Ср, 12.12.2018, 20:37
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: Ktara, Bandalak, volevikt, gromko  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.1 Флудилка » Бесідка
Бесідка
Admin Дата: Сб, 04.11.2017, 00:18 | Повідомлення № 1
Лідер форуму
Нагороди: 2
Рейтинг: 15

Спілкуємся на різні теми, що вас хвилюють з відсутністю релігії, політики, питання мови, тероризму!
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 06.01.2018, 14:57 | Повідомлення № 4426
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 396
Цитата gromko ()
Про "жовту пресу" знаєте?

Чув. Не знаю, чи це якось допоможе: http://www.iltalehti.fi/politiikka/201711132200529441_pi.shtml - першоджерело (ніби третя за тиражем газета Фінляндії).
gromko Дата: Сб, 06.01.2018, 15:45 | Повідомлення № 4427
Лінуксоїд
Нагороди: 32
Рейтинг: 401
Цитата mudrak ()
А оце ВЕЛИКИМИ ЗОЛОТИМИ літерами над входом до кожної школи, і у вигляді татуювання кожному працівнику освіти рівня райво і вище.
У райво - працівники освіти? Там працюють в основному ті , хто не зміг працювати в школі.
Відділ освіти - це структура, головне призначення якої у тому, щоб вчителям "жеття медом не показалось" - придумувати роботу вчителям та адміністрації шкіл.

Цитата DPV ()
Не школа їх "пасти" повинна, хай вони реально ідуть і пасуть. Те, що в даний час пасе їх школа - кожен з нас бачить як результат в своєму житті.
+100
gromko Дата: Сб, 06.01.2018, 15:46 | Повідомлення № 4428
Лінуксоїд
Цитата Пилипчук_О_П ()
Чув. Не знаю, чи це якось допоможе: http://www.iltalehti.fi/politiikka/201711132200529441_pi.shtml - першоджерело (ніби третя за тиражем газета Фінляндії).
Це не в докір - журналісти не тільки в нас кричать "Пропало всьо"
swetikccc Дата: Сб, 06.01.2018, 16:00 | Повідомлення № 4429
Ветеран спілкування
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата gromko ()
У вищій освіті вже є певний перелам - багато хто з студентів хоче стати справжнім спеціалістом ,і він ним стає, незважаючи на всі недоліки системи.
Вони стають якраз не завдяки Вишу, а самостійно, а Виш тільки корочка.:-) 
Бог створив людей різними....
А фінська освіта як би її красиво не описували, але старається створити їх рівними, що тепер приводить до протиріч, адже це не кольт ;) 
Те що молодь виїзжає на ПМЖ, а не на заробітки, вона розуміє що жити потрібно зараз, а не через 10 чи 20 років.
swetikccc Дата: Сб, 06.01.2018, 16:26 | Повідомлення № 4430
Ветеран спілкування
Цитата DPV ()
Я мав на увазі, що до молодшої школи приходять більше підготовлені вчителі, та і дітки там "слухняні" порівняно із середньою і старшою школами (у більшості там "оченята світяться" є зацікавленність). А про "дурдом" із вимогами методистів(МК), перевірками в молодшій я дуже добре знайомий(викладаю з 2-го по 11)
А от після молодшої якраз і перестають світитися.
З розповідей родичів про молодшу школу в Австрії, я зрозумів що наша калічить діточок на всі 100 і без вимог методистів.
beregok Дата: Сб, 06.01.2018, 20:57 | Повідомлення № 4431
Прописаний назавжди
Нагороди: 10
Рейтинг: 47
https://www.facebook.com/olha.fedorenko.9/videos/1811441512489935/
gry Дата: Сб, 06.01.2018, 22:01 | Повідомлення № 4432
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Цитата gromko ()
Реформи не "йдуть" через спротив вчительської маси, адже вчителям вони не треба - найважче змінити себе і своє відношення до роботи
А як його змінити ??? Ми не знаємо і знати не можемо що чекає нас через 10-12 років (закінчення (2027-2030 р.) , так званої "реформи освіти"). Пригадайте себе і наше оточення  10-12 років тому, пригадайте розпорядження райво "Про заборону використання мобільних телефонів" . Потім - "Дозволити"...  Та  ніяк ми не можемо протистояти прогресу, - головне направити його у правильне русло, що у мене, на жаль, не завжди виходить... Вибачте, але  у  смартфона, є набагато більше засобів, щоб  запропонувати учневі те,  що його розвеселить,  зацікавить, активує -  ( шпаргалки раніше на папірцях писали, зараз - голову під парту нахилив - і все нормально...).  А вчитель, з точки зору переважної більшості учнів,  - нічого не може запропонувати окрім нудних  правил, дат , формул...  Деякі вчителі - вичитують програму , незважаючи ні на що (відробляють) , деякі - намагаються, начепивши на дошку кіпу "папірів", вімкнувши раз на рік проектор з презентацією,  - проведуть відкритий урок ( групи, інтерактивні методики, "мікрофони" різні , концерт якийсь забацають, перестановка парт, і т.д.) , отримають звання якесь, і на тому зупиняться, а в результаті ККД =0.  Система освіти нашої (української) , на мою думку , зайшла у дуже глухий кут .

