Пн, 25.09.2017, 23:33
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 4«1234»
Модератор форуму: mouse, Ktara, Bandalak, НІКОЛЯ 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.9 Інформатика у ВНЗ » Якість викладання інформатики в ВНЗ (Розмова про те що дають і як дають)
Якість викладання інформатики в ВНЗ
dpi Дата: Сб, 29.03.2008, 14:13 | Повідомлення № 1
Досвідчений вчитель
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Пять лет назад "поступали" с сыном на программирование и защиту информации в Донецке и Днепропетровске.
Объездил соответствующие ВУЗы, изучил программы обучения, а теперь сын заканчивает один из них, знаю качество преподавания.
Тот же, что и в школах, даже хуже. А в школах вы знаете что.
И не потому, что туда не хотят идти работать. Туда не берут (нет званий). Берут только 20-ти летних - "перспективных". На форумах есть представители ВУЗов. Что происходит?

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

W-w-W Дата: Нд, 13.07.2008, 23:38 | Повідомлення № 16
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 206
я вчився у педагогічному університеті і що цікаво, дійсно багато викладачів є розумних і відданих своїй професії, ну а є й такі, що їм там і не місце.
В мене була спеціальність вчитель трудового навчання та інформатики, що мене здивувало, що інформатика була з І курсу по 1 парі і за пк сиділи по 3, це був жах, з ІІ курсу сиділи по 2- це у вищому навчальному закладі, який готує вчителів інформатики, на ІІІ курсі в нас була методика, впринципі предмет викладався на високому рівні і матеріалом по методиці були забезпечені.

Після ІІІ курсу я пішов працювати в школу, бо толку там було сидіти, купив перед школою пк собі і я за декілька місяців самотушки навчився більше ніж мене там вчили 3 роки.

Ну а саме цікаве: інформатика викладалась у вузі 1, ну 2 пари на тиждень, а от економіка і її похідні частини по 8 по 9 пар на тиждень, ХІБА ЦЕ НОРМАЛЬНО??????????????

Мені здається так, якщо вуз набрав групу по певному напряму то треба і предмети переважно по цьому напряму, а не щопопало. Краще б давали 8 пар на інформатику, тоді можна дійсно за декілька років підготувати класного спеціаліста, а не так робити.

Програмування у моєму вузі моя група вивчила в лапках за 2 дня по 6 пар, ну що можна сказати??????????
ЦЕ ПРОСТО ЖАХ, ЩО РОБИТЬСЯ В ОСВІТІ!!!!!!!

mouse Дата: Вт, 05.08.2008, 02:03 | Повідомлення № 17
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Вища школа......
В нас було так: не ходиш на пари, нічого не робиш - неси і плати. Хочеш знати, вчиш - ніхто тобі заважати не буде - навпаки допоможуть.
А якщо когось пресуют у ВУЗі - зараз є телефони довіри, можна так "пресуна" підставити, що його в жоден ВУЗ не візмуть. А якщо ще це все зняти на телефон та розмістити на сайті, а адресу написати на кожному стовпі ВУЗу!!!!! biggrin
І хто буде бідний?
Тільки не кажіть, що студенти бояться???!!!!
Бо система хабар-оцінка є вигідною для обох і студента(якому потрібен лише диплом), і викладача(в якого платня нижче ніж має бути на його думку)
Комарик Дата: Нд, 07.09.2008, 11:54 | Повідомлення № 18
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
Бо система хабар-оцінка є вигідною для обох і студента(якому потрібен лише диплом), і викладача(в якого платня нижче ніж має бути на його думку)

