Вт, 12.12.2017, 18:00
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Помилки в підручниках (Про "ляпи" у підручниках інформатики)
Помилки в підручниках
novachok Дата: Вт, 08.09.2009, 11:52 | Повідомлення № 1
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Не секрет, що існуючі підручники мають багато огріхів:
- опечатки;
- застарілу інформацію;
- невідповідність рівня подачі навчального матеріалу рівню знань учнів з фізики або математики;
- відсутність розкриття значення певних термінів;
- фактичні та термінологічні помилки;
- помилки в алгоритмах;
- акцент на програмне забезпечення, яке не може бути використано в школі з різних причин;
- невідповідність вимогам сучасного українського правопису;
- тощо.
Прошу колег поділитись такою інформацією, яка буде досить корисною авторам підручників.
Глинський__Ярослав Дата: Чт, 20.05.2010, 15:07 | Повідомлення № 2
Видавець посібників
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Шановні вчителі!
Як Ви знаєте, МОНУ другий рік займається експертизою мого підручника "Інформатика. 9 клас".
Прошу взяти до відома і врахувати у своїй роботі недоліки мого підручника, виявлені одним з рецензентів.

Виправлення неточностей і відповіді на зауваження рецензента щодо підручника Глинського Я.М. «Інформатика. 9 клас».

1. Зауваження. Помилка в тексті «Підручник складається з п’яти розділів», передмова, с.4.
Відповідь. Текст виправити так: «Підручник складається з семи розділів».

2. Зауваження.Означення деяких термінів, які дає автор, вимагають більш строгого наукового формулювання і виглядають досить суперечливими, звертають увагу на другорядні властивості і не повною мірою розкривають їх суть. Наприклад, «Веб2-служби охоплюють служби, якими зручно користуватися за умов швидкого (і безлімітного) доступу до них», с.182; «Веб-сервер – сервер, на якому розташовані веб-файли», с.187.
Відповідь. Автор має право пристосовувати строгість наукових формулювань до вікових особливостей учнів. Погодьтеся, формулювання для учнів мають бути простіші, ніж для студентів. Формулювання для учнів 9-го класу мають бути простіші, ніж для учнів 12-го класу. Що стосується наведених прикладів, то тексти мають бути змінені відповідно на такі:
с. 182: «Веб2-служби – це сучасні служби інтернету: пошук відомостей і людей, системи дистанційного навчання, соціальні сайти і спільноти, форуми, блоги та інші, користування якими особливо ефективне за умов швидкісного доступу до них.» або «... та інші.».
с. 187: «Веб-сервер – це система апаратно-програмних засобів, призначена для надання мережних сервісів».

3. Зауваження. Іноді автор наводити суперечливі твердження: «Підтримати Linux вирішили тисячі хакерів зі всього світу, які й нині трудяться над її поліпшенням», с. 93.
Відповідь. Текст наведено малим шрифтом як додаткові відомості. З виховною і навчальною метою автор тут застосував стиль захоплення людиною (Лінусом Торвальдсом), яка зробила важливий внесок у сучасну інформатику, тому тут немає суперечностей, але, можливо, є надлишкова пафосність. Автор не є палким прихильником Linux, але має досвід роботи з ним, посібник про Linux з грифом МОНУ і право на його оцінку. У другому виданні підручника цю спірну фразу буде забрано.

4. Зауваження.Автор подає дещо застарілі відомості щодо використання IDE-технології та SATA-технології (с.54).
Відповідь. Ці відомості подані одним абзацом малим шрифтом як додаткові. Слово SATA сьогодні присутнє у всіх прайс-листах на комплектуючі до ПК, тому учневі варто знати, що воно означає. Його значення розшифровано у словнику-додатку. А вчителеві треба усно давати такі пояснення: «Паралельні технології передачі сигналів (PATA-IDE) на широких шинах не оправдали сподівань, оскільки потребували значних втрат часу на синхронізацію (одночасність поступання) паралельних сигналів. Послідовні технології (SATA) на вузьких шинах не ведуть до значних затрат часу на синхронізацію і виявилися ефективнішими. У майбутньому, якщо вчені розв’яжуть проблему синхронізації, можливе повернення до паралельних технологій. Це яскравий приклад прояву діалектики в інформатиці, розвитку технологій по спіралі». У другому виданні підручника цей абзац буде забрано через надлишковість.

Автор Глинський Я.М.

Відредаговано: Глинський__Ярослав - Чт, 20.05.2010, 18:18
swetikccc Дата: Чт, 20.05.2010, 19:05 | Повідомлення № 3
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (Глинський__Ярослав)
с. 182: «Веб2-служби – це сучасні служби інтернету: пошук відомостей і людей, системи дистанційного навчання, соціальні сайти і спільноти, форуми, блоги та інші, користування якими особливо ефективне за умов швидкісного доступу до них.» або «... та інші.».

