Пн, 05.12.2022, 13:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

 • Сторінка 1 з 8
 • 1
 • 2
 • 3
 • 7
 • 8
 • »
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу
НІКОЛЯ Дата: Вт, 21.07.2009, 08:42 | Повідомлення № 1
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
У запропонованій темі хочу обговорити, для чого було впроваджено ЗНО, як воно себе виправдовує; приносить воно для молодого покоління користь, чи це - знову чергова фікція влади для показухи європейської інтеграції, а насправді ніякого результату не дає.
На мою думку, завдяки тестуванню справді можна подолати корупцію при вступі до вузів, але попри те тут є і свої нюанси. Якщо суспільство звикло давати хабарі за вступ до вузу, а чиновники звикли їх брати, то розвиток корупції можливий і тут. Багато людей і справді вірять словам працівників міністерства освіти, ЗМІ про те що ЗНО універсальний засіб подолання корупції, і коли я їм кажу, що може з'явитися спосіб незаконного отримання сертифіката ЗНО, вони кажуть, - кому будеш давати хабарі. Але за цими тестами стоять ті ж самі люди, які теж хочуть щось заробити. Навіть якщо оцінювати тести буде саме міністерство освіти хабарі туди можуть доходити від випускників через посередників, якими можуть бути директори шкіл, завучі, вчителі, працівники міських, районних відділів народної освіти, декани або інші працівники. Ці посередники отримують хабар від випускників та передають гроші людям, які відповідальні за видачу сертифікатів ЗНО. А чи не дойде до того, що деякі учні взагалі не будуть іти писати тестування, а отримають сертифікат.
Можливо хтось знає конкретні випадки проявів корупції при ЗНО. Прошу виловити свої думки з цього приводу.


[admin]Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
pasichov Дата: Вт, 21.07.2009, 14:49 | Повідомлення № 2
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (НІКОЛЯ)
і коли я їм кажу, що може з'явитися спосіб незаконного отримання сертифіката ЗНО, вони кажуть, - кому будеш давати хабарі. Але за цими тестами стоять ті ж самі люди, які теж хочуть щось заробити. Навіть якщо оцінювати тести буде саме міністерство освіти хабарі туди можуть доходити від випускників через посередників, якими можуть бути директори шкіл, завучі, вчителі, працівники міських, районних відділів народної освіти, декани або інші працівники. Ці посередники отримують хабар від випускників та передають гроші людям, які відповідальні за видачу сертифікатів ЗНО. А чи не дойде до того, що деякі учні взагалі не будуть іти писати тестування, а отримають сертифікат.

"Зламати", звичайно, можна будь-яку систему. Тому, не виключено, що з часом будуть спроби (і, мабть, зараз є) "зламати" ЗНО. Але зробити це не так просто, як вам здається. Це легко зрозуміти, якщо знати сам механізм трішки глибше, ніж на "рівні обивателя, що виріс в суспільстві, де все можна купити, і який є невід"ємною складовою цього суспільства.
1. НЕ ПРОЙТИ ЗНО і отримати сертифікат, або отримати сертифікат з більшими балами, ніж заробив.... Цю фальсифікацію ФІЗИЧНО може зробити 5-7 осіб на цілу країну, включаючи "технарів". Тобто вони під постійним "ковпаком" СБУ (відповідні співробітники є УЦ і регіональних центрах, хоча на рівні РЦ це вже неможливо. Тобто "гороло" вузеньке, добре контролюється і дуже великий ризик.
2. Підробити сертифікат. Можливо, але 100% "ловиться" перевіркою в базі даних УЦ. Таку перевірку зобов"язані робити для кожного сертифікату приймальні комісії. До того ж база має "зворотню перевірку" - в ній відмічається, в якому ВУЗі осів той чи інший сертифікат. Якщо в ВУЗі знайдеться сертифікат "невідмічений", він втрачає ліцензію (минулого року були випадки - зараховували тихЮ хто не мав 124,позбавили ліцензії 7 ВУЗів).
3. Отримати інформацію про зміст тестів до тестування. Можливо частково через авторів (але їх багато, вони подають велику кількіість пропозицій, тисячі тестових питань. Остаточні пакети формує 1-2 працівники УЦ під підпис про нерозголошення таємниці. Ризикувати...дуже малоймовірно, вони перші, хто потрапляє під звинувачення. На етапі друку - ІМХО самий ймовірний варіант. Але друкують тести на тих же технічних площадках, що і купюри, говорять, що винести неможливо.
4. Маніпуляції з пакетами на місцях (відкрили наперед, наприклад). теж можливо, але ризик ДУЖЕ ВЕЛИКИЙ. Система контролю, доставки, механізм "вскрітия" пакетів - до нього залучено велика кількість людей з перехресними функціями контролю....потрібно, щоб дуже широке коло осіб вступило в "злочинну групу" , від інструкторів ЗНО до працівників РЦ ... малоймовірно, але тут спроб ІМХО, буде найбільше.