Це звісно вигідно, але проблеми починабться у тих хто ХОЧЕ вчитись(а такі ще не вимерли остаточно). Зазвичай такий студент потерпає найбільше, бо викладач з своїм рівнем зарплатні і тупими студентами забиває розповідати щось серйозне, а студент мусить вчитись сам. Доводиться читати багато різної літератури, самому робити висновки, самому все узагальнювати. На таке пробиває далеко не кожного, що й супроводжує ту деградацію, яку ми маємо...
Varkan Дата: Вт, 09.09.2008, 10:24 | Повідомлення № 19
Викладач ВУЗу
Рейтинг: 6
Кожен судить по тому ВУЗі в якому він навчався, або по тому ВУЗі в якому навчаються його знайомі.
Я наприклад за минулий рік навчання не витратив ніоднієї грн. на хабарі, а знання нам давали досить нормальні (головне шоб ти хотів їх брати). це притому що я навчаюсь на заочному відділенні.
На стаціонарі я навчався з 1999 по 2004 роки. і саме там я отримав всі свої базові знання з інформатики (в школі був безмашинний варіант вивчення). До цих пір я можу спокійно підійти до викладачів які мене навчали і отримати консультацію. І ще ніхто з них не відмовив мені, і не сказав шо всі консультації за гроші.
Так шо робіть висновкі, шо судити по декількох ВУЗах про всі інші це всеодно шо судити по одному вчителю інформатики про всіх.
Адже і серед шкільних вчителів є багато таких які просто показують учням як запустити косинку і на цьому курс інформатики для них закінчується.
Комарик Дата: Вт, 09.09.2008, 16:35 | Повідомлення № 20
Прописаний назавжди
Рейтинг: 14
Звісно! Гарні вчителі є. І їх багато. Але суть у тому що так трапляється не завжди... Але окрім того існує інша проблема. Вона полягає у тому, що дітей у ВУЗі не навчають того, що потрібно. Вони приходять на пари і замість того, щоб розповісти дітям про якусь мову програмування чи операційну систему ( мається на увазі не компанії Microsoft), їх пів року вчать користуватись MSDos-ом, а потім ще півтора року Windows-ом. Це ж дикість просто...
Причому це стосується усіх студентів - і інформатиків в тому числі.
dpi Дата: Чт, 11.09.2008, 13:54 | Повідомлення № 21
Досвідчений вчитель
Quote (Varkan)
Так шо робіть висновкі, шо судити по декількох ВУЗах про всі інші це всеодно шо судити по одному вчителю інформатики про всіх.

Quote (Комарик)
Звісно! Гарні вчителі є. І їх багато.

Давайте говорить откровенно.
Где вы видели "багато" хороших учителей и где вы видели качественные ВУЗы?
На счет учителей это 1 из 10-ти, а ВУЗы посещал в разных областях и городах. Программирование проходят, а не учат. В лучшем случае просто грузят детей сложными заданиями, а посмотрите конспекты.

Morpheuz Дата: Чт, 11.09.2008, 17:29 | Повідомлення № 22
Я тут недавно...
Рейтинг: 3
Главная проблема наших ВУЗов, то, что они как сказал VArkan:
"Запамятайте студент це той хто хоче вчитись, а учень той кого учать."
А почему так долно быть? Почему студент должен сам учить, а зачем же тогда преподаватели? почитал лекцию, принял зачет/экзамен получил свои деньги и свободен? Так получаеться..
Сейчас система обучения осталась таже что и была в СССР, но сейчас совсем другие стандарты, и студентов нужно учить. Нет находяться которые сами учат, но сейчас их меньшенстово. Поэтому и процветает корупция в наших вузах:(
А по поводу качества преподавания информатики в ВУЗах.
Чесно скажу в Харькоке нет ни одного ВУЗа который дал бы современные и качественые знания в IT сфера. Если студент шаращий, то он должен сам все учить, тогда у него есть шанс на нормальную работу.
Ковальчук_Олександр Дата: Чт, 11.09.2008, 18:01 | Повідомлення № 23
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Morpheuz)
Чесно скажу в Харькоке нет ни одного ВУЗа который дал бы современные и качественые знания в IT сфера.

