Чт, 21.09.2017, 17:13
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Інформатика сьогодні і завтра (Все про інформатику, методику, підручники)
Інформатика сьогодні і завтра
Глинський_Ярослав Дата: Чт, 01.05.2008, 00:42 | Повідомлення № 1

Шановні учителі та методисти!
Попри велику зайнятість із задоволенням візьму участь у форумі, значення якого важко переоцінити як в плані обміну методичним досвідом та інформацією, так і у формуванні нової культури спілкування. Правда незайнятих людей серед учасників форуму я, як і Ви, не спостерігав.
Оскільки не всі вчителі знайомі з видавництвом «Деол» і його автономним підрозділом, який я очолюю (СПД Глинський), запрошую відвідати мій сайт www.hlynsky.lviv.ua , де Ви отримаєте вичерпну інформацію.
Підкреслю ось що: мене цікавить не лише реклама моїх книжок на форумі.
Цікавіше було би обговорити стратегічні питання розвитку інформатики, пробудити напівсонну вчительську громадськість, звернути увагу на те, що доля інформатики та інформатизації країни також і у їхніх руках, довести тезу, що верхи не можуть, а низи не хочуть... Та що це я пишу, теза давно доведена! Просто багато років нічого не міняється принципово. Потрібні зміни!
Тому рекламую електронний журнал, який є на моєму сайті. Сьогодні він відображає мої погляди на шкільну інформатику 10–5-річної давності. Влітку планую оновити його свіжими статтями, які зараз розіслані у журнали і в збірники праць конференцій. Наприклад, наші погляди на MS Office-2007, як на яскравий зразок руху крок вперед, два кроки – назад, відображені в журналі «Комп’ютер в школі і сім’ї», № 1 і 3, а на програми – в матеріалах конференції в Кривому Розі (квітень 2008 р.), на сутність терміну «інформатика» – у Вінниці (травень 2008), на профільне навчання – в Умані (червень 2008) тощо.
Як автора книжок мене цікавить думка вчителів про них. Я отримую багато щирих позитивних відгуків електронною поштою. Буду радий, якщо такі відгуки з’являться тут на форумі. Адже це оцінка моєї праці, а також праці моїх колег. Можете висловлюватись також критично, але конструктивно. Ми й надалі будемо робити все, щоб Вам не було скучно з нами, а працювати з нашими книжками було зручно і цікаво.
Десяток моїх книжок достатньо щільно покривають базову шкільну, а також базову вузівську інформатику. Підкреслюю слово – базову. Це називається неперервністю шкільної і базової вузівської освіти. Мало хто може похвалитися подібною реалізацією цієї парадигми в освіті.
Книжки, написані багато років тому для студентів, сьогодні якнайкраще підходитимуть для так званого профільного навчання. У них глибоко пророблена дидактика і вони добре апробовані. Хотілось би, щоб автори, які йдуть слідом, орали глибше цю ниву.
Шкільні книжки, написані досить круто декілька років тому, зараз якраз ввійшли в тему і в моду.
Новинка, яку ми запропонуємо цього року, потрясе світ інформатики і не тільки.
Все це буде доступно кожному, зокрема, в книжкових магазинах. Ви також можете звертатись за книжками до нас. На сайті є умови придбання. Прошу ознайомитися з ними.
Видавництво всіляко заохочуватиме масову співпрацю зі школами, гарантує швидку, зручну і безплатну доставку книжок у всі обласні центри.
Надіюсь, що ми заприятелюємо!
З повагою, Ярослав Глинський.
www.hlynsky.lviv.ua, ya_hlynsky@mail.lviv.ua , 8-063-572-32-82

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Відредаговано: Махновець_Ігор - Ср, 31.12.2008, 08:06
Шестопалов Дата: Чт, 01.05.2008, 09:21 | Повідомлення № 2
Видавець посібників
Нагороди: 11
Рейтинг: 167
Шановний Ярослав Миколайович!

Вітаю Вас на цьому форумі і бажаю успіху Вашим книгам! Разом - нас багато!

