Нд, 20.01.2019, 17:35
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу
НІКОЛЯ Дата: Вт, 21.07.2009, 08:42 | Повідомлення № 1
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
У запропонованій темі хочу обговорити, для чого було впроваджено ЗНО, як воно себе виправдовує; приносить воно для молодого покоління користь, чи це - знову чергова фікція влади для показухи європейської інтеграції, а насправді ніякого результату не дає.
На мою думку, завдяки тестуванню справді можна подолати корупцію при вступі до вузів, але попри те тут є і свої нюанси. Якщо суспільство звикло давати хабарі за вступ до вузу, а чиновники звикли їх брати, то розвиток корупції можливий і тут. Багато людей і справді вірять словам працівників міністерства освіти, ЗМІ про те що ЗНО універсальний засіб подолання корупції, і коли я їм кажу, що може з'явитися спосіб незаконного отримання сертифіката ЗНО, вони кажуть, - кому будеш давати хабарі. Але за цими тестами стоять ті ж самі люди, які теж хочуть щось заробити. Навіть якщо оцінювати тести буде саме міністерство освіти хабарі туди можуть доходити від випускників через посередників, якими можуть бути директори шкіл, завучі, вчителі, працівники міських, районних відділів народної освіти, декани або інші працівники. Ці посередники отримують хабар від випускників та передають гроші людям, які відповідальні за видачу сертифікатів ЗНО. А чи не дойде до того, що деякі учні взагалі не будуть іти писати тестування, а отримають сертифікат.
Можливо хтось знає конкретні випадки проявів корупції при ЗНО. Прошу виловити свої думки з цього приводу.


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Ковшун Дата: Чт, 30.07.2009, 09:29 | Повідомлення № 46
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Ktara)
И если перекроют существующие способы, то наш талантливый народ придумает новые схемы

;) ;) ;) Влучно сказано!
filnick Дата: Чт, 30.07.2009, 09:32 | Повідомлення № 47
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Продовження буде...
Ще не проаналізовані наслідки вступної кампанії 2009, а вже є наказ про ЗНО-2010.

[spoiler]МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Н А К А З
26.06.2009 N 570

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 липня 2009 р.
за N 635/16651

Про зовнішнє незалежне оцінювання
навчальних досягнень осіб, які виявили
бажання вступати до вищих навчальних
закладів України в 2010 році

Відповідно до Указів Президента України від 4 липня 2005 року N 1013 ( 1013/2005 ) "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", від 20 березня 2008 року N 244( 244/2008 ) "Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року N 1095 ( 1095-2004-п ) "Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (із змінами), на виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 25 червня 2009 року (протокол N 7/1-20)
Н А К А З У Ю:

1. Провести у червні - липні 2010 року зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України, з української мови і літератури, історії України, математики, біології, фізики, хімії, географії, однієї з іноземних мов (за вибором) - англійської, німецької, французької, іспанської.

2. Надати право кожному зареєстрованому учаснику зовнішнього незалежного оцінювання на складання тестів не більше як із п'яти навчальних предметів, зазначених у пункті 1 цього наказу.

3. Встановити, що в 2010 році:

3.1. Обов'язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів є зовнішнє незалежне оцінювання з двох предметів: української мови і літератури, а також за вибором учасника - з математики або історії України.

3.2. Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).

4. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) забезпечити укладання тестів для зовнішнього оцінювання українською мовою (за винятком тестів із англійської, німецької, іспанської та французької мов). Учасників зовнішнього оцінювання, які навчалися в загальноосвітніх навчальних закладах мовами національних меншин, під час тестування забезпечити словниками з перекладом основних термінів, що будуть використовуватися в тестах.

5. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.):

5.1. До 1 серпня 2009 року підготувати зміни до окремих нормативних документів, що регламентують проведення державної підсумкової атестації, та подати в установленому порядку їх на затвердження.

5.2. Спільно з Українським центром оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) провести через засоби масової інформації роз'яснювальну роботу серед громадськості щодо порядку проведення в 2010 році державної підсумкової атестації в навчальних закладах системи загальної середньої освіти та порядку проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

6. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.):

6.1. До 15 серпня 2009 року розробити та подати на затвердження в установленому порядку проект Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2010 році.

6.2. Спільно з Українським центром оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) провести через засоби масової інформації роз'яснювальну роботу серед громадськості щодо особливостей організації вступу до вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації в 2010 році.

7. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) спільно з департаментом вищої (Болюбаш Я.Я.), департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.) під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень вступників до вищих навчальних закладів забезпечити дотримання наступності у змісті тестових завдань програмам загальноосвітньої школи та вступних випробувань до вищих навчальних закладів.

