Пн, 01.09.2014, 23:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Єдина Країна! Единая Страна!
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Курсова перепідготовка вчителя інформатики (Ообговорення питань дієвості, ефективності курсів)
Курсова перепідготовка вчителя інформатики
gry Дата: Вт, 12.05.2009, 21:39 | Повідомлення № 1
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 30
Шановні колеги. Думаю варто обговорити питання як проходять курси у Ваших регіонах. Чи дійсно курси підвищення кваліфікації є дієвим способом післядипломної освіти вчителя і чи підвищують вони кваліфікацію вчителя інформатики. /Пишу тому, що сам нещодавно був на курсах - 3 тижні/. Хочеться почути Вашу думку.

Шановні форумчани!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятися без попередження!!!

Ktara Дата: Вт, 12.05.2009, 22:09 | Повідомлення № 2
Перспективна вчителька
Нагороди: 25
Рейтинг: 178
Мое мнение - да повышают. Это зависит от преподавателей. Я когда прохожу курсу имею возможность читать пары у своих же однокурсников. Говорят спасибо :) Да и строятся так, что много можно почерпнуть для себя
TYP Дата: Вт, 12.05.2009, 22:18 | Повідомлення № 3
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 12
gry, а Ваша особиста думка?
gry Дата: Вт, 12.05.2009, 22:39 | Повідомлення № 4
Активний учасник
Quote (TYP)
а Ваша особиста думка?

Переконаний, що курсова перепідготовка необхідна, але...
а) дуже мало уваги приділяється програмуванню;
б) дуже різний рівень підготовки (маю на увазі інформатику) слухачів курсів - якось хоч трошки диференціювати комплектування груп ;
в) про олімпіадне програмування не говориться взагалі;
г) психологія, педагогіка за останні 5 років змінилась не кардинально (що ми і спостерігаємо будучи на курсах не один раз), інформатика ж розвивається "семимильними кроками"- півроку і щось новеньке. То не краще було б збільшити кількість годин на вивчення нових операційних систем, налагодження та роботі з мережею, огляду нових середовищ програмування - як процедурних так і візуальних, роботі в Інтернеті, мультимедія і т.д. . Хоча не маю нічого проти і педагогіки і психології, філософії освіти.
НІКОЛЯ Дата: Вт, 12.05.2009, 22:45 | Повідомлення № 5
Знавець вірусів
Нагороди: 15
Рейтинг: 185
Я важаю і всі зі мною погодяться що обмін досвідом завжди дає позитивні результати . Завжди цікаво вислухати чіюсь точку зору і порівняти з своєю та інших, тільки таким шляхом ми приймаєм остаточні рішення.
dpi Дата: Ср, 13.05.2009, 06:24 | Повідомлення № 6
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Все правильно. Единственная польза - обмен опытом и все.
JKMZ Дата: Ср, 13.05.2009, 10:38 | Повідомлення № 7
Часто заходить...
Рейтинг: 1
в августе у нас курсы, как сказали в районо - для учителей-информатиков, не имеющих образования как информатиков. продолжительность неделю. еду в первый раз. хотелось бы узнать поподробнее, что именно там будет. отзовитесь, кто уже был :) ;)
Dron Дата: Ср, 13.05.2009, 11:45 | Повідомлення № 8
Я тут недавно...
Рейтинг: 0
У нас в области на курсах рассматриваются все разделы информатики отдельно (например "Графика и Веб-дизайн", "Програмирование", "Курсы для учителей информатики - неспециалистов") т. е. я сам выбираю, какой раздел мне нужно подтянуть или углубить, записываюсь на курсы, главное заранее, и еду. Кроме знаний по теме курсов обязательно несколько лекций по методике, что очень полезно , обзор новой литературы и т.д. Вобщем, очень полезно и необходимо.
TYP Дата: Ср, 13.05.2009, 14:18 | Повідомлення № 9
Тут живе...
Рейтинг: 12
Quote (gry)
диференціювати комплектування груп

Quote (Dron)
все разделы информатики отдельно

Ось на це дійсно слід звертати увагу.
Quote (gry)
про олімпіадне програмування не говориться взагалі

Якщо враховувати те, що курси раз на п*ять років то за два три тижні мало чого можна навчити і навчитись.
Хоча поштовх можна отримати. Мій колега саме після курсів загорівся бажанням освоїти Linux. Освоїли основи і продовжуємо вже разом. Тому курси потрібні!

