Ср, 20.09.2017, 06:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 18 з 20«121617181920»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Це цікаво - конкурс підручників
Це цікаво - конкурс підручників
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 29.12.2008, 10:56 | Повідомлення № 1
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Шановні педагоги, вчителі та методисти!
Наближаються найрадісніші свята, які всі з нетерпінням чекають: Новий рік і Різдво Христове. З їх нагоди дозвольте привітати Вас і побажати Вам як завжди міцного здоров’я, щастя, натхнення, творчих, педагогічних і матеріальних здобутків.

Повідомляю Вас також про те, що підведено попередні підсумки Всеукраїнського конкурсу «Підручник для 9-го класу».
В номінації « Інформатика» предметна комісія МОНУ рекомендувала як переможців підручники таких авторів:
1. Ривкінд, Шакотько, Чернікова, Лисенко;
2. Завадський;
3. Володіни.
В конкурсі брали участь також мій рукопис, Морзе і ще чийсь. Місця цих учасників офіційно не оголошувались, тобто це є 4–6 місця.

Доводжу до Вашого відома, що конкурс відбувся з такими процедурними порушеннями:

1. На конкурс, окрім наукового і педагогічного висновків щодо кожного рукопису, надійшли лише три з п’яти експертних висновків від незалежних експертів з Запоріжжя, Тернополя і Чернівців (потрібно не менше чотирьох), що є порушенням пункту 4.10 «Положення про конкурс» і відповідно до чого робиться висновок, що незалежна експертиза не відбулася.
2. Предметна комісія влаштувала власне оцінювання рукописів і розставила їх на відповідні місця так як їй це було потрібно, що є порушення пункту 5.1 Положення. Таким чином можна вважати, що конкурс як такий, що планувався на засадах відкритості, прозорості й гласності, в даній номінації не відбувся.

Заяви про ці порушення подані в Апеляційну комісію. Закликаю Вас, шановні форумчани, а також всіх, кому небайдужа доля шкільного підручника з інформатики, і тих, хто знає як важко працювалось вчителям протягом останніх двадцяти років за відсутності нормальних офіційних підручників, взяти участь в акції підтримки моєї апеляції.

З повагою ставлячись до авторів рукописів 1-3, нікого не звинувачуючи ні в чому безпідставно, закликаю всіх своїх прихильників, а також всіх небайдужих, хто бажає підтримати мою апеляцію в боротьбі за справедливість, протягом найближчих днів направити листа на адресу 04070, м. Київ-70, вул. Сагайдачного, 37, Інститут інноваційних технологій МОНУ, Загальний відділ такого змісту

Голові Апеляційної комісії
конкурсу «Підручник для 9 класу»
від…

Дізнавшись про склад учасників, попередні результати конкурсу в номінації «Інформатика», а також про процедурні порушення, які мали місце під час підведення конкурсу в даній номінації, підтримую апеляційну заяву Глинського Я.М. і прошу підвести підсумки конкурсу у строгій відповідності до «Положення про конкурс», створивши для цього Апеляційну предметну підкомісію.