Якщо система навідь "взламана". Варіанти розвитку подій - інформація доступна для дуже вузького кола осіб - "ВЗНАЛИ ДЛЯ СЕБЕ"... в ЦЬОМУ ВИПАДКУ НА РІВНІ ДЕРЖАВИ ЗЛО МІНІМАЛЬНЕ - НУ 1-2 МІСЦЯ В ПРЕСТИЖНОМУ ВУЗі... Якщо ж коло стає трішки ширше - "потекло", то тоді, як це було в Росії чи Голандіїї - в інтернеті висітиме на всіх сайтах. В Голандії, наприклад, минулого року проводили повторне ЗНО з хімії, після всього ніхто не скористався з "утєчки"
Всі розмови про те, що БЕРУТЬ. Беруть в приймальних комісіях, бо ДАЮТЬ. Максимум що можуть - надати перевагу при рівності балів та "фокуси" з пільгами. тут проблема є. Треба зліквідувати БУДЬ-ЯКІ ПІЛЬГИ БУДЬ-КОМУ.

Nicola Дата: Вт, 21.07.2009, 15:36 | Повідомлення № 3
Прописаний назавжди
Повідомлень: 475
Нагороди: 2
Рейтинг: 23
Quote (pasichov)
Треба зліквідувати БУДЬ-ЯКІ ПІЛЬГИ БУДЬ-КОМУ.
При рівному доступі до освіти. При рівній кількості годин у різних школах на предмети. При відсутності класів з поглибленим вивченням(сільській малокомплектній школі введення їх і не світить). Ну і таких проблем можна навести безліч. Але в кінцевому результаті що б не говорили ЗНО - потрібне. І кількість предметів треба збільшити. І заборонити специфічні екзамени у вузах.


Відредаговано: Nicola - Вт, 21.07.2009, 15:37
grebenchukov Дата: Вт, 21.07.2009, 15:48 | Повідомлення № 4
Прописаний назавжди
Повідомлень: 271
Нагороди: 2
Рейтинг: 34
Quote (Nicola)
При рівному доступі до освіти.

Рівного доступу не було і не буде. Комунізму не буде!!! Питання: чого так пруться до вищої освіти? Заради диплому. Дипломи є у багатьох, а робота згідно диплому? Похизуватися перед кимось вищою освітою, стоячи за прилавком на базарі, наприклад.
filnick Дата: Вт, 21.07.2009, 16:04 | Повідомлення № 5
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (НІКОЛЯ)
для чого було впроваджено ЗНО, як воно себе виправдовує; приносить воно для молодого покоління користь, чи це - знову чергова фікція влади для показухи європейської інтеграції