Мабуть, не тільки в Харкові не має.
В більшості ВУЗів викладання інформатики супроводжується суцільним конспектуванням (книжок виявляється бракує) і дуже малою кількістю практики. Нас на екзамені заставляли не показувати на комп’ютері, а розказувати, щоб були готові до безмашинного варіанту викладання в школі (на щастя вже 99% шкіл мають комп’ютерні класи).
Перший рік ми вчили ДОС і Віндовс, Ворд і Іксель і то викладали матеріал в 100 разів гірше, ніж викладаю я те сам в школі (не сприйміть як хвальбу). Другий семестр - Паскаль - складали примітивні графічні програми, робота з масивами, рядками і т.д. абсолютно на рівні школи. 3-й курс - Делфі, тоді тільки появилася 4 чи 5 версія. Це було дійсно цікаво, але код (оброблювач події) нам давали передруковувати з методички, тобто ми в більшості інтерфейс будували, коротше примітивне викладання. 4-й курс - Віжуал Бейсік. Ми не вивчали С взагалі.
На державному екзамені з інформатики мені попалося елементарне практичне завдання - створити в Аксес форму, вставити в неї малюнок і т.п. Тобто елементарщина на рівні школи. Я за час роботи здобув значно більші знання, ніж за час навчання в університеті.
VicS13 Дата: Сб, 13.09.2008, 18:37 | Повідомлення № 24
Тут живе...
А на мне начались эксперименты в области преподавания информатики в школе.
А именно в 1986 году было введено преподавание любимой нами дисциплины в 10 классах средних школ.
А в 1987 году я поступил в пед. институт на специальность "Трудовое обучение и информатика". Причем это был ПЕРВЫЙ набор по этой специальности.
И нам на первом курсе сказали: "Ваша главная задача - научиться учиться". И я считаю это святые слова.
Все вы понимаете как и чему могли учить в те года.
Но всегда есть но. Наш институт в то время имел солидную базу вычислительной техники. И постоянно ее обновлял. Изучили мы Корветы, и БК, и Микроши, и IBM PS/2, что шли в школы по программе "Пилотные школы". Помните?
И УКНЦ, это сильнейшая машина была. И Ямахи 1 и 2, и ДВК всех сортов. На Электрониках 85 мы изучали основы Юникс подобных систем. И язык Си именно под Юникс учили. А когда нас посадили за IBM PC XT и за первые Поиски уже никто не брал во внимание что лекций было часов 10, а отчетность - дифзачет и экзамен.
А Микролаб кто помнит? Это такой стенд для изучения Ассемблера. Я навеки запомнил. Как сидели до 9 часов вечера на листах компиляцию выполняя)))))))
Но это все дало такой правильный вектор развитию мозгов, что только добрым словом и с благодарностью вспоминаешь то время и наших преподавателей, давших нам фундаментальные знания.

А студента не нужно учить. Пускай сам учится. Если вы его будете пичкать 5 лет, вдолбите в голову все он со своими знаниями по окончании вуза все равно никому не будет нужен. Задача преподавателя в вузе - направить студента, научить добывать информацию.... Помните своих преподов в ВУЗе, которые давали пользоваться на экзамене учебниками во время ответа? Если быстро нашел ответ - знач уже читал...... И ведь они были по своему ПРАВЫ!!!!!!!!

ПОТОМУ ЧТО ЕГО ЗНАНИЯ ОКАЖУТСЯ УСТАРЕВШИМИ ЕЩЕ ДО ТОГО, КАК ОН ОКОНЧИТ ВУЗ.
и если он не научится САМ добывать себе знания - грош ему цена. Как IT специалист и как учитель информатики он будет не лучший. Потому как ученики его могут реально оказаться более подготовленными.
Ведь сейчас вузах не дают фундаментальных знаний.
Я считаю что глупо изучать компьютерную графику используя 3Д студию или открытый Блэндер. Должно быть понимание математики, используемой при закраске Гуро и Фонга? А отсечение невидимых поверхностей? Это же фундамент который лежит в основе работы любого 3Д ускорителя!!!!! И студент обязан сам написать соответствующие модули......
Так что знания полученные в наших современных вузов это пыль....
Знаю лично много случаев, когда на должность системного администратора берут 19 летнего пацана без высшего образования и платят ему кучу денег, а выпускники Киевского политеха с красными дипломами нервно курят в сторонке.

