Сб, 26.11.2022, 14:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Операційні системи.
Операційні системи.
W-w-W Дата: Ср, 13.05.2009, 22:54 | Повідомлення № 1

В даній темі пишіть цікаве про операційні системи та все, що з ними пов'язане!

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

W-w-W Дата: Ср, 04.11.2009, 23:07 | Повідомлення № 31

Quote (Вчитель)
Знову "тщательней", не знаю, звідки матеріал, але повірте мені

Матеріал з одного сайту по методиці з інформатики, я знайду посилання й виставлю. Справа в тому, що я не для того його тут розмістив, щоб вз'яв і все, а щоб кожен його відшліфував до того стану, яким він повинен бути насправді, ви в цьому напрямку найактивніші, тому й дякую за більш конкретику даних понять.

Quote (Вчитель)
Такого визначення багатозадачності навіть у (хотів написати прізвища, але ж явно їх не знають) немає... До того ж завдання виконуються, задачі - розв"язуються...

я не філолог і неможу дати 100% тлумачення того чи іншого терміну! :)
Вчитель Дата: Пн, 23.11.2009, 23:00 | Повідомлення № 32
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
3. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА.
КЛАСИФІКАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМИ
Фізичні обмеження апаратного обладнання, модулів ЕОМ, вимагають певної системи управління для розподілу та плануванням використання ресурсів виконуваними програмами. Серед усієї сукупності програмного забезпечення особливе місце займає системне програмне забезпечення, зокрема операційна система, на яку покладено функції:
• розподілу ресурсів, управління складовими апаратного забезпечення обчислювальної системи;
• завантаження програм на виконання;
• управління виконанням прикладних програм;
• забезпечення організації збереження даних (тимчасове, довгострокове) для подальшого їх використання;
• надання інтерфейсу користувач — обчислювальна система.
ОЗНАЧЕННЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ
У сучасних ЕОМ управління виконанням широкого кола різноманітних задач опрацювання інформації забезпечується саме програмною складовою – операційною системою, яка здійснює програмно керовані дії управління ресурсами ЕОМ. Операційна система є основою сучасних інформаційних систем, створює середовище для виконання програм-додатків і визначає межі застосовності використання обчислювальної техніки та іншого програмного забезпечення.
Операційна система (ОС) — комплекс програмних засобів і даних, які забезпечують керування роботою апаратної та програмної складових обчислювальної системи, координують їх взаємодію, забезпечують виконання функції передавання команд і даних між користувачем і комп'ютером.
Програми користувача, які створюються для універсальних ЕОМ, обов'язково передбачають можливість передавання управління іншій програмі. Цією програмою є операційна система, точніше її складова, яка забезпечує управління програмами.
Частина програми (у тому числі і ОС), обмежена командами, які дають можливість передавання управління іншій послідовності команд, називається процесом або потоком. Отже, керування процесом виконання програм користувача здійснюється ОС через керування процесами, розподілу між ними ресурсів системи.
КЛАСИФІКАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ
В залежності від задач, вирішуваних обчислювальною системою, обирається тип операційної системи. Операційні системи можна класифікувати за кількома критеріями:
1) особливостями реалізації алгоритмів керування основними ресурсами комп’ютера;
2) класом вирішуваних задач (рис. 4);
3) кількістю одночасно виконуваних задач – однозадачні та багатозадачні. Однозадачні ОС (наприклад, MS DOS, MSX-DOS, CP/M) можуть запустити на виконання наступну програму лише після завершення поточної. Багатозадачні або мультизадачні ОС (наприклад, OS/2, UNIX, Windows 9x, NetWare, Windows NT) – дозволяють запустити на виконання кілька програм одночасно, забезпечують при цьому розподіл між ними системних ресурсів і створюють ілюзію одночасного виконання кількох програм.
dpi Дата: Пн, 23.11.2009, 23:47 | Повідомлення № 33
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (Вчитель)
Операційна система (ОС) — комплекс програмних засобів і даних, які забезпечують керування роботою апаратної та програмної складових обчислювальної системи, координують їх взаємодію, забезпечують виконання функції передавання команд і даних між користувачем і комп'ютером.

Операционная система - это программа, контролирующая работу прикладных программ и системных приложений и исполняющая роль интерфейса между приложениями и аппаратным обеспечением компьютера.

Вильям Столлингс, Операционные системы, 4-е издание.

gromko Дата: Вт, 24.11.2009, 07:46 | Повідомлення № 34
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Вчитель)
Операційна система (ОС) — комплекс програмних засобів і даних, які забезпечують керування роботою апаратної та програмної складових обчислювальної системи, координують їх взаємодію, забезпечують виконання функції передавання команд і даних між користувачем і комп'ютером.

Quote (dpi)
Операционная система - это программа, контролирующая работу прикладных программ и системных приложений и исполняющая роль интерфейса между приложениями и аппаратным обеспечением компьютера.

Практично одне і те ж

НІКОЛЯ Дата: Вт, 24.11.2009, 08:45 | Повідомлення № 35
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Операційна система (ОС) - це програма, що забезпечує можливість раціонального використання устаткування комп'ютера зручним для користувача образом.

