Вт, 12.12.2017, 18:00
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 9 з 20«1278910111920»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Це цікаво - конкурс підручників
Це цікаво - конкурс підручників
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 29.12.2008, 09:56 | Повідомлення № 1
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Шановні педагоги, вчителі та методисти!
Наближаються найрадісніші свята, які всі з нетерпінням чекають: Новий рік і Різдво Христове. З їх нагоди дозвольте привітати Вас і побажати Вам як завжди міцного здоров’я, щастя, натхнення, творчих, педагогічних і матеріальних здобутків.

Повідомляю Вас також про те, що підведено попередні підсумки Всеукраїнського конкурсу «Підручник для 9-го класу».
В номінації « Інформатика» предметна комісія МОНУ рекомендувала як переможців підручники таких авторів:
1. Ривкінд, Шакотько, Чернікова, Лисенко;
2. Завадський;
3. Володіни.
В конкурсі брали участь також мій рукопис, Морзе і ще чийсь. Місця цих учасників офіційно не оголошувались, тобто це є 4–6 місця.

Доводжу до Вашого відома, що конкурс відбувся з такими процедурними порушеннями:

1. На конкурс, окрім наукового і педагогічного висновків щодо кожного рукопису, надійшли лише три з п’яти експертних висновків від незалежних експертів з Запоріжжя, Тернополя і Чернівців (потрібно не менше чотирьох), що є порушенням пункту 4.10 «Положення про конкурс» і відповідно до чого робиться висновок, що незалежна експертиза не відбулася.
2. Предметна комісія влаштувала власне оцінювання рукописів і розставила їх на відповідні місця так як їй це було потрібно, що є порушення пункту 5.1 Положення. Таким чином можна вважати, що конкурс як такий, що планувався на засадах відкритості, прозорості й гласності, в даній номінації не відбувся.

Заяви про ці порушення подані в Апеляційну комісію. Закликаю Вас, шановні форумчани, а також всіх, кому небайдужа доля шкільного підручника з інформатики, і тих, хто знає як важко працювалось вчителям протягом останніх двадцяти років за відсутності нормальних офіційних підручників, взяти участь в акції підтримки моєї апеляції.

З повагою ставлячись до авторів рукописів 1-3, нікого не звинувачуючи ні в чому безпідставно, закликаю всіх своїх прихильників, а також всіх небайдужих, хто бажає підтримати мою апеляцію в боротьбі за справедливість, протягом найближчих днів направити листа на адресу 04070, м. Київ-70, вул. Сагайдачного, 37, Інститут інноваційних технологій МОНУ, Загальний відділ такого змісту

Голові Апеляційної комісії
конкурсу «Підручник для 9 класу»
від…

Дізнавшись про склад учасників, попередні результати конкурсу в номінації «Інформатика», а також про процедурні порушення, які мали місце під час підведення конкурсу в даній номінації, підтримую апеляційну заяву Глинського Я.М. і прошу підвести підсумки конкурсу у строгій відповідності до «Положення про конкурс», створивши для цього Апеляційну предметну підкомісію.

Дата Підпис

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 31.12.2008, 07:01
Вчитель-з-Києва Дата: Пн, 10.08.2009, 13:12 | Повідомлення № 121
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (Newbie)
але все-таки якійсь програмі отой посібник "Інформатика. Базовий курс. 9 клас" відповідає, правда ж? цікаво чи ця програма є чинною для 12-річної школи?

Серія посібників для 7-9 класів написані у 2006 році з дотриманням та для розвитку «Концепції навчання інформатики у структурі 12-річної школи», за якою у 7-9 класах рекомендується вивчення базового курсу «Основи інформатики», та рекомендованих МОН України програм «Інформатика. 7-9 класи» і «Курс користувача. 7-9 класи». («Прем’єр», Запоріжжя, 2003 р.). Посібники для 7-го і для 8-го класів встигли одержати гриф "Схвалено МОНУ" у 2007 році, для 9-го класу завис на етапі розгляду (є зауваження комісії).
Ковшун Дата: Пн, 10.08.2009, 17:10 | Повідомлення № 122
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Quote (Newbie)
Ковшун, дякую, я зрозуміла
але все-таки якійсь програмі отой посібник "Інформатика. Базовий курс. 9 клас" відповідає, правда ж? цікаво чи ця програма є чинною для 12-річної школи?

Посібник "Інфоматика. Базовий курс. 9 клас", про який іде мова повністю відповідає "Концепції вивчення інформатики у 2-12 класах" та
засобам видавництва "Аспект" для її реалізації.