Дата Підпис

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 31.12.2008, 08:01
Глинський__Ярослав Дата: Чт, 12.11.2009, 10:19 | Повідомлення № 256
Видавець посібників
Оскільки цей розділ присвячений конкурсу підручників, який викликав певний інтерес у читачів, я продовжу підняту тему й інформуватиму Вас про перебіг конкурсу рукописів підручників з інформатики для 10-го класу. Цим повідомленням я не підтверджую і не заперечую своєї участі у конкурсі, щоб це не розцінювалось як вплив на експертів. Постараюсь висвітлювати події і вчинки всіх осіб об’єктивно, поважаючи право кожного вчителя бути прихильником того чи іншого авторського колективу.
11 листопада відбулося шифрування рукописів підручників. Через пару днів рукописи поступлять до семи експертів, які через 30 днів висловлять свою думку. Протягом тижня предметна комісія при МОНУ підіб’є підсумки і до кінця грудня будуть відомі результати.
Однак нагадую, минулого року не всі експерти, а також згадана предметна комісія, оцінювали рукописи об’єктивно і справедливо, про що я писав тут раніше. Підручники, які Ви отримали в школи, є підтвердженням цього. Деякі з них містять недопустимі змістові помилки, деякі – суттєві методичні прорахунки, деякі – не є підручниками, що мають відповідати віковим особливостям учнів, а чуть не енциклопедичними довідниками чи посібниками для додаткового читання. А як могли експерти і комісія пропустити підручник, який опирається на програмне забезпечення (Adobe Photoshop i Coral Draw), яке не закупляли для легального використовувати в школі? А як бути з підручниками, в яких текст і ілюстрації не читаються частково або повністю, тобто виконані з порушення санітарно-гігієнічних норм. Це ще гірше, ніж відсутність грифу, оскільки створює пряму загрозу здоров’ю учнів. За правилами їх потрібно вилучати з навчального процесу. На форумі багато вчителів запитує, «як таке могло статися?». Єдина відповідь – на конкурс мали вплив «темні сили». У результаті мій підручник, з двома розділами якого можна ознайомитися на моєму сайті, експерт з Чернівців перевів з загального третього на п’яте місце, незаслужено поставивши йому «кілерські» бали. Тому, щоб вся ця історія не повторилась, давайте дружньо закличемо всіх вельмишановних експертів, як закликають суддів на олімпійських іграх, дорожити своїм іменем, бути об’єктивними і справедливими, послужити цих тридцять днів нашій інформатиці вірою і правдою.
Шестопалов Дата: Чт, 12.11.2009, 11:38 | Повідомлення № 257
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 167
До відома шановних колег!
Видавництво "Аспект" завершує роботу над навчальним посібником з інформатики для 10-го класу, робочим зошитом, комплектом комп’ютерних тестів і методичними матеріалами.
У конкурсі наш авторський колектив принципово не прийматиме участі, рахуючи єдиними і об’єктивними експертами діючих вчителів України. Тому пробний випуск нашого посібника вийде з друку вже на початку 2010 року за кошти видавництва і буде пропонуватися в школи для випробування у реальному навчальному процесі. Якщо книга виявиться поганою, видавництво потерпіть збитки. Лише після проведення успішних випробувань, врахування зауважень та пропозицій, нове видання буде подано на експертну комісію МОН України для одержання відповідного грифу.

Відредаговано: Шестопалов - Чт, 12.11.2009, 14:31
filnick Дата: Чт, 12.11.2009, 14:31 | Повідомлення № 258
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (Шестопалов)
Видавництво "Аспект" завершує роботу над навчальним посібником з інформатики для 10-го класу

Даний посібник розрахований на рівень академічний чи профільний?
Шестопалов Дата: Чт, 12.11.2009, 14:34 | Повідомлення № 259
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 167
Quote (filnick)
Даний посібник розрахований на рівень академічний чи профільний?

Хотів би почути Вашу пораду щодо структури майбутнього посібника (посібників). Можна точніше: чи потрібні два підручники?
Ковшун Дата: Пт, 13.11.2009, 12:05 | Повідомлення № 260
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Quote (Шестопалов)
У конкурсі наш авторський колектив принципово не прийматиме участі, рахуючи єдиними і об’єктивними експертами діючих вчителів України. Тому пробний випуск нашого посібника вийде з друку вже на початку 2010 року за кошти видавництва і буде пропонуватися в школи для випробування у реальному навчальному процесі. Якщо книга виявиться поганою, видавництво потерпіть збитки. Лише після проведення успішних випробувань, врахування зауважень та пропозицій, нове видання буде подано на експертну комісію МОН України для одержання відповідного грифу.

Дуже правильна позиція!!!!!!!!!!!!!!!!
Ковшун Дата: Пт, 13.11.2009, 12:14 | Повідомлення № 261
Досвідчений учасник
Нагороди: 1
Quote (Глинський__Ярослав)
Тому, щоб вся ця історія не повторилась, давайте дружньо закличемо всіх вельмишановних експертів, як закликають суддів на олімпійських іграх, дорожити своїм іменем, бути об’єктивними і справедливими, послужити цих тридцять днів нашій інформатиці вірою і правдою.

