Ср, 22.11.2017, 13:08
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 17«123451617»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Вибираємо мову програмування і візуальне середовище (Вибираємо мову програмування і візуальне середовище)
Вибираємо мову програмування і візуальне середовище
Виберіть мову програмування і візуальне середовище для 11 класу
1.1. Pascal (for Windows) i Delphi[ 28 ][51.85%]
2.2. Free Pascal i Lazarus[ 4 ][7.41%]
3.3. Visual Basic (в MS Office)[ 8 ][14.81%]
4.4. Visual Basic .NET (у MS Visual Studio)[ 3 ][5.56%]
5.5. C# (у MS Visual Studio) тощо[ 10 ][18.52%]
6.6. Інше[ 1 ][1.85%]
Усього відповідей: 54
Глинський__Ярослав Дата: Вт, 22.06.2010, 22:46 | Повідомлення № 1
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Не вдаючись у дискусії щодо методичної доцільності використання блок-схем, НАМ, Java та всякої екзотики, прошу висловити побажання щодо мови програмування і візуального середовища для курсу інформатики в 11-му класі (нова програма) і бажано обгрунтуйте його.

Усю шкільну нову програму можна шикарно виконати у Visual Basic в MS Office. Тільки уявіть, відкриваєте MS Word чи Excell 2003, 2007 чи 2010, переходите в редактор Visual Basic і розв'язуєте будь-яку задачу курсу. Переваги - все дуже просто. Не виникають проблеми з ліцензіями. Доступний вдома кожному учню. Недоліки також є, але вони блідніють перед перевагами. Тому я голосую за п.3 (жалко що не понумерував).

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

LVV Дата: Чт, 24.06.2010, 23:27 | Повідомлення № 31
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Quote (serbor)
А мы в школе учим детей, а не студентов-программистов.

А Вы уверены, что дети-"непрограммисты" в будущем не станут ими. Или в том, что призёр областной олипиады по программированию обязательно станет программистом?

У меня несколько, ничем особо не отличавшиеся учеников, которые ещё на советских Корветах изучали программирование, сейчас работают программистами. А, к примеру, один из недавних призёров олимпиад (одного заслуженного учителя Украины) к сожалению работает грузчиком.

Это может говорить как о том, что неважно, какой язык изучать. Но я считаю, что нужно изучать серьёзные и перспективные вещи даже новичкам и даже не будущим программистам. Пригодится - хорошо. Не пригодится - мозги всё равно будут лучше от этого работать.

Quote (serbor)
проблем поприбавится с методиками, учебниками, подготовкой учителей. Да и язык сам для изучения несколько сложнее, поскольку интуитивно не так понятен начинающему. Профессионалы-программисты по этому поводу всегда будут спорить,

Вы правы. Трудно. Вот поэтому и следует разделить школьный курс информатики на два. Отдельный предмет - программирование. Новые методики, учебники, специалисты... А пока нам приходится быть универсалами, которые всего за 12 программных часов с 9-го по 11 класс должны научить детей основам алгоритмизации и программирования.

Мы тут о языке программирования рассуждаем, а ведь если вдуматься, то какая разница, что за язык изучать в течении 12 часов. Всё равно ничему толковому за такое короткое время не научишь. :)

serbor Дата: Пт, 25.06.2010, 00:35 | Повідомлення № 32
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (LVV)
Вы можете себе представить ситуацию, когда бы в одном классе ученики изучали, кто Паскаль, кто Бейсик, кто Си++, кто Си и прочее, да еще и в разных средах и компиляторах. Хотел бы я на это посмотреть, и особенне на учителя информатики.

Так я уже в свое время на него посмотрел. То есть на себя со стороны. Лет более 10 назад, был у меня переходный период по оснащению кабинента. IBM-cовместимых компов было мало, штук 6. Штук 10 было УКНЦ (на них был только Бейсик). Тогда я изучал много с учениками всяких алгоритмов, а для практических работ предложил им выбирать язык и среду программирования. Конспект я готовил дома и давал им для копирования или для конспектирования готовый материал. Примеры приводил на 4 языках (ШАЯ, Бейсик, Pascal и C). Среды им предложил Бейсик УКНЦ, GW Basic, TurboBasic, qbasic, TurboPascal, Borland C++ 3.0 for DOS. Им процесс выбора нравился. И называли учеников соответстенно "Напаскальники", "Насильники" и "Бейсикоманы". Тогда было 2 часа информатики в неделю, профилей не было, и очень мало компьютерных технологий. Порезвился я тогда пару лет и остепенился. И стал предлагать им выбор, а выбирал за них, чтобы мне было проще уроки проводить TurboPascal. Но в последующие годы в нескольких классах (это классы, где дополнительные часы из вариативного компонента выделяли) изучал VBA, VisulBasic 6.0, VisualBasic 2003, 2005, 2008, Delphi. Теперь не то что выбирать язык, я им выбирать задачу не даю. И только иногда на итоговых уроках я им позволяю реализовывать задания на чем хотят.

