Пн, 05.12.2022, 12:33
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 2 з 8
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 7
 • 8
 • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу
НІКОЛЯ Дата: Вт, 21.07.2009, 08:42 | Повідомлення № 1
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
У запропонованій темі хочу обговорити, для чого було впроваджено ЗНО, як воно себе виправдовує; приносить воно для молодого покоління користь, чи це - знову чергова фікція влади для показухи європейської інтеграції, а насправді ніякого результату не дає.
На мою думку, завдяки тестуванню справді можна подолати корупцію при вступі до вузів, але попри те тут є і свої нюанси. Якщо суспільство звикло давати хабарі за вступ до вузу, а чиновники звикли їх брати, то розвиток корупції можливий і тут. Багато людей і справді вірять словам працівників міністерства освіти, ЗМІ про те що ЗНО універсальний засіб подолання корупції, і коли я їм кажу, що може з'явитися спосіб незаконного отримання сертифіката ЗНО, вони кажуть, - кому будеш давати хабарі. Але за цими тестами стоять ті ж самі люди, які теж хочуть щось заробити. Навіть якщо оцінювати тести буде саме міністерство освіти хабарі туди можуть доходити від випускників через посередників, якими можуть бути директори шкіл, завучі, вчителі, працівники міських, районних відділів народної освіти, декани або інші працівники. Ці посередники отримують хабар від випускників та передають гроші людям, які відповідальні за видачу сертифікатів ЗНО. А чи не дойде до того, що деякі учні взагалі не будуть іти писати тестування, а отримають сертифікат.
Можливо хтось знає конкретні випадки проявів корупції при ЗНО. Прошу виловити свої думки з цього приводу.


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
swetikccc Дата: Ср, 22.07.2009, 07:04 | Повідомлення № 16
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (PanPete)
А про зміни можна буде говорити лише тоді, коли вища школа змінить своє відношення до студентів, що навчаються "за сало".

+++++++++
Покажіть тільки мені оцих тупих, які навчаються в нормальному Вузі.
А от сало требувати з усіх, стає правилом


Відредаговано: swetikccc - Ср, 22.07.2009, 07:06
filnick Дата: Ср, 22.07.2009, 10:09 | Повідомлення № 17
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Реалії цьогорічної вступної кампанії ( http://www.unian.net/ukr/news/news-327402.html )

[spoiler]У Київському університеті склалася "вкрай складна ситуація"

Керівництво Київського національного університету імені Тараса Шевченка проситиме Міністерство освіти та науки України виділити для вузу додаткові місця для підготовки фахівців за державним замовленням.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції проректор університету Володимир БУГРОВ.

За його словами, цьогоріч в їхньому вузі склалася “вкрай складна” ситуація зі вступною кампанією. Так, університет отримав 2 тис. 481 місце держзамовлення на 2009/2010 навчальний рік. При цьому до вузу загалом подано на вступ “на бюджет” 23 тис. 774 заяви. Серед них, зокрема, 852 заяви абітурієнтів (третина держзамовлення), які мають право на позаконкурсне зарахування. Тобто, якщо вони принесуть оригінали своїх документів – сертифікатів про незалежне зовнішнє оцінювання та атестат, то автоматично стають студентами.

Так, за інформацією В.БУГРОВА, на 15 бюджетних місць зі спеціальності “туризм” подано заяви від 28 осіб, які претендують на позаконкурсне зарахування; на економіку підприємства – 25 місць держзамовлення і 40 позаконкурсних заяв; на менеджмент – 25 і 29 відповідно; на міжнародну економіку – 25 і 25; на облік і аудит – 20 і 26, фінанси і кредит – 25 і 38. В цілому по економічному факультету на 170 місць держзамовлення - 185 осіб, які претендують на позаконкурсне зарахування.

Між тим, в Інституті міжнародних відносин, з усіх 150 бюджетних місць 133 фактично закриваються пільговиками, повідомив В.БУГРОВ. Загалом, згідно зі списками абітурієнтів, в університет подали заяви 1,5 тис. осіб пільгових категорій, в т.ч. призерів та переможців різних шкільних олімпіад, а також дітей-сиріт, дітей-інвалідів та ін.

За словами В.БУГРОВА, зараз виникла колізія, коли абітурієнт має при вступі 400 балів з 400 можливих і він не проходить до вузу, оскільки всі місця зайняті пільговиками, які мають приблизно 250 балів.