Цікава пропозиція!
На мою думку, це повинно зробити МОНУ!
Тобто, поставити відповідне завдання перед експертами та предметною комісією.
Таке завдання МОНУ може поставити, якщо належним чином проаналізовано було попередній конкурс.
А тих експертів, які були минулого рору, в цьому році не повинно бути.
Ми можемо закликати. Але чи прислухаються до нашої думки? ;)
Глинський__Ярослав Дата: Вт, 08.12.2009, 07:13 | Повідомлення № 262
Видавець посібників
Шановні вчителі!
Прошу ознайомитися з відеододатком до мого підручника "Інформатика. 9 клас"
Фільм 1. "Знайомство з робочим столом операційної системи".
Мої учні сприйняли фільм позитивно. Сукупність таких фільмів може мати різнопланове застосування. Головне - він замінює пояснення вчителя до нової теми. Інше - це елемент дистанційного навчання.
Прошу публікувати тут Ваші зауваження і побажання.
Фільм можна дивитися онлайн з вузла hlynsky.inf.ua

Додано (08.12.2009, 06:13)
---------------------------------------------
Акція "Дешевше не буває"!
Хто ще не працював з моїми книжками чи планує їх придбати - можете скористатися акцією "Дешевше не буває".
Ціни знижено на 25-30%. Див. прайс на www.

swetikccc Дата: Вт, 08.12.2009, 17:36 | Повідомлення № 263
Ветеран спілкування
Нагороди: 24
Рейтинг: 341
Quote (Ковшун)
На мою думку, це повинно зробити МОНУ!

Все Вони прекрасно зроблять і утечку також ;)
11 листопада відбулося шифрування рукописів підручників
Bandalak Дата: Ср, 09.12.2009, 13:59 | Повідомлення № 264
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
У результаті мій підручник, з двома розділами якого можна ознайомитися на моєму сайті, експерт з Чернівців перевів з загального третього на п’яте місце, незаслужено поставивши йому «кілерські» бали.

А як він це мотивував?
Глинський__Ярослав, фільми це звичайно добре, але хотілося б ще мати онлайн підтримку із тестами, додатковими завданнями, із можливістю писати побажання та виправляти можливі недоречності.
А як бути з підручниками, в яких текст і ілюстрації не читаються частково або повністю, тобто виконані з порушення санітарно-гігієнічних норм. Це ще гірше, ніж відсутність грифу, оскільки створює пряму загрозу здоров’ю учнів.

Їх я склав на купу, а взамін попросив частину у Шестопалова і частину у Завадського.
Хто ще не працював з моїми книжками чи планує їх придбати - можете скористатися акцією "Дешевше не буває".

Я хочу придбати один Ваш підручник для особистого користування. В місті я буваю зрідка, а у нас книжкових крамниць немає. Та й у Чернівцях минулого Четверга я не знайшов жодного Вашого підручника для 9 класу. Продавці кажуть, що від вересня не замовляли. Я би придбав через пошту, але Ви одиничні екземпляри не висилаєте!
Quote (Шестопалов)
У конкурсі наш авторський колектив принципово не прийматиме участі, рахуючи єдиними і об’єктивними експертами діючих вчителів України.

Але наскільки я освідомлений, без конкурсу можливо отримати тільки Гриф посібника, а не підручника. І знову нам будуть забороняти ним користуватися на місцях.
Quote (Шестопалов)
Хотів би почути Вашу пораду щодо структури майбутнього посібника (посібників). Можна точніше: чи потрібні два підручники?

Можна зробити один загальний для рівня стандарт і додаток до нього для академічного рівня, з додатковими темами, завданнями, вправами, практичними, то що..
Глинський__Ярослав Дата: Ср, 09.12.2009, 20:34 | Повідомлення № 265
Видавець посібників
Quote (Bandalak)
Та й у Чернівцях минулого Четверга я не знайшов жодного Вашого підручника для 9 класу

Зателефонуйте у Чернівцях в "Книжковий сад" 50-85-15 чи "Технічну книгу" 52-74-76. Попросіть, щоб книжку привезли з Києва або замовили у Львові. Це їхня робота.
Простежте, щоб це було видання 2009 р.
На жаль, поодинокі книжки ми не відправляємо. Черги у поштових відділенях занадто великі, щоб на це витрачати час.
Зверніть також увагу на нашу акцію:
Акція "Дешевше не буває"!
Ціни знижено на 25-30%. Див. прайс і умови на www.

Quote (Bandalak)
фільми це звичайно добре, але хотілося б ще мати онлайн підтримку із тестами, додатковими завданнями, із можливістю писати побажання та виправляти можливі недоречності.