8. Департаменту економіки та фінансування (Даниленко С.В.) під час формування пропозицій щодо фінансування у 2010 році бюджетної програми 2201470 "Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами" передбачити видатки на проведення зовнішнього незалежного оцінювання в повному обсязі.

9. Відповідальність за своєчасність і повноту виконання заходів щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2010 році покласти на Український центр оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.).

10. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

11. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного
опублікування.

Міністр І.О.Вакарчук[/spoiler]

Ковшун Дата: Чт, 30.07.2009, 09:50 | Повідомлення № 48
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (filnick)
Ще не проаналізовані наслідки вступної кампанії 2009, а вже є наказ про ЗНО-2010.

В тому, що з’явився цей наказ, а результати вступної компанії не проаналізовані, не бачу нічого поганого.
Результати вступної компанії ще проаналізують.
filnick Дата: Чт, 30.07.2009, 12:57 | Повідомлення № 49
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Ковшун)
не бачу нічого поганого

Поверховий аналіз:
1. Здача ЗНО червень-липень (цього року травень-червень).
Чи є тут плюс, сказати важко.
Бо звідси слідує, що закінчення навчального року, зокрема для випускників, буде ніяк не в кінці червня.
Відпустки вчителів, що задіянні в ЗНО?
Термін здачі документів для абітурієнтів?
2. Обов'язкові два предмети укр.мова та література (як і цього року) та математика або історія (за вибором).
Особисто я радий за математику, але теж можуть виникнути питання...
3. Результати ЗНО зараховуються як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування)
Це положення, взагалі кажучи, вимагає додаткових роз'яснень.
PanPete Дата: Чт, 30.07.2009, 13:21 | Повідомлення № 50
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (filnick)
Здача ЗНО червень-липень (цього року травень-червень)

Цілком логічно, адже "врізання" програми для 11 класу, що було цього року, явно не пішло на користь учбовому процесу. Особливо це відчувалося по тих предметах, години по яких в розкладі припали на понеділок (згадайте кількість неробочих понеділків). А ось чи не буде обмежене право на відпустку вчителя буде залежати від того, як складуть розклад ЗНО.
filnick Дата: Чт, 30.07.2009, 14:05 | Повідомлення № 51
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (PanPete)
згадайте кількість неробочих понеділків

Кількість "неробочих понеділків" (вівторків, серед, ...) узаконена 175 робочими днями. Це, на мою думку, взагалі окреме питання. Щороку маємо справу з численними вихідними та святковими, які припадають на робочі дні. І тут вчителі починають викручуватись хто як може: план виконай, години вичитай і щоб КРУ не причепилось.
Ковшун Дата: Чт, 30.07.2009, 14:07 | Повідомлення № 52
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (filnick)
1. Здача ЗНО червень-липень (цього року травень-червень).
2. Обов'язкові два предмети укр.мова та література (як і цього року) та математика або історія (за вибором).
3. Результати ЗНО зараховуються як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування)

Звичайно, всі роз’яснення будуть.
Бажано, щоб ці роз’яснення були вчасними.
Bandalak Дата: Чт, 30.07.2009, 15:16 | Повідомлення № 53
Лідер форуму
Повідомлень: 6096
Нагороди: 43
Рейтинг: 276
Quote (awpriss17)
У більшості випадків корупція виникає не через те що вимагають "Дай!!!", а через те, що пропонують: "На, візьми!!!"

Я запропонував систему, яка технічно виключає процес "дай - візьми".
Повідомлення № 40.

Шкода, що всі сприйняли це за маразм!

filnick Дата: Чт, 30.07.2009, 18:58 | Повідомлення № 54
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Bandalak)
Шкода, що всі сприйняли це за маразм!

Зовсім не так. Просто спрацював вироблений за союзних часів алгоритм... :o
Newbie Дата: Сб, 08.08.2009, 10:48 | Повідомлення № 55
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
ну як? всі поступили? :)
Bandalak, така система (допис №40) здається надто складною. простіше в системі на вступ.інфо додати ще один стовпчик - "оригінал". і цьому стовпчику надати найбільшої ваги (так, як зараз у стовпця пільговиків). одразу картина стає яснішою - зникає міфічний конкурс, і стає видимим справжній (і отой справжній набагато спокійніший - на деяких спеціальностях, в тому числі і під назвою "інформатика", досі не заповнене держ.замовлення і продовжений прийом документів, хоча ще тиждень тому там був захмарний конкурс)
Вчитель Дата: Пн, 09.11.2009, 19:57 | Повідомлення № 56
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Quote (pasichov)
Цитата (awpriss17 )
У більшості випадків корупція виникає не через те що вимагають "Дай!!!", а через те, що пропонують: "На, візьми!!!"