“Це було для нас вражаючою, шокуючою річчю і ми пішли на безпрецедентний крок. Вчора приймальна комісія прийняла рішення про таке: що на ті спеціальності, де пільговики становили 50% плану держзамовлення, встановити конкурс серед самих пільговиків. На тих же спеціальностях, де взагалі ситуація складна, тобто повністю закриваються пільговими категоріями вирішили все ж їх приймати, виконуючи соціальну місію держави, але просити Міністерство освіти та науки виділити додаткові місця під осіб з високими результатами, високими показниками”, - сказав В.БУГРОВ.

За його інформацією, вже були проведені попередні переговори з Міносвіти щодо зарахування студентів в цьому році до їх університету і отримали підтримку. “Вчора Іван ВАКАРЧУК телефонував під час засідання приймальної комісії і йому було повідомлено про це рішення і він сказав, що, мабуть це таки правильно”, - повідомив В.БУГРОВ

Передбачається просити збільшення на 100% місць держзамволення на спеціальність “туризм” географічного факультету; “економіка підприємництва” і “фінанси і кредит” економічного факультету; “реклама і зв’язки з громадськістю”, “видавнича справа і редагування” Інституту журналістики; “англійська мова і література” і “переклад” Інституту філології; на “інженерію” факультету кібернетики.

Виділення додаткових місць, за словами проректора, можливе, наприклад, за рахунок зменшення їх в інших вузах за спеціальностями, які не користуються там попитом, тобто перерозподілити вже затверджене держзамовлення.

“Ми розуміємо, що Міністерство освіти не може скасувати цих вимог щодо пільг, оскільки вони встановлені законодавством України... Система залишилась з радянських часів і в сьогоднішніх умовах, коли ми маємо зарахування на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, ця ідея багато в чому перекручена”, - впевнений В.БУГРОВ. В той же час, за його словами, державі варто переглянути існуючу систему і запровадити інші пільги для зазначених категорій абітурієнтів, наприклад, соціальні додаткові стипендії, гранти на навчання чи довузівську підготовку забезпечити, щоб підтягнути в знаннях майбутніх абітурієнтів-пільговиків.

Відповідальний секретар приймальної комісії, професор Григорій СЕМЕНЮК у свою чергу додав, що цього року до їхнього вузу подали заяви на вступ понад 7,5 тис. дітей-медалістів. “Але зважаючи на всі пільгові категорії вони опинились десь на 5-6 місці (в черзі на зарахування – УНІАН). Це не правильно. Тому університет виходить з пропозицією, щоб у майбутньому просити міністерство увести зміни в правила прийому до вищих навчальних закладів, щоб на пільговиків відводилось до 25% місць на кожну спеціальність”, - озвучив Г.СЕМЕНЮК одну з пропозицій Національного університету ім. Шевченка зі вдосконалення системи вступу до вишів.

Крім того, університет пропонує на майбутнє розглянути пропозицію щодо скорочення термінів вступної кампанії, оскільки існує велике навантаження на працівників вузів; скоротити терміни конкурсу сертифікатів з 5 до 3 днів (у цей період студент має подати оригінали своїх документів до обраного вузу), бо це, за словами проректора, часто викликає нервозність у самих абітурієнтів. Також в університеті наголошують на необхідності ввести обов’язкове врахування середнього балу шкільного атестату при вступі до вищого навчального закладу, щоб “підняти школу” та зацікавити дітей добре навчатися під час отримання середньої освіти.

Також В.БУГРОВ сьогодні на прес-конференції повідомив про цьогорічний конкурс балів до Національного університету ім.Шевченка: на деякі дисциплінах він становив понад 40 осіб на місце.

“Динаміка цьогорічної вступної кампанії дуже цікава: знову почали користуватися попитом ті спеціальності, які вже років 10-15 не мали такого конкурсу”, - додав він. Наприклад, на філософію на 40 місць держзамовлення було подано 647 заяв, тобто 15 осіб на місце. Востаннє такий конкурс на цей факультет був в університеті у 1983 році.[/spoiler]

PanPete Дата: Ср, 22.07.2009, 12:12 | Повідомлення № 18
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (swetikccc)
окажіть тільки мені оцих тупих, які навчаються в нормальному Вузі.