Цікавий виступ нещодавно пройшов на телеканалі "ЕРА".
Показали відеосюжет про вступну кампанію у Київський держуніверситет, зокрема, на економічні спеціальності. Звернули увагу, що вже всі бюджетні місця зайняті т.з. пільговими категоріями та олімпіадниками. І навіть ті учні, які мають найвищі бали за результатами ЗНО матимуть можливість навчатися лише за контрактом.
Цю ситуацію прокоментував ректор могилянки Брюховецький. Він висловив припущення, що ЗНО (в теперішньому вигляді) та деякі інші псевдореформи просто "дебілізують" молодь та добивають освіту.
Його аргументи:
- повна нерозбериха в приймальних комісіях (невідомо чи сформують списки першокурсників до 1 жовтня, навіть не вересня!)
- поява у списках віртуальних абітурієнтів (корупційні технології!?)
- повальна подача одним абітурієнтом документів у різні вузи (навели приклади учнів, які подали відразу до 30 внз)
- відсутність системного переходу між середньою та вищою освітою (не зрозуміла роль оцінок шкільного атестату!?)
- перехід на вузьку спеціалізацію середньої освіти (профілізація !?)
та ряд інших.
Висновок, який він зробив був таким - освіта несе в собі напрацьований досвід суспільства і різноманітні реформи, особливо їх поверхова імітація, лише шкодитимуть.
pasichov Дата: Вт, 21.07.2009, 16:38 | Повідомлення № 6
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (filnick)
Цю ситуацію прокоментував ректор могилянки Брюховецький

В ньому говорить образа. Він започаткував у себе тестування років 15 до цього. (інша справа яке... не хочу тут висловлюватися), а його позбавили права вести "власну кадрову політику", відбирати "вмотивованих патріотів".
То вони там придумали своє зараз... Брати вимушені за ЗНО, а далі - своє тестування, за яким одні отримають повноцінну освіту, а інші - "в кастрованому" варіанті, без конвертування диплома.
dpi Дата: Вт, 21.07.2009, 17:06 | Повідомлення № 7
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Nicola)
І кількість предметів треба збільшити.

Смотрите не накаркайте, я то и по информатике сделают ЗНО. И закончится наше "тихе життя".
filnick Дата: Вт, 21.07.2009, 20:04 | Повідомлення № 8
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (pasichov)
одні отримають повноцінну освіту, а інші - "в кастрованому" варіанті

Але мотивація навчання в 10-12 класах залишається не з'ясованою. Вчитимуть лише ті предмети, з яких здають ЗНО. А решта? При нинішній системі вступу достатньо бути підготовленим з укр.мови та літератури та одного-двох предметів, потрібних для вступу. З усіх інших предметів можна мати навіть по 1 балу в атестаті. Ви уявляєте інтелектуальний потенціал такого студента? Чи хай живе вузька спеціалізація ?
dpi Дата: Вт, 21.07.2009, 20:35 | Повідомлення № 9
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Слышал, что медалей не будет, а конкурс аттестатов будет.
alex Дата: Вт, 21.07.2009, 20:36 | Повідомлення № 10
Активний учасник
Повідомлень: 586
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (filnick)
При нинішній системі вступу достатньо бути підготовленим з укр.мови та літератури та одного-двох предметів, потрібних для вступу. З усіх інших предметів можна мати навіть по 1 балу в атестаті.

На ситуацію можна глянути і з іншої сторони. Раніше не вчили ні одного предмета. Оцінки в атестат видавлювали з вчителів, а вступ в основному купляли. А тепер вчать хоча б 2 -3 предмети. Все таки прогрес. А далі систему
вдосконалять (хочеться вірити) і можливо будуть вчити 5-6 предметів. Якщо бути чесним, то досить рідко
зустрічаються генії, які мають відмінні результати по всіх предметах. В більшості випадків є здібності
до якогось одного напрямку. На мою думку медаль - це анахронізм.