+1, 100%


А мені як людині що відпрацювала у школі і ВНЗ більше, ніж дехто з сьогоднішніх вчителів прожив на світі, ще й "обидно" - якщо не береш, дивляться не тебе як на ідіота - чого не береш? Та тому, що не беру. СЬОГОДНІ. ВСЕ.
Як би там Лікарчук разом з Вакарчуком не помилялись, а я бачив сльози мами з села "та невже моя дитина в самому Києві навчатиметься!" - а дійсно, НІ КОПІЙКИ не дала, бо дитина розумна - і поступила. Лазєйки залишились і будуть, але і з"явились неубієнні аргументи, з якими фільтрувальники вишу не можуть боротись. А в наступному році додастся середній бал. Хабарі братимуть, якщо будуть приносити. Парадоксу немає - попит породжує пропозицію. Нагадую - розумніше і простіше віддати набагато менші гроші репетиторам у себе вдома.
БУДЕМО ЖИТИ!!!


Відредаговано: Вчитель - Пн, 09.11.2009, 20:02
pasichov Дата: Вт, 10.11.2009, 00:35 | Повідомлення № 57
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Вчитель)
А в наступному році додастся середній бал. Хабарі братимуть, якщо будуть приносити. Парадоксу немає - попит породжує пропозицію. Нагадую - розумніше і простіше віддати набагато менші гроші репетиторам у себе вдома.

+1, 100% Так, є суттєва небезпека для учителів. не кожен зможе встояти...
mouse Дата: Вт, 10.11.2009, 23:48 | Повідомлення № 58
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2025
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Вчитель)
"обидно" - якщо не береш, дивляться не тебе як на ідіота - чого не береш? Та тому, що не беру.

Це так знайомо. Завжди розмірковую, чи в генах прописано це в українців? Коли дають - треба брати. Не береш?! Ти що здурів чи що?
І так соромно за колег-вчителів, які опускаються до банальних "сумок" - а ті, що у СМІ ще й роздмухують цей факт. А потім сидиш "опльований", коли чуєш про факти такого з блакитного екрану, ніби це тобі "дали", а ти - "взяв".
Заздрю приватним закладам. Там простіше. Не вигідно брати, бо з роботи турнуть.
Добродії, можливо нам свій заклад відкрити?
filnick Дата: Ср, 02.12.2009, 17:06 | Повідомлення № 59
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Опубліковано чергові зміни в проведенні ЗНО 2010 року. Вони стосуються термінів проведення ЗНО.

Джерело http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/5889

Очевидно, що продовження буде... На цей період передбачалося проводити ПДА.

Bandalak Дата: Ср, 02.12.2009, 22:47 | Повідомлення № 60
Лідер форуму
Повідомлень: 6096
Нагороди: 43
Рейтинг: 276
Quote (Newbie)
Bandalak, така система (допис №40) здається надто складною. простіше в системі на вступ.інфо додати ще один стовпчик - "оригінал". і цьому стовпчику надати найбільшої ваги (так, як зараз у стовпця пільговиків). одразу картина стає яснішою - зникає міфічний конкурс, і стає видимим справжній (і отой справжній набагато спокійніший - на деяких спеціальностях, в тому числі і під назвою "інформатика", досі не заповнене держ.замовлення і продовжений прийом документів, хоча ще тиждень тому там був захмарний конкурс)

Та не така вже вона й складна. Алгоритми для неї написати цілком підсилу навіть учням, що постійно беруть участь в олімпіадах на найвищому рівні. Просто комусь не вигідно таке допустити, бо зникнуть останні лазєйки у хабарників і не буде нездорової метушні у приймальних комісіях.

Як

Quote (Newbie)
простіше в системі на вступ.інфо додати ще один стовпчик - "оригінал". і цьому стовпчику надати найбільшої ваги (так, як зараз у стовпця пільговиків). одразу картина стає яснішою - зникає міфічний конкурс,

Але по цій схемі міфічний конкурс всеодно буде зникати лише під кінець терміну подачі документів, це набагато краще чим багатохвилева система, але можна придумати ще досконалішу схему, у якій міфічного конкурсу взагалі не буде, а буде лише реальний.
Але, нажаль всеодно не всім вигідна досконала схема, коли є бажання знайти діру в законодавстві чи вступній системі.

Quote (Вчитель)
а я бачив сльози мами з села "та невже моя дитина в самому Києві навчатиметься

Аналогічно, моя племінниця поступила на фізфак без грошей. Перед останнім днем вона була у списку 350, а насправді виявилася 25-та!
Це ще раз підтверджує, що міфічний конкурс - це ДИБІЛІЗМ у всіх його проявах!
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.