Quote (LVV)
а ведь если вдуматься, то какая разница, что за язык изучать в течении 12 часов. Всё равно ничему толковому за такое короткое время не научишь

Это точно. За серьезное отношение к изучению паскаля даже за 12 часов благодарят бывшие ученики, и слава богу :-)

Quote (LVV)
А Вы уверены, что дети-"непрограммисты" в будущем не станут ими.

У меня достаточно учеников, которые стали программистами. Но, я думаю, в школе они еще дети. Некоторые станут физиками-ядерщиками. Но я думаю, в школьном курсе физики квантовая механика никакой пользы никому, ни будущему физику, ни будущей певице не приносит.

Quote (dpi)
для подготовки к олимпиаде учебной программы естественно не хватает

Олимпиада по информатике - это спорт! Спортсмены - люди необычные и их, как правило, немного. Подготовка к олимпиаде и сама олимпиада - это процесс повышенной нагрузки, к урокам и к школьному учебному процессу отношения не имеет.

Відредаговано: serbor - Пт, 25.06.2010, 10:31
dpi Дата: Пт, 25.06.2010, 06:57 | Повідомлення № 33
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (LVV)
Неужели наши "кухонные" разговоры смогут сдвинуть с места то, что вот уже 20 лет не сдвигается.

Хоть какая то отдушина. Да и молодежь будет знать куда грести.
Глинський__Ярослав Дата: Сб, 26.06.2010, 08:57 | Повідомлення № 34
Видавець посібників
Шановні вчителі!
Дуже низька Ваша активність і мала вибірка даного голосування не дають змогу зробити висновки і відкрити нове опитування. Прошу при нагоді зателефонувати один одному в межах міста чи району і передати моє прохання взяти участь у цих трьох опитуваннях.
Нове опитування буде відкрито завтра.
LVV Дата: Сб, 26.06.2010, 11:15 | Повідомлення № 35
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 107
Quote (Глинський__Ярослав)
Нове опитування буде відкрито завтра.

Невже Ви, шановний, серйозно вважаєте, що Pacal i Delphi здадуть свої позиції?
І хтось заради однієї невеличкої темки у курсі інформатики захоче перенавчатись новій мові програмування?
За прогресивні мови програмування проголосують в основному молоді вчителі, та й то лише ті, що за особистої ініціативи впроваджують в школах серйозне вивчення програмування, ООП, візуального програмування... здебільше в позаурочний час або за рахунок додаткових годин шкільного компоненту. А таких меншість. Досвідчені учителі з великим досвідом і наробками у навчанні Паскалю і Делфі навряд чи захочуть у свої 50-60 років перенавчатись на С++ чи Visual Basic. І причина цьому не лінощі, а позиція МОН України з його псевдодемократичним вибором мови програмування, з його 12 годинами основ програмування за весь курс інформатики у школаі, з його відношенням до олімпіад, і взагалі з його відношенням до самого предмету інформатики, що прирівнюється до технологічних дисциплін поряд з трудовим навчанням..

З таким же успіхом можна проводити опитування щодо Linux чи OpenOffice. Скільки б переваг не було, все одно переважна більшість учителів України буде користуватись Windows i MicrosoftOffice, бо така позиція МОН.

Відредаговано: LVV - Нд, 27.06.2010, 08:37
volevikt Дата: Сб, 26.06.2010, 14:40 | Повідомлення № 36
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
LVV, повністю з Вами згодна.
В цьому навчальному році вивчали з учнями Pascal і Delphi. Якщо з пошуком літератури по Pascal особливих проблем не було, то з Delphi це було проблематично. Окрім підручника Глинського Я., нічого прийнятного для школи не знайшла. А тому відшуковувала додатково "крихти" в періодичній пресі та Інтернеті.
А як же викладають вчителі більш серйозні мови програмування? Які підручники використовують?
Щоб ми зараз не писали в даній темі і як би не переконували одне одного, думаю, що "віз і нині залишиться там". Кожен буде обирати собі те, що вважає за потрібне. І так буде до тих пір, поки в програмах з інформатики не буде чітко прописано вивчення конкретної мови програмування, а я сумніваюся що це станеться.
PanPete Дата: Сб, 26.06.2010, 15:59 | Повідомлення № 37
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Дуже низька Ваша активність і мала вибірка даного голосування не дають змогу зробити висновки і відкрити нове опитування.

Опитування неактивне тому, що воно повторює дискусію, що була на форумі десь біля року тому. І більшість не бере в нім участі з пичини, вказаної LVV - яка різниця яку мову та середовище задекларувати для вивчення, якщо часу хватить тільки на ознайомлення з алгоритмізацією використовуючи блок-схеми та НАМ?

Відредаговано: PanPete - Сб, 26.06.2010, 16:01
alex Дата: Сб, 26.06.2010, 22:49 | Повідомлення № 38
Активний учасник
Рейтинг: 17
Quote (PanPete)
якщо часу хватить тільки на ознайомлення з алгоритмізацією використовуючи блок-схеми та НАМ?