Над тестами я працюю. Додаткові завдання вчитель хай підбирає сам до своїх уподобань і можливостей. Побажання я радо прийму до уваги, адже реально є можливість книжку удосконалювати у щорічних перевиданнях. Але треба, щоб ці перевидання були. Перспектива тут невизначена. Вчителі не дуже мають бажання купувати для учнів альтернативні книжки.
Bandalak Дата: Ср, 09.12.2009, 21:57 | Повідомлення № 266
Лідер форуму
Вчителі не дуже мають бажання купувати для учнів альтернативні книжки.

На місцях методисти часто наполягають використовувати книжки тільки із грифом, тому і не замовляють.
А ось для себе багато вчителів хотіли би мати, як альтернативне джерело інформації. Я б хотів для себе зібрати усі можливі підручники.
Додаткові завдання вчитель хай підбирає сам до своїх уподобань і можливостей.

Сам підібрати може лише досвідчений вчитель, а що робити початківцю? Я вже колись пропонував пану Шестопалову, щоб він під 9 клас створив інтерактивний сайт. Але він вважав це зайвим. Ви напевно теж вважаєте це зайвим. А у ваших конкурентів вже є такі сайти, хоч і дуже не досконалі, але є.
На жаль, поодинокі книжки ми не відправляємо. Черги у поштових відділенях занадто великі, щоб на це витрачати час.

Дуже шкода, я в Чернівцях наближчим часом не буду, мені добиратися 150 км..
Глинський__Ярослав Дата: Чт, 10.12.2009, 09:52 | Повідомлення № 267
Видавець посібників
Quote (Bandalak)
у ваших конкурентів вже є такі сайти, хоч і дуже не досконалі, але є

Рух у цьому напрямку корисний, але не обов'язковий. Це нормально, що кожний автор експериментує і вносить у методику нові електронні компоненти навчання. Кожний розвиває щось своє. Шестопалов має свої тренажери і тестову систему, інші мають онлайнові зошити чи ще щось, я планую створити серію фільмів (див. зразок на hlynsky.inf.ua). На мою думку підручник залишається основним засобом навчання. І якщо учні не хочуть читати підручники, де автори добросовісно не відпрацювали матеріал (не в сенсі науковості, з науковістю усе майже добре, а в сенсі доцільності подання того чи іншого матеріалу), а про це пишуть на форумі вчителі, то спочатку треба поміняти підручник на такий, де є менше шуму і води. Я надіюсь, що мої підручники цьому відповідають.
Bandalak Дата: Чт, 10.12.2009, 14:34 | Повідомлення № 268
Лідер форуму
Я надіюсь, що мої підручники цьому відповідають.

Сподіваюся, що Ваші підручники як і підручники Шестопалова цьому відповідають! Але до реальної заміни недолугих на нормальні я ставлюся скептично. Держава на це гроші не дасть, потрібно купувати за власні кошти, а це не зовсім ґут!
Потрібно все ж таки добивати всенародного визнання і вимагати гроші із держбюджету.
Сподіваюся вже на наступний рік усі експерти будуть добросовісними!
Дуже добре би було, щоб експерти аналізуючи матеріал підручників не ховалися по підсобках, а виставляли свої думки десь на сайті на всенародне обговорення. А щоб народ розумів про що йдеться, то основні моменти кожного підручника конкурсанта треба десь розмістити наперед для загального огляду. Адже, як говорив пан Шестопалов, тільки діючі вчителі можуть бути адекватними суддями!
Bandalak Дата: Чт, 10.12.2009, 21:00 | Повідомлення № 269
Лідер форуму

1. Ривкінд, Шакотько, Чернікова, Лисенко;
2. Завадський;
3. Володіни.

В конкурсі брали участь також мій рукопис, Морзе і ще чийсь.

Так я не зрозумів, що у конкурсі брали участь 6 рукописів?
Якщо Шестопалов не брав участі, то хто ж тоді шостий автор?
Чи був надрукований підручник по цьому, шостому рукописі?
Якщо був, то де його купити?
Мені цікаво з точки зору колекціонера підручників для 9-го класу. ;)

swetikccc Дата: Чт, 10.12.2009, 22:25 | Повідомлення № 270
Ветеран спілкування
Нагороди: 24
Рейтинг: 341
Ознайомився ще з одним підручником.
Пане Шестопалов, приношу Вам свої вибачення, та вашому посібнику пам'ятник потрібно ставити.))

Відредаговано: swetikccc - Чт, 10.12.2009, 22:42
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Це цікаво - конкурс підручників
Сторінка 18 з 20«121617181920»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.