Якби всі Вузи були "нормальними", то й не було б стільки проблем. Роззуйте очі!
pasichov Дата: Ср, 22.07.2009, 12:53 | Повідомлення № 19
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (filnick)
Передбачається просити збільшення на 100% місць держзамволення на спеціальність “туризм” географічного факультету; “економіка підприємництва” і “фінанси і кредит” економічного факультету; “реклама і зв’язки з громадськістю”, “видавнича справа і редагування” Інституту журналістики; “англійська мова і література” і “переклад” Інституту філології; на “інженерію” факультету кібернетики

Все це "лікується" одним способом - ЛІКІВІДАЦІЄЮ ВСІХ ПІЛЬГ (хоча ви бачете в цьому порушення права рівного доступу до освіти" , так я зрозумів з дискусії). ПЛЬГИ ПРИ ВСТУПІ- ЦЕ ЯКРАЗ І Є ПОРУШЕННЯ РІВНОСТІ. ЧОМУ, ТОЙ ХТО НАРОДИВСЯ В ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ - РОЗУМНІШИЙ? Він, можливо, хворобливіший - хай держава йому дасть вдсталь грошей на лікування, ЧОМУ СИРОТА ПОВИНЕН БУТИ РОЗУМНІШИЙ - дайте йому гроші на навчання, якщо ПО ЗНАННЯМ не проходить на бюджет, а лише на комерційне (замініть батьків). А наші "державники" (#@#@#@#@#@!!) відкупаються пільгами при вступі...ПОРУЩУЮЧИ ПРВО РІВНОГО ДОСТУПУ ДО ОСВІТИ, створюючи ПІЛЬГОВУ нерівність.

І тут треба розуміти ще одну річ ПОВИННІ БУТИ РІВНІ ПРАВА ПРИ ДОСТУПІ до освіти, але НІКОЛИ не буде РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ОТРИМАТИ цю освіту. Вони (можливості) у РІЗНИХ - РІЗНІ. І не лише, що вибрали "не ту" школу, або ні з чого було вибирати - пішли в ту, що є. Найпростіша причина - генетичний код. ЧИ ВСІ ВАЩІ УЧНІ МОЖУТЬ ЗАСВОЇТИ ШКІЛЬНУ ПРОГРАМУ, ТАК ЯК ЦЕ ПОТРІБНО? А МІСЦЬ В ВНЗ БІЛЬШЕ, ніж випускників...А програма ВНЗ зазвичай складніша шкільної.... Ось цим "горе - студентам" і треба якось склаати сесії....несуть, а викладачі - беруть "як компенсацію" за свю липову роботу...
А через оті пільги таких "студентів" і в КНУ, як бачимо, вистачить, а що про "простіші"? ВНЗ казати?

Додано (22.07.2009, 12:53)
---------------------------------------------

Quote (swetikccc)
Покажіть тільки мені оцих тупих, які навчаються в нормальному Вузі.
А от сало требувати з усіх, стає правилом

Ну, нам ніхто не дав право когсь"тупим" вважати. АЛЕ УЧНІВ, ЩО НЕУСПІШНО НАВЧАЛИСЯ В ЩКОЛІ, А ПОТІМ "УСПІШНО" НАВЧАЮТЬСЯ В ЯКОМУСЬ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (особливо на "гуманітарних" (отой самий "туризм" :-), факультетах - в мене ОСОБИСТО БУЛО БАГАТО.
Їх за знаннями, за IQ, за іншими показниками і близько до ВНЗ підпускати не можна, а вони "купили" вступ, "купують" собі далі поточні оцінки...

Відредаговано: pasichov - Ср, 22.07.2009, 12:55
NataliyG Дата: Ср, 22.07.2009, 14:50 | Повідомлення № 20
Активний учасник
Повідомлень: 685
Нагороди: 2
Рейтинг: 37
Quote (pasichov)
І не лише, що вибрали "не ту" школу, або ні з чого було вибирати - пішли в ту, що є.

Цілком згодна от я закінчила сільську школу, а в Львівському університеті Франка не була найгіршим студентор. Та і тепер в мене є учні які можуть конкурувати з будь яким ліцеєм. Не справа в школі. Правильно учню у якого на теждень є дві години алгебри треба вдома сидіти вісім щоб здати ЗНО на 11-12 балів. А тому учня у якого є вісім в школі напевно можна вдома меньше працювати. Суть не в тому.
НІЯКИХ ПІЛЬГ, пільгами може бути безкоштовне проживання в гуртожитку, чи бузкоштовний обід. Але вступ в Вуз це абсурд.
Коли я була студентом поряд зі мною вчився інвалід з церебральним паралічем. Так у нього взагалі ніяких пільг не було, він навіть на трамваї додому їздив. Але вступив бо хотів і вчився бо хотів. А тепер з здорових дітей інвалідів роблять лишби в Вуз вступити.
swetikccc Дата: Ср, 22.07.2009, 14:53 | Повідомлення № 21
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (pasichov)
Ну, нам ніхто не дав право когсь"тупим" вважати.

