Ср, 18.10.2017, 15:48
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 12 з 17«1210111213141617»
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Вибираємо мову програмування і візуальне середовище (Вибираємо мову програмування і візуальне середовище)
Вибираємо мову програмування і візуальне середовище
Виберіть мову програмування і візуальне середовище для 11 класу
1.1. Pascal (for Windows) i Delphi[ 28 ][51.85%]
2.2. Free Pascal i Lazarus[ 4 ][7.41%]
3.3. Visual Basic (в MS Office)[ 8 ][14.81%]
4.4. Visual Basic .NET (у MS Visual Studio)[ 3 ][5.56%]
5.5. C# (у MS Visual Studio) тощо[ 10 ][18.52%]
6.6. Інше[ 1 ][1.85%]
Усього відповідей: 54
Глинський__Ярослав Дата: Вт, 22.06.2010, 23:46 | Повідомлення № 1
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Не вдаючись у дискусії щодо методичної доцільності використання блок-схем, НАМ, Java та всякої екзотики, прошу висловити побажання щодо мови програмування і візуального середовища для курсу інформатики в 11-му класі (нова програма) і бажано обгрунтуйте його.

Усю шкільну нову програму можна шикарно виконати у Visual Basic в MS Office. Тільки уявіть, відкриваєте MS Word чи Excell 2003, 2007 чи 2010, переходите в редактор Visual Basic і розв'язуєте будь-яку задачу курсу. Переваги - все дуже просто. Не виникають проблеми з ліцензіями. Доступний вдома кожному учню. Недоліки також є, але вони блідніють перед перевагами. Тому я голосую за п.3 (жалко що не понумерував).

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Глинський__Ярослав Дата: Пн, 12.07.2010, 09:28 | Повідомлення № 166
Видавець посібників
Quote (gromko)
"Візуальне" програмування у запропонованому вигляді є значно простішим ніж звичне

Правильніше сказати - набагато цікавіше і вмотивоване.
serbor Дата: Пн, 12.07.2010, 11:41 | Повідомлення № 167
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 46
Quote (zava)
А як ви пропонуєте зробити -32 години?

Я думаю, надо рассматривать не как втиснуть 11 и 12 класс в 32 часа, а перекроить 10, 11 и 12 и втиснуть их в 64 часа. Жаль, конечно учебники для 10 класса уже сделаны. Но я думаю, если суждено терять часы, то часам 10 класса тоже следует подвинуться.
skif Дата: Пн, 12.07.2010, 12:12 | Повідомлення № 168
Прописаний назавжди
Рейтинг: 32
Quote (Ковальчук_Олександр)
моральноустарівшого середовища Турбо Паскаль і т.д. Хоча особисто я кілька останніх років використовував Pascal ABC і був ним повністю задоволений.

"Середовище Pascal ABC призначене виключно для цілей навчання і писати на ній реальні програми, взагалі кажучи, не можна. Хоч би тому, що компілятор Pascal ABC є компілятором переднього плану (front-end), а це означає, що він не генерує виконуваний код у вигляді .exe-файла, а створює в результаті компіляції дерево програми в пам'яті, яке потім виконується за допомогою вбудованого інтерпретатора. У результаті, швидкість роботи програми приблизно в 20 разів повільніша за швидкість роботи цієї ж програми, що відкомпілювалася в середовищі Borland Pascal, і в 50 разів повільніше за цю програму, що відкомпілювалася в середовищі Borland Delphi. Але, ось для початківців, Pascal ABC разом зі своєю досить солідною російськомовною (що важливо для новачків) довідковою системою, може бути дуже і дуже корисним." - знайшов в неті про це середовище. Сам перший рік працював в швидкому Бейсику, другий рік в досівському паскалі 7.0, чомусь в ABC деякі програми не працюють, на відміну від надійного класичного Паскаля
volevikt Дата: Пн, 12.07.2010, 12:17 | Повідомлення № 169
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 193
12 сторінок обговорення - і кожен залишиться при своїй думці. :)
Думаю, що ці дебати ні до чого не приведуть. Якщо вчитель має стійке переконання щодо вивчення тієї чи іншої мови програмування, то жодне обговорення не переконає його в протилежному. Це чітко прослідковується у повідомленнях цієї гілки.
Глинський__Ярослав Дата: Пн, 12.07.2010, 12:42 | Повідомлення № 170
Видавець посібників
Пропоную називати це першим етапом обговорення.
Пропоную також повернутися до цієї теми в кінці серпня, на початку вересня.
Вчителі повернуться з відпусток, прочитають повідомлення і скажуть свою думку.
Всім бажаю хорошого літнього відпочинку.
swetikccc Дата: Пн, 12.07.2010, 21:37 | Повідомлення № 171
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 350
Free Pascal и Lazarus: Учебник по программированию
http://www.altlinux.org/Books:FreePascal
alex Дата: Пн, 12.07.2010, 21:43 | Повідомлення № 172
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 17
Quote (Ковальчук_Олександр)
готувати олімпіадників має спеціально підготовлений вчитель з району, якому за цю роботу платитимуть гроші,

Про гроші зрозуміло. Взагальному випадку ніхто платити не буде. А премія в 200 гривен настільки
велике матеріальне заохочення, що виникає боязнь її не відпрацювати. Більш важлива друга
проблема пошуку спеціально підготовленого вчителя. Хто і де його буде готувати та як буде в дипломі називатись ця спеціальність?
Як будуть приймати участь в підготовці до олімпіад учні ,
що проживають на відстані 40-50 км від учителя?