Відредаговано: gry - Сб, 06.01.2018, 22:03
mul44 Дата: Сб, 06.01.2018, 23:17 | Повідомлення № 4433
Досвідчений учасник
Рейтинг: 48
Цитата gry ()
А як його змінити ??? Ми не знаємо і знати не можемо що чекає нас через 10-12 років (закінчення (2027-2030 р.) , так званої "реформи освіти"). Пригадайте себе і наше оточення 10-12 років тому, пригадайте розпорядження райво "Про заборону використання мобільних телефонів" . Потім - "Дозволити"... Та ніяк ми не можемо протистояти прогресу, - головне направити його у правильне русло, що у мене, на жаль, не завжди виходить... Вибачте, але у смартфона, є набагато більше засобів, щоб запропонувати учневі те, що його розвеселить, зацікавить, активує - ( шпаргалки раніше на папірцях писали, зараз - голову під парту нахилив - і все нормально...). А вчитель, з точки зору переважної більшості учнів, - нічого не може запропонувати окрім нудних правил, дат , формул... Деякі вчителі - вичитують програму , незважаючи ні на що (відробляють) , деякі - намагаються, начепивши на дошку кіпу "папірів", вімкнувши раз на рік проектор з презентацією, - проведуть відкритий урок ( групи, інтерактивні методики, "мікрофони" різні , концерт якийсь забацають, перестановка парт, і т.д.) , отримають звання якесь, і на тому зупиняться, а в результаті ККД =0. Система освіти нашої (української) , на мою думку , зайшла у дуже глухий кут .
 Я помню как в универе у меня полгода был курс, смысл которого был такой: как проводить с детьми концерты, и мероприятия внеурочные, и я абсолютно не помню что там было все эти полгода, мы с одногрупкниками потом пытались вспомнить что же такое это было...
Отсюда я делаю вывод: МЕНЯ не научили в универе полезности для школы, вместо этого "трошки дебильного" курса, можно было бы внедрить нечто полезное... Потому как мне, учителю информатики, это оказалось бесполезным, учитывая что из 19 человек в группе, 5 работают в школе, и ни один из нас не является классным руководителем, курс мягко говоря сомнительный. А ведь сколько таких курсов за 5 лет обучения, без оглядки на реальность преподавания в школе...
gromko Дата: Сб, 06.01.2018, 23:42 | Повідомлення № 4434
Лінуксоїд
Цитата gry ()
Ми не знаємо і знати не можемо що чекає нас через 10-12 років (закінчення (2027-2030 р.)
Через 10-12 років точно буду на пенсії :)

Цитата gry ()
Пригадайте себе і наше оточення 10-12 років тому, пригадайте розпорядження райво "Про заборону використання мобільних телефонів" . Потім - "Дозволити"... Та ніяк ми не можемо протистояти прогресу, - головне направити його у правильне русло, що у мене, на жаль, не завжди виходить... Вибачте, але у смартфона, є набагато більше засобів, щоб запропонувати учневі те, що його розвеселить, зацікавить, активує - ( шпаргалки раніше на папірцях писали, зараз - голову під парту нахилив - і все нормально...).
Таі заборони - нісенітниця. Щодо смартфонів, проекторів і всього-всього іншого - 1% його використання є ефективним, 9% - можливим, але у 90% це шкодить навчальному процесу, аджн головна проблема сучасної освіти - переобтяженість інформацією, коли вчитель за допомогою власної розповіді та технічних засобів намагається "впихнути" знання у мізки учням, але має зворотній ефект - надлишок інформації, стрес, мізки ідключаються, щоб не пошкодитися (не з'їхати з глузду).
gry Дата: Нд, 07.01.2018, 06:41 | Повідомлення № 4435
Досвідчений учасник
Рейтинг: 120
Цитата gromko ()
головна проблема сучасної освіти - переобтяженість інформацією
Погоджуюсь на всі 100. Я також за кардинальний перегляд ЗМІСТУ освіти, а не кількості годин на вчення того чи іншого розділу(теми). 
Цитата gromko ()
Через 10-12 років точно буду на пенсії
Таке і мене чекає 
DPV Дата: Нд, 07.01.2018, 09:49 | Повідомлення № 4436
Прописаний назавжди
Нагороди: 7
Рейтинг: 76
З Різдвом Хрестовим усіх!

Цитата gromko ()
Через 10-12 років точно буду на пенсії

Цитата gromko ()
Таке і мене чекає

В нашій школі за 10-15 років таке чекає 80% колективу, Чому я й писав, що будуть проблеми з кадрами.

Цитата gry ()
Погоджуюсь на всі 100. Я також за кардинальний перегляд ЗМІСТУ освіти, а не кількості годин на вчення того чи іншого розділу(теми).

Під час канікул кабінет інформатики найпопулярніший серед всіх вчителів, і завжди виникають дикусії, і всі вчителі говорили про перенасиченість абсолютно всіх програм. "Розвантаження програм"  - пуста балаканина.