От мені не дали(в кавички забув взяти), а от Вам, коли Ви так само називали вчителів то да ))))
Купляють і будут купувати, мене тільки приводить в шок що роботодаваць бери ще їх і на роботу.
filnick Дата: Ср, 22.07.2009, 16:04 | Повідомлення № 22
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (pasichov)
ЛІКІВІДАЦІЄЮ ВСІХ ПІЛЬГ (хоча ви бачете в цьому порушення права рівного доступу до освіти" , так я зрозумів з дискусії

Ні, Ви невірно зрозуміли. Не пільговиків я захищаю, а непродумані реформи.
Quote (pasichov)
МІСЦЬ В ВНЗ БІЛЬШЕ, ніж випускників...

Це твердження дуже близьке до істини. Згадаємо скільки було ВНЗ в Україні при 52 млн. населення. А скільки їх зараз при 46 млн.?
Dron Дата: Ср, 22.07.2009, 16:40 | Повідомлення № 23
Я тут недавно...
Повідомлень: 27
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Знайшов цікавий ресурс, що стосується вступу до ВНЗ та конкурсу на бюджетні місця vstup.info. Постійно оновлюється, і абітурієнт або його батьки можуть порівнювати свої шанси на вступ відповідно місця у списку.
dpi Дата: Ср, 22.07.2009, 17:11 | Повідомлення № 24
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (filnick)
Згадаємо скільки було ВНЗ в Україні при 52 млн. населення. А скільки їх зараз при 46 млн.?

А кто сказал, что все должны поступать в ВУЗы. Кому работать на рабочих профессиях? Я бы еще ВУЗы сократил.
Ktara Дата: Ср, 22.07.2009, 19:51 | Повідомлення № 25
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4322
Нагороди: 38
Рейтинг: 391
Есть такая задумка (давайте обойдемся без вопросов типа "Откуда знаеш" - ведь се равно источник не назову) постепенно прикрыть непрофильные специальности в ВУЗах. Уже сократили там на 50%. а потом закроют полностью. Т.е. если ВУЗ - гуманитарный то и должен работать по своей специфике. А не так как юристов, экономистов, переводчиков готовят все кому не лень, даже аграрные ВУЗы. Част ВУЗов не подала до 1 января 2009 года правила приема и, как результат, набора абитуриентов на 2009/2010 не будет. Если не ошибаюсь это примерно 70 ВУЗов разной степени аккредитации
filnick Дата: Ср, 22.07.2009, 19:56 | Повідомлення № 26
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (dpi)
А кто сказал, что все должны поступать в ВУЗы. Кому работать на рабочих профессиях? Я бы еще ВУЗы сократил.

А я весь час говорив про це саме. В нас реформи якраз і проводились, щоб знищити саме професійну освіту. Вузів "наплодили" чи не у кожному райцентрі. Під прикриттям болонізації здійснили т.з. профілізацію, коли старші класи перетворили у такі собі рабфаки. Бувші технікуми, училища стали інститутами чи університами. І ніхто не бачить, що в державі на одного спеціаліста робітничої спеціальності приходиться по кілька юристів, економістів...
pasichov Дата: Ср, 22.07.2009, 23:12 | Повідомлення № 27
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Ktara)
постепенно прикрыть непрофильные специальности в ВУЗах.

Это надо было сделать давно.
filnick Дата: Нд, 26.07.2009, 11:09 | Повідомлення № 28
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
А можливо хтось підскаже, коли офіційно завершується вступна кампаня 2009 року?
W-w-W Дата: Нд, 26.07.2009, 11:35 | Повідомлення № 29

Quote (filnick)
А можливо хтось підскаже, коли офіційно завершується вступна кампаня 2009 року?

Це невідомо навіть тим зверху!
filnick Дата: Нд, 26.07.2009, 11:59 | Повідомлення № 30
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Махновець_Ігор)
Це невідомо навіть тим зверху!

А батьки дзвонять...
Я їм пояснюю - дзвоніть в приймальні комісії, а вони відповідають - там повний аншлаг...
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
 • Сторінка 2 з 8
 • «
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 7
 • 8
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.