НЕ видавайте бажане за дійсне. Часу не хватить навіть на 20% потрібного матеріалу.
mouse Дата: Нд, 27.06.2010, 13:28 | Повідомлення № 39
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
можливо прибрати взгалі програмування? Залишити лише у фіз-мат. класах?
PanPete Дата: Нд, 27.06.2010, 15:04 | Повідомлення № 40
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Quote (alex)
Часу не хватить навіть на 20% потрібного матеріалу

Тому і вжито слово ОЗНАЙОМЛЕННЯ, а не ВИВЧЕННЯ ;)

Відредаговано: PanPete - Нд, 27.06.2010, 15:04
Ковальчук_Олександр Дата: Нд, 27.06.2010, 17:00 | Повідомлення № 41
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (LVV)
І причина цьому не лінощі, а позиція МОН України з його псевдодемократичним вибором мови програмування, з його 12 годинами основ програмування за весь курс інформатики у школах

Погоджуюсь. При аж 12 годинах, виділених на вивчення основ алгоритмізації та програмування можна успішно вивчити тільки алгоритмізацію (Алгоритми та їх властивості. Базові структури алгоритмів. Типи алгоритмів. Способи опису алгоритмів. Методи побудови алгоритмів. Практична робота на побудову алгоритмів). Далі кілька годин залишається на ознайомлення з мовою програмування і не важливо це буде Паскаль, Бейсик чи С, адже максимум вийде ознайомитись з алфавітом та особливостями мови програмування і обмежитись написанням простих лінійних програм, вивчивши оператори введення-виведення, присвоювання. Якщо ж це буде аж 12 годин, виділених на ознайомлення з ООП, візуальним середовищем розробки, то можна навчити дітей малювати інтерфейс з подальшим введенням ними коду обробника події натиснення на кнопочку (без вникнення в суть що там і до чого). Тут VB в Офісі цілком достатньо. В будь-якому випадку програмування загублене за таких умов.
Давайте пригадаємо 11-річну школу. Я вже кілька років поспіль курс алгоритмізації та програмування переношу з 11-го в 10-й клас, але від того нічого не міняється і цього року 10-ти класникам я вичитав 40 годин програмування! При такій кількості годин може йти мова про більш-менш належне засвоєння курсу учнями (щоправда окремими, що не говоріть але при нинішній глобальній інтелектуальній деградації підростаючого поколінння (частково не з їхньої вини) і вкрай низькому рівні знань з математики програмування засвоєти важко, часткову вину визнаю і за собою - потрібно було більш ретельно готуватись до уроків, зокрема, підбираючи по максимуму найкращий методичний матеріал, бо при поясненні програмування потрібно розсписати кожну хвилину уроку). Як би там не було, але загалом курс вичитаний, діти отримали необхідні ЗУН, які в майбутньому їм можуть стати в пригоді. Що ж матимемо на наступний рік? 40-12=28. На 28 годин менше. Додайте 6 годин і отримаємо річну програму. Від курсу програмування майже нічого не залишиться. Очевидно пішли на зустріч тим вчителям, у яких з даним розділом справи кепскі (боюсь припустити скільки таких) і покласти інформатику вже не на коліна, а взагалі повалити на землю і потоптати ногами. Принцип лежачих не б’ють тут не діє.
P.S. Маю надію, що ситуація все-таки виправиться в кращу сторону. Вважаю, що в школі потрібно вивчати як процедурне, так і візуальне програмування, але безумовно в достатній кількості годин.
Глинський__Ярослав Дата: Нд, 27.06.2010, 19:48 | Повідомлення № 42
Видавець посібників
Треба створювати такі підручники, щоб успіхи учнів якнайменше залежали від кваліфікації вчителів. Тоді вчитель - нефахівець з розділу програмування буде тягнутися за учнями і чогось тай навчиться. Це алгоритмічно розв'язна задача. Справа за виконанням.
dpi Дата: Нд, 27.06.2010, 20:08 | Повідомлення № 43
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Глинський__Ярослав, с каких это пор?
щоб успіхи учнів якнайменше залежали від кваліфікації вчителів.

Учебники по физике есть последние 100 лет, а знают физику только те, кому повезло с учителями. И не надейтесь, что Ваши или другие книги подымут уровень знаний без грамотных учителей. Где высокий уровень знания физики?
Глинський__Ярослав Дата: Нд, 27.06.2010, 20:40 | Повідомлення № 44
Видавець посібників
Все залежить від професіоналізму виконавців. Хвала німецькому професіоналізму 4:1.
alex Дата: Пн, 28.06.2010, 08:57 | Повідомлення № 45
Активний учасник
Рейтинг: 17
Хвала німецькому професіоналізму 4:1.

А судді хто. Якби був зарахований забитий другий гол англійцями, ще не відомо як би закінчився б матч.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Вибираємо мову програмування і візуальне середовище (Вибираємо мову програмування і візуальне середовище)
Сторінка 3 з 17«123451617»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.