Пн, 23.10.2017, 10:49
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 4«1234»
Модератор форуму: mouse, Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.9 Інформатика у ВНЗ » Якість викладання інформатики в ВНЗ (Розмова про те що дають і як дають)
Якість викладання інформатики в ВНЗ
dpi Дата: Сб, 29.03.2008, 14:13 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Пять лет назад "поступали" с сыном на программирование и защиту информации в Донецке и Днепропетровске.
Объездил соответствующие ВУЗы, изучил программы обучения, а теперь сын заканчивает один из них, знаю качество преподавания.
Тот же, что и в школах, даже хуже. А в школах вы знаете что.
И не потому, что туда не хотят идти работать. Туда не берут (нет званий). Берут только 20-ти летних - "перспективных". На форумах есть представители ВУЗов. Что происходит?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

dpi Дата: Вт, 07.10.2008, 09:29 | Повідомлення № 31
Досвідчений вчитель
Quote (Varkan)
і на кінець вища освіта не є обовязковою.

Для тех кто пришел в институт да еще и деньги вам платит, обязательно.
zverok Дата: Вт, 07.10.2008, 10:11 | Повідомлення № 32
Креативний вчитель
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Quote (dpi)
Для тех кто пришел в институт да еще и деньги вам платит, обязательно.

Отличный подход :)) Представляю, в ресторане "слы, человек, шо-то мне короче лень выбирать и есть тоже лень, и вообще я не в духе! но деньги уплочены -- давай, принеси че повкусней, да покорми меня с ложечки, да станцуй еще по ходу!"

Не абсурдно?

ВУЗ -- и есть "ресторан" знаний (на отличие между "учительством" и "преподаванием" Вам уже указали несколько раз), а что там "клиент" съест (или его вообще стошнит) -- личное дело клиента. В большинстве нормальных европейских и западных ВУЗов, в отличие от наших, студенты совершенно спокойно могут отсеяться после любого курса -- и только у нас считается, что любой "болванке" надо знания вдолбить насильно (а уж если еще и "деньги уплочены", ууууууууу!)

piktor Дата: Пт, 23.01.2009, 17:05 | Повідомлення № 33
Активний учасник
Рейтинг: 19
Quote (Victoria)
ЛЮДИ! ДОПОМОЖІТЬ! в ЯКОМУ ВУЗІ Я МОЖУ ЗАКІНЧИТИ МАГІСТРАТУРУ І ОТРИМАТИ СТАТУС ВИКЛАДАЧ ІНФОРМАТИКИ

Просування в цьому напрямку йдуть в НПУ ім. М. П. Драгоманова - ВУЗ розділили на інститути, в т. ч. Інститут інформатики. В понеділок буду - поцікавлюся точніше.
В мене самого основною спеціальністю є фізика, інформатика - додаткова. На перших курсах ми вчилися за перехідними програами в цьому напрямку, що погано вплинуло на знання. Зараз дивлюся на зміст курсу - так досить непогано і повно. Багато практики за комп"ютером з прикладними програмами.
На другому курсі вивчали Паскаль, я до цього часу мову знав, і залік отримав останнім. Бо на парах було нудно і, замість лабораторних, я писав все, що завгодно. Лаби зробив в останній момент і здавав оптом. Але взагалі - на викладачів не жаліюся, свою роботу вони виконували.

Відредаговано: piktor - Пт, 23.01.2009, 17:11
Ketrin Дата: Ср, 28.01.2009, 13:55 | Повідомлення № 34
Часто заходить...
Рейтинг: 3
Quote (Victoria)
ЛЮДИ! ДОПОМОЖІТЬ! в ЯКОМУ ВУЗІ Я МОЖУ ЗАКІНЧИТИ МАГІСТРАТУРУ І ОТРИМАТИ СТАТУС ВИКЛАДАЧ ІНФОРМАТИКИ

а ні де
бо у нас (в Україні) немає такої кваліфікації, всі кваліфікації по вчителю інформатики є лише додатком до диплому
див. <a class="link" href="http://groups.google.com/group/science-teacher/web/list_1_9_736_07.doc?hl=ru" rel="nofollow" target="_blank">Лист Про Перелік напрямів (спеціальностей) та їх поєднання з додатковими спеціальностями і спеціалізаціями для підготовки педагогічних
працівників за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста, магістра </a>

ви можете отримати кваліфікацію "Викладач загально-технічних дисциплін і методики навчання технологій" можна піти на "Математик. Викладач математики" або що, залежно від того яку попередню кваліфікацію ви здобули.

І це цікава проблема, що вимагає окремої гілки. Адже зараз лише в проекті стандарт з інформатики і він не педагогічного напряму, кірм того я не знаю чи є вже в класифікаторі професій "Інформатик" або "Вичтель інформатики".
Адже
Історик.
Викладач історії
Філолог.
Викладач української мови і літератури
та ін. - без проблем є, а інформатики це не професія, а додаток до диплому?! інформатики як науки у нас не існує?!