Відредаговано: alex - Вт, 21.07.2009, 20:36
swetikccc Дата: Вт, 21.07.2009, 20:54 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (filnick)
Чи хай живе вузька спеціалізація ?

Вона й буде жити бо ми йдемо куди .... на захід.
ЗНО побороло корупцію при вступі, а те що творять далі в Вузах ....
Quote (dpi)
Слышал, что медалей не будет, а конкурс аттестатов будет.

Потрібно зробити так, хочеш медаль проходь тестування мінімум по 5 основним предметам і по результату отримуй ))))
Quote (alex)
В більшості випадків є здібності
до якогось одного напрямку.

Ви викладаєте в Педвузі, якщо я не помиляюся, і не зустрічали дійсно здібних дітей.
Дівчинка поступае в педагогічний після УФМЛ, приводить в шок викладачів своїми знаннями математики, а була вона в ліцеї середнячком.
Правда в мене виникає питання що з нею зробили в пед )))))
PanPete Дата: Вт, 21.07.2009, 22:46 | Повідомлення № 12
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (alex)
Раніше не вчили ні одного предмета. Оцінки в атестат видавлювали з вчителів, а вступ в основному купляли.

Без образи, але цікаво а в скільки обійшовся атестат Вам, чи Ви були виключенням з приведеного факту?
filnick Дата: Вт, 21.07.2009, 22:48 | Повідомлення № 13
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (dpi)
медалей не будет, а конкурс аттестатов будет

Коли буде конкурс атестатів, то корупцірнерами називатимуть шкільних вчителів...
Quote (alex)
досить рідко зустрічаються генії, які мають відмінні результати по всіх предметах. В більшості випадків є здібності до якогось одного напрямку.

Я не заперечую проти цього. Але разом з тим доволі часто бачимо, якщо дитина розумна, то вона справляється практично з усіма предметами (по крайній мірі не "основні" для себе предмети вчить). А у випадку, про який писав вище, цілком реально спрацює раціоналізм - вчу тільки те, що потрібно для вступу.
Quote (swetikccc)
ЗНО побороло корупцію при вступі

Мені здається, що зарано робити такий категоричний висновок. По крайній мірі, доки не зроблений остаточний аналіз цьогорічної вступної кампанії.
alex Дата: Вт, 21.07.2009, 22:59 | Повідомлення № 14
Активний учасник
Повідомлень: 586
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (PanPete)
Без образи, але цікаво а в скільки обійшовся атестат Вам, чи Ви були виключенням з приведеного факту?

Ніякої образи нема. Цілком природнє запитання.
Напевно мені повезло. Я закінчував школу в 1979 році. Якщо Вам відомий той період, то
тоді оцінки з учителів не видавлювали. А медалістів з 100 випускників було всього 2.
З тих хто поступив похибка, на мою думку, становила не більше 5 %.
А про вартість оцінок 3-4 роки назад, та і зараз мені відомо.
Хто бере, а хто бере можу тільки догадуватись по деякий факторах. Але при передачі грошей не був присутній.
Був би радий, якщо я помиляюсь.

PanPete Дата: Ср, 22.07.2009, 02:34 | Повідомлення № 15
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
alex, я задав це питання тільки для того, щоб зробити малий екскурс в історію, в "дореформні" часи. Отже не завжди стан був таким, як ви описали! На мою думку ЗНО стан речей не змінить, зміниться тільки обгортка. А про зміни можна буде говорити лише тоді, коли вища школа змінить своє відношення до студентів, що навчаються "за сало". Скажіть будь ласка - навіщо видавлювати оцінки в атестат, шукати обхід тестів, вивертатися при здачі документів, якщо навчатися в інституті тупому буде не під силу?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.4 Інформаційні технології у розвитку освіти та суспільства » ЗНО як засіб подолання корупції при вступі до вузу (Формат обговорення вільний)
 • Сторінка 1 з 8
 • 1
 • 2
 • 3
 • 7
 • 8
 • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.