Нд, 26.05.2019, 07:05
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: mouse, Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.9 Інформатика у ВНЗ » Що означає ЗНО для ВУЗів? (Які зміни спонукає ЗНО в ВУЗах...)
Що означає ЗНО для ВУЗів?
mouse Дата: Пт, 01.05.2009, 15:20 | Повідомлення № 1
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
В Україні ЗНО. Всі про це говорять. А як воно вплине на діяльність ВУЗу та систему вищої освіти в цілому? Які позитивні зрущення відбудуться? Що ми втратимо?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

bambuchia Дата: Пт, 01.05.2009, 21:06 | Повідомлення № 2
Тут живе...
Повідомлень: 115
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Платити тепер треба ще більше ^_^
filnick Дата: Пт, 01.05.2009, 22:33 | Повідомлення № 3
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (mouse)
А як воно вплине на діяльність ВУЗу та систему вищої освіти в цілому?

Мені важко сказати які зміни відбудуться у системі вищої освіти з введенням ЗНО. Подібну тему вже затрогували на цій гілці.
Але в чому я впевнений, що вища освіта повинна якісно вдосконалюватися. Ну ніяк не можу зрозуміти коли в країні кількість випускників щороку зменшується, а число вузів зростає. Коли за останніх 15 років масово почали створювати університети та академії з колишніх інститутів, а то й з технікумів та училищ. Чи не у кожному райцентрі почали відкривати філіали. Коли на кілька вузів є лише один доктор наук, який перебуваючи в досить похилому віці, не може піти на пенсію (інакше внз залишиться без науковців). Коли кваліфікований випускник з дипломом змушений заробляти на життя торгуючи на базарі. Цей перелік можна продовжувати.
Шестопалов Дата: Сб, 02.05.2009, 08:43 | Повідомлення № 4
Видавець посібників
Повідомлень: 1639
Нагороди: 16
Рейтинг: 250
Quote (filnick)
Коли на кілька вузів є лише один доктор наук

У пресі десь було, що "науковців" (докторів і кандидатів різних наук) в Україні проти радянських часів
ЗБІЛЬШИЛОСЬ У 22 РАЗИ!!! Двох проффесорів (Зварича і Януковича) всі знають. Є ще багато таких самих.
dpi Дата: Сб, 02.05.2009, 12:19 | Повідомлення № 5
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (bambuchia)
Платити тепер треба ще більше

Не знаю таких фактов. У нас дети поступили во все "трудные" ВУЗы (медицинские, юридические) первый раз без денег. Пока мы очень довольны ЗНО. Вот только экзамены еще бы отменили выпускные.
filnick Дата: Сб, 02.05.2009, 13:52 | Повідомлення № 6
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (dpi)
Вот только экзамены еще бы отменили выпускные.

На мою думку, через певний час проведення ДПА потрібно 100% змінити на ЗНО. Тобто, повністю відокремити систему оцінювання якості знань учнів від шкіл та вузів.
Nicola Дата: Сб, 02.05.2009, 17:30 | Повідомлення № 7
Прописаний назавжди
Повідомлень: 400
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
ЗНО - це по суті вступні екзамени до вузів. А тому на мою думку не можна перекладати проведення ЗНО на школи. Та взагалі те що зробили в цьому році по суті скорочення навчального процесу в 11 класі на один місяць ні в які ворота не влазить. У школах уроки почали переносити то на суботу що взагалі лихоманить звичний навчальний процес. ЗНО повинне проходити у червні зарахування до вузів - у серпні, або навіть у вересні. а навчальний процес для 1 курсу можна розпочати й з жовтня місяця.
У нас діти також вступили без дачі на лапу. ЗНО потрібне (я не розумію чому воно комусь не подобається? Хотілося б почути думку викладачів ВУЗІВ). І ще мені не подобається що вводять вузи додаткові екзамени. Теж запитання Чи не спосіб використовувати їх у корисних цілях? Тоді для чого ЗНО? Де рівноправність всих претендентів всупників? :?
ihor_hontar Дата: Нд, 03.05.2009, 14:52 | Повідомлення № 8
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 279
Нагороди: 0
Рейтинг: 13
Quote (filnick)
На мою думку, через певний час проведення ДПА потрібно 100% змінити на ЗНО. Тобто, повністю відокремити систему оцінювання якості знань учнів від шкіл та вузів.

Повністю згідний.
Але на мою думку, якщо з ЗНО налагоджується процес, то у ВУЗах вступ не контролюється. немає ніякої статистичної бази даних про абітурієнтів у ВУЗах. Абітурієнти, батьки і інші бажаючі не мають доступу до статистики поданих документів і прийнятих абітурієнтів. ВУЗи 1/5 кращих учнів, а решта - хто більше дасть. Тоді виходить, той що кращі знання має вчиться на платному, а той що гірші - на державномую Хоча в деяких ВУЗах ці студенти згодом міняються місцями з точки зору заохоченням до навчання.
NatVovk Дата: Нд, 03.05.2009, 21:50 | Повідомлення № 9
Гол. ред. "Інформатики"
Повідомлень: 168
Нагороди: 0
Рейтинг: 10
Quote (ihor_hontar)
Хоча в деяких ВУЗах ці студенти згодом міняються місцями з точки зору заохоченням до навчання

Я теж спостерігаю, що «платні» студенти більш вмотивовані, вони більше прагнуть навчатися. Найбайдужими до навчання виявляються ті, хто вступив за льготами, вони всю групу розхолоджують до навчання.
Quote (Nicola)
Тоді для чого ЗНО?