И еще. Все крупные корпорации, я имею в виду IBM, HP и иже с ними, зачастую берут на работу молодежь без высшего образования только по результатам СОБСТВЕННОГО тестирования и САМИ их учат тому, чему нужно.
И я с ними абсолютно согласен. Светлая голова и способность быстро самообучаться стоят НАМНОГО ДОРОЖЕ чем самый престижный диплом.....

Додано (13.09.2008, 17:37)
---------------------------------------------
В догонку. Сам безмерно благодарен Советскому высшему образованию та то что научили именно ОСНОВАМ....
А имея основание можно что угодно построить.

Varkan Дата: Пн, 29.09.2008, 14:21 | Повідомлення № 25
Викладач ВУЗу
Quote (dpi)
Где вы видели "багато" хороших учителей и где вы видели качественные ВУЗы?
На счет учителей это 1 из 10-ти, а ВУЗы посещал в разных областях и городах. Программирование проходят, а не учат. В лучшем случае просто грузят детей сложными заданиями, а посмотрите конспекты.

Поняття гарного викладача у кожного різне. В одного це той хто дає знання, в іншого це той хто ставить оцінку на халяву і той з ким можна "домовитися". Коли викладач дає знання то він і вимагає на залікаха та екзаменах. І тоді коли викладач вимагає, то його "рейтинг" різко падає. А на рахунок ВУЗів то в школі я бачив ПК тільки 2 рази, а все, що я вмію і в тому числі з програмування мене навчили у ВУЗі.

Quote (Morpheuz)
А почему так долно быть? Почему студент должен сам учить, а зачем же тогда преподаватели? почитал лекцию, принял зачет/экзамен получил свои деньги и свободен? Так получаеться.

Інформатика і відповідно всі розділи її наука молода і динамічно розвивається. У вузі повинні дати ази цієї науки, тобто закласти фундамент і навчити вчитися самостійно. а коли викладач розжовує і дає ковтнути знання то студент після закінчення ВУЗу не вмітиме засвоювати нові знання самостійно. Ось це і є ще один вид деградації.
До речі витель пішло від слова вчити, а викладач від слова викладати. В цьому різниця між ВУЗом і школою.

Додано (15.09.2008, 12:41)

Quote (VicS13)
В догонку. Сам безмерно благодарен Советскому высшему образованию та то что научили именно ОСНОВАМ....
А имея основание можно что угодно построить.

А якби ви не вміли вчитися самостійно то більше основ нічого і не зналиб.

Додано (15.09.2008, 12:46)

Quote (Ковальчук_Олександр)
Другий семестр - Паскаль - складали примітивні графічні програми, робота з масивами, рядками і т.д. абсолютно на рівні школи. 3-й курс - Делфі, тоді тільки появилася 4 чи 5 версія. Це було дійсно цікаво, але код (оброблювач події) нам давали передруковувати з методички, тобто ми в більшості інтерфейс будували, коротше примітивне викладання. 4-й курс - Віжуал Бейсік. Ми не вивчали С взагалі.

У нас студенти груп прикладної математики та інформатики на паскалі писали свої програми оболонки до ОС ДОС.

Додано (29.09.2008, 13:21)

Quote (Morpheuz)
но сейчас совсем другие стандарты, и студентов нужно учить.

стандарти ті самі.
Сухомлинський сказав про МОЛОДШУ школу так:
"Молодша школа це заклад де учня мають навчити користуватись основними інструментами для того, щоб надалі самостійно вчитися...."
не знаю чи цитата точна але зміст саме такий. а ви про те шоб у ВУЗі розжовувати і в рот ложити пишете.