Відредаговано: TYP - Ср, 13.05.2009, 14:35
gry Дата: Ср, 13.05.2009, 18:52 | Повідомлення № 10
Активний учасник
Quote (Dron)
У нас в области на курсах рассматриваются все разделы информатики отдельно (например "Графика и Веб-дизайн", "Програмирование", "Курсы для учителей информатики - неспециалистов")

Вважаю це правильним рішенням.
Quote (Dron)
Кроме знаний по теме курсов обязательно несколько лекций по методике

Також абсолютно погоджуюся, але тільки декілька, щоб не було перебору!!! Бо часто буває таке, що 60-80 % всього часу курсів - все що угодно, але не інформатика.
RUTA Дата: Чт, 14.05.2009, 08:35 | Повідомлення № 11
Я тут недавно...
Рейтинг: 9
Quote (JKMZ)
в августе у нас курсы, как сказали в районо - для учителей-информатиков, не имеющих образования как информатиков. продолжительность неделю. еду в первый раз. хотелось бы узнать поподробнее, что именно там будет. отзовитесь, кто уже был

Была на курсах в 2007 году, у нас не было разделения на информатиков с образованием по информатике или без. Занятия проходили 3 недели в соответствии с методичкой. Честно говоря, не могу предстввить, чему можно научить учителя без профильного образования за одну неделю. :Q

NatVovk Дата: Чт, 14.05.2009, 20:37 | Повідомлення № 12
Гол. ред. "Інформатики"
Рейтинг: 10
Quote (gry)
Переконаний, що курсова перепідготовка необхідна, але...
а) дуже мало уваги приділяється програмуванню;

Кому потрібні курси з програмування, то пишіть. Допоможемо. Того літа у нас відбулися літні школи у Криму (більше тижня). Можна нас запрошувати, але заздалегіть повідомте нас про це.
А ще ми проводимо тренінги для передплатників. Але теж замовляйте тему, місце й час.
filnick Дата: Чт, 14.05.2009, 22:21 | Повідомлення № 13
Мудрий вчитель
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
За останніх 15 років жодного разу не довелося побувати на курсах вчителів інформатики. Проходив кілька разів курси заступників директорів, директорів навчальних закладів, курси за різноманітними проектами ("Школа майбутнього", "Управлінська діяльність та ІКТ", "Партерство у навчанні" і т.д.). За цей період отримав добрих півтора десятки різноманітних посвідчень, сертифікатів, дипломів. Для атестації наш інститут освіти, звичайно, видавав потрібний документ. Але реальних курсів, які проходив у 80-х, коли три-чотири тижні займався одним предметом - інформатикою, на жаль... Дистанційні та заочні курси - на моє переконання не ефективні, бо не дають можливості прямого живого спілкування з колегами по викладанню.
TanaT Дата: Пт, 15.05.2009, 00:08 | Повідомлення № 14
Я тут недавно...
Рейтинг: 8
На курсах була лише 1 раз - в 2006 р.
За той час, який виділяється на курси нереально засвоїти або набагато вдосконалити знання мови програмування.
Нашій групі трохи пощастило. У нас не було методиста інформатика, перепав нам фізик. Так от він одразу сказав, що нічого нового нас з інформатики не навчить і відправив нас по школах, гімназіях, ліцеях. За короткий час я побувала на уроках у такої кількості справжніх професіоналів, що і не мріялося. З цих уроків багато чого винесла для себе.
А що стосується вивчення чогось нового - треба самостійно сідати та "колупати" :), не надіючись на курси підвищення кваліфікації. Або їхати на вузькопрофільні семінари чи курси.
mouse Дата: Пн, 18.05.2009, 16:43 | Повідомлення № 15
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 58
На курсах був. Цікаво. Звичайно, хотілось би робота у секціях.
В мене питання в тему: на курсах був весною 2005 року, тоді і атестувався. Скажіть, коли чергова атестація? У 2009/10 чи 2010/11?
Буду вдячний.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ ІІІ: МЕТОДИКА, ЗАСОБИ ВИКЛАДАННЯ ІНФОРМАТИКИ » 3.4 Методика викладання інформатики в 11-річній школі » Курсова перепідготовка вчителя інформатики (Ообговорення питань дієвості, ефективності курсів)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2014. Хостинг від uCoz