Трохи правового, там де утворилися громади,і змінилися назви(в даний час департаменти) вам обов'язково повинні зробити записи в трудові книжки про реорганізацію, зміни, бо при оформлені документів "на пенсію" виявляться проблеми - приймала одна організація, а звільняє інша. З правової точки це порушення.

Додано (07.01.2018, 09:49)
---------------------------------------------

Цитата gry ()
( групи, інтерактивні методики, "мікрофони" різні , концерт якийсь забацають, перестановка парт, і т.д.) , отримають звання якесь, і на тому зупиняться, а в результаті ККД =0.

Така показуха на всіх семінарах, абсолютно всіх предметів.

Цитата gry ()
Система освіти нашої (української) , на мою думку , зайшла у дуже глухий кут .

Наша система освіти - існує самостійно, вчителі, батьки, діти- всі незадоволені, але змінити нічого не можуть.
gromko Дата: Нд, 07.01.2018, 09:54 | Повідомлення № 4437
Лінуксоїд
Цитата gry ()

Цитата DPV ()
всі вчителі говорили про перенасиченість абсолютно всіх програм. "Розвантаження програм" - пуста балаканина.
Міносвіти свого часу спробувало "розвантажити" програми, залучивши до цього вчителів і батьків наших учнів. Було запропоновано широке обговорення. Наслідки - вчителі практично не відгукнулися (з інформатики було близько 80 пропозицій, в обговоренні прийняло участь трохи більше 100 осіб), головний лейтмотив більшості коментарів - "Нічого не зміниться", "Нехай буде так як було,бо все що не зробите буде поганим".
swetikccc Дата: Нд, 07.01.2018, 10:41 | Повідомлення № 4438
Ветеран спілкування
Цитата gry ()
 Там де можливо взагалі прибрати кількість годин, особливо в молодшій школі.
Прибрати розподіл на предмети в молодшій, так як це робиться не тільки у фінів, а і у австріяків, що знаю з перших уст.
Питання в тому чи зможуть наші зашорені вчителі скористатися цією свободою.
Легше ж іти все по підручнику, а творити важко.
Ось вам приклад того що фінську освіту впровадити не можливо в Україні.
Років з десять тому у Володіних були задатки підручників де розглядалася проблема і різні методи її рішення, але....
Щось подібне дає правильне вивчення фізики, яку зовсім загнали нижче плінтуса.
DPV Дата: Нд, 07.01.2018, 11:06 | Повідомлення № 4439
Прописаний назавжди
Нагороди: 7
Рейтинг: 76
Цитата gromko ()
Міносвіти свого часу спробувало "розвантажити" програми, залучивши до цього вчителів і батьків наших учнів. Було запропоновано широке обговорення.

Не сприймайте як особисту критику, це просто аналіз.
Те, що відбулося - всі, давайте свої зауваження - а ми приймемо те, що вважаємо за потрібне.

"Розвантаження" - я думаю це зменшення(викинути взагалі частину, хочаб третину) обсягу матеріалу, а не перестановка місцями тем і додавання нових розділів.
Скільки батьків, учнів прийняло участь у обговоренні? Як ви пишете їх всього було 100 осіб.
Спочатку потрібно було змінити стандарт, на основі простого голосування і не міністерських працівників а всіх учасників навчального процесу, включаючи батьків і дітей(хочаб випускників), а потім програми.
Всі зміни в межах стандарту. І що там можна розвантажити - аж нічого.
Як завжди ідея добра , а результат такий як завжди тільки для розмов, "ми вам давали можливість - самі винні"

Додано (07.01.2018, 10:54)

Цитата gromko ()
головний лейтмотив більшості коментарів - "Нічого не зміниться", "Нехай буде так як було,бо все що не зробите буде поганим".

Так же   і сталося.

Додано (07.01.2018, 11:06)

Цитата swetikccc ()
Ось вам приклад того що фінську освіту впровадити не можливо в Україні.

Ніяку, фінську, японську, китайську, будь-яку освіту апріорі не можна впровадити в Україні. Головне менталітет нашого суспільства. Потрібна українська своя освіта. Завжди буде погана копія на поганому ксероксі.
Але суспільство наше, ще не дійшло до того, щоб створити своє.
gromko Дата: Нд, 07.01.2018, 11:14 | Повідомлення № 4440
Лінуксоїд
Цитата swetikccc ()
Питання в тому чи зможуть наші зашорені вчителі скористатися цією свободою.Легше ж іти все по підручнику, а творити важко.
Оцим все й сказано - в Мережі було відео, як тварині, яка ве життя в клітці, прибрали грати, але вона не змогла переступити навіть те мцсце на якому вони були

Відредаговано: gromko - Нд, 07.01.2018, 11:14
Форум інформатиків » РОЗДІЛ XІІ: СПІЛКУВАННЯ, РОЗВАГИ, ВІДПОЧИНОК, РІЗНЕ » 13.1 Флудилка » Бесідка
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.