Вт, 24.10.2017, 10:40
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 5 з 6«123456»
Модератор форуму: Ktara, НІКОЛЯ, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.1 Флудилка » Дебилизм или куда мы катимся...
Дебилизм или куда мы катимся...
Ogorodets Дата: Вт, 24.02.2009, 23:59 | Повідомлення № 1
Назавжди з нами
Нагороди: 1
Рейтинг: 42
Вот, уважаемые, как-то не интересовался я проблемами младшей школы, а сегодня пришлось. Речь пойдет не об информатике, а о царице наук - математике.
Сегодня племянница принесла решить задачку по математике.Они с родителями запутались. (и я их понимаю).
Итак, вот сама задача. (Учебник математики для 3-го класса. Автор некто Богданович. Издательство "Освіта", Киев, 1995 год.)

За 2 часа пешеход прошел 10 км. Сколько километров он пройдет за 3 часа, если каждый час будет проходить на 1 км меньше.

Ваши варианты решений. И каменты, разумеется..

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

mouse Дата: Пт, 23.10.2009, 09:28 | Повідомлення № 61
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Всі зійшлися на тому, що автор пише, потім "якось видає" через МОН і має категорії, звання ...
А на справді вчителю потрібно бути уважним, щоб "горе" підручник проаналізувати (замість цензорів МОНу).
Маю приклад програми (ППЗ) для початкової школи 3 або 4 клас точно не скажу. Де в цікавій формі головні герою розв*язують задачу. В результаті отримуємо такі слова: "Потрібно 100 кг яблук поділити 10 ящиків!" Продовжу від себе, як фізик, відповідь має бути записана так: "Відповідь: 10 кг/ящик". Як можна ділити яблука на ящики!!!!??? :'(
ППЗ РЕКОМЕНДОВАНО МОН для використання в початковій школі.
Andrey123q Дата: Пт, 23.10.2009, 14:52 | Повідомлення № 62
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (mouse)
Як можна ділити яблука на ящики!!!!???

так же как и километры деляться на секунды :) Деляться величины, размерности прибавляются. Ведьм мы, как физики, делим километры на секунды? так что делите хоть на подводные лодки!:) главное формальная правильность, а то что уху режит это уже дело индивидуальное.
Quote (Ogorodets)
Это - МАТЕМАТИКА. ТОЧНАЯ НАУКА

знаете, когда так говорят - мне так режит ухо. Знаете, это все-равно что Герона Александрийского назвать просто человеком. Может на уровне школы или высшей математики не физ-мат факультета это просто точная наука (на уровне обывателя). Вообще, она настолько многогранна, что сводить ее к таблице умножения или элементарным точным задачам это правильно только на уровне элементарной математики, а не современной математике, ключевыми словами для которой являются: абстрактность, модель, структуры, преобразования, формальность, обобщение, аксиоматичность и т.п. То чему учат в школе практически не дает осознанного четкого представления о том, чем является математика, каково ее определение, разве что, чем занимаются некоторые ее разделы, хотя это представление и не может быть дано. Сорри за оффтоп.

Відредаговано: Andrey123q - Пт, 23.10.2009, 15:43
mouse Дата: Пт, 23.10.2009, 15:42 | Повідомлення № 63
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Andrey123q)
так же как и километры деляться на секунды

Не совсем согласен. Там есть физ.величины, размерность. А записывать 100 кг/ 10 ящ - это уже не физ. величина, и вообще ни что. Тем более в началке.
Andrey123q Дата: Пт, 23.10.2009, 16:13 | Повідомлення № 64
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Т.е. там и выйдет ответ: в одном ящике вмещается 10 кг - и размерности ни к чему, и понятно что количество ящиков это величина которая записывается без размерности.
Хотя, что по вашему нельзя записать так: (6 усл единиц а) / (5 у.е. b) - знаете, с точки зрения математики все вполне корректно, почему бы и не определить операцию для обьектов разных множеств?
Хотя тут ответ было бы правильно написать просто: 10кг, без "/ящ". Т.е. количество ящиков это как, например, количество длин волн и т.п. Мы делим не 100 кг на 10 ящ, а 100 кг на 10 - вот так правильно?
Т.е. нужно было бы написать: Потрібно 100 кг яблук поділити на кількість ящиків (10)

Хотя ребенку я думаю понятней, когда ему говорят раздели (как синоним слова разложи) 100 кг на 10 ящиков, и он представляет как он их разлаживает на 10 ящиков. Сама этимология слова ДЕЛИТЬ напрашивает ту формулировку. Дети ж не физики.

Відредаговано: Andrey123q - Пт, 23.10.2009, 16:19
Ogorodets Дата: Пт, 13.11.2009, 19:55 | Повідомлення № 65
Назавжди з нами
По многочисленным просьбам продолжим :)
Учебник 5 класса Задача

"Четверо ребят – Игорь, Сережа, Миша и Юра – играли во дворе в футбол и разбили окно.
- Кто разбил окно? – спросила тетя Даша.
- разбил или ваш Юра, или Миша, - сказал Сережа.
- Я окно не разбивал, - возразил Юра.
- Это сделал Миша, - сказал Игорь.
- Нет, Игорь, ты ошибся, - заметил Миша.
- Ну, что, задали они тебе задачу? – сказал дядя Вася, наблюдавший эту беседу. – Могу еще добавить, что трое из этих футболистов всегда говорят только правду. А вот четвертого я плохо знаю.
Кто разбил окно? С кем из ребят дядя Вася мало знаком?"
Интересно, почему нет вопроса: сколько лет ежику?

filnick Дата: Пт, 13.11.2009, 20:42 | Повідомлення № 66
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Ogorodets)
Кто разбил окно? С кем из ребят дядя Вася мало знаком?