З давньою повагою. Шестопалов Євген Анатолійович. Видавництво "Аспект"

Глинський_Ярослав Дата: Пт, 18.07.2008, 18:54 | Повідомлення № 3

Шановні вчителі та методисти!
Щойно закінчив роботу над книжкою "Комп'ютер у кожний дім". Книжка вийде у серпні.
Для багатьох це звичайний самовчитель, для мене і Вас це більше, ніж самоучитель. Це пропедевтичний курс інформатики для учнів різного рівня підготовки, книжка для позакласного читання, книжка для учнів і їхніх батьків.
Сім'я, а не школа, матиме вирішальне значення на ранньому етапі становлення комп'ютерних знань. Ця книжка також допоможе всім, хто хоче поставити інформатику в себе для учнів 7-8 класів.
Проаналізувавши написане, побачив, що це не є елементарний рівень. По класифікації задач з відомого збірника Сканаві це - рівень B. Чи потрібен рівень А? Елементарно про найважливіше і тільки. Про першу годину за комп'ютером людини, яка його раніше не бачила. Потрібний, але не у вигляді книжки, а у вигляді комп'ютерного фільму, зокрема, для тих, то не вміє чи не хоче читати.
Ви вже навчилися робити такі фільми? Міг би це доручити своїм студентам, але вони не володіють методикою. Значить - це можете зробити лише Ви. Хто візьметься?

Додано (18.07.2008, 17:54)
---------------------------------------------
Шановні учителі, методисти, автори і видавці!
За останні п'ятнадцять років під егідою МОНУ і за держбюджетні гроші було надруковано багато підручників низької якості з різних предметів, а з інформатики найбільше (пояснюю популярніше: були повна безвідповідальність і деребан народних грошей). Сьогодні МОНУ потребує нашої допомоги, пропозицій і порад щодо виправлення негативної ситуації, яка склалася. Зараз на сайті МОНУ в рамках публічного обговорення знаходиться проект Положення щодо конкурсу підручників для 9-го класу. У результаті попереднього інтернет-обговорення такі пропозиції були сформульовані мною, Є.А. Шестопаловим та іншими колегами по перу і надіслані за призначенням. Ви ще можете долучитися до такого обговорення на цьому форумі.

Ось наші пропозиції
1. Експертиза підручників МОН України повинна лише перевіряти відповідність навчальних видань вимогам діючих програм з єдиним вердиктом: «так, відповідає» або «ні, не відповідає» з описом у цьому випадку недоліків для можливого доопрацювання.
2. Навчальні видання, що пройшли експертизу, слід включати до щорічного списку рекомендованої літератури, що має слугувати орієнтиром для видавництв щодо видання книжок, а освітянським установам щодо їх закупівлі.
3. Кошти на придбання підручників для закладів освіти передати обласним управлінням освіти, на які покласти оргроботу по забезпеченню шкіл підручниками.
4. Централізоване видання підручників за державні кошти не проводити. Видавництва на основі рекомендацій МОНУ чи власної експертизи друкують підручники за власні кошти і несуть тим самим матеріальну відповідальність за їхню якість.
5. Розробити і підтримати концепцію «регіональних підручників».
6. Дозволити застосування в школах негрифованих пробних підручників на умовах експериментального використання на основі рекомендацій міських методоб’єднань вчителів чи обласних управлінь освіти.
7. (альтернативна пропозиція). Усі рукописи–переможці Конкурсу включаються до державного замовлення на видання навчальної літератури з однаковим пробним тиражем, який сумарно не має перевищувати 15-25% контингенту учнів.
8. Підручники–переможці Конкурсу проходять обов’язкову апробацію та моніторингові дослідження згідно з Положенням про них протягом одного навчального року (після цього видаються тиражі на 100% контингенту пропорційно до обласних бланків-замовлень).
9. Реалізацію пропозиції з п. 4 розпочати з предмету інформатика.

Ми надіємось, що наші пропозиції будуть або враховані, або ми отримаємо аргументовані відповіді, чому їх не можна врахувати.
Хто хоче підтримати наші ініціативи, особливо з київських авторів і видавництв чи з інших регіонів, запрошуємо до тіснішого спілкування ya_hlynsky@mail.lviv.ua.
У цьому розділі форуму просимо викласти конкретні думки і пропозиції, а також висловити свою підтримку нашій ініціативі чи навпаки.

Bandalak Дата: Сб, 19.07.2008, 12:37 | Повідомлення № 4
Лідер форуму
Нагороди: 37
Рейтинг: 247
Я пропоную провести анкетування вчителів інформатики по всій тереторії нашої Держави з проханням вказати 2 найкращих та 2 найгірших підручники (посібники) з інформатики. На основі такого опитування написати аргументовані народом пропозиції до МОНу.
Nicola Дата: Пн, 21.07.2008, 12:29 | Повідомлення № 5
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 13
Quote (Bandalak)
Я пропоную провести анкетування вчителів інформатики по всій тереторії нашої Держави з проханням вказати 2 найкращих та 2 найгірших підручники (посібники) з інформатики
Я не впевнений що найкращий підручник вже написано, тим більше видано...
Глинський__Ярослав Дата: Вт, 23.08.2011, 23:05 | Повідомлення № 6
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Повідомляю про початок оновлення мого сайту, де вже є інформація про нові книжки.
Ми готові приймати Ваші замовлення.