А от для чого колись було задумано ЗНО, хто саме це зробив, про все читайте у газеті Інформатика №20 за 2009 рік.
filnick Дата: Нд, 03.05.2009, 22:56 | Повідомлення № 10
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (ihor_hontar)
Абітурієнти, батьки і інші бажаючі не мають доступу до статистики поданих документів і прийнятих абітурієнтів.

Можливо варто відмовитися від таємних результатів ЗНО. Якщо абітурієнт подав свій сертифікат з балами в приймальну комісію - значить він "засвітив" свою оцінку для участі в конкурсі, тобто погодився на її оприлюднення. І цю оцінку (чи суму балів) потрібно публічно вивішувати у списках прийнятих на конкурс.
Newbie Дата: Нд, 03.05.2009, 23:17 | Повідомлення № 11
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
І цю оцінку (чи суму балів) потрібно публічно вивішувати у списках прийнятих на конкурс.

і що це дасть?
ну минулоріч вже була проблема (ситуація з точки зору вузу): спочатку, після випускних, понесли діти заяви, з різними звісно балами. принесли в багато разів більше, ніж місць. відповідно - є конкурс, і дуже великий (вся інфа - відкрита, реально без перекосів). діти, побачивши великий конкурс, і побачивши, що вони по ньому не проходять, понесли заяви в інші вузи. і так по колу (сертифікати ж можна здавати у багато вузів), тобто в місті наприклад факультети прикладної математики/комп.наук мали практично однакові списки абітурієнтів. доходить термін до зарахування, і виявляється, що ті абітурієнти, які мають найвищі бали, не здали своїх оригіналів сертифікатів. і ситуація знову ж - масова (кращі учні звісно пробували поступати у найкрутіші вузи, і очевидно там і здали сертифікати). отже, конкурс автоматично (без ніяких хабарів чи махінацій) тане на очах. в останній день зарахування прийомна комісія просто прозвонювала народ по списку з проханням принести оригінали сертифікатів. в результаті - недобір на державну форму навчання. тобто поступили не найкращі, а найлінивіші :) , які одразу здали сертифікат і не бігали по інших вузах.
далі ж "гра" не закінчилась, почали приходити абітурієнти з оригіналами. але претендувати вони вже могли лише на комерційну форму. тобто цілком "законно" (а саме такий порядок продиктувало міністерство), учні із вищими балами "не поступили" на державне, а лиш на комерційне.
які правила будуть цього року - не знаю, чесно кажучи не цікавилась, але підозрюю, що більш організованого процесу все-рівно не получиться
filnick Дата: Пн, 04.05.2009, 00:32 | Повідомлення № 12
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Ця проблема у вузах виникла не з минулого року, а ще з 2000-го, коли дозволили подавати документи в кілька внз.
Newbie Дата: Пн, 04.05.2009, 10:48 | Повідомлення № 13
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (filnick)
Ця проблема у вузах виникла не з минулого року, а ще з 2000-го, коли дозволили подавати документи в кілька внз

але саме минулого року вона проявилась у такому масштабі. розумієте, раніше перед тим, як подавати заяву - абітурієнти трохи думали, адже треба було ще й іспити після подання заяви складати. зараз же - подавали оптом, не задумуючись. тому проблема стала просто некерованою :(
mouse Дата: Пн, 04.05.2009, 11:12 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (Newbie)
тому проблема стала просто некерованою

Бо про це ніхто не подбав. Розробили план, а змоделювати ситуації було ліньки. Напевно потрібно завести загальну систему реєстр. Заодно можна автоматом перевіряти справжність сертифікатів.
Можливо виходом стане
Quote (Nicola)
ЗНО повинне проходити у червні зарахування до вузів - у серпні, або навіть у вересні. а навчальний процес для 1 курсу можна розпочати й з жовтня місяця.

Тоді не буде паніки, буде час на те, щоб точно вирішити хто, куди.
Шкодую, що в мій час не було такого щастя як ЗНО. Бо поступити на престижні факультети можна було лише ... самі знаєте як.
gromko Дата: Пт, 16.07.2010, 19:30 | Повідомлення № 15
Лінуксоїд
Повідомлень: 3205
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
У Центрі оцінювання якості освіти проти врахування атестата під час вступу до ВНЗ
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук виступає проти врахування середнього балу атестата про середню освіту під час вступу до вищих навчальних закладів. Про це він сказав в інтерв'ю урядовій газеті "Урядовій кур’єр".

"Трьом міністрам освіти, з якими працював, я говорив, що цього не слід робити... Шкільна оцінка завжди була, є і буде суб'єктивною! 12 балів, поставлені в одній школі будуть абсолютно не такими, ніж 12 балів, поставлені в іншій школі", - сказав директор центру.

Лікарчук вважає, що врахування середнього балу атестата не змусить випускників однаково добре вивчати всі предмети. Крім того, він негативно оцінює ініціативу по відновленню іспитів під час вступу до ВНЗ.

"Якщо відновлять вступні іспити, ми повернемося до того, що було на вступній кампанії до 2007 року", - підкреслив директор Центру оцінювання якості освіти.

На думку Лікарчука, результати шкільного навчання необхідно враховувати під час вступної кампанії, але не шляхом механічного обчислення середнього балу.
Як повідомлялося, Міністерство освіти встановило, що в 2010 році під час вступу до ВНЗ враховуватиметься середній бал атестата, розрахований за 200-бальною шкалою.
Міносвіти розглядає можливість дозволу ВНЗ проводити вступні випробування в 2011 році.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.9 Інформатика у ВНЗ » Що означає ЗНО для ВУЗів? (Які зміни спонукає ЗНО в ВУЗах...)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.