Міністр освіти і науки закликав українських науковців написати хоча б по 2-3 статті для українського сегмента інтернет-енциклопедії "Вікіпедія"
"Український сегмент енциклопедії може суттєво розширитися, якщо кожен з українських науковців напише хоча б по 2-3 статті з його напрямку діяльності, - зауважує міністр Вакарчук. - До роботи можна залучати й студентів старших курсів, які під керівництвом своїх викладачів, змогли б долучитися до створення потужної української Вікіпедії. Адже написати чи відредагувати статтю в цій інтернет-енциклопедії може кожен. Формування українського сегменту Вікіпедії є завданням національного значення".
Міністр вважає, що українська Вікіпедія сильно поступається своїм аналогам і за якістю. Багато наявних статей мають уривчастий, неповний і незавершений характер. А це спонукає українських інтернет-користувачів читати російську, англійську чи іншу зрозумілу іноземну версію "Вікіпедії".
Найпопулярніша світова інтернет-енциклопедія створена у 2001 році. Вікіпедія доступна 250 мовами, проте її український сегмент дуже незначний. Українською написано лише 188 тисяч статей Вікіпедії (для порівняння, англійською - понад 3 мільйони, німецькою - трохи більше мільйона, французькою - 908 тисяч, польською - 673 тисячі, російською - 489 тисяч). На сьогодні - У розділі українською — 194119 статей, 505 471 статья на русском языке.
[admin]Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Відредаговано: Махновець_Ігор - Su, 20.01.2013, 02:22
Вікіпедію започатковано 15 січня 2001 року як англомовний проект для створення онлайн-енциклопедії, де будь-який користувач може редагувати наявні статті та додавати власні. От саме "де будь-який користувач може редагувати наявні статті" мене й лякає. Вже мала гіркий досвід роботи зі сторінками Вікі. Завантажила на цей сервіс проект по Інтел. Працювала декілька днів. У підсумку: через декілька днів цей проект хтось стер, наче його й не було. Зникло бажання працювати з Вікі.
Вже мала гіркий досвід роботи зі сторінками Вікі. Завантажила на цей сервіс проект по Інтел. Працювала декілька днів. У підсумку: через декілька днів цей проект хтось стер, наче його й не було.
для этого там и существуют вкладки обсуждение и история. Успешность проекта показатель эффективности правил.
Quote (Ковальчук_Олександр)
я вважаю, що редагувати статті має тільки автор.
а если автор явно некомпетентен, а статья глобальная? в wiki на своих сайтах вполне можно так, но не на общественных.
Вже мала гіркий досвід роботи зі сторінками Вікі. Завантажила на цей сервіс проект по Інтел. Працювала декілька днів. У підсумку: через декілька днів цей проект хтось стер, наче його й не було.
Лист адміну на Вікі-освіту. Вікіпедія - це трохи інше.
Quote (Ковальчук_Олександр)
Взагалі то не пробував ні разу писати в Вікіпедії, але обов’язково спробую. Почну зі свого села...
Стаття про Ваше село можливо вже написана, але 1-2 рядки (є таке та й на тому). Реєструєтесь, шукаєте потрібну статтю, якщо її немає - пишите "по новому", якщо є - редагуєте, доповняєте. У Вікіпедії є редактори (безкоштовна посада), які намагаються надавати статтям пристройний вигляд, вказувати на недоліки, тощо. Дужу добре йде колективна робота. Статтю можна також перекласти з російської або англійської Вікіпедії.
Quote (Andrey123q)
для этого там и существуют вкладки обсуждение и история. Успешность проекта показатель эффективности правил.
Гілка на довго завмерла, але... Новий міністр освіти підхопив ініціативу (див. початок гілки): Сергій Квіт закликав науковців розвивати україномовну «Вікіпедію» http://pedpresa.ua/wp-cont....iln.pdf
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт звернувся до академічної спільноти України з проханням зробити свій внесок у вдосконалення україномовного розділу «Вікіпедії». Це сприятиме формуванню й утвердженню сучасної української наукової та фахової термінології, спонукатиме до розвитку творчого потенціалу, а також розвиватиме пізнавальну активність підростаючого покоління. Сьогодні україномовний розділ відкритої багатомовної мережевої енциклопедії налічує 680 тисяч статей, і за цим показником україномовна «Вікіпедія» обіймає третє місце серед розділів слов’янськими мовами, 11-те – серед європейських розділів і 16-те – серед усіх мовних розділів. Україномовна «Вікіпедія» дещо поступається іншомовним аналогам, зокрема за якістю наведеної інформації. Багато статей має неповний і незавершений зміст чи недосконалу форму подачі, а це спонукає українських інтернет-користувачів звертатись до інших зрозумілих іноземних версій «Вікіпедії». Міністр освіти і науки закликав кожного науковця України зробити свій внесок у популяризацію україномовної «Вікіпедії» та написати до неї 2 – 3 фахові статті. Сергій Квіт також звернувся до викладачів ВНЗ долучити до цієї роботи талановиту й обізнану молодь.
P.S. Цікаво, що текст звернення "перекликається" з текстом, наведеним у першому повідомленні цієї гілки (2010 рік!). Очевидно, тексти міністерських звернень поширюються за ліцензією, подібною до тої, що застосовується у Вікіпедії
Сьогодні опівночі закінчується конкурс "Вікі любить пам'ятки": http://wikilovesmonuments.org.ua/?pk_campaign=Centralnotice Наразі Україна, випередивши Німеччину, вийшла на перше місце в світі за кількістю завантажених протягом конкурсу фотографій історичних пам'яток. Але через різницю часових поясів німці мають 1 годину в запасі. Фотофанати, які не пошкодують викласти свої роботи під вільною ліцензією, мають нагоду зробити внесок в імідж держави. Ще можна встигнути зареєструватись у Вікіпедії і вивантажити фотографії.
2017 рік виявився для української Вікіпедії успішним.
В 2017 число редагувань Української вікіпедії перейшло межу в 20 млн і на кінець року досягло 21,7 млн. За рік здійснено 2 267 тис. редагувань проти 2 106 тис. у 2016 (+7,6%). Для порівняння, зростання числа редагувань у 2016 проти 2015 становило +6,4%.
У 2017 започатковано 86 963 статей проти 60 455 у 2016 (+44%). Загальне число статей перевищило 757 тис., що ставить нас на 16-е місце в світі.
За минулий рік здійснено 564,9 млн переглядів сторінок проти 530,9 млн у 2016 (+6,4%).
За підсумками грудня 2017 Українська вікіпедія за відвідуваністю на 19 місці у світі. Число переглянутих за місяць сторінок становить 58.0 млн (+8,6% до грудня минулого року). За рік піднялися на 2 щаблі — обігнавши тайську і турецьку вікіпедії. Якщо продовжится зростання відвідуваності у нас, не відновиться відвідуваність у чехів і фінів (які поки попереду), якщо турецький уряд не відновить доступ до турецької Вікіпедії і якщо нас не наздоженуть індуси (що в перспективі є невідворотнім), то у грудні 2018 у нас є шанс вийти на 17 місце.