Зрозуміло, що вікно розбив Міша і його ж дядя Вася мало знає.
Але виникає питання, чому автор підручника так мілко взяв - лише розбите вікно? Можна було про те, хто курив цигарку, вкрав мобільник чи продавав анашу...
Bandalak Дата: Пт, 13.11.2009, 22:37 | Повідомлення № 67
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Quote (Ogorodets)
Учебник 5 класса Задача

Так дійсно це задача на логіку. Але я дибілізму тут не помітив (можливо тому, що сам дибіл ;) ).
Quote (filnick)
Зрозуміло, що вікно розбив Міша

Так, це зробив він. Міша також є і брехуном.
Quote (filnick)
і його ж дядя Вася мало знає
З чого Ви взяли, що Міша племінник дяді Васі?
Ні племііник дяді - це Юра, а Міша може бути йому і не знайомим.
Єдине зауваження, що явно не сказано, що тітка Даша і вуйко Вася - це чоловік та дружина. Але всі так і подумали.
Тому тут все логічно і законно. Хіба-що, можливо трохи за складно для 5-го класу! :*
filnick Дата: Пт, 13.11.2009, 23:13 | Повідомлення № 68
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Bandalak)
З чого Ви взяли, що Міша племінник дяді Васі?

? B) можливо Ви не так зрозуміли мою фразу. Формулюю інакше - дядя Вася малознаком с Мишей
Quote (Bandalak)
Єдине зауваження, що явно не сказано, що тітка Даша і вуйко Вася - це чоловік та дружина

Мені здається Ви трохи береборщили. Тьотя Даша і дядя Вася - це типове звернення у совковому варіанті будь-яких дітей до будь-яких дорослих. Згадайте телепередачу "Спокойной ночи, малыши". Там були тьотя Валя, дядя Міша чи дід Панас, яких саме таким чином називали всі малюки. І про родинні стосунки тут не йдеться.
Bandalak Дата: Пт, 13.11.2009, 23:28 | Повідомлення № 69
Лідер форуму
Quote (filnick)
Формулюю інакше - дядя Вася малознаком с Мишей

І дійсно не так зрозумів.
Quote (filnick)
Тьотя Даша і дядя Вася - це типове звернення у совковому варіанті

Доведено лише якісь родинні стосунки Юри і тьоті Даші фразою "разбил или ваш Юра",
а так як родинні стосунки дяді і тьоті не доведені умовою задачі, то й ніде не сказано, що один з дітей має бути родичом дяді Васі. Тому дядя Вася міг будь якого одного хлопця погано знати. А цей факт тим більше доводить, що дибільністю у задачі й не пахне!!!
Ogorodets Дата: Пт, 13.11.2009, 23:36 | Повідомлення № 70
Назавжди з нами
Предыдущая задача - сложновата для пятого класса.

Из учебника для 2 класса
У стен комнаты нужно расставить семь стульев, чтобы у каждой стены их было поровну.
Если не получится ответить на вопрос обращаться к автору учебника шоли?

В тетради для самостоятельных работ по природоведению (курс второго класса) всерьез спрашивается: "Какой материк располагается сразу в трех полушариях?". А я-то, наивный, думал, что шар делится на два полушария.

Bandalak Дата: Сб, 14.11.2009, 00:25 | Повідомлення № 71
Лідер форуму
Quote (Ogorodets)
А я-то, наивный, думал, что шар делится на два полушария

Та ні, саме на три! Північна, південна та дибільна півкулі. ;)

Quote (Ogorodets)
У стен комнаты нужно расставить семь стульев, чтобы у каждой стены их было поровну.

Прикріплення: 2103757.jpg(4Kb)
Ogorodets Дата: Сб, 14.11.2009, 02:06 | Повідомлення № 72
Назавжди з нами
Анатолий Сообразительный. :)
Вот только я полчаса думал над задачей, а что говорить о детях во 2 классе?
vitert Дата: Сб, 14.11.2009, 03:37 | Повідомлення № 73
Тут живе...
Рейтинг: 22
Quote (Ogorodets)
Вот только я полчаса думал над задачей, а что говорить о детях во 2 классе?

Я подібну задачу розв'язував коли навчався в класі 5-6, тільки були не стільці а пляшки шампанського в ящику.
Нема нічого поганого в тому щоб 2 класі вчити дітей мислити нестандартно, і задачу не обов'язково розв'язати, нехай дитина подумає і вирішить що це неможливо зробити бо 7 mod 4<>0, а побачивши розв'язок переконається що неможливе може бути можливим адже роз'язок для другокласника повністю зрозумілий, і далі згадуючи цю задачу у подібних випадках, спробує мислити нестандартно, вийти за рамки, адже задача і розв'язок, такі що запам'ятовуються.

Відредаговано: vitert - Сб, 14.11.2009, 04:17
beregok Дата: Нд, 13.08.2017, 21:49 | Повідомлення № 74
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 33
Druzhko Show
В мене намає слів..
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 13.08.2017, 22:09 | Повідомлення № 75
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата Ogorodets ()
"Какой материк располагается сразу в трех полушариях?". А я-то, наивный, думал, что шар делится на два полушария.

Цитата Bandalak ()
Та ні, саме на три! Північна, південна та дибільна півкулі.

Є таке явище - некропостинг :) Але ж пройшло всього 8 років...
Півкуль може бути й більше: північна, південна, західна, східна.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.1 Флудилка » Дебилизм или куда мы катимся...
Сторінка 5 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.