Детальніше можна ознайомитись http://teachlab.ucoz.ua/publ/17-1-0-52

Глинський__Ярослав Дата: Чт, 13.08.2009, 21:55 | Повідомлення № 123
Видавець посібників
Отже продовжуємо обговорювати, як надаються грифи на підручники з інформатики (див. повідомлення № 110).
У червні 2008 р. на Всеукраїнському семінарі завідувачів обласних методкабінетів з інформатики головний спеціаліст МОНУ Прокопенко Н.С. заявила, що "мафію в інформатиці подолано". Але ж відомо, що мафію подолати неможливо, її можна лише очолити. Так воно і сталось. Наближався конкурс підручників для 9 класу. А за рік чи два до цього відбувся конкурс програм. Відбувся тихо і непомітно. Настільки тихо, що навіть професор Морзе Н.В. (співавтор стандарту з інформатики) не знала про нього. Я дізнався цілком випадково, підготував і відправив на конкурс дві програми. Яке ж було моє здивування, коли отримав одну нейтральну й дві негативні, явно замовні, рецензії. Сперечатись часу не було. Та й не хотілось. Треба було готовитись до конкурсу підручників, де мало бути три прохідні місця. Фаворитом я вважав Гаєвського. Тому результати стали справжньою несподіванкою. Читай повідомлення № 1. А ось як ці результати утворилися ви дізнаєтеся далі...
Федір Дата: Пн, 17.08.2009, 14:13 | Повідомлення № 124
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (Глинський__Ярослав)
А ось як ці результати утворилися ви дізнаєтеся далі...

Чи дізнаємося ми про це раніше як випаде сніг?
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 17.08.2009, 23:34 | Повідомлення № 125
Видавець посібників
Так ось, незалежними експертами на конкурсі підручників "Інформатика. 9 клас" були:
1. Безручак Л.А., методист, Чернівці
2. Мельниченко Д., методист, Ужгород
3. Балик Н.Р., викладач вузу, Тернопіль
4. Ляшко С.І., член-кор. НАНУ, професор, Київ
5. Лапінський В.В., зав.лаб. навчання інф-ки Інституту педагогіки АПНУ
6. Іванова Т.І., учитель, Запорізька обл.
Тепер я покажу як у мене вкрали третє місце, яке мені дали експерти 4,5,6.
Дальше без форматування ви побачите рузультати голосування (з 60 балів). Перекиньте дані собі в Excel, якщо хочете їх краще роздивитись.
експерти\автори Ривкінд Глинський Завадський Морзе Невідомий Володіни
Безручак 44 34 56 53 21 55
Мельниченко 58 51 59 57 51 54
Балик 51 50 43 59 33 51
Ляшко 40 56 58 57 36 48
Лапінський 58 49 39 59 13 44
Іванова 56 52 49 53 32 50
Сума 307 292 304 338 186 302
Місце 2 5 3 1 6 3

Виключаємо результати першого експерта, маємо:
Безручак
Мельниченко 58 51 59 57 51 54
Балик 51 50 43 59 33 51
Ляшко 40 56 58 57 36 48
Лапінський 58 49 39 59 13 44
Іванова 56 52 49 53 32 50
Сума 263 258 248 285 165 247
Місце 2 3 4 1 6 5

Була застосована давновідома методика, коли замовляється одна "нульова" рецензія, яка суттєво змінює картину конкурсу.
Тут роль кілера відіграла рецензія методиста Безручак з Чернівців.
Методист Мельниченко з Ужгорода також дав мені 5 місце, але принаймі бали поставив нормальні.
В обох випадках голосування методистів було замовним, оскільки результати їхні суттєво відхиляються від середніх, що і є показником.

Ці дані і висновки я публікую для того, щоб у майбутньому запобігти зовнішнім впливам на експертів.
А експерти, щоб знали, їхнє упереджене відношення чи замовні рецензії приховати не вдасться.

filnick Дата: Вт, 18.08.2009, 00:02 | Повідомлення № 126
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
У деяких видах спорту (стрибки у воду, гімнастика, фігурне катання) середню оцінку виставляють відкинувши найвищий та найнижчий бал серед всіх оцінок арбітрівю.
swetikccc Дата: Вт, 18.08.2009, 00:30 | Повідомлення № 127
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Скажу одне, всі ці підручники так і штовхають на використання піратських програм.
Цікаво хоч один з авторів придбав ліцензійні версії програм, що описуються в підручниках?
Що я маю сказати дітям, в підручнику одна програма а вчу іншій?

Відредаговано: swetikccc - Вт, 18.08.2009, 06:39
Вчитель-з-Києва Дата: Вт, 18.08.2009, 08:46 | Повідомлення № 128
Прописаний назавжди
У меня простой до визга вопрос: "Почему мнение об учебнике нескольких экспертов выше мнения тех, кому с ним работать?" Предлагаю НА ПЕРВОЙ СТРАНИЦЕ нашего форума организовать окрытый конкурс ВСЕХ учебников информатики для 9-го класса. Пригласить учителей, учеников и их родителей отметить в ПОЛНОМ списке учебников, какому из них отдают предпочтение. Спустя некоторое время получим объективную картину, которая со временем будет лишь уточняться.
Ковшун Дата: Вт, 18.08.2009, 09:42 | Повідомлення № 129
Досвідчений учасник
Quote (Вчитель-з-Києва)
...Пригласить учителей, учеников и их родителей отметить в ПОЛНОМ списке учебников, какому из них отдают предпочтение. Спустя некоторое время получим объективную картину, которая со временем будет лишь уточняться.

