Вт, 19.09.2017, 18:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 8«1234578»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу
НІКОЛЯ Дата: Вт, 21.07.2009, 09:42 | Повідомлення № 1
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
У запропонованій темі хочу обговорити, для чого було впроваджено ЗНО, як воно себе виправдовує; приносить воно для молодого покоління користь, чи це - знову чергова фікція влади для показухи європейської інтеграції, а насправді ніякого результату не дає.
На мою думку, завдяки тестуванню справді можна подолати корупцію при вступі до вузів, але попри те тут є і свої нюанси. Якщо суспільство звикло давати хабарі за вступ до вузу, а чиновники звикли їх брати, то розвиток корупції можливий і тут. Багато людей і справді вірять словам працівників міністерства освіти, ЗМІ про те що ЗНО універсальний засіб подолання корупції, і коли я їм кажу, що може з'явитися спосіб незаконного отримання сертифіката ЗНО, вони кажуть, - кому будеш давати хабарі. Але за цими тестами стоять ті ж самі люди, які теж хочуть щось заробити. Навіть якщо оцінювати тести буде саме міністерство освіти хабарі туди можуть доходити від випускників через посередників, якими можуть бути директори шкіл, завучі, вчителі, працівники міських, районних відділів народної освіти, декани або інші працівники. Ці посередники отримують хабар від випускників та передають гроші людям, які відповідальні за видачу сертифікатів ЗНО. А чи не дойде до того, що деякі учні взагалі не будуть іти писати тестування, а отримають сертифікат.
Можливо хтось знає конкретні випадки проявів корупції при ЗНО. Прошу виловити свої думки з цього приводу.

[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
AAN Дата: Нд, 26.07.2009, 13:07 | Повідомлення № 31
Тут підглядає ...
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
Слышала в новостях, что в августе приёмные комисии закроются. Думаю, кто хотел уже поступили.
Newbie Дата: Нд, 26.07.2009, 14:10 | Повідомлення № 32
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
А можливо хтось підскаже, коли офіційно завершується вступна кампаня 2009 року?

вступна кампанія закінчиться 1 вересня.
подача документів - до 1 серпня. 1-5 серпня - конкурс сертифікатів. 6 серпня - наказ про рекомендування до зарахування на державну форму навчання.

людською мовою - зараз здали копії сертифікатів. з 1 по 5 серпня всі, хто хоче на бюджет, мусять здати оригінали сертифікатів на ОДНУ спеціальність. хто не встигне визначитись - не поступить на бюджет. після 6 серпня - набір комерційників (по ідеї до середини серпня, по факту минулого року було до 1 вересня).

в комісіях якраз зараз - не аншлаг. 5го ввечері - буде повний аншлаг (хоч пасує інше слово).

порада - якщо дитина проходить по балах на бюджет - подавати документи якомога швидше і можна розслабитись. якщо не проходить - пити валер*янку і моніторити ситуацію в тих вузах, куди подано документи (надіюсь ніхто не склав всі яйця в один кошик...). за приблизними оцінками - мені казали, що якщо бюджетних місць 100, то приблизно пройде №300 по списку всіх поданих документів (незалежно від балів, там вибірка приблизно однакова) з досвіду і статистики.
успіхів :)

filnick Дата: Нд, 26.07.2009, 18:09 | Повідомлення № 33
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Newbie, дякую. Дуже приємно Вас чути (бачити).
Bandalak Дата: Пн, 27.07.2009, 01:21 | Повідомлення № 34
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (Newbie)
за приблизними оцінками - мені казали, що якщо бюджетних місць 100, то приблизно пройде №300 по списку всіх поданих документів