Відредаговано: Ketrin - Ср, 28.01.2009, 14:10
Ktara Дата: Ср, 28.01.2009, 16:27 | Повідомлення № 35
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Отримати "чистого" інформатика можливо :)
В дипломі напис "Викладач інформатики". Якщо потрібно, звертайтеся в ОП, надам інформацію

Відредаговано: Ktara - Ср, 28.01.2009, 16:28
swetikccc Дата: Ср, 28.01.2009, 18:04 | Повідомлення № 36
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (Махновець_Ігор)
В мене була спеціальність вчитель трудового навчання та інформатики

Без коментарів. Який і..... це об"єднав

Додано (28.01.2009, 17:04)
---------------------------------------------

Quote (Ковальчук_Олександр)
Перший рік ми вчили ДОС і Віндовс, Ворд і Іксель і то викладали матеріал в 100 разів гірше, ніж викладаю я те сам в школі (не сприйміть як хвальбу).

;) Я дітям часто наказую не показувати , що вони часто знають більше викладача (особливо в прикладних програмах)
А то було декілька випадків.......

Відредаговано: swetikccc - Ср, 28.01.2009, 18:05
W-w-W Дата: Ср, 28.01.2009, 20:01 | Повідомлення № 37

Quote (swetikccc)
Без коментарів.

Чому???

Наведіть де є вуз, в якому готують чистого інформатика?????? Випустивши спеціаліста лише з одною інформатикою, довго йому не прожити, не скрізь найдеш роботу з великою кількістю годин, в селах переважно по 6 - 8 год. інформатики, хто на таку роботу піде????? Зарплата буде мізер!!!!

Для того МОН обєднав з деякими спеціальностями, і нічого тут поганого нема, що з трудовим навчанням, це предмет технічний, такого спеціаліста державі легше вивчити і трудоустроїти!!!!! Тоді можна мати чималу кількість годин!!!

swetikccc Дата: Чт, 29.01.2009, 11:22 | Повідомлення № 38
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (Махновець_Ігор)
Чому???

Ви виключення з правил
Матиматика і інформатика, якщо потрібно вивчати програмування.
alpex Дата: Чт, 29.01.2009, 14:53 | Повідомлення № 39
Часто заходить...
Рейтинг: 6
Я взагалі самоучка. Маю вищу освіту за спеціальністю "Соціальна педагогіка", а працюю викладачем інформатики. Спілкуючись з колегами в містечку, що закінчили вищий навчальний заклад, який я не хочу називати, я передумав туди поступати, хоч і було бажання "ради корочки".
Інформатик, який зараз робить системний диск ФАТ32, бо "раптом шо - легше відновити систему"
Інформатик, який на потужні двоядерні машини ставить дві осі: ХР (бо нова) і Віндовз98 (бо - УВАГА!!! - "іграшки краще йдуть")
Інформатик, який з параноїдальною ненавистю ненавидить Вісту настільки, що зносить її у всіх клієтнтів і ставить вісту+98. На питання, а чому в мене модем (чи щось інше) не працює тільки розводить руками... А звідки йому працювати, як в комплекті йшли дрова тільки під Вісту?

Чесно кажучи, я як хлопчик помагай - не один раз після таких "спеціалістів " підіймав машини у нашому містечку.

Я не хвалюся. Але отримати диплом - цього мало. Потрібно постійно займатися самоосвітою.

І ще одне. Особисто бачив оголошення про прийом на роботу з примітками на кшталт "Випускників таких-то ВНЗ прохання не турбувати". До речі, і вищеназваного (точніше, неназваного) навчального закладу.

Відредаговано: alpex - Чт, 29.01.2009, 16:39
Varkan Дата: Пт, 30.01.2009, 17:14 | Повідомлення № 40
Викладач ВУЗу
Навчався в рівненському державному гуманітарному інституті по спеціальності математика та інформатика. на потоці були групи "прикладної математики" та "інформатики". так от в кваліфікації в них до того всього ставилось "викладач інформатики". зараз пішов на післядипломну освіту по спеціальності "інформатика". до речі тут же є і магістратура по "інформатиці". з аспірантурою ще не уточняв.
До речі я чув що саме з аспірантурою по інформатиці дуже тугенько. Хтось шось по цьому скаже?

Відредаговано: Varkan - Пт, 30.01.2009, 17:17
dpi Дата: Пт, 30.01.2009, 18:36 | Повідомлення № 41
Досвідчений вчитель
Quote (alpex)
Але отримати диплом - цього мало.

Многих просто заставили вести информатику (их большинство). Какие к ним претензии?
filnick Дата: Пт, 30.01.2009, 22:40 | Повідомлення № 42
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Quote (alpex)
Я взагалі самоучка.

На жаль, мені теж не довелося у ВНЗ вивчати інформатику (за виключенням одного семестру, коли читали курс "Основи ЕОМ та обчислювальної техніки" у 1979 р.). І тому в багатьох питаннях пов'язаних з програмуванням, системним адмініструванням та деякими іншими розділами сперечатися з колегами, які мають фахову освіту не можу. Але оскільки викладаю інформатику з моменту її появи у школі, довелося стати "самоучкою".
Біля десяти років доводиться приймати студентів-інформатиків, що проходять педпрактику у моїй школі. Загалом скажу, що потрапляли до мене практиканти толкові - вміли працювати з програмами, залізом, виявляли цікаві ідеї. Єдине, чого їм не вистачало - це методичної підготовки у роботі з дітьми. Але це річ наживна, як і досвід. Вони обов'язково прийдуть. Головне, щоб було бажання працювати з дітьми та ... вища зарплата у молодих спеціалістів.
Quote (alpex)
Особисто бачив оголошення про прийом на роботу з примітками на кшталт "Випускників таких-то ВНЗ прохання не турбувати".