savitoleg Дата: Пн, 29.09.2008, 16:37 | Повідомлення № 26
Я тут недавно...
Рейтинг: 11
Не стану говорить про гос ВУЗы, т.к. не преподавал, а только учился там. А вот про частные (не про все конечно) знаю не мало.
Самое главное зло в частных высш. заведениях это минимум затрат и максимум прибыли. Вот почему на работу с превеликим удовольствием берут молодого юнца, чем опытного специалиста. Ведь ему платить надо намного меньше. А для качественного состава дописывают пришлых кандидатов и докторов. Хотя и кандидат кандидату рознь. Знаю таких «кандидатов», что и школьный курс для них не покорился.
В частных ВУЗах ЗП очень низкая, намного меньше чем в школе. Не платят по многим статьям. Руководству легче закрыть рот молодому не опытному чем матерому преподавателю.
ИМХО: Плохо в ВУЗе есть альтернатива, как для студентов (другой ВУЗ, самообразование), так и для преподавателя.
dpi Дата: Пн, 29.09.2008, 17:28 | Повідомлення № 27
Досвідчений вчитель
Quote (Varkan)
В одного це той хто дає знання

Вопрос какие? И берут ли их?

Quote (Varkan)
навчити вчитися самостійно

Не до такой же степени и не с таким безразличием.

Quote (Varkan)
У нас студенти груп прикладної математики та інформатики на паскалі писали свої програми оболонки до ОС ДОС.

Надеюсь не благодаря учителю.

Quote (Varkan)
а ви про те шоб у ВУЗі розжовувати і в рот ложити пишете.

Нет, нет и еще раз нет!
Отвратительные программы и учителя путающие dorland и bilder!

Додано (29.09.2008, 16:28)
borland естественно.

Varkan Дата: Вт, 30.09.2008, 11:35 | Повідомлення № 28
Викладач ВУЗу
Quote (dpi)
Вопрос какие? И берут ли их?

Як вчитель інформатики ви маєте знати яка буває інформація (актуальна, шум, корисна...). а чи беруть чи не беруть їх студенти то це не проблема якості викладання, це проблема студентів. Якшо людина навчається за контрактом, то це тим більше її проблема. адже в магазині коли ви заплатили за товар продавця не хвилює чи взяли ви його, чи положили назад на полку.

Quote (dpi)
Не до такой же степени и не с таким безразличием.

у ВУЗі мають складатися відносини "рівний з рівним".

Quote (dpi)
Надеюсь не благодаря учителю.

не завдяки а з допомогою. це дві великі різниці

Quote (dpi)
Нет, нет и еще раз нет!
Отвратительные программы и учителя путающие dorland и bilder!

в сім'ї не без виродків.

dpi Дата: Вт, 30.09.2008, 16:08 | Повідомлення № 29
Досвідчений вчитель
Quote (Varkan)
а чи беруть чи не беруть їх студенти то це не проблема якості викладання, це проблема студентів.

С этого надо было и начинать.
Совершенно не согласен. А если вы обратитесь к доктору с таким отношением к работе?
Почему у одного тренера получается тренировать команду, а у другого нет?
Последних выгоняют, а первым платят кучу денег.
Вы умудренный жизненным опытом человек, а студент "заготовка". О каком равенстве идет речь?
И кто сказал, что в институте должны преподавать, а не учить?
Сачкуете братцы и хотите под это подвести "научную" теорию.
Varkan Дата: Пн, 06.10.2008, 10:17 | Повідомлення № 30
Викладач ВУЗу
Quote (dpi)
А если вы обратитесь к доктору с таким отношением к работе?

Лікар може приписати ліки, або процедури, але він не може заставити і контролювати вас як ви проходите ці процедури, чи як ви приймаєте ліки.

Quote (dpi)
Вы умудренный жизненным опытом человек, а студент "заготовка". О каком равенстве идет речь?

вибачте але цим "заготовкам" в армії автомати дають. після школи виходять не "заготовки" а уже "готові вироби" з якими максимум шо можуть зробити викладачі то це відшліфувати, а не переробити.

Quote (dpi)
Сачкуете братцы и хотите под это подвести "научную" теорию.

кожен судить сам по собі.

і на кінець вища освіта не є обовязковою.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ I: ІНФОРМАТИКА, ПРОБЛЕМИ, ОБГОВОРЕННЯ, ВИРІШЕННЯ » 1.9 Інформатика у ВНЗ » Якість викладання інформатики в ВНЗ (Розмова про те що дають і як дають)
Сторінка 2 з 4«1234»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.