Я щось не в'їхав, як так?
Якщо Ви маєте на увазі, що із 300 абітурієнтів, 200 не дадуть оригінали на дану спеціальність, то як спрогнозувати цей процес і в який день давати документи. Хіба приймуть оригінали, якщо я 300-тий, а місць 100? Це вже не вступ, а лотерея. Поки я буду гратися з вгадав не вгадав, мене не приймуть навіть на комерційну форму навчання!!!
Newbie Дата: Пн, 27.07.2009, 11:12 | Повідомлення № 35
Хелпер
Quote (Bandalak)
Якщо Ви маєте на увазі, що із 300 абітурієнтів, 200 не дадуть оригінали на дану спеціальність, то як спрогнозувати цей процес і в який день давати документи. Хіба приймуть оригінали, якщо я 300-тий, а місць 100? Це вже не вступ, а лотерея. Поки я буду гратися з вгадав не вгадав, мене не приймуть навіть на комерційну форму навчання!!!

так, приблизно так і є. абітурієнти подавали копії сертифікатів приблизно у 3-4 вузи (в середньому, є і винятки). це значить, що реальних претендентів у стільки ж разів менше.

якщо ви №300, а місць 100, то оригінали можуть прийняти. по-перше, ліцензованих місць більше за кількість бюджетних, тобто навіть якщо не потрапили у 100 бюджетних, то майже гарантовано пройшли на комерцію. по-друге, може цей абітурієнт і на бюджет пройде (минулого року і не такі фінти виявлялись: навіть було таке, що батьки вже в касу проплатили перший семестр, думаючи що вони на комерційному навчанні, і поїхали відпочивати. у вересні їм гроші вертали :)). у найгіршому випадку - коли цей №300 не потрапляє і на комерцію, є процес повернення документів, але це складно і я б не радила так ризикувати, бо в цьому випадку майже гарантовано на бюджет вже нікуди просто не встигнете податись. на комерцію встигнете по-любому, за це можна не переживати.

моніторити ситуацію неможливо. як для батьків, так і для приймальних комісій. подивіться самі: зараз є нехай більш-менш правдива інфа у системі "конкурс", і навіть хтось береться її аналізувати, і бачить, що Іванов І.І. подав копії сертифікатів у Київський і Львівськиу внз. ЯК приймальна комісія у Львові знатиме, що Іванов І.І. подав оригінали в Київський внз? та ніяк! і не може його викреслити зі списку претендентів до 5 серпня, і ніяк не може навіть порадити іншим абітурієнтам чи подавати документи. а раптом Іванов І.І. прийде 5го ввечері і здасть доки? а якщо він плануватиме прийти 5го, а черга буде "надто велика" і він не встигне (і це до речі, питання коректної роботи приймальної комісії). в такому разі пройде №301 Пупкін з дуже низькими балами, який вже зараз здав оригінали, сподіваючись на авось...

і ще одне - на сайті www.vstup.info НЕ ТОЧНА інформація, зокрема про обсяги держзамовлення!!! будь-ласка, якщо ваші учні з вами консультуються, підкажіть їм, що точна кількість бюджетних місць є тільки в вузах. вже кілька моїх учнів так попалились. вчора навіть дзвонили, щоб люди раніше з моря повернулись і здали доки на ще одну спеціальність, де дитина точно в прохідній частині списку. вони поїхали, вірячи, що проходять на бюджет на кілька спеціальностей, а виявляється, що вони всюди "на грані".

Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 27.07.2009, 16:29 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Newbie)
на сайті www.vstup.info НЕ ТОЧНА інформація, зокрема про обсяги держзамовлення!!! будь-ласка, якщо ваші учні з вами консультуються, підкажіть їм, що точна кількість бюджетних місць є тільки в вузах

Цікаво поводять себе деякі ВНЗ. Наприклад, я не можу знайти інформацію про перебіг цьогорічної вступної кампанії на сайтах Вінницького державного аграрного університету; Вінницького торговельно-економічного інституту тощо.
Newbie Дата: Пн, 27.07.2009, 17:06 | Повідомлення № 37
Хелпер
Quote (Ковальчук_Олександр)
Цікаво поводять себе деякі ВНЗ. Наприклад, я не можу знайти інформацію про перебіг цьогорічної вступної кампанії на сайтах Вінницького державного аграрного університету; Вінницького торговельно-економічного інституту тощо