Ну, організуємо. Запросимо вчителів, учнів, батьків.
Побачимо дійсну картину.
А далі що?
Нічогісінько від цього не зміниться.
Править бал будуть ті, що й правлять!
BBC Дата: Вт, 18.08.2009, 11:04 | Повідомлення № 130
Тут живе...
Рейтинг: 6
Незалежними експертами на конкурсі підручників "Інформатика. 9 клас" були:
1. Безручак Л.А., методист, Чернівці
2. Мельниченко Д., методист, Ужгород
3. Балик Н.Р., викладач вузу, Тернопіль
4. Ляшко С.І., член-кор. НАНУ, професор, Київ
5. Лапінський В.В., зав.лаб. навчання інф-ки Інституту педагогіки АПНУ
6. Іванова Т.І., учитель, Запорізька обл.

Невже у цих добродіїв були ліцензійні версії програм?
Жоден підручник невідповідає програмному забезпеченню, що де факто є в школах!

Ковшун Дата: Ср, 19.08.2009, 08:22 | Повідомлення № 131
Досвідчений учасник
Quote (awpriss17)
filnick: Збільшити к-ть експертів, але 2 найкращі і 2 найгірші оцінки відкидати, тоді загальна оцінка дійсно буде більш обєктивною, а ми з вами отримаємо дійсно кращий підручник.

filnick наводив приклад: "У деяких видах спорту (стрибки у воду, гімнастика, фігурне катання) середню оцінку виставляють відкинувши найвищий та найнижчий бал серед всіх оцінок арбітрів"

Ви вже відкидаєте 2 найкращі та 2 найгірші оцінки. Хтось запропонує відкидати за схемою 3...3 і т.д.
І складеться така ситуація, що лишиться один експерт. ;)

Вчитель-з-Києва Дата: Ср, 19.08.2009, 08:45 | Повідомлення № 132
Прописаний назавжди
Quote (Ковшун)
Ну, організуємо. Запросимо вчителів, учнів, батьків.
Побачимо дійсну картину.

Для одного этого уже стоит потрудиться! Нам сейчас суют непонятно какой "товар", а мы, действующие учителя, в его выборе и оценке не принимаем малейшего участия. А ведь нам и нашим ученикам этими, часто никудышними (Каймин, Верлань, Зарецкая...), учебниками пользоваться! Почему же для нас выбирают "лучшие" средства обучения чужые "дяди и тёти", часто подмазанные издательствами для принятия нужного выбора. Качество же учебников при этом отодвигается на последнее место. Главное - государственные деньги поделить!
Николай Иванович! Как мне стало известно, Вы готовите к печати свой учебник "Основи Интренету", ощутимо лучше и дешевле учебника, рекомендованого МОНУ. Интересно, как при пассивной позиции Вам удасться его продвинуть в школы?
Ковшун Дата: Ср, 19.08.2009, 10:44 | Повідомлення № 133
Досвідчений учасник
Quote (Вчитель-з-Києва)
Николай Иванович! Как мне стало известно, Вы готовите к печати свой учебник "Основи Интренету", ощутимо лучше и дешевле учебника, рекомендованого МОНУ. Интересно, как при пассивной позиции Вам удасться его продвинуть в школы?

Да, действительно готовлю. ( информация у Вас...предельно точна! ;) )
Да никак не удастся официально его без грифа продвинуть в школы!
Но не это главное сегодня.
Сегодня главнее всего, чтобы он скорее вышел. Пускай учителя ознакомятся с ним, поработают, оценят.
А уж потом будем подавать материалы на получение грифа.
Т.е. я за то, чтобы учебники вначале проходили апробацию непосредственно в школе, а уж потом получали гриф.
Ковшун Дата: Ср, 19.08.2009, 10:49 | Повідомлення № 134
Досвідчений учасник
Quote (awpriss17)
Ні, Ви трішки не зрозуміли, або я трішки не вірно висловився ... Хай думають і вирішують.
А ми для цього і висловлюємо тут свої думки...

Можливо не так зрозумів. Проте, Ви внесли ясність і мені стало зрозуміло. ;)
От якби чиновники у МОНУ прилухалися до наших думок, пропозицій, а вже потім вирішували, було б дуже добре.
Від цього лише був би виграш!
Глинський__Ярослав Дата: Ср, 19.08.2009, 16:27 | Повідомлення № 135
Видавець посібників
Quote (awpriss17)
це лише пропозиція для управлінців

На жаль, управлінцям не потрібні Ваші пропозиції. У них свої правила.

А тепер цікавіше: прошу з головної сторінки мого сайту www.hlynsky.lviv.ua ознайомитися з першим розділом нового підручника "Інформатика. 9 клас" у pdf-форматі ( 2 МБ).

Питання до адмінів: чому мені заборонено користуватися ББкодами?

Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Це цікаво - конкурс підручників
Сторінка 9 з 20«1278910111920»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.