Додано (23.08.2011, 22:05)
---------------------------------------------
Шановні вчителі!
На моєму оновленому сайті є методично-провокаційна стаття "Visual Basic - незрівнянні переваги та інше". Запрошую до її обговорення.
Заодно інформую Вас, що моє видавництво пережило ще один кризовий рік і пропонує Вашій увазі як старі книжки за низькими цінами, так і зовсім нове видання, яке розпочинає серію книжок нового покоління. На цей раз приймаються навіть індивідуальні замовлення, хоча ми надаємо перевагу груповим. Натискайте зараз же на WWW, читайте і підтримуйте або критикуйте, але без злоби, як деякі це лише і вміють робити.

Ірина_Сьомачок Дата: Вт, 23.08.2011, 23:59 | Повідомлення № 7
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Bandalak)
Я пропоную провести анкетування вчителів інформатики по всій тереторії нашої Держави з проханням вказати 2 найкращих та 2 найгірших підручники (посібники) з інформатики.

Правильно.На мою думку дане опитування потрібно проводити обов'язково і з усіх предметів.
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 24.08.2011, 03:17 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Quote (Глинський__Ярослав)
методично-провокаційна стаття "Visual Basic - незрівнянні переваги та інше"

А в чому елемент провокації? :)
Ці ідеї форумчани не так давно завзято обговорювали на хвилі дискусії навколо нашої програми. Ваша стаття гарно узагальнює думки половини (?) учасників дискусії. Друга половина (?) завзято тримається процедурної ідеології. І хтось із них, можливо напише подібну статтю.

Для ілюстрації Ваших думок пропоную кілька своїх матеріалів:
- програмний засіб для розважального вечора, написаний на VBA у Word;
- більш солідний проект на макросах в електронних таблицях;
- досить "ефектний" проект, побудований мінімальними засобами візуального (у Вашій термінології!) програмування;
- маленький, більший і ще більший візуальні проекти зі складнішим алгоритмічним наповненням;
- приклад простої об'єктноорієнтованої програми (для тих, хто намагається опанувати ООП самотужки);
- процедурний і об'єктнооорієнтований варіанти однієї (вже не такої простої) програми.
Глинський__Ярослав Дата: Вт, 30.08.2011, 00:06 | Повідомлення № 9
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (Пилипчук_О_П)
Друга половина (?) завзято тримається процедурної ідеології.

Суть моєї нової книжки "Основи алгоритмізації і програмування" в об'єднанні концепцій процедурного і візуального програмування в одне ціле. Отже будуть "І віці цілі, і вовки ситі".
Тепер щодо реклами моїх книжок.
Чим ближче 1 вересня, тим більша зацікавленість учителів, коли будуть нові підручники для 11 класу.
Реально цього року вони будуть швидко, а де не де чув, що вже є. Ось тільки в якій кількості. Це питання відкрите. Більше того, чув що кількість невелика.
Тому, якщо виникне потреба запрошую вчителів інформатики ознайомитися з прайсом на моєму сайті (тисніть www) то умовами доставки книжок мого видавництва.
Ціни доступні. Більше того, ми вперше з 1 вересня будемо виконувати індивідуальні замовлення на зовсім малу кількість книжок і відсилатимемо їх поштою.
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 30.08.2011, 10:20 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
За минулий рік отримали "стандарт" Ривкінда для 10 кл. в кількості 4 шт., що рівно в 8 разів менше за потребу.
mul44 Дата: Вт, 30.08.2011, 14:36 | Повідомлення № 11
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Сьогодні взяв у бібліотеці підручник Н.В.Морзе, В.П.Вембер, О.Г.Кузьмінська для 10 класу, видавнитцво Школяр, тільки но прийшли, чекаю на підручник для 11 класу.

Відредаговано: mul44 - Вт, 30.08.2011, 14:36
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 30.08.2011, 15:11 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
А кількість достатня?
mul44 Дата: Вт, 30.08.2011, 17:15 | Повідомлення № 13
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Так більше ніж, ще не встиг роздивитись, які ваші думки стосовно цього підручника?

Відредаговано: mul44 - Вт, 30.08.2011, 17:15
W-w-W Дата: Вт, 30.08.2011, 18:23 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
ми теж отримали підручники з інформатики для 10 кл. Н.В.Морзе, В.П.Вембер, О.Г.Кузьмінська, десь 20 точно є, а решту може довезуть, але мене це не радує дуже
Ktara Дата: Вт, 30.08.2011, 19:32 | Повідомлення № 15
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
А у нас вообще учебников на 11 класс не будет (это уже известно на 100%)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Інформатика сьогодні і завтра (Все про інформатику, методику, підручники)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.