Операційна система як віртуальна машина

При розробці ОС широко застосовується абстрагування, що є важливим методом спрощення й дозволяє сконцентруватися на взаємодії високорівневих компонентів системи, ігноруючи деталі їхньої реалізації. У цьому змісті ОС являє собою інтерфейс між користувачем і комп'ютером.

Архітектура більшості комп'ютерів на рівні машинних команд дуже незручна для використання прикладними програмами. Наприклад, робота з диском припускає знання внутрішнього пристрою його електронного компонента – контролера для уведення команд обертання диска, пошуку й форматування доріжок, читання й записи секторів і т.д. Ясно, що середній програміст не в змозі враховувати всі особливості роботи встаткування (у сучасній термінології – займатися розробкою драйверів пристроїв), а повинен мати просту високорівневу абстракцію, скажемо представляючи інформаційний простір диска як набір файлів. Файл можна відкривати для читання або запису, використати для одержання або скидання інформації, а потім закривати. Це концептуально простіше, ніж піклуватися про деталі переміщення головок дисків або організації роботи мотора. Аналогічним образом, за допомогою простих й ясних абстракцій, ховаються від програміста всі непотрібні подробиці організації переривань, роботи таймера, керування пам'яттю й т.д. Більше того, на сучасних обчислювальних комплексах можна створити ілюзію необмеженого розміру оперативної пам'яті й числа процесорів. Всім цим займається операційна система. Таким чином, операційна система представляється користувачеві віртуальною машиною, з якої простіше мати справу, чим безпосередньо з устаткуванням комп'ютера.

Операційна система як менеджер ресурсів

Операційна система призначена для керування всіма частинами досить складної архітектури комп'ютера. Представимо, приміром, що відбудеться, якщо кілька програм, що працюють на одному комп'ютері, будуть намагатися одночасно здійснювати вивід на принтер. Ми одержали б мішанину рядків і сторінок, виведених різними програмами. Операційна система запобігає такого роду хаос за рахунок буферізації інформації, призначеної для друку на диску й організації черги на друк. Для багатокористувацьких комп'ютерів необхідність керування ресурсами і їхнього захисту ще більш очевидна. Отже, операційна система, як менеджер ресурсів, здійснює впорядкований і контрольований розподіл процесорів, пам'яті й інших ресурсів між різними програмами.

Операційна система як захисник користувачів і програм

Якщо обчислювальна система допускає спільну роботу декількох користувачів, то виникає проблема організації їхньої безпечної діяльності. Необхідно забезпечити схоронність інформації на диску, щоб ніхто не міг видалити або зашкодити чужі файли. Не можна дозволити програмам одних користувачів довільно втручатися в роботу програм інших користувачів. Потрібно припиняти спроби несанкціонованого використання обчислювальної системи. Всю цю діяльність здійснює операційна система як організатор безпечної роботи користувачів й їхніх програм. З такого погляду операційна система представляється системою безпеки держави, на яку покладені поліцейські й контррозвідницькі функції.

Операційна система як постійно функціонуюче ядро

Можна дати й таке визначення: операційна система - це програма, що постійно працює на комп'ютері й взаємодіюча з усіма прикладними програмами. Здавалося б, це абсолютно правильне визначення, але, у багатьох сучасних операційних системах постійно працює на комп'ютері лише частина операційної системи, що прийнято називати її ядром.

Існує багато точок зору на те, що таке операційна система. Неможливо дати їй адекватне строге визначення. Простіше сказати не що є операційна система, а для чого вона потрібна й що вона робить.

Відредаговано: НІКОЛЯ - Вт, 24.11.2009, 08:46
Вчитель Дата: Ср, 24.02.2010, 09:33 | Повідомлення № 36
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Quote (Махновець_Ігор)
я не філолог і неможу дати 100% тлумачення того чи іншого терміну!

Отож, але намагатись необхідно, бо інакше - хаос...

Додано (23.02.2010, 18:35)
---------------------------------------------

Quote (НІКОЛЯ)
Операційна система як віртуальна машина При розробці ОС широко застосовується абстрагування, що є важливим методом спрощення й дозволяє сконцентруватися на взаємодії високорівневих компонентів системи, ігноруючи деталі їхньої реалізації. У цьому змісті ОС являє собою інтерфейс між користувачем і комп'ютером.

Стопудово погоджуюсь, бо засобами ОС створюється стандартизоване оточення для роботи програмного засобу, тобто ЕМУЛЮЄТЬСЯ конкретна машина фон Неймана, з певним набором команд (або кілька, які працюють по черзі), але Ви, НІКОЛЯ мали б розкрити ще й визначення рівнів реалізації коду об"єктів - може краще обмежитись тим, що я виділив, але якось пояснити що ми, разом з Вами, маємо на увазі?
Пояснення Вами зроблене, мені ДУЖЕ подобається, особливо на рівні дискового пристрою, але воно досить розмите ..

Додано (24.02.2010, 09:33)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
Практично одне і те ж

Але в мене більш конкретизоване, оскільки зараз практично відсутні ОС, подібні до СР/М, у яких ядро містило інтерпретатор командного рядка, і, відповідно, обмежених набір підпрограм опрацювання переривань. Врешті, в них також були розділені БСУВ і первинний завантажувач, тобто вони мали ознаки комплексу ...


Відредаговано: Вчитель - Ср, 24.02.2010, 12:59
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Операційні системи.
  • Сторінка 3 з 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.