Веб2-служби дозволяють організувати користувачам інтерактивний обмін інформацією, взаємодію друг з другом.
Наголосити на пасивність старої технології, ну і навести приклади як Ви наводите, і не робити наголос на другорядному - швидкості інтернету.
Andrey123q Дата: Чт, 20.05.2010, 21:35 | Повідомлення № 4
Досвідчений учасник
Рейтинг: 84
Щодо Веб-сервера вважаю більш зрозумілим є визначення з Вікіпедії http://uk.wikipedia.org/wiki/Веб-сервер . Наведене вами визначення мені здається є занадто абстрактне і буде не зрозуміле дітям.
Глинський__Ярослав Дата: Пт, 04.06.2010, 10:33 | Повідомлення № 5
Видавець посібників
Дякую за коротке, але корисне обговорення.

До повідомлення № 2 вносяться зміни. Замість

с. 182: «Веб2-служби – це сучасні служби інтернету: пошук відомостей і людей, системи дистанційного навчання, соціальні сайти і спільноти, форуми, блоги та інші, користування якими особливо ефективне за умов швидкісного доступу до них.» або «... та інші.». с. 187: «Веб-сервер – це система апаратно-програмних засобів, призначена для надання мережних сервісів».

треба читати:
С.182: "Веб2-служби – це сучасні служби інтернету, важливою рисою яких є можливість інтерактивної взаємодії: служби пошуку відомостей і людей, системи дистанційного навчання, соціальні сайти і спільноти, картографічні та файлообмінні служби, форуми і блоги та інші".
С. 187: "Веб-сервер – це сервер, який за протоколом HTTP чи іншим приймає запити від веб-браузерів і відсилає їм відповіді разом з файлами веб-сторінок, зображеннями, медіа-потоками або іншими даними".
Bandalak Дата: Пт, 04.06.2010, 13:25 | Повідомлення № 6
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
Quote (swetikccc)
Наголосити на пасивність старої технології, ну і навести приклади як Ви наводите, і не робити наголос на другорядному - швидкості інтернету.

Я вважаю, що швидкість - це далеко не другорядний аспект використання веб2.
Адже при таких швидкостях, як у мене та більшості сільських користувачів (33,6 кбіт/сек) можливий тільки текстовий обмін інформацією!
Більшої швидкості у найближчі 1000 років не буде, так як провайдерам це економічно не вигідно!

Пане Ярославе, я пропоную додати ще одне речення:
"Використання служб веб2 можливе у повній мірі тільки при використанні швидкісного доступу до Інтернет, яке надається переважно у великих містах".

Глинський__Ярослав Дата: Пт, 04.06.2010, 14:50 | Повідомлення № 7
Видавець посібників
Quote (Bandalak)
Я вважаю, що швидкість - це далеко не другорядний аспект використання веб2.

Вашу думку варто взяти до уваги.
swetikccc Дата: Пн, 22.11.2010, 13:22 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
С. 187: "Веб-сервер – це сервер, який за протоколом HTTP чи іншим приймає запити від веб-браузерів і відсилає їм відповіді разом з файлами веб-сторінок, зображеннями, медіа-потоками або іншими даними".

Які ще інші протоколи?
HTTPS це розширення HTTP, а інших я не знаю.

Відредаговано: swetikccc - Пн, 22.11.2010, 13:26
fizikas Дата: Пн, 22.11.2010, 17:29 | Повідомлення № 9
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (swetikccc)

Які ще інші протоколи?
HTTPS це розширення HTTP, а інших я не знаю.

автор виразився цілком коректно.
FTP, NNTP, SSL, деякі браузери підтримують роботу і з "поштовими" протоколами.
swetikccc Дата: Пн, 22.11.2010, 18:05 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Quote (fizikas)
автор виразився цілком коректно.
FTP, NNTP, SSL, деякі браузери підтримують роботу і з "поштовими" протоколами.

Розглядався не браузер, а Веб-сервер, а для того є відповідні сервери.
Quote (fizikas)
деякі браузери підтримують роботу і з "поштовими" протоколами.

Лапки міняють діло. ))))))

Відредаговано: swetikccc - Пн, 22.11.2010, 18:06
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІ: ЛІТЕРАТУРА З ІНФОРМАТИКИ » 2.6 Пропозиції видавництва "Деол" - СПД Глинський » Помилки в підручниках (Про "ляпи" у підручниках інформатики)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.