органів управління освіти області, керівники вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, директори професійно-технічних навчальних закладів, директори закладів освіти обласного підпорядкування, директори загальноосвітніх навчальних закладів.
У рамках семінару 21 грудня на базі Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті ім.О.Гончара за участю заступника голови облдержадміністрації Марії Пустової та заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського було презентовано Ресурсний центр інформатизації освіти міста Дніпропетровська, створеного під керівництвом Олександра Вілкула. Він передбачає інформаційно-методичний сервер, де розміщена вся інформація щодо методичних матеріалів, уроків та практикумів у школах міста.
Відеоконференції пройшли на базі Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, Дніпропетровського індустріального коледжу та відділу освіти Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради.
Також вони ознайомились з реалізацією губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» та матеріально-технічним оснащенням у спеціалізованій багатопрофільній школій №23, навчально-виховному комплексі № 100, відділі освіти Дніпропетровського району, середній загальноосвітній школі №3» Дніпропетровського району і Дніпропетровському навчально-виробничому центрі № 2 м. Дніпропетровська. Борис Жебровський відмітив позитивний досвід Дніпропетровщини у впровадженні інформаційних технологій у навчальний процес.
«Сьогодні освіта стоїть на порозі технологічної революції, яка виведе освіту на зовсім нові орбіти. Я був у другому класі школи № 23, де діти працюють за проектом «один плюс один». Мені найбільше сподобалося як вони вчили бабусь працювати з комп'ютером. Абсолютно фантастичні речі і техніки. Це нова сучасна школа. Кожен регіон нехай як Дніпропетровщина подумає і створить щось нове», - сказав Борис Жебровський. Також він зазначив, що в країні реалізується державна програма «100%». Вона розрахована на 5 років, ось в цьому році здійснена ліквідація комп'ютерної безграмотності учительства Україні. Якщо на початок цього року тільки 35% володіли комп'ютером, то зараз 98%. А в деяких регіонах, до речі, у Дніпропетровську 100% вчителів володіє комп'ютером.

«Дніпропетровщина – провідний регіон в Україні, де системно і комплексно вирішується питання модернізації регіональної освіти й впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес. Проведення Всеукраїнського семінару на Дніпропетровщині свідчить про успішність реалізації в області губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». Цей семінар є продуктивним та результативним майданчиком для обміну досвідом провідних науковців та спеціалістів», - зазначила заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.

sahyc Дата: Mo, 26.12.2011, 19:49 | Повідомлення № 50
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (gromko)
Також він зазначив, що в країні реалізується державна програма «100%». Вона розрахована на 5 років, ось в цьому році здійснена ліквідація комп'ютерної безграмотності учительства Україні. Якщо на початок цього року тільки 35% володіли комп'ютером, то зараз 98%. А в деяких регіонах, до речі, у Дніпропетровську 100% вчителів володіє комп'ютером.


Цікаво, а вчителі пенсійного та передпенсійного віку там теж володіють ПК???
pasichov Дата: Mo, 02.01.2012, 17:50 | Повідомлення № 51
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (sahyc)
Цікаво, а вчителі пенсійного та передпенсійного віку там теж володіють ПК???

Не лише там. Цю проблему вирішити простіше, ніж здається. Захоче працювати - навчиться. Особливо, якщо створити умови. Перевірено БАГАТОРАЗОВО.
sahyc Дата: Mo, 02.01.2012, 19:06 | Повідомлення № 52
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (pasichov)
Цю проблему вирішити простіше, ніж здається. Захоче працювати - навчиться. Особливо, якщо створити умови. Перевірено БАГАТОРАЗОВО.

Але ж у більшості шкіл це не вирішується, особливо коли директор також пенсійного віку.
pasichov Дата: Tu, 03.01.2012, 13:05 | Повідомлення № 53
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (sahyc)
Але ж у більшості шкіл це не вирішується, особливо коли директор також пенсійного віку.