на вступ.інфо якась інформація по цих вузах є. інша справа - наскільки ця інформація актуальна, і наскільки повна (ото якраз ілюстрація до теми "Інформація" :) )
filnick Дата: Пн, 27.07.2009, 18:39 | Повідомлення № 38
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Як сьогодні повідомив російський канал "Вести", 29 липня 2009 р. ВНЗ Російської Федерації оприлюднять списки зарахованих студентів.
На прес-конференції в МОНУ сьогодні повідомили, що в Українських ВНЗ 29 липня припиняється прийом заяв абітурієнтів і їм залишається 5 днів на остаточне визначення вишу. Тобто, після 4 серпня будуть оголошені списки зарахованих студентів.
Мені здається, що бажане хочуть видати за дійсне.
pasichov Дата: Ср, 29.07.2009, 15:44 | Повідомлення № 39
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (filnick)
Мені здається, що бажане хочуть видати за дійсне.

Та чому ж? Так воно й буде. За 5 днів, правда, будуть серйозні "пересування" в попередніх списках зарахованих, але на користь тих, хто за "рискою" на цей час. Адже багато учнів з високими балами зараз фігурують в списках 4-5 ВНЗ на бюджет, а визначаться то з одним...От тут можливі "ліві" маневри, любителі пошукати, кому "дати" шукатимуть, а хтось і візьме, за те, що й так вирішується позитивно....
Bandalak Дата: Ср, 29.07.2009, 20:25 | Повідомлення № 40
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Я так і не зрозумів, чи буде відображатися з 1-го по 5-те серпня інформація на сайті vstup.info про те, хто куди на даний момент вже здав оригінали і де звільнилися місця?

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++
І взагалі я вважаю, що організація вступної компанії цього року є напрочуд "дибільною" і не продуманою!
Якби я був міністром освіти, то організував би вступну кампанію так, щоб діти навіть з дому нікуди б не їхали подавати документи до тих пір, аж поки їх би остаточно не зарахували у ВУЗ.
Чому б не зробити електронну систему Вступ-2010, як надбудову до системи ЗНО "Спрут"? Внести в бази даних всі ВУЗи і спеціальності, а також кількість місці на державну та комерційну форму навчання. Заборонити ВУЗам міняти правили гри під-час вступної компанії, від грудня до вересня. Випускникам, після того як стануть відомі бали ЗНО запропонувати вибрати в онлайні (в центрі оцінювання написанням відповідної заяви), наприклад від 1 до 10 спеціальностей у одному, або декількох ВУЗаз, на які вони б бажали поступити. При цьому, обов'язково вказати приорітети свого вибору!!! Також порібно заборонити змінювати цю інформацію, адже 10 спеціальностей досить для того, щоб визначитися з напрямом.
Далі, після закінчення терміну подачі електронних заяв, наприклад після 20-го липня, висвітлити на сайті, що "Продовжується обробка інформації" і приблизний час її закінчення.
Програма системи "ВСТУП-2010" повинна за цей період виявити всі бажані місця вступу кожного абітурієнта, співставити з рейтингами на кожній спеціальності кожного ВУЗу, і враховуючи приорітети вступників, нарешті сформувати "списки рекомендованих до вступу", раз і на завжди. Після цього можна буде ознайомитися на сайті із списками рекомендованих і відвезти свої документи зразу на своє місце навчання. Якщо якись "дибіл" не привезе документи на запропоноване місце, він втрачає право вступу цього року на будь-яку форму навчання, а його місце займе перший під рискою абітурієнт. Але зауважте, що під рискою будуть лише ті абітурієнти, які вже нікуди більше не проходять, тому таке пересування не буде задіювати інші спеціальності та інші ВУЗи. Все буде чесно і красиво!!!
Шановні форумчани, давайте спустимося з неба на Землю. Адже це не реальність - це тільки мої думки!!!
Але хіба це не можливо реально реалізувати? Я думаю теоретично можливо, але практично наше МОН тримають за руки представники ВУЗів, які бояться назавжди втратити своє "корито". А якщо зауважити, що розробляють, чи можуть розробляти, системи електронного ЗНО та Вступу саме представники ВУЗів, то потрібно задуматися, чи стануть вони пиляти гіляку, на якій сидять? Мабуть ні. Але якщо ми, на низах, створимо їм такі умови, що їм прийдеться спиляти гіляку, на якій вони висять, то вони обов'язково спиляють. І тоді моя казка стане дійсністю. Ніколи не буде черг на вступних комісіях і ніколи не буде корупції при вступі!!!
Як звучить?