У Дніпропетровській області теж є такі ВНЗ.
piktor Дата: Пн, 02.02.2009, 12:05 | Повідомлення № 43
Активний учасник
Рейтинг: 19
Quote (alpex)
Інформатик, який на потужні двоядерні машини ставить дві осі: ХР (бо нова) і Віндовз98 (бо - УВАГА!!! - "іграшки краще йдуть")

1 - "Краще йдуть"? А ви перевірте, чи є в його словниковому запасі слово "бенчмарк". Так, для лулзів.
2 - Ну, знайти дрова на сучасні відео та материнську плату під Win98 ще треба вміти. Я ще в далекому 2005-му такі проблеми вже мав. (Win98 всерйоз не ставив, просто розважався)
3 - Як вони зводять Win98 з SATA дисками?
Quote (alpex)
Інформатик, який з параноїдальною ненавистю ненавидить Вісту настільки, що зносить її у всіх клієтнтів і ставить вісту+98.

Ох. ХР+98 на одній машині - бачив (щоправда, років 5-6 назад, коли ХР була ще зовсім юною.) А Вісту з 98-ю на одній машині... В наступний раз, перед тим як знести, зробіть фотку стартового меню, дуже кортить побачити.

Відредаговано: piktor - Пн, 02.02.2009, 12:06
alpex Дата: Пн, 02.02.2009, 12:50 | Повідомлення № 44
Часто заходить...
Quote (piktor)
Цитата (alpex )Інформатик, який на потужні двоядерні машини ставить дві осі: ХР (бо нова) і Віндовз98 (бо - УВАГА!!! - "іграшки краще йдуть") 1 - "Краще йдуть"? А ви перевірте, чи є в його словниковому запасі слово "бенчмарк". Так, для лулзів. 2 - Ну, знайти дрова на сучасні відео та материнську плату під Win98 ще треба вміти. Я ще в далекому 2005-му такі проблеми вже мав. (Win98 всерйоз не ставив, просто розважався) 3 - Як вони зводять Win98 з SATA дисками? Цитата (alpex )Інформатик, який з параноїдальною ненавистю ненавидить Вісту настільки, що зносить її у всіх клієтнтів і ставить вісту+98. Ох. ХР+98 на одній машині - бачив (щоправда, років 5-6 назад, коли ХР була ще зовсім юною.) А Вісту з 98-ю на одній машині... В наступний раз, перед тим як знести, зробіть фотку стартового меню, дуже кортить побачити.

Так і я про те. Зате гордо всім показують диплом інформатика і зверхньо дивляться на самоучок....

Quote (dpi)
Многих просто заставили вести информатику (их большинство). Какие к ним претензии?

Я говорю о качастве учёбы в некоторых высших учебных заведениях. К самоучкам, которых заставили, претензий никаких (кроме качества обучения, но это другая песня). Претензии к людям, которые гордо носят диплом информатика с отличием, потративши года и деньги на образование, но оставшись такими же чайниками. Если не повезло с ВУЗом, нужно хотя бы заниматься елементарным САМОобразованием

Додано (02.02.2009, 11:50)
---------------------------------------------

Quote (swetikccc)
Я дітям часто наказую не показувати , що вони часто знають більше викладача (особливо в прикладних програмах) А то було декілька випадків.......

Я завжди заохочую дітей демонструвати свої знання. Навіть у моєму закладі є хлопець, який на голову вище мене розбираеться в програмуванні, а інший створив власний сайт на php. Що тут поганого? Вибачте, якщо я ображу інших предметників, але інформатика в порівнянні з іншими галузями розвивається в стократ інтенсивніше, ніж математика чи навіть фізика, а учні часто мають більше доступу до знань, ніж учитель (у мене. наприклад, вдома інтернету до сих пір нема, а в закладі - лише 2 роки).

Відредаговано: alpex - Пн, 02.02.2009, 12:43
dpi Дата: Вт, 03.02.2009, 11:12 | Повідомлення № 45
Досвідчений вчитель
Quote (alpex)
Я завжди заохочую дітей демонструвати свої знання.

А вот и напрасно. Десятки случаев из жизни говорят о том, что мои ученики залетали в институтах только по этой причине:
- вот так будет лучше;
- у Вас ошибка в 5-й строчке;
- это не С++, а С;
- а я уже сделал (через пару минут, после начала работы).
Не замечал, положительной реакции на умных детей со стороны преподавателей ВУЗов.
=> учу детей не высовываться, хотя бы первый год.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.9 Інформатика у ВНЗ » Якість викладання інформатики в ВНЗ (Розмова про те що дають і як дають)
Сторінка 3 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.