Вирішиться... Скоріше, ніж здається. Отримають вказівку, захотять працювати далі - навчаться. Вони - директора - слухняні...:-)


Відредаговано: pasichov - Tu, 03.01.2012, 13:27
sahyc Дата: Tu, 03.01.2012, 14:26 | Повідомлення № 54
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (pasichov)
Вирішиться... Скоріше, ніж здається. Отримають вказівку, захотять працювати далі - навчаться. Вони - директора - слухняні...:-)

Скоріше б воно вирішувалося!
GarryPotter Дата: We, 11.01.2012, 23:01 | Повідомлення № 55
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
На канікулах керівництво відділу освіти вирішило власноруч перевірити навички володіння вчителями ІКТ. Система слідуюча - кожному вчителю надається робоче місце з ПК і завдання на папірцю.
1. Створити текстовий файл у Ворді (за зразком) - заголовок, 10 рядків, формула, список, таблиця (проста), малюнок (картинка-кліпарт)
2. Електронна таблиця за зразком - 4Х3, заголовки, формули вже дано, діаграма
3. Презентація за зразком (4 слайди)
4. Знайти інформацію в Інтернеті та зберегти як текст.
На все - 45 хв. Файли зберегти у папці на робочому столі.

Майже всі мають по два-три сертифікати, але тільки близько 20% вчителів змогли виконати поставлені завдання. Ще 30% можуть набрати простий неформатований текст. От і все.
Пилипчук_О_П Дата: Th, 12.01.2012, 04:27 | Повідомлення № 56
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4330
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
Quote (GarryPotter)
На канікулах керівництво відділу освіти вирішило власноруч перевірити навички володіння вчителями ІКТ.

Цілком природне бажання. Якби мені вішали стільки лапші на вуха, як їм, я напевно теж придумав би простий спосіб перевірити якість цієї лапші. :)
mouse Дата: Th, 12.01.2012, 09:49 | Повідомлення № 57
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
GarryPotter, який гарний спосіб з одного боку перевірити можливості викладачів - учителів, з іншого - показати на місце в кутку "грамотним" керівникам шкіл. Палка як зажди має два кінці.
Якщо був би директором, то, мабуть, сприйняв це на "Ура".
sahyc Дата: Fr, 13.01.2012, 17:44 | Повідомлення № 58
Прописаний назавжди
Повідомлень: 278
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Quote (GarryPotter)
На канікулах керівництво відділу освіти вирішило власноруч перевірити навички володіння вчителями ІКТ. Система слідуюча - кожному вчителю надається робоче місце з ПК і завдання на папірцю. 1. Створити текстовий файл у Ворді (за зразком) - заголовок, 10 рядків, формула, список, таблиця (проста), малюнок (картинка-кліпарт) 2. Електронна таблиця за зразком - 4Х3, заголовки, формули вже дано, діаграма 3. Презентація за зразком (4 слайди) 4. Знайти інформацію в Інтернеті та зберегти як текст. На все - 45 хв. Файли зберегти у папці на робочому столі. Майже всі мають по два-три сертифікати, але тільки близько 20% вчителів змогли виконати поставлені завдання. Ще 30% можуть набрати простий неформатований текст. От і все.

Звичайно було б дуже добре якби перед цією перевіркою ці вчителі нормально вивчили необхідні програми, а не проходили різні курси тільки для "галочки". А відповідно до цього, має бути моральний та матеріальний стимул у того, хто їх навчає.
Смішно дивитися, як готуються звіти із шкіл по програмі "100%" ;)
novachok Дата: Tu, 17.01.2012, 21:41 | Повідомлення № 59
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Ваша думка щодо конкурсу від Інтел "Успішний проект" - http://wiki.iteach.com.ua/%D0%9A%....1%82%22

Серед учасників бачу знайомі ніки (gromko) - wiki.iteach.com.ua/"Золотий_перетин"_у_традиційній_українській_архітектурі

Хто приймав участь у такому проекті - поділіться враженнями


Відредаговано: novachok - Tu, 17.01.2012, 21:46
mul44 Дата: Tu, 17.01.2012, 22:30 | Повідомлення № 60
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1137
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Quote (swetikccc)
Цікаво чи багато успішних проектів побудованих на ентузіазмі?

Linux?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » Сучасна освіта та новітні інформаційні технології (ваші думки, пропозиції, перспективи розвитку)
Search:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.