pasichov Дата: Ср, 29.07.2009, 23:58 | Повідомлення № 41
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (awpriss17)
У більшості випадків корупція виникає не через те що вимагають "Дай!!!", а через те, що пропонують: "На, візьми!!!"

+1, 100%
PanPete Дата: Чт, 30.07.2009, 00:11 | Повідомлення № 42
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (awpriss17)
У більшості випадків корупція виникає не через те що вимагають "Дай!!!", а через те, що пропонують: "На, візьми!!!" ............І коли будуть карати не тільки за те, що "беруть", а й за те, що "дають", тоді може щось і проясниться...

Хороша ілюстрація думки про корупцію з сторони тих хто "бере". (Вас, awpriss17, я не відношу до цієї групи, але думка висловлена вами). Знаючи що в співвітчизника є два табу для експериментів "чесності" - здоров'я власне та членів родини і майбутнє дітей, створюю умови щоб давали, а потім - хіба ж я винен, що беру - самі дають, а в мене зарплата мала, навантаження велике, хіба ж встоїш від спокуси, карайте тих хто спокушає. Якби не було видно користі з того, що дають, то й не було б стільки бажаючих "віткнути".
gry Дата: Чт, 30.07.2009, 09:19 | Повідомлення № 43
Досвідчений учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 100
Quote (Bandalak)
1 до 10 спеціальностей у одному, або декількох ВУЗаз,

Якщо випускник подає документи до 3-10 зовсім різнопрофільних вузів і тим більше на 10-60 спеціальностей(факультетів) то зрозуміло що йде він далі навчатися тільки ради диплому, щоб потім після закінчення навчання ні дня не працювати за спеціальністю. (Прикладів масса). Думаю, необхідно вводити якісь тести, анкети, чи як їх ще можна назвати, на професійну придатність (нахили). Чим займається наша шкільна(районна) психологічна служба...? А тим що пише якісь "секретні" папери і створює ВИДИМІСТЬ роботи. А це б на них би і "повісити" - визначення професійної направленості випускника. Причому не так як вони зараз це роблять (на папері), а щоб це був якийсь офіційний документ (сертифікат, атестат, чи ще щось), який би враховувався приймальними комісіями ВНЗ, а не проводилися б різних типів "липові" співбесіди. І тоді б може це ще стало б своєрідним, хоч маленьким, але фільтром...?
Ktara Дата: Чт, 30.07.2009, 10:12 | Повідомлення № 44
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (awpriss17)
У більшості випадків корупція виникає не через те що вимагають "Дай!!!", а через те, що пропонують: "На, візьми!!!"

Согласно Уголовному кодексу наказанию подвергаются обе стороны: и та, что дает, и та, что дает (если это не было спланировано органами МВД)
Ktara Дата: Чт, 30.07.2009, 10:14 | Повідомлення № 45
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
И еще, мне так кажется, что народ настолько привык "давать взятки", что это стало уже частью менталитета народа. И если перекроют существующие способы, то наш талантливый народ придумает новые схемы :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
Сторінка 3 з 8«1234578»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.