Відредаговано: alex - Пн, 12.07.2010, 21:45
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 12.07.2010, 22:28 | Повідомлення № 173
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Згоден. І єдиним рішенням цієї проблеми є кожному вчителю інформатики з головою поглинути у освоєння олімпіадного програмування, щоб в майбутньому, років через 3 інтенсивного навчання можливо отримати премію 200 грн. Говорячи за майбутнє, де програмування в смішній кількості годи (1/10 курсу) і то не таке як на олімпіадах перспективи в цьому для себе не бачу, хто бачить - вперед, я заздрю вашому ентузіазму. А я надалі буду докладати максимум зусиль для покрещення методики викладання, намагатимусь сумлінно готуватись до уроків і робити свій прямий обов’язок - навчати дітей, а не готувати олімпіадників.
PanPete Дата: Вт, 13.07.2010, 02:52 | Повідомлення № 174
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
Для тих, хто має починати з "нуля" раджу пройти дистанційний курс "C# для школьников" (автор: М. Дрейер) на http://www.intuit.ru/department/school/cs4kids/
Информация о курсе
Эта книга знакомит юного читателя (предполагаемый возраст - 12-16 лет) с объектно-ориентированным программированием на примере реальных программ в среде Windows.
Новый язык программирования Microsoft C# - очень мощный и в то же время простой в использовании. Он высоко ценится современными ИТ-специалистами и является хорошим выбором для тех, кто только ступает на путь программирования.
Лекции
1. Первое знакомство
Вводная лекция. В лекции рассматривается платформа Microsoft .Net Framework 3.5, а также практические примеры консольных приложений на данной платформе.
2. Учимся общаться с компьютером
В лекции рассматриваются классы, объекты, свойства, события. Приведены практические примеры.
3. Методы класса
Данная лекция посвящена методам, конструкторам, событиям и обработчикам событий языка программирования С#. Приведены практические примеры.
4. Пространства имен и почтовая служба
Материалы данной лекции посвящены пространствам имен. Описаны пространства имен языка С# и пространства имен, которые может создавать программист.
5. Программирование в .NET Framework
В лекции подробно рассматривается среда программирования .Net Framework. Приведены примеры программ с использованием формы и компонентов.
6. Базы данных и XML
В лекции рассматривается работа с базами данных на SQL и применение XML в базах данных. Рассматриваются особенности разных СУБД.
7. За рамками этого курса
Данная лекция завершает курс программирования на C# для школьников. Содержит некоторые наставления для тех, кто желает научиться профессиональному программированию на C#.
serbor Дата: Пн, 19.07.2010, 05:01 | Повідомлення № 175
Наполегливий учасник
Quote (PanPete)
Для тих, хто має починати з "нуля" раджу пройти дистанційний курс "C# для школьников"

А я рекомендую Детский уголок: Учебники по программированию от Microsoft
http://msdn.microsoft.com/ru-ru/beginner/ee344863.aspx
dpi Дата: Пн, 19.07.2010, 08:28 | Повідомлення № 176
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Мысли о Шарпе я забросил года три назад. Вы что действительно собрались знакомить детей с программирование на С#, где первой темой должны быть классы. Обычно в школе все учат до них, а не начиная с них.
serbor Дата: Пн, 19.07.2010, 13:57 | Повідомлення № 177
Наполегливий учасник
Quote (dpi)
Вы что действительно собрались знакомить детей с программирование на С#, где первой темой должны быть классы.

Наличие хорошей электронной литературы - это большая помощь прежде всего учителю и некоторым ученикам. А учебную программу по информатике, я считаю, мы обязаны выполнять. И естественно, используя весь предыдущий опыт изучения языков программирования. А классов вообще в программе уровня стандарта нет.

Quote (dpi)
собрались знакомить детей

И не знакомить, а изучать, иначе зачем это возня нужна.

Quote (PanPete)
Эта книга знакомит юного читателя (предполагаемый возраст - 12-16 лет)

Для того кому 50 лет тоже подходит. Очень даже хорошая книга. И обратите внимание: в детском уголке от Майкрософт эта же книга более высокого качества и цветная.

Відредаговано: serbor - Пн, 19.07.2010, 13:58
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 19.07.2010, 15:14 | Повідомлення № 178
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
serbor, спасибо за ссылку. Книга "C# для школьников" понравилась, на мой взгляд просто и доступно. Жаль, что по Visual Basic нет в pdf.
dpi Дата: Пн, 19.07.2010, 18:27 | Повідомлення № 179
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
serbor и Ковальчук_Олександр, учебник не плохой. Но вы то смотрите на него глазами людей, знающих программирование. Дети не знают ни какого языка и их такой простотой не прошибешь.
Простотой объяснения классов, имею ввиду.

Відредаговано: dpi - Пн, 19.07.2010, 18:32
serbor Дата: Пн, 19.07.2010, 23:07 | Повідомлення № 180
Наполегливий учасник
Quote (dpi)
учебник не плохой. Но вы то смотрите на него глазами людей, знающих программирование.

Да я его оцениваю именно как учебник для себя. Очень хороший. А для начинающих, для детей действительно сложноват. Ну а мы для чего. Поможем детям.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Вибираємо мову програмування і візуальне середовище (Вибираємо мову програмування і візуальне середовище)
Сторінка 12 